pl.news
1243.9K

Nawet gazeta Franciszka nazywa go dyktatorem

Ponad sto ruchów kościelnych ma trudności z zastąpieniem swoich przywódców w ciągu roku, po tym jak Franciszek zadekretował w czerwcu, że ich liderzy nie mogą służyć dłużej niż dziesięć lat.

Nawet antykatolicka gazeta Franciszka, Repubblica.it, przyznaje, że "dyktat Franciszka wyzwala niezadowolenie ruchów".

Watykan powinien był bardziej zaangażować je przed podjęciem działań, Repubblica.it cytuje anonimowego prałata, który nazwał to aktem "bezprecedensowego autorytaryzmu".

Wspólnoty już teraz mają trudności ze znalezieniem zdolnych liderów dla swoich lokalnych zgromadzeń, nie mówiąc już o przywódcach najwyższego szczebla.

Wśród liderów, którzy mają jeszcze zrezygnować, są Chiara Amirante (Nuovi Orizzonti), Kiko Arguello (Ruch Neokatechumenalny), Salvatore Martinez (Ruch Charyzmatyczny), Marco Impagliazzo (Wspólnota Sant'Egidio), a także liderzy Stowarzyszenia Wspólnot im. Papieża Jana XXIII, Equipes Notre-Dame i Cursillos.

"Dlaczego ruchy muszą zmieniać kierownictwo, a instytuty zakonne nie?" – pyta prałat.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsCmavizavso

slawomira1812 shares this
11
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
„Przy papieżu Franciszku nic już nie będzie takie, jak wcześniej” – stwierdził mistrz włoskiej masonerii, Gustavo Raffi, nazajutrz po konklawe.
„Wszyscy chcą, żeby Kościół szedł z prądem, ale tylko martwe psy dają mu się ponieść” – Georges Bernanos.
Dziennikarze relacjonujący sprawy watykańskie mają coraz pełniejszą świadomość, że „za czasów pontyfikatu Franciszka
Watykan systematycznie …More
.

„Przy papieżu Franciszku nic już nie będzie takie, jak wcześniej” – stwierdził mistrz włoskiej masonerii, Gustavo Raffi, nazajutrz po konklawe.

„Wszyscy chcą, żeby Kościół szedł z prądem, ale tylko martwe psy dają mu się ponieść” – Georges Bernanos.

Dziennikarze relacjonujący sprawy watykańskie mają coraz pełniejszą świadomość, że „za czasów pontyfikatu Franciszka
Watykan systematycznie ucisza, eliminuje i zastępuje krytyków światopoglądu papieża”. Gianluigi Nudzi donosi, że w marcu 2015 roku odkryto liczne podsłuchy zamontowane w samochodach, biurach i prywatnych domach duchownych watykańskich i że Żandarmeria Watykańska nie została wezwana do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie, co jest niewyjaśnioną anomalią.

Duchowni i świeccy pracujący w kurii uważają za pewnik, że ich rozmowy telefoniczne oraz e-maile są systematycznie szpiegowane i jak widać, mają ku temu powody. Niewielu jest skłonnych zaryzykować gniew papieża, mówiąc otwarcie przez telefon albo szczerze przekazując w e-mailach swoje myśli. Damian Thompson twierdzi, że
wybuchowy charakter papieża Franciszka, jego szorstkość względem podwładnych i wulgarny język stały się powszechnie znane w Watykanie.

Thompson cytuje bezpośrednie źródło: „Franciszek nie musi się ubiegać o reelekcję na konklawe i, wierz mi, ma szczęście, bo po kłopotach i bezsensie minionych kilku lat, zostałby wyeliminowany w pierwszym głosowaniu”. Niewielu w Kurii Rzymskiej ma jeszcze jakieś wątpliwości, co do prawdziwości tego stwierdzenia, wielu uświadomiło sobie, że wybór „wielkiego reformatora” w 2013 roku sprowadził na nich argentyńską dyktaturę w starym stylu.

Pierwotnie pracownicy Kurii nadali swojemu wielebnemu przełożonemu przezwisko
Toto Klaun, inspirowane wczesnymi błazeństwami wyczynianymi przez Franciszka pod publiczkę. Teraz jednak zdali sobie sprawę, że go nie doceniali. Jego obecne przezwisko to Ming od Minga Bezlitosnego, okrutnego władcy z komiksów o Flashu Gordonie. Pewien kardynał zauważył: „W Watykanie wszyscy boją się papieża Franciszka, nikt go nie szanuje, począwszy od kardynała Parolina, kończąc na najniższym szczeblu”.

Za rządów Franciszka, w Kurii Rzymskiej dominują lęk wraz ze wzajemną nieufnością. Nie chodzi tylko o informatorów, którzy wkradają się w łaski, donosząc o nierozważnych rozmowach. Jeden z księży kurialistów zażartował: „Mówi się, że decyduje nie to, co wiesz, ale kogo znasz. W Watykanie nie jest to prawdą, tutaj decyduje to, co wiesz o tych, których znasz”. Papież Franciszek na stałe wprowadził wątpliwości i nieporządek w obrębie Watykanu.

Dnia 4 lutego 2017 roku mieszkańcy Rzymu obudzili się i zastali miasto oklejone szyderczymi podobiznami papieża, plakaty w pewnym sensie podsumowały jego dotychczasowe osiągnięcia. Otóż na plakatach Franciszek miał posępną minę a u dołu znajdował się napis: „
Hej Franek, rozgromiłeś kongregację, powyrzucałeś kapłanów, pościnałeś głowy Zakonowi Maltańskiemu i Franciszkanom Niepokalanej, zlekceważyłeś kardynałów… Gdzie jest, więc twoje miłosierdzie?”.

Powyżej przytoczony przykład jest jednym z wielu oznak, że rzekoma popularność Franciszka w gruncie rzeczy spadła we Włoszech i poza nim. Kolejną jest to, że drastycznie zmalała liczba osób, które gromadzą się na odbywających się zazwyczaj raz w tygodniu audiencjach papieskich na placu Świętego Piotra. Takie są oficjalne statystyki przeciętnej liczby wiernych na wspomnianych spotkaniach od czasu, kiedy Franciszek został papieżem: 2013 rok: 51 617, 2014 rok: 27 883, 2015 rok: 14 818.

Nie udostępniono danych z roku 2016, ale przypuszcza się, że liczba uczestników audiencji spadła poniżej dziesięciu tysięcy, co oznacza mniej niż jedną piątą stanu sprzed czterech lat, za czasów Benedykta XVI. Dla tych, którzy widzą kurczące się tłumy pomiędzy kolumnadami, przesłanie jest jasne: ludzie opuszczają Papieża Ludzi. W czasie jego pontyfikatu spada uczestnictwo we mszach we Włoszech, a także w większej części świata. Pontyfikat Franciszka okazuje się kompletną klęską.

Źródło:
Salon-Informacyjny.pl
Doktor wiee
Elkam uciekając od dyskusji na argumenty przez banowanie oponentów wystawił sobie świadectwo ,raz jeszcze apeluję żeby nie karmić trolla i nie wchodzić z nim żadną dyskusję,
Posoborowe absurdy
UWAGA !!! NIE KARMIĆ TROLLA - ELKAMA
starski
Przed rozpoczęciem dyskusji z "elkam" (bezpłciowo) należy kliknąć nazwę onego użytkownika i przeczytać co najmniej 2 strony onego wpisów i komentarzy - wtedy ochota na dyskusje minie, to jest beton.
V.R.S.
@PiotrM
W 2025, jak Bóg da, będziemy obchodzić 100-lecie encykliki Quas primas a Elkam będzie świętował 10-tą dawkę w nieustannym procesie stawania się "w pełni zaszczepionym".
PiotrM
Elkam, udowodnij mi że chlałem! Bo ja ci udowodniłem że jesteś psychiczny i potrzebujesz psychiatry!
V.R.S.
"Wśród liderów, którzy mają jeszcze zrezygnować, są Chiara Amirante (Nuovi Orizzonti), Kiko Arguello (Ruch Neokatechumenalny), Salvatore Martinez (Ruch Charyzmatyczny), Marco Impagliazzo (Wspólnota Sant'Egidio), a także liderzy Stowarzyszenia Wspólnot im. Papieża Jana XXIII, Equipes Notre-Dame i Cursillos"
---
Bardzo dobra wiadomość.
TomUrb
A czy dyktator mody to też dyktator? 😉
V.R.S.
To zależy jaka to moda. Jeśli na zatkanie ust i nosa wdrażane pod bezprawnym przymusem to tak.
Posoborowe absurdy
Śmieszy fakt, że kłócą się najwięksi promotorzy absurdów posoborowych jak @Elkam , @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA , @MementoMori+++ To nie jeden, ale trzy pustaki, zabetonowane w środku.
V.R.S.
Niejaki @Memento mori pokazał wyżej niebywałą tępotę utożsamiając określenie "powojenny" z dotyczącym wojny. Szkoda na takich ludzi - z bogactwem tupetu i wyraźnym deficytem intelektu - czasu.
Posoborowe absurdy
Pośmiej się ze mną @V.R.S jakie bzdury na mój temat napisał @MementoMori+++ powyżej
Poskarżył się @PiotrM, że cytuję jego wpis poniżej ".... Jestem zablokowany zarówno przez Elkam jak i PiotrM. Kto tu ma problem z przebaczeniem....." A mnie sam blokuje i mnie nie chce przebaczyć i w dodatku takie głupoty wypisuje 🥴 😭
------------------------------------- Jego wpis -----------------------…More
Pośmiej się ze mną @V.R.S jakie bzdury na mój temat napisał @MementoMori+++ powyżej
Poskarżył się @PiotrM, że cytuję jego wpis poniżej ".... Jestem zablokowany zarówno przez Elkam jak i PiotrM. Kto tu ma problem z przebaczeniem....." A mnie sam blokuje i mnie nie chce przebaczyć i w dodatku takie głupoty wypisuje 🥴 😭
------------------------------------- Jego wpis ---------------------------------

Posoborowe absurdy. Nie wciskaj mnie do swoich oszczerczych wywodów. Sam się stawiasz w miejsce heretyka jako wróg (wszelkich) soborów w Kościele katolickim w tym Soboru Nicejskiego I . Skoro utożsamiasz sobory z absurdem to stawia cię to w szeregach zwolenników restoracjonizmu co najwyżej wśród świadków jehowy i mormonów 🤭 🤭 🤭. Poza tym masz z Elkamem wiele wspólnego, wyróżnia cię ta sama ślepota , upór i zamknięcie na to co kto inny ma do powiedzenia, tylko u ciebie rzuciło się na teologię co ma bardziej opłakane skutki.
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Nagminna dziś głupota i obłuda mnie nie bawi a śmiech jest zbyt cennym darem Bożym by go marnować na żenujące komentarze.
PS Niektórzy tutaj - por. post - poniżej używają nawet śliny do pisania komentarzy. Brak słów na ten obłęd.More
@Posoborowe absurdy
Nagminna dziś głupota i obłuda mnie nie bawi a śmiech jest zbyt cennym darem Bożym by go marnować na żenujące komentarze.

PS Niektórzy tutaj - por. post - poniżej używają nawet śliny do pisania komentarzy. Brak słów na ten obłęd.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS
,,Niejaki @Memento mori pokazał wyżej niebywałą tępotę utożsamiając określenie "powojenny" z dotyczącym wojny. Szkoda na takich ludzi - z bogactwem tupetu i wyraźnym deficytem intelektu - czasu.''
-------
VRS, a na twoje chamstwo i oszczerstwa wobec Kościoła Świętego i Kapłanów to szkoda nawet śliny.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Posoborowe absurdy,
która krowa dużo ryczy , mało mleka daje!More
Posoborowe absurdy,

która krowa dużo ryczy , mało mleka daje!
Posoborowe absurdy
MementoMori+++ Hipokryta. Wytyka @PiotrM, że ma problem z przebaczaniem, bo go blokuje. A TY NIE MASZ PROBLEMU Z PRZEBACZANIEM? WIĘC CZEMU MNIE BLOKUJESZ?
------------------------------------------------------------------------------
60 minuty temu
Jestem zablokowany zarówno przez Elkam jak i PiotrM. Kto tu ma problem z przebaczeniem 🤔? Użytkowniczka wyżej, lobotomia nie jest usprawiedliwieniem …More
MementoMori+++ Hipokryta. Wytyka @PiotrM, że ma problem z przebaczaniem, bo go blokuje. A TY NIE MASZ PROBLEMU Z PRZEBACZANIEM? WIĘC CZEMU MNIE BLOKUJESZ?
------------------------------------------------------------------------------
60 minuty temu
Jestem zablokowany zarówno przez Elkam jak i PiotrM. Kto tu ma problem z przebaczeniem 🤔? Użytkowniczka wyżej, lobotomia nie jest usprawiedliwieniem do takiej nienawiści. Choć cierpienia nie da się porównywać to znam osoby którym i zdrowie i wszystko się zawaliło a nie obracają swojego cierpietnictwa w pogardę.
starski
tow elkam pisze o sobie w sposób bezpciowy, więc albo jest babą tylko się wstydzi albo tą trzecią płcią wprowadzoną przez pis w spisie powszechnym...
Posoborowe absurdy
@starski I taki Elkam - towarzysz żydo-ukrainiec zwolennik PiS siejący covidowe straszenie na portalu ZOSTAŁ ADMINEM NA GLORII. Teraz robi z katolickiej Glorii posoborowy śmietnik, drugi portal pudelek. Wpuszcza wszystkich na glorię nawet protestantów, lewaków.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tylko ślepcy nie widzą w nim dyktatora i bronią go i podążają za nim drogą, która prowadzi do czeluści piekielnych!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Elkam ,traktuję ten komentarz, jako od osoby chorej psychicznie.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Ty pusta Natankowa pało !
"Tylko ślepcy nie widzą w nim dyktatora i bronią go i podążają za nim drogą, która prowadzi do czeluści piekielnych!"
------------------------------------------------------
Nie nauczył cię ten dwulicowy względem szczepienia, Natanek że:
"widzieć"- nie znaczy SĄDZIĆ publicznie ,
"widziec"- nie znaczy rzucać kamieniami OBELG, na forum publikum,
More
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Ty pusta Natankowa pało !

"Tylko ślepcy nie widzą w nim dyktatora i bronią go i podążają za nim drogą, która prowadzi do czeluści piekielnych!"
------------------------------------------------------
Nie nauczył cię ten dwulicowy względem szczepienia, Natanek że:

"widzieć"- nie znaczy SĄDZIĆ publicznie ,
"widziec"- nie znaczy rzucać kamieniami OBELG, na forum publikum,
podjudzać innych , prowadzić NAGONKĘ by niszczyć KOŚCIÓŁ .

NATANKOWCY to podła sekta !
-------
Elkam sam sobie za swój komentarz daje polubienia, w tym nawet serduszko.
😂

Elkam, jestem pewna, że twój stan wskazuje na coś dużo gorszego niż choroba psychiczna. Dla ciebie już tylko potrzebny jest porządny Egzorcysta, albo leżenie plackiem przed Najświętszym Sakramentem i błaganie Jezusa o Miłosierdzie.
Tak się kończy znieważanie Boga, przyjmując jak ciasteczko na łapę!