03:04
Coburg
232.5K
Zatiaľ to údajne bol "experiment". Vraj "Ich žiadosť (kapely) bola vystúpiť v kostole" (de facto vyhnali Krista zo svätostánku - vidno ho otvorený) Čo čaká naše kostoly v budúcnosti?
turan
"Murári všetkých krajín a krajností spojte sa!"- a to je ešte iba začiatok. Už sa môžeme tešiť na to, ako nás samotní biskupi vyhodia z chrámu a pošlú do liberálneho lágru. Javí sa, že už sú skoro všetci dávno ozásterkovaní a pracujú nie v mene Boha, ale v mene "kružidla a uhoľníka". Zbytočne ich na niečo vyzývame, oni sa už dávno upísali liberálnemu zlatému teľaťu.
Coburg
Uvádzam uniknutý záznam svetového "kongresu" slobodomurárov v roku 2017.
dyk
Modlíme sa za obrátenie o. arcibiskupa Zvolenského
dyk
To tam nemá byť. To je fakt.
O. Zvolenský zakázal o. Manjackalovi mať obnovu v jeho arcidiecéze. To už je jasný krok proti veriacim a jasné znamenie, že mu o duchovný život svojej arcidiecézy nejde.
Anton Čulen
Po koncerte zakázali v košickom dóme rockovú hudbu, je vraj znesvätený
Po koncerte zakázali v košickom dóme rockovú hudbu, je vraj znesvätený
Hermenegild
Maďarská satanistická skupina. Tak fungujú nórske fondy. Údajne v KE idú ich použiť dominikáni.
forthetruth333
Tvária sa akoby to bol ich majetok,,,,,mali by okamžite odísť
Metod
Vo vysvetenom katolíckom kostole nemôžu byť koncerty!
Coburg
Z Dómu sv. Martina v Bratislave bol arcibiskupstvom vystrnadený klasický a historický Cirkevno-hudobný spolok Kirchenmusic-verein, ktorý založil hudobný skladateľ Franz List, a ktorý už za komunizmu na vlastné riziko účastníkov zo Slovenskej filharmónie a SND tu pôsobil svojimi predvedeniami omší známych skladateľov. Zato dnes si Cirkev púšťa do sakrálnych priestorov popové hviezdy, cigánske …More
Z Dómu sv. Martina v Bratislave bol arcibiskupstvom vystrnadený klasický a historický Cirkevno-hudobný spolok Kirchenmusic-verein, ktorý založil hudobný skladateľ Franz List, a ktorý už za komunizmu na vlastné riziko účastníkov zo Slovenskej filharmónie a SND tu pôsobil svojimi predvedeniami omší známych skladateľov. Zato dnes si Cirkev púšťa do sakrálnych priestorov popové hviezdy, cigánske kapely a ktovie čoho sa ešte dožijeme. Takže niekto je tu v Cirkvi "poplatný" (zatiaľ len opatrnej) sekularizácii našich chrámov. Možno onedlho niekto príde s nápadom podávať v našich chrámoch kávičku a keksíky - minimálne....
dominikguzman
Nečudoval by som sa, keby to tak bolo, veď na západe už sú zriadené kaviarne so zákuskami v kostoloch, keby si niekto chcel dať počas omše.
Peter(skala)
Spomenul som si pritom na problem, ktorý nastával, ked jední chceli spievať a hrať pred vyloženou Sviatosťou oltarnou, ale klerici s tým nesuhlasili, lebo podľa nich by mali ľudia kľačať alebo byť aspon v tichosti (adoracia) ked je vyložená Sviatosť.
Potom bola ešte taká situácia, kedy nebol k dispozicii knaz, ktorý by vyložil Sviatosť oltarnu, ale veriaci mali pristup do kaplnky. Veriaci chceli …More
Spomenul som si pritom na problem, ktorý nastával, ked jední chceli spievať a hrať pred vyloženou Sviatosťou oltarnou, ale klerici s tým nesuhlasili, lebo podľa nich by mali ľudia kľačať alebo byť aspon v tichosti (adoracia) ked je vyložená Sviatosť.

Potom bola ešte taká situácia, kedy nebol k dispozicii knaz, ktorý by vyložil Sviatosť oltarnu, ale veriaci mali pristup do kaplnky. Veriaci chceli adorovať aspon pri otvorenom Bohostanku.

je to ozaj experiment, ked ludia vymyšľaju svojvolne ako sa približiť viac k Bohu, ale už hraničia so zakazaným ...
dominikguzman
Ako na hraní Pánovi nevidím nič zlé, ale to musí byť na to hudba k tomu určená a tiež nie vyberať vstupné. Veď aj v nebi mu svätí a anjeli spievajú a hrajú.
Coburg
Keď som zverejnil toto video prvýkrát pred 10 rokomi, ozval sa mi predstavený slovenských jezuitov rozhorčeným listom, čo si to dovoľujem. Pretože okamžite im volali rozhorčení veriaci. To je práve v tom svojvoľnom konaní Cirkvi. Oni vyhovejú cigánskej kapele, aby vyhrávali čardáš - nie aby vzdali hold Kristovi - ktorý bol zo svätostánku "unesený", ale nevedno z akého dôvodu. Ale nespýtajú sa …More
Keď som zverejnil toto video prvýkrát pred 10 rokomi, ozval sa mi predstavený slovenských jezuitov rozhorčeným listom, čo si to dovoľujem. Pretože okamžite im volali rozhorčení veriaci. To je práve v tom svojvoľnom konaní Cirkvi. Oni vyhovejú cigánskej kapele, aby vyhrávali čardáš - nie aby vzdali hold Kristovi - ktorý bol zo svätostánku "unesený", ale nevedno z akého dôvodu. Ale nespýtajú sa veriacich čo oni na to. Taktiež nerobili prieskum, čo povedia ľudia na príjímanie do rúk. Načo. Veď predsa "svätá poslušnosť". Ale svätá poslušnosť je vo veciach viery a mravov, ak ide niečo mimo toho a ešte aj proti svedomiu, nemá sa čo spomínať poslušnosť. Potom sa čudujú poloprázdnym kostolom. Podobná akcia mala byť kedysi v Dóme sv. Martina, vyjednávalo sa vystúpenie predstaviteľa Drakulu (už neviem ako sa ten herec volal) a na nápor protestov veriacich predstavenie zrušili. Ale napriek tomu bolo v Dóme viac vystúpení spevákov a speváčiek v patričných "róbach" - nechcem povedať dekoltoch. Ak si pustíme do kostolov svetskú komerciu, nie je to o nijakej oslave Boha, ale jeho ponižovanie. Svetská produkcia nie je nijakou modlitbou ani adoráciou, ani meditáciou.
Hermenegild
Svetská hudba je vlúpenie sa diabla do chrámu. Nepoužíva sa ani svätená voda na pokropenie, ani kadidlo.
Hermenegild
Zavedenie prijímania na ruku už ukazuje svoju daň. Kostolník, ktorý zasúval doteraz kľúč do dverí svätostánku, si ho už aj otvorí, zoberie cibórium a pozerá, koľko je v ňom Hostií, či budú stačiť.
dominikguzman
Presne tak, máš plnú pravdu v tomto, Eucharistická úcta upadá stále viac a viac.
U.S.C.A.E.
a tuto by som odporoval ochota s akou sa to ujalo ukazuje že to ručičkovanie je následok úpadku nie príčina
Coburg
Ak sa pozrieš do otvoreného a prázdneho svätostánku, Eucharistiu dal preč kostolník...
dominikguzman
Kostolník? Tak to už kde sme, fakt akože. Dnes si už aj kostolník otvorí svätostánok a vyberie Eucharistiu len tak, ani sa nechumelí. To by mal robiť vždy kňaz, alebo aspoň diakon, keď už nikto iný.
U.S.C.A.E.
Inak je to symbolika ak hrom. Človek sa dáva na miesto Boha a Jeho vyhadzuje.
dominikguzman
To nie je hudba do kostola, a hovorí, že chceli vzdať hold, komu? Keď už niekto ide hrať v kostole pre Krista, tak hrá pre Krista a nemá čo vyberať ešte vstupné, takže o hold Bohu tu nešlo, maximálne tak satanovi. Ale tiež, do kostola tento typ hudby je maximálne nevhodný si myslím.
Marieta Ria
Presne - vyberať vstupné na koncert v kostole? Zažila som benefičný koncert s náboženskými piesňami, ale nie cigánske čardáše s cimbalom. Je to nevhodné a doslova tržnica, ako je skonštatované v popise videa!
Akým právom žiada kapela koncert v kostole? A ešte vyberá vstupné?!!
Do kostola nepatrí žiadny experiment, ani s biznisom, ani s tzv. očkovaním. V podstate je biznis oboje. Ten druhý je …More
Presne - vyberať vstupné na koncert v kostole? Zažila som benefičný koncert s náboženskými piesňami, ale nie cigánske čardáše s cimbalom. Je to nevhodné a doslova tržnica, ako je skonštatované v popise videa!
Akým právom žiada kapela koncert v kostole? A ešte vyberá vstupné?!!

Do kostola nepatrí žiadny experiment, ani s biznisom, ani s tzv. očkovaním. V podstate je biznis oboje. Ten druhý je experiment aj so životom!!
U.S.C.A.E.
áno v cirkuse si môžu tlieskať koľko chcú 😊