Clicks1.3K
pl.news
4

Chińscy hakerzy przejęli serwery pocztowe Watykanu

Chińscy hakerzy przeniknęli do watykańskich sieci komputerowych, donosi NYTimes.com (28 lipca). Atak został wykryty przez Recorded Future, firmę z siedzibą w Somerville, USA.

Seria włamań rozpoczęła się na początku maja.

Jeden z nich został wykonany przez dokument, który wydawał się listem z Watykanu do bpa Javiera Corony Herrery, kapelana, który kieruje misją badawczą w Hongkongu.

W liście tym kardynał Pietro Parolin przekazał wiadomość o smutku Franciszka po śmierci biskupa. Została ona powiązana ze złośliwym oprogramowaniem dającym dostęp do komputerów biur kościelnych w Hongkongu i serwerów pocztowych Watykanu.

Grafika: © Richard Patterson, CC BY, #newsXppxzzlutg
przeciwherezjom
A może podobnie jak koronaświrus, robota zlecona tanim Chińczykom? W sumie hakerze też produkują wirusy.... Ciekawe co teraz nas czeka - pewnie każde posiedzenie w necie musi być z kagańcem na mordzie. "Brawo" polskie "prawicowe" skorumpowane władze (przekupione za kasę przez WHO) - do tego absurdu też dojdziecie? Jak franio da przykład to bez wątpienia. Elkam przygotuj sobie "odpowiednie" …More
A może podobnie jak koronaświrus, robota zlecona tanim Chińczykom? W sumie hakerze też produkują wirusy.... Ciekawe co teraz nas czeka - pewnie każde posiedzenie w necie musi być z kagańcem na mordzie. "Brawo" polskie "prawicowe" skorumpowane władze (przekupione za kasę przez WHO) - do tego absurdu też dojdziecie? Jak franio da przykład to bez wątpienia. Elkam przygotuj sobie "odpowiednie" artykuły. Trzeba zwodzić, nie śpij!
przeciwherezjom
A @Elkam apropos - widzę, że nerwowo piszecie (jesteś człowiekiem piso-dudka), tak jakbyście czuli że możecie rychło władzę utracić... Coś się dzieje. Tak jest z kupionymi za srebrniki. Nie będziecie już mogli spać spokojnie. Lepiej się nawróćcie, bo macie strasznie mało i bardzo nerwowego czasu. Diabeł was tak kocha, że bardzo waszą skorumpowaną formację chce do siebie "przytulić" . Na …More
A @Elkam apropos - widzę, że nerwowo piszecie (jesteś człowiekiem piso-dudka), tak jakbyście czuli że możecie rychło władzę utracić... Coś się dzieje. Tak jest z kupionymi za srebrniki. Nie będziecie już mogli spać spokojnie. Lepiej się nawróćcie, bo macie strasznie mało i bardzo nerwowego czasu. Diabeł was tak kocha, że bardzo waszą skorumpowaną formację chce do siebie "przytulić" . Na zawsze.