ľubica

Molekulárna biologička Soňa Peková úplne otvorene: Máme tu neomarxistickú diktatúru hnanú covidom.…

Praha 1. septembra 2021 (HSP/Foto:Screenshot) Peková tvrdí, že vo svete sa zavádza neomarxistická diktatúra hnaná Covidom-19 Na snímke Soňa Peková …
dyk
Myslím, že má šancu aj na prezidentku:

dennikstandard.sk/110016/ako-sa-vytvaraju-sialenci/

Príbeh Sone Pekovej: Ako sa vytvárajú šialenci

Mierne pozdvihnutie v posledných dňoch na sociálnych sieťach vyvolala obskúrna strana Švajčiarska demokracia. Ako názov napovedá, jej cieľom je pretvoriť Česko v priamu demokraciu švajčiarskeho typu. Nejde o nijako novú myšlienku a kvôli tomu sa cieľom …More
Myslím, že má šancu aj na prezidentku:

dennikstandard.sk/110016/ako-sa-vytvaraju-sialenci/

Príbeh Sone Pekovej: Ako sa vytvárajú šialenci

Mierne pozdvihnutie v posledných dňoch na sociálnych sieťach vyvolala obskúrna strana Švajčiarska demokracia. Ako názov napovedá, jej cieľom je pretvoriť Česko v priamu demokraciu švajčiarskeho typu. Nejde o nijako novú myšlienku a kvôli tomu sa cieľom posmechu nestala. Zaujalo predovšetkým meno na prvom mieste kandidátky v Stredočeskom kraji. Jednotkou tam je totiž Soňa Peková, česká vedkyňa, ktorá sa v poslednom roku a pol stala najskôr hviezdou a potom zažila strmý pád medzi „dezinformátorov“ a dnes je persona non grata v slušnej spoločnosti. Pritom na jej príklade sa dá ukázať, ako bezhlavý boj proti fake news môže mať neblahý účinok na spoločnosť, ako aj na jednotlivca.

Peková sa najskôr preslávila na samom začiatku pandémie v Česku, keď jej laboratórium pozitívne otestovalo na koronavírus pacientku, ktorú predtým odmietol otestovať lekár. Vyvolalo to pobúrenie ohľadom štátneho systému testovania, ktoré ešte vzrástlo, keď ministerstvo zdravotníctva na Pekovú „zasadlo“ a zakázalo jej testovať, pretože vraj na to nemala licenciu. Celé to pôsobilo ako pomsta za kazenie vládneho obrazu boja s covidom.

O svoju dobrú povesť Peková prišla vzápätí v apríli 2020, keď vyhlásila, že sa domnieva, že v súčasnosti vyčíňajúci koronavírus je umelo vytvorený vírus. Zrazu sa stala konšpirátorkou a bola v podstate vyradená zo skupiny vedcov, ktorí boli pozývaní do médií, aby sa k pandémii vyjadrovali. Český klub skeptikov Sisyfos Pekovej udelil anticenu „bludný coviďák“. Je pravda, že v následných svojich predpovediach sa veľmi zmýlila, napríklad vírus rozhodne nezmizol do minuloročných Vianoc.

Bez ohľadu na jej neskoršie výroky jej pôvodné tvrdenie, že vírus nie je prírodného pôvodu, momentálne neznie až tak pritiahnuto za vlasy. Každý, kto sa tým seriózne zaoberá, musí dôjsť k záveru, že únik z laboratória je zhruba rovnako pravdepodobný ako prírodný výskyt vírusu. Už len preto, že covid sa objavil v meste Wu-chan, ktoré je síce vzdialené stovky kilometrov od najbližších netopierích hniezdisk, ale priamo v ňom sa nachádza Wuchanský inštitút virológie, popredná čínska inštitúcia na výskum netopierích koronavírusov.

Niekoľko popredných amerických novinárov sa zaoberalo touto otázkou do hĺbky. Napríklad bývalý vedecký korešpondent The New York Times Nicholas Wade, jeho kolega Donald McNeil, komentátor Washington Post Josh Rogin a ďalší. Všetci došli k rovnakému záveru: únik z laboratória je možný. Bezpečnostné opatrenia vo wuchanskom laboratóriu boli nedostatočné a často ignorované. Prebiehali tam nebezpečné experimenty.

Potom je tu snaha zabiť akúkoľvek diskusiu o umelom pôvode vírusu v zárodku. Verejnú mienku, že teória laboratórneho úniku je neopodstatnená konšpirácia, ovplyvnili dva otvorené listy. Prvý vyšiel v lekárskom časopise Lancet 19. februára 2020, druhý vo vedeckom magazíne Nature Medicine 20. marca 2020. Hlavným autorom prvého bol Peter Daszak, šéf organizácie EcoHealth Alliance, ktorá priamo financovala výskum koronavírusu vo Wuchanskom inštitúte virológie. Mal teda dobré dôvody zahmlievať.

Druhý list podpísala skupina virológov vedená Kristianom G. Andersenom. Ten uvádza, že laboratórna manipulácia by po sebe zanechala jasné stopy. Napríklad Wade však tvrdí, že sa to týka starších postupov. Moderné dokážu upraviť vírus tak, že nikto nespozná, či prirodzene zmutoval, alebo vznikol v „skúmavke“. Ako upozorňuje Wade v druhom odseku listu, autori tvrdia, že ich analýza jasne ukazuje, že „SARS-CoV-2 nie je laboratórny konštrukt“, ale o pár odsekov neskôr priznávajú, že je to len „nepravdepodobné“.

Únik z laboratória ešte neznamená, že vírus je umelého pôvodu. Vedci mohli vzorky vírusu nabrať inde a potom sa nakaziť pri ich skúmaní vo Wu-chane. Jeden z hlavných sporov sa tak točí okolo toho, či sa vo Wu-chane konal výskum „gain-of-function“, po slovensky „získanie funkcie“. Ten spočíva v tom, že sa s vírusmi experimentuje tak, aby sa stali nebezpečnejšie. Cieľom je odhadnúť, ako sa vírus bude vyvíjať, a pripraviť sa na neho.

Prečítajte si tiež
Peková ide do politiky. Je v hnutí, ktoré chce koniec covid opatrení a odchod Česka z EÚ aj NATO
Počas vypočúvania v Kongrese sa tvár amerického boja s covidom a šéf Národného inštitútu alergií a infekčných chorôb Anthony Fauci pohádal s republikánskym senátorom Random Paulom, či jeho inštitúcia financovala výskum „gain-of-function“ vo Wu-chane. Fauci tvrdil, že nie. Už spomínaný Josh Rogin dokazuje, že Fauci síce neklamal, ale veľmi zahmlieval.

Vo Wu-chane naozaj prebiehali experimenty s cieľom vytvoriť nebezpečnejšie vírusy. Lenže Fauci používal oveľa užšiu definíciu „gain-of-function“, definíciu, ktorú sám spísal. Prezident Barack Obama totiž výskum „gain-of-function“ zakázal. Podmienkou opätovného spustenia bolo vytvorenie prísnych bezpečnostných pravidiel. Tie vytvoril práve Fauci, ich súčasťou je však aj definícia napísaná tak, aby väčšina pokusov do kategórie „gain-of-function“ nespadala. Čisto technicky teda Fauci mal pravdu.

Nakoniec je tu vyšetrovanie amerických tajných služieb. Tie vo verejnom zhrnutí záverov odpovedajú na otázku, či vírus unikol z laboratória, v podstate „nevieme“.

Rozhodne teda nejde tvrdiť, že neprírodný pôvod vírusu je konšpiračná teória.

Tým sa dostávame späť k Pekovej. Tá v rámci vytlačenia z mainstreamových médií poskytla rozhovor Slobodnému rádiu, dosť podivnej platforme, ktorá medzi svojich partnerov počíta napríklad SPD alebo Robotnícku stranu sociálnej spravodlivosti. Je možné, že Peková išla týmto smerom už predtým. Je zároveň ale možné, že vytlačením zo slušnej spoločnosti jej nenačúvajú nikde inde.

Je to efekt, ktorý sa počas pandémie prejavil niekoľkokrát, nielen v Česku. Väčšinou nejaká osobnosť povie názor či myšlienku, ktorá sa viac či menej odlišuje od práve panujúceho spoločenského konsenzu. Vzápätí je označená za bludára a dezinformátora a jediný, kto je ochotný počúvať, sú čudáci a konšpirační teoretici. Ich asociácia je potom braná ako ďalší dôkaz, že vyobcovať dotyčného bolo správne. Ten sa potom z toho môže naozaj zblázniť, pretože jedinou skupinou, ktorá s ním komunikuje, sú ozajstní šialenci.

Vo výsledku sa spoločnosť pripravuje o tých najzaujímavejších rýpačov, ktorí síce nie vždy musia mať pravdu, ale keď ju majú, môže to byť obzvlášť dôležité.
....
dennikstandard.sk/…koniec-covid-opatreni-a-odchod-ceska-z-eu-aj-nato/

Peková ide do politiky. Je v hnutí, ktoré chce koniec covid opatrení a odchod Česka z EÚ aj NATO

Česká vedkyňa Soňa Peková, ktorá sa preslávila svojím odporom voči opatreniam a kontroverznými vyjadreniami o ochorení COVID-19, mieri do politiky. V blížiacich sa voľbách do dolnej komory českého parlamenru bude kandidovať za stranu, ktorá chce uvoľniť všetky opatrenia proti covidu, zrušiť ministerstvo kultúry a vystúpiť z Európskej únie aj NATO.

Meno Soňa Peková začalo byť verejnosti v našich zemepisných šírkach známe vlani na jar, keď u nás aj u našich susedov naplno vyčíňalo koronavírusové ochorenie COVID-19.

Česká lekárka, ktorá má doktorát z molekulárnej biológie, genetiky a virológie, vedie laboratóriá Tilia Laboratories. Do povedomia verejnosti sa dostala, keď v marci 2020 odhalila v Česku dva prípady nákazy novým koronavírusom. Podľa vlastných slov vyvinula Peková aj nový typ testu na zistenie prítomnosti vírusu u ľudí.

Háčik bol však spočiatku v tom, že vedkyňa diagnostikovala vzorky, aj keď testovanie na COVID-19 bolo v Česku v tom čase povolené len Národnému referenčnému laboratóriu Štátneho zdravotného ústavu.

Peková proti prúdu

Vtedajší a vlastne aj súčasný český minister zdravotníctva Adam Vojtěch, ktorý sa do ministerského kresla tento rok znova vrátil, Pekovú vlani nepriamo obvinil z porušenia praxe. Podľa Štátneho zdravotného úradu nemalo totiž Pekovej laboratórium záujem o schválenie pre medicínsku diagnostiku, pretože nespĺňalo podmienky pre certifikáciu. Tú nakoniec firma získala počas núdzového stavu.

Peková išla už v tom čase proti tvrdeniam väčšiny odborníkov na šírenie vírusov. O covide opakovane hovorí ako o laboratórnom „šmejde“ vytvorenom tak, aby napádal ľudí. Samotná pandémia je podľa nej využívaná ako nástroj na manipuláciu ľudí.

Lekárka nesúhlasila ani s uzatváraním spoločnosti počas lockdownov či s povinným nosením rúšok na verejnosti. Ešte vlani v júni tvrdila, že druhá vlna pandémie nebude, a neskôr dodala, že covid zmizne sám od seba do Vianoc.

„Je to celé spolitizované, o zdravie ľudí nejde,“ uviedla nedávno. Dodajme, že laboratórny pôvod vírusu, ktorý vlani predostrela Peková, je po roku vyšetrovania stále jedna z možností vzniku COVID-19, aj keď úmyselné „vypustenie“ vírusu väčšina expertov vylučuje. Hovorí sa skôr o náhodnom úniku z laboratória. Peková taktiež tvrdila, že COVID-19 bol človekom priamo vytvorený, čo je opäť názor, ktorý väčšina odborníkov odmieta.

Za svoje názory, ktoré nekorešpondujú s tými väčšinovými, bola Peková terčom ostrej kritiky odborníkov nielen doma v Česku, ale aj v okolitých krajinách vrátane Slovenska. Niektorí kolegovia z vedeckej obce ju kritizovali za to, že sa podľa nich správa manipulatívne a šíri neoverené tvrdenia. Za jej výroky jej český klub skeptikov udelil vedeckú anticenu Bludný balvan.

Smer politika

Peková sa teraz chystá na úlohu političky. Nebude to mať však ľahké. Vedkyňa na súde čelí obžalobe v prípade údajne neoprávnených úhrad pre spoločnosť Chambon. Molekulárna genetička je v kauze obžalovaná spolu s ďalšími tromi ľuďmi z toho, že od zdravotných poisťovní mala podvodne vylákať vyše 239 miliónov korún a ďalších 77 miliónov sa snažila získať. Peková obžalobu odmieta a tvrdí, že sa nezákonného konania nedopustila.

Prečítajte si tiež
Progresívni Piráti sa rozhodli v Česku prehrať. Stavili na woke
Pár mesiacov pred parlamentnými voľbami do poslaneckej Snemovne sa Peková pridala k hnutiu Švajčiarska demokracia. To si ako príklad berie práve neutrálnu alpskú krajinu.

Hnutie považuje švajčiarsky politický systém za maximálne stabilný, demokratický a vedúci k prosperite všetkých občanov. Chce preto zmeny v českej ústave inšpirované tou švajčiarskou.

Švajčiarska demokracia ide do volieb s tým, že chce odchod Českej republiky zo štruktúr NATO aj vystúpenie z Európskej únie. Okrem toho navrhuje aj zrušenie elektronickej evidencie tržieb (EET) či ministerstva kultúry.

Pekovej agenda

Hnutie, ktorého volebnú kandidátku v Stredočeskom kraji vedie práve Peková, chce zrušiť aj všetky opatrenia zavedené proti šíreniu ochorenia COVID-19.

„Rada by som sa venovala predovšetkým zlepšeniu dohľadu nad laboratórnymi genetickými manipuláciami a ich možným vplyvom na životné prostredie, bezpečnosť a zdravie ľudí a zvierat. Ďalej potom odborným otázkam spojeným s implementáciou nových molekulárnych liečiv,“ píše Peková k svojej kandidatúre na stránkach hnutia.

Vo svojich programových tézach Švajčiarska demokracia napríklad hlása, že „zastupiteľská demokracia v ČR sa neosvedčila a je zneužívaná“. Chce preto zaviesť priamu demokraciu. Štát má byť podľa predvolebného programu hnutia v rukách občanov, nie občania v rukách politikov.

Testovať očkovaných

COVID-19 je samostatným bodom programu Švajčiarskej demokracie. Hnutie, ku ktorému sa Peková pridala, okrem uvoľnenia všetkých opatrení proti šíreniu covidu sľubuje aj zrušenie testovania „zdravých ľudí“.

Namiesto testovania neočkovaných chcú predstavitelia Švajčiarskej demokracie testovať očkovaných. Cieľom má byť podľa nich zistenie, či sú nosičmi ochorenia COVID-19 a najmä jeho mutujúcich variantov. Nový subjekt na českej politickej scéne navyše navrhuje „zhodnotiť zdravotný stav všetkých očkovaných pred očkovaním a po ňom“.

Na kandidátke politického nováčika sa iné známe mená okrem Soni Pekovej nevyskytujú. Medzi kandidátmi je viacero vysokoškolsky vzdelaných ľudí, inžinierov, podnikateľov, ale nájde sa aj automechanik, fitnes tréner, či pani žijúca dlhodobo vo Švajčiarsku. Subjektu predsedá Tomáš Raždík.

Na to, aby sa Švajčiarska demokracia dostala do poslaneckej Snemocne, teda dolnej komory parlamentu Českej republiky, potrebuje na celoštátnej úrovni získať podporu aspoň piatich percent občanov. V oficiálnych prieskumoch volebných preferencií sa však hnutie zatiaľ ani neobjavuje. Parlamentné voľby sú u našich susedov naplánované na 8. a 9. októbra.
Trepifajksl
Prý jde do politiky a je pro vystoupení z Nato a EU. Má moje sympatie, už mám plný zuby pošahanejch sluníčkářů.
Metod
Kabala sa nevzdáva, bude kopať do posledného.....
dyk
Keď hrozí, že výrus oslabne, tak ho znova nejakym sposobom rozšíria a preto sa ho nezbavíme :)
apredsasatoci
Nerozšíria!
Žiadny vírus tu nie je!
Oni iba klamú!
b8111
Děkuji za článek a video.
ľubica
DEO GRATIAS ZA PRAVDU OD TEJTO hoci neveriacej ale pravdu hladujucej dr. Pekovej, dobrý Boh nech jej otvorí oči srdca pre vieru!!!