pl.news
15.8K

"Zieloni" rozbijają łby o szopkę

Obecnie rządząca Irlandią Partia Zielonych poniosła fiasko, usiłując zakazać wystawienia świątecznej szopki w Dublinie, którą co roku od 1995 funduje Irlandzki Związek Rolników - szopkę wypełniają żywe zwierzęta.

"Zielona" Pani Burmistrz, Caroline Conroy, ogłosiła, że zamierza zakazać ustawienia szopki przed jej siedzibą, usprawiedliwiając się "prawami zwierząt".

Organizacje pożytku publicznego zabiły na alarm, podkreślając, że to wyjątkowa okazja dla dzieci, które "chcą zobaczyć żywe zwierzęta" - dziwna argumentacja, jakby w szopce chodziło o zwierzęta.

Rządowe Biuro Prac Publicznych oszczędziło tradycję, ostrzegając - "kolejną zakazaną rzeczą w tym kraju niedługo będzie wypowiadanie słowa 'Święta'". Żywa Szopka Świąteczna zostanie ustawiona w innym miejscu na terenie St. Stephen’s Green Park.

Przy siedzibie Pani Burmistrz znajdzie się jedynie świecka świąteczna dekoracja [chała]. "Zieloni" przodują w zabijaniu nienarodzonych dzieci i ludzi zniedołężniałych, okaleczaniu genitaliów, antykoncepcji i tak dalej.

Grafika: Caroline Conroy © wikicommons, CC BY-SA, #newsAtqabdwomc
Zygmunt Bronislaw Polatynski