Clicks1.3K
pl.news
21

Tylko u nas: adhortacja z Synodu Amazonii nieunikniona, wprowadza "nowe ścieżki dla Kościoła"

Kardynał Cláudio Hummes, Generalny Sprawozdawca Synodu Amazonii, ogłosił biskupom diecezjalnym w liście z 13 stycznia (poniżej), że Franciszek opublikuje adhortację apostolską Synodu, która przedstawia „Nowe ścieżki dla Kościoła i dla integralnej ekologii”.

Obecnie dokument jest poprawiany i musi zostać przetłumaczony. Franciszek ma nadzieję ogłosić go do końca stycznia lub na początku lutego.

List Hummesa, napisany słabym językiem angielskim, przewiduje, że tekst przyciągnie „wielkie zainteresowanie” i da „wiele różnych odpowiedzi”.

W dniu ogłoszenia w sali synodalnej odbędzie się uroczystość.

Franciszek chce, aby biskupi otrzymali tekst pocztą elektroniczną, zanim zostanie on oficjalnie opublikowany, by byli gotowi przedstawić go innym, wyjaśnia Hummes.

Kiedy dokument wciąż jest w przygotowaniu, sugeruje przeczytanie niektórych dokumentów Franciszka i Synodu oraz ogłasza, że biskupi otrzymają dalsze instrukcje za około dziesięć dni.

Biskupi są wzywani do organizowania konferencji prasowych, w miarę możliwości z udziałem tubylców, „ekspertów” ds. klimatu lub „młodzieży”.

Hummes prosi adresatów o zachowanie poufności jego listu.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsThpmkxfend

1
2
W bieli mu nie do twarzy 🕊
,,nie pójdę tą ulicą,,