Nie wolno ulegać globalnej i bezbożnej psychozie

„Żadna władza świecka nie może zawiesić publicznego sprawowania kultu Kościoła” (Kard. R. Sarah, dukla.bernardyni.pl/…go-sprawowania-kultu-kosciola/). „Żadna władza cywilna nie ma prawa zakazywać …More
Żadna władza świecka nie może zawiesić publicznego sprawowania kultu Kościoła (Kard. R. Sarah, dukla.bernardyni.pl/…go-sprawowania-kultu-kosciola/).
Żadna władza cywilna nie ma prawa zakazywać zgromadzeń religijnych (Kard. G. Müller; pch24.pl/…adzen-religijnych,80904,i.html).
________________
Według Pisma Świętego (interpretowanego w świetle Tradycji Kościoła) katolicy mają obowiązek uznać legalne władze świeckie i przestrzegać ustanowionych praw o tyle o ile wprost nie sprzeciwiają się Ewangelii i nauczaniu Kościoła. Katolicy mają jednocześnie obowiązek okazywania szacunku wobec władzy świeckiej (Rz 13, 7; 1P 2, 17; KKK 1899), natomiast wdzięczność i życzliwość wobec rządzących uzależniona jest od ich zasług (KKK 1899).
Wolno, a nawet należy sprzeciwić się władzy (KKK 2242) wtedy, gdy wydaje nakazy sprzeczne z Prawem Bożym i naturalnym, a w skrajnych przypadkach, gdy dochodzi do wielkiego ucisku ze strony władzy politycznej, dozwolony jest nawet zbrojny opór (KKK 2243).
Nie …More
katolik w katakumbach shares this
1975
..."Jeśli sprawujący władzę ustanawiają niesprawiedliwe prawa lub podejmują działania sprzeczne z porządkiem moralnym, to rozporządzenia te nie obowiązują w sumieniu. "Wtedy władza przestaje być władzą, a zaczyna się bezprawie"...
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Sataniści -masoni wykorzystali demokrację strachu i głupoty większości ! a tej zawsze jest więcej wśród gojów .
jac05
Tak, daliśmy się przestraszyć. Wszystko dlatego, ponieważ nasi duszpasterze posnęli w dobrobycie i przestali CZUWAĆ. szatan ustawił ich nauczanie tak, że odwracali uwagę od tego co złe, od działania sił zła, skutkiem czego ludzie przestali na nie reagować, oswoili się z im a zwyciężania zła miłością nie potrafili dokonać wedle nauki Pana Jezusa, bo sami tej miłości nie mieli. A miłość prawdziwa …More
Tak, daliśmy się przestraszyć. Wszystko dlatego, ponieważ nasi duszpasterze posnęli w dobrobycie i przestali CZUWAĆ. szatan ustawił ich nauczanie tak, że odwracali uwagę od tego co złe, od działania sił zła, skutkiem czego ludzie przestali na nie reagować, oswoili się z im a zwyciężania zła miłością nie potrafili dokonać wedle nauki Pana Jezusa, bo sami tej miłości nie mieli. A miłość prawdziwa to nie kochanie męża, żony, syna, córki, babci ale i innych ludzi w których jest Boża nieśmiertelna cząstka. Króluj nam Chryste !
TomUrb
Podoba mi się ten passus: "wdzięczność i życzliwość uzależniona jest od zasług rządzących".
Mam dylemat sylwestrowy: czy ta władza na coś zasłużyła, czy tylko nam się przysłużyła... 🤪