pl.news
51.2K

Społeczności Rytu Rzymskiego wyjęte spod Traditionis custodes

Franciszek powiedział, że instytuty takie jak Bractwo Świętego Piotra "nie są dotknięte" [nieważnymi] przepisami ogólnymi Traditionis custodes – czytamy w oficjalnym komunikacie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra z 21 lutego.

Powód: używanie starożytnych ksiąg liturgicznych leżało u źródeł ich istnienia i było przewidziane w ich konstytucjach.

4 lutego dwaj członkowie Bractwa, o. Benoît Paul-Joseph, przełożony Dystryktu Francji, i Vincent Ribeton, rektor Seminarium św. Piotra w Wigratzbad, zostali przyjęci przez Franciszka na prawie godzinę.

Według komunikatu spotkanie "przebiegło dobrze, w bardzo serdecznej atmosferze".

Franciszek dał im do zrozumienia, że jest "pod wielkim wrażeniem" postawy założycieli Bractwa i ich pragnienia "pozostania wiernym [niewiernemu] papieżowi rzymskiemu".

Powiedział, że ten gest powinien być "zachowany, chroniony i wspierany".

Następnie Franciszek przesłał 11 lutego dekret potwierdzający członkom Bractwa prawo do używania ksiąg liturgicznych obowiązujących w 1962 r., a mianowicie: Mszału, Rytuału, Pontyfikału i Brewiarza Rzymskiego. W rzeczywistości każdy katolicki ksiądz i biskup ma prawo korzystać z tych ksiąg.

Grafika: FSSP.org, #newsIdtfgqrrfs

Posoborowe absurdy
Kłamstwo Piotra i Mirka - REKINKA wyszło na jaw, kto z kim pretraktował na Watykanie
Myśmy tylko wykonywali rozkazy - granice posłuszeństwa w Novus Ordo Rządowi i ..... W INDULCIE … Msza Trydencka do nauczania SW II jak ogień i woda. Nie da się pogodzić. TAK WYGLĄDA WALKA O WŁADZĘ I KASĘ , BIZNES, INTERES NA TRADYCJI W NOM . A tu w swojej diabelskiej przewrotności przypisują FSSPX
Posoborowe absurdy
Jak nie odnieść się do nawiedzonych @Natalia Teresa , @Nie dla depodulacji przez szczepionki . @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA . @PiotrM , @m.rekinek , @Elkam - Etatowych płatnych trolli na Gloria. Kto tu dogaduje się z Franciszkiem. rzewrcacacie "kota ogonem" To FSSP - Bractwo św. Piotra idzie w układ z Franciszkiem na Watykanie. a nie FSSPX- Bractwo św. Pisua X
Wasze podłe kłamstwa wychodzą na jaw.
One more comment from Posoborowe absurdy
Posoborowe absurdy
I masz jak na dłoni. Pomieszanie z poplątaniem. Fałszu z prawdą . Bractwo św. Piotra - FSSP czyli INDULT ma obowiązek słuchać FRANCISZKA i wdrażać do Mszy z Mszału Łacińskiego z 1962 r. NAUCZANIE POSOBOROWE - z fałszywym ekumenizmem, wolnością religijną, kolegialnością, które są w sprzeczności z Tradycją i Pismem Świętym. I co.? Jak Franciszek powtórzy ceremonii uczczenia Pachamamy w Watykanie …More
I masz jak na dłoni. Pomieszanie z poplątaniem. Fałszu z prawdą . Bractwo św. Piotra - FSSP czyli INDULT ma obowiązek słuchać FRANCISZKA i wdrażać do Mszy z Mszału Łacińskiego z 1962 r. NAUCZANIE POSOBOROWE - z fałszywym ekumenizmem, wolnością religijną, kolegialnością, które są w sprzeczności z Tradycją i Pismem Świętym. I co.? Jak Franciszek powtórzy ceremonii uczczenia Pachamamy w Watykanie i każe to ogłosić. To ci "tradycyjni" księża będą ten fakt zaakceptować i jeszcze ogłosić?

Mieszanie "młodego wina" do starych bukłaków to katastrofa - To wino rozerwie stare bukłaki, i rozleje nowe wino - resztki łask Bożych.

Msza Trydencka w sama sobie najważniejsza. Jednak musi być spójna z nauczaniem Jezusa Chrystusa i oparta na Tradycji APOSTOLSKIEJ i PIŚMIE ŚWIĘTYM. I tę spójność, czystość wiary zachował przez swoich biskupów i księży abp. Lefevebre.
starski
Gdzie tu jest Kościół "jeden, powszechny"? Co to za przepisy które "dotykają" jednych a omijają innych? Jedyne wytłumaczenie to celowe tworzenie podziałów i konfliktów.
Posoborowe absurdy
@starski Nie omijają, ale wykluczają. Bractwo św. Piusa X, które zachowuje czystą wiarę i doktyrnę katolicką opartą na Tradycji Apostolskiej i Piśmie świętym TUTAJ Myśmy tylko wykonywali rozkazy - granice posłuszeństwa w Novus Ordo Rządowi i ..... W INDULCIE …