Coburg
1152.1K

Člen Švajčiarskej gardy: "Povinná vakcína - neľudský škandál!"

Vatikán, 18.10.2021 (LifeSiteNews) - Člen Švajčiarskej gardy, ktorý stratil zamestnanie po odmietnutí očkovania, napísal 8. októbra otvorený list vatikánskym úradníkom s protestom voči protikatolíckej povinnej vakcinácii. Gardista Pierre-André Udressy je jedným z troch gardistov, ktorí stratili prácu vo Vatikáne a museli sa vrátiť do Švajčiarska, lebo odmietli vakcínu. Povinnosť očkovania označili ako "škandalóznu a nehumánnu".
Gardista píše:

"Koľkí z mojich milých kolegov sa nešťastne podriadili medicínskemu zásahu, ku ktorému nedali plný súhlas, nútení silou, aby znova dosiahli slobodu? Pre mňa je zásadné rozhodne brániť slobodu človeka! Prečo by som sa mal nútiť do niečoho, o čom viem, že je absurdné? Kto by ma mohol prinútiť?"
Verný katolík má morálnu povinnosť vyhýbať sa medicínskych zásahom, ktoré majú spojenie s potratom, ako sú experimentálne vakcíny proti covidu. Kongregácia pre náuku viery jasne stanovuje, že proti nedovoleným vakcínam pripravovaným z buniek potratených ľudských plodov sa treba postaviť: ‚Dať sa zaočkovať nie je morálnou povinnosťou a preto to musí byť dobrovoľné. Tí, ktorí očkovanie z výhrad vo svedomí odmietajú, musia sa usilovať o to, aby sa inými prostriedkami a svojím správaním vyhýbali tomu, aby sa stali prenášačmi vírusu‘.
Mám ja ako katolík, ktorý sa riadi Magistériom Cirkvi, povinnosť bojovať proti vakcíne vo Vatikáne??? Keď človek číta citované dokumenty, musí si odpovedať áno!"
Z môjho pohľadu je Vatikán je nielen autoritatívny, ale zrádza verných katolíkov a oficiálnu náuku Cirkvi.
Encyklika sv. Jána Pavla II. ‚Evangelium vitae‘ učí: ‚Lekári, zdravotnícky personál, ako aj osoby, ktoré riadia zdravotnícke zariadenia ... majú mať zaistenú možnosť odmietnuť účasť na plánovaní, príprave a uskutočňovaní činov, namierených proti životu. Kto sa odvoláva na námietky svedomia, nemôže byť vystavený nielen trestným sankciám, ani žiadnemu inému následnému právnemu, disciplinárnemu, hmotnému či profesionálnemu postihu‘, ( E V 74)."


Vzhľadom na túto náuku sa Udressy s ľútosťou vyjadruje o postoji, ktorý Cirkev zaujala a uvádza:

"Čo je ešte desivejšie, je zanedbávanie života tam, kde by sa život mal brániť! V takej dramatickej situácii by ľudia neočakávali nič iné ako duchovnú podporu, v takej kríze im iba viera môže umožniť prijať túto situáciu. Situácia je iste ťažká na zvládnutie - sú tu hrozby vlád - ale na mnohých miestach to samé cirkevné autority ignorujú a práve oni odmietajú poskytovať duchovnú pomoc ľuďom v núdzi. A práve Vatikán v tom bol vzorom!"

Udressy označuje schválenie očkovania Vatikánom ako "najväčší škandál" a na záver konštatuje:

"Hierarchia dospela k tomu, že potláča duchovnú a sviatostnú podporu a opúšťa ľudí v núdzi. Isté je, že v toto všetko, čo prežívame, nemá v sebe nič ľudské a už vôbec nie kresťanské a je skutočne neúnosné pozorovať ako sväté mesto Vatikán dospelo až do tohto bodu! Nech sv. Michal archanjel láskavo chráni a obraňuje Sväté mesto!"

Gardista iste nie je so svojím názorom sám

"Hlas krvi nenarodených detí kričí k Bohu z potratom poškvrnených vakcín. Takže musíme proti tomu protestovať a začať nové hnutie v medicíne, ktoré nebude mať nijaké spojenie, ani to najvzdialenejšie s tými to zločinmi," uviedol napr. biskup Atanáz Schneider z Kazachstanu.
Metod
Povinné očkovanie Švajčiarskej gardy je ďalší z mnohých dôkazov, komu slúži kardinál v bielom!
dominikguzman
Žiaľ, je jedno čo písal nejaký svätý Ján Pavol II. vo svojej encyklike. Bergoglio povedal, že vakcíny sú v poriadku spolu s ďalšími biskupmi, a myslím, že som dávnejšie ešte robil aj preklad z Lifenews, kde rozoberali, že aj Kongregácia pre náuku viery nejakým dokumentom takéto vakcíny ospravedlnila, že ich katolík môže použiť. Toto je len začiatok útlaku. Minule keď som prechádzal Košicami …More
Žiaľ, je jedno čo písal nejaký svätý Ján Pavol II. vo svojej encyklike. Bergoglio povedal, že vakcíny sú v poriadku spolu s ďalšími biskupmi, a myslím, že som dávnejšie ešte robil aj preklad z Lifenews, kde rozoberali, že aj Kongregácia pre náuku viery nejakým dokumentom takéto vakcíny ospravedlnila, že ich katolík môže použiť. Toto je len začiatok útlaku. Minule keď som prechádzal Košicami a zadíval sa na kríž na kostolnej veži, tak som sa v duchu pýtal, dokedy tam ešte bude, kým ho nenahradí polmesiac, alebo nejaký ekologický symbol novej zelenej cirkvi.
Peter(skala)
:) dosť možné - nejaký zelený štvorlístok :)
Marieta Ria
o iluzii jednoty v cirkvi ohladne ockovania v tomto videu spomína Dr. Balák tú rozdielnosť - čo dovoľovala Kongregácia pre náuku viery pred rokmi a čo dovoľuje a schvaľuje dnes... či sa zmenilo Desatoro, neplatia tie isté Božie zákony, čo predtým??
Podobne ako Ty, sa pri online prenosoch pred mesiacmi zamýšľal aj jeden kňaz, ktorý sa pri pohľade do lavíc pýtal, či sa ešte niekedy naplnia? …More
o iluzii jednoty v cirkvi ohladne ockovania v tomto videu spomína Dr. Balák tú rozdielnosť - čo dovoľovala Kongregácia pre náuku viery pred rokmi a čo dovoľuje a schvaľuje dnes... či sa zmenilo Desatoro, neplatia tie isté Božie zákony, čo predtým??
Podobne ako Ty, sa pri online prenosoch pred mesiacmi zamýšľal aj jeden kňaz, ktorý sa pri pohľade do lavíc pýtal, či sa ešte niekedy naplnia? Hovoril - naši predkovia si postavili veľký kostol, lebo ho taký potrebovali... ukazuje sa, že sa zamýšľal oprávnene - keď vidím v niektorom kostole ten počet veriacich na omši a koľko tam bývalo predtým... Obával sa, aby si ľudia nezvykli na tieto online prenosy a neuprednostňovali ich pred živou sv. omšou. Aj v tom mal pravdu - keď počujem u susedov, ktorí nie sú tak chorí, aby nevládali do kostola - zapnú si cez fb online prenos a vybavené...
dominikguzman
Hej, hej, ja si zapnem tiež radšej Lumen, či Rádio Mária alebo cez internet omšu pozriem, než aby som sa spisoval po novom, že chcem do kostola, mimo iného, situácia sa zhoršila a tak už neočkovaní môžu ísť len štvrtina do kostola z celého možného počtu. Mám doma už aj pripravené Liturgické čítania na každý deň, knižku, a potom knihu Zo stola Božieho, kde sú výklady jednotlivých textov, pre …More
Hej, hej, ja si zapnem tiež radšej Lumen, či Rádio Mária alebo cez internet omšu pozriem, než aby som sa spisoval po novom, že chcem do kostola, mimo iného, situácia sa zhoršila a tak už neočkovaní môžu ísť len štvrtina do kostola z celého možného počtu. Mám doma už aj pripravené Liturgické čítania na každý deň, knižku, a potom knihu Zo stola Božieho, kde sú výklady jednotlivých textov, pre kňazov na prípravu homílie, ešte možno kúpim nejaké životopisy svätých, keby celkom som zostal odtrhnutý od omše. Ľubica tu písala, že už v Taliansku a Poľsku zmenili slová premenenia, posolstvo, čo som tu dávnejšie prekladal myslím od Giselly Cardiovej aj hovorí, že sväté prijímanie zmizne, po novom si už okolo oltárov dávajú samé kvety a rastliny kňazi, lebo sa nám mení viera na zelený ekologický environmentalizmus, takže takéto znesvätené kostoly už len zbúrať, zrovnať so zemou a nechať ladom, nie tam ešte chodiť do nich.
Peter(skala)
Odvážne svedectvo gardistu. 😇 Je vidno, že Boh si povoláva svojich aj z rádu gardistov. Práve aj kvôli takýmto excesom zo strany hierarchie Cirkvi bude Vatikán potrestaný Božou spravodlivosťou.
Je to smutné, ale tak ako Boh neuchránil ani sväté mesto Jeruzalem, podobne dopadne aj Rím spolu s Vatikánom. Nakoniec ho však obnoví svojou mocouMore
Odvážne svedectvo gardistu. 😇 Je vidno, že Boh si povoláva svojich aj z rádu gardistov. Práve aj kvôli takýmto excesom zo strany hierarchie Cirkvi bude Vatikán potrestaný Božou spravodlivosťou.

Je to smutné, ale tak ako Boh neuchránil ani sväté mesto Jeruzalem, podobne dopadne aj Rím spolu s Vatikánom. Nakoniec ho však obnoví svojou mocou
Martina Bohumila Lutherová
V podstatě jde o to, že vedení řkc,
provádí genocidu na těch kdo ,
uvěřili jejím lžím. A to je téměř jedna
miliarda lidstva.
Blahovec01
Odpad RKC je predpovedaný Kristom skrze apoštola Jána. Kristus nám hovorí, aby sme vystúpili z Babylonu neviestky.
Inak trest sa bude vzťahovať na všetkých. Kristus nehovorí o reforme a úpravách, ale dôrazne prikazuje, aby sme vystúpili z Babylonu plného ohavností a špiny. Bohužiaľ osprostené ovce a ich pastieri sú v hlbokej letargii, neveria Evanjeliu, ani Kristovi, ale človeku Bergóliovi,…More
Odpad RKC je predpovedaný Kristom skrze apoštola Jána. Kristus nám hovorí, aby sme vystúpili z Babylonu neviestky.

Inak trest sa bude vzťahovať na všetkých. Kristus nehovorí o reforme a úpravách, ale dôrazne prikazuje, aby sme vystúpili z Babylonu plného ohavností a špiny. Bohužiaľ osprostené ovce a ich pastieri sú v hlbokej letargii, neveria Evanjeliu, ani Kristovi, ale človeku Bergóliovi, ktorý zo seba vytvoril boha.

O to väčšia je tragédia týchto "oviec" a ohlúpnutých "pastierov". Boh im odobral rozum, lebo zavrhli Krista a jeho Božie slovo, a tak propagujú aj satanistické vraždiace vakcíny. Vraj vakcína je sloboda, nádej a Božie požehnanie. Toto normálny človek z úst nevypustí, len démon, ktorý je v takom človeku. A tak to aj vyzerá.
Martina Bohumila Lutherová
Každé slůvko je pravdivé.
apredsasatoci
Lenže "veriaci" v rkc majú slobodnú vôľu.
Nikto ich (aspoň zatiaľ) nevlecie do koncentráku.
Marieta Ria shares this
301
Otvorený list člena Švajčiarskej gardy
Marieta Ria
Perfektne to vyjadril Udressy, klobúk dolu za statočnosť!
ľubica
nie je sám, viem že viacerí dali výpovede... preto hľadaju náhrady ženy....
Nech ho mocne žehná Pán i s jeho rodinou, takisto ostatných, ktorí prišli o prácu pre svedectvo, je to nekrvavé mučeníctvo!
U.S.C.A.E.
práve ako mučeníctvo by som sa to zdráhal označiť teda ako biele lebo nevieme či bol nejako zvlášť šikanovaný za Katolícky postoj no ale statočnosť je to v každom prípade
dominikguzman
Prepustenie z práce za odmietnutie očkovania pre spojitosť s potratmi nenazývaš šikanou za Katolícky postoj?
U.S.C.A.E.
christianitas.sk/…ej-gardy-kritizoval-povinne-ockovanie-vo-vatikane/
odišiel sám ale tlak smeroval k prepusteniu že vnucovali je jasné ale to či šikanovali jasné nie jeMore
christianitas.sk/…ej-gardy-kritizoval-povinne-ockovanie-vo-vatikane/

odišiel sám ale tlak smeroval k prepusteniu že vnucovali je jasné ale to či šikanovali jasné nie je