macusana
231.4K

Ako to je

Pochváleny buď Ježiš Kristus. Mám otázku ako je to s dušami ľudí zvniknutymi pri umelom oplodnení? Vďaka za odpovede nasmerovania
fiat33
čo viem poviem, nie z vlastného rozumu ale to čo povedala Panna Mária, pre mnohých bude možno ťažko prijateľné.
prekladač google
„Nesnažia sa teraz hrať úlohu boha, pretože sa usilujú vytvárať život? Je to ohavnosť v Božích očiach pre človeka v jeho arogancii a pýche, keď sa snaží vytvoriť živú bytosť. Čo on Vytvára je bezduché monštrum, bytosť ničenia pre všetko, čo ho stretne. Hovorím „to …More
čo viem poviem, nie z vlastného rozumu ale to čo povedala Panna Mária, pre mnohých bude možno ťažko prijateľné.

prekladač google
„Nesnažia sa teraz hrať úlohu boha, pretože sa usilujú vytvárať život? Je to ohavnosť v Božích očiach pre človeka v jeho arogancii a pýche, keď sa snaží vytvoriť živú bytosť. Čo on Vytvára je bezduché monštrum, bytosť ničenia pre všetko, čo ho stretne. Hovorím „to“, pretože to nie je skutočne ľudská bytosť, ale „vec!“ Moje deti, jedna vec!
„Nevarovala som ťa, keď som prvýkrát vstúpil do areálu kostola sv. Róberta Bellarmina? Nevarovala som ťa fotografiou? Žena stojaca vpravo v tehotenstve a nad jej osobou skúmavka s bytosťou vo vnútri. ktorý sa podobal dieťaťu, ale nie je dieťaťom! Moje deti, ak budete pokračovať - ó, vedci sveta - v tomto úsilí bude váš trest veľký! “ - Panna Mária, 25. júla 1978 Komentár: (Táto správa bola odoslaná v deň narodenia prvého dieťaťa zo skúmavky Louise Brownovej.)
tldm.org/news/testtubebaby.htm

Rozoberme si to na drobné ako to je. Urobiť umelé dieťa vzniklo z vôle hriešneho človeka, rodičov a väčšinou ateistického lekára, vedca. Teda nie z Vôle Boha, ktorý je čistá láska a vdychuje človeku dušu, ale z pýchy človeka, že aj JA stvorím človeka, lebo JA chcem! To je prvý a najväčší hriech. ďalej pri výrobe takejto schránky je potrebné aby muž vydal zo seba semeno čo je ďalší hriech onánie nehovoriac že sú tam poskytnuté časopisy a videá k pomoci..ďalší hriech. Nabaľuje sa to. Celá táto akcia sa robí mimo maternice, bez lásky, v chlade petriho misky. Takýmto oplodnením vznikajú mnohé ľudské schránky, ktoré nie všetky sa použijú pre vloženie do maternice a ktovie ako sa s tými nevyužitými embryami robí ďalej. poďme ďalej - nejak toho človeka udržujú v tele matky zrejme pomocou hormónov. ďalšie zlo. Ak zistia na sone, že TO je nejak poškodené ide sa na potrat. Viem to od pracovníka nemocnie. ďalšie zlo. Nič len zlo nepoznaných rozmerov.
Môže človek vdýchnuť dušu?Nemôže. Tak ako hovorí Panna Mária je to "TO" bez duše. Tá schránka tu nie je z vôle Boha ono nebolo v Božom pláne, Boh mu nemohol vdýchnuť dušu. Ako hovorí Panna Mária je to "TO". Iba schránka pre vstup démona.
macusana
To si nemyslim keďže aj mnoho zien ostane tehu ale plod sa nevyvíja čiže bunky splinu nadeliasa a je konic Boh nedal dušu. Prave preto že je Boh láska a tvorca aj ked ludia hresia stale ich miluje nenávidí hriech miluje hriešnika.
fiat33
pýtala si sa na duše umelo oplodnených detí. Odpoveď je nemajú dušu. Ty si to myslieť nemusíš.
Ak bolo dieťatko počaté prirodzene a matka potratila zo zdrav. dôvodov tak tie deti, keďže sa na ne viaže dedičný hriech, ktorý nemajú zotretý krstom idú podľa Márie z Agredy (Mystické mesto Božie) na miesto zvané Limbo, kde ich anjeli vyučujú všetko o Bohu. Sú šťastné, ale nepoznajú Boha ani na …More
pýtala si sa na duše umelo oplodnených detí. Odpoveď je nemajú dušu. Ty si to myslieť nemusíš.
Ak bolo dieťatko počaté prirodzene a matka potratila zo zdrav. dôvodov tak tie deti, keďže sa na ne viaže dedičný hriech, ktorý nemajú zotretý krstom idú podľa Márie z Agredy (Mystické mesto Božie) na miesto zvané Limbo, kde ich anjeli vyučujú všetko o Bohu. Sú šťastné, ale nepoznajú Boha ani na neho ešte nenazerajú.
Peter(skala)
ak som správne pochopil horeuvedene posolstvo zjavenia, tak podla toho plod zo skumavky nie je človekom a nemá ducha a ani dušu.
🤔
posolstvá, boli zjavené Veronike Lueken.
tldm.org/news/testtubebaby.htm

Predovšetkým treba povedať že tie zjavenia sú kontroverzné už aj kvôli odsudeniu miestym biskupom, ale ovela podstatnejšie je obsah posolstva, o ktorom by sa dalo diskutovať.
Totižto v …More
ak som správne pochopil horeuvedene posolstvo zjavenia, tak podla toho plod zo skumavky nie je človekom a nemá ducha a ani dušu.
🤔
posolstvá, boli zjavené Veronike Lueken.
tldm.org/news/testtubebaby.htm

Predovšetkým treba povedať že tie zjavenia sú kontroverzné už aj kvôli odsudeniu miestym biskupom, ale ovela podstatnejšie je obsah posolstva, o ktorom by sa dalo diskutovať.

Totižto v posolstvách hovorí o dôvodoch, prečo nemá plod ducha a dušu:
"Čo on Vytvára je bezduché monštrum, bytosť ničenia pre všetko, čo ho stretne. Hovorím „to“, pretože to nie je skutočne ľudská bytosť, ale „vec!“
😲

„Preto, moje deti, musím vám to povedať, v tejto záležitosti dôjde k veľkej vojne medzi pravou a zlou stranou, ľavicou a pravicou. Nebudeme mať deti zo skúmavky, pretože sa nenarodili s dušou. Môžu sa potom nazývať iba „vecou“, neznámym „tvorom“. Je to to, čo chcete, deti moje? Je to to, čo chcete od týchto detí, ktoré nosíte pre iné? Aby ste im dali, ako by ste vy boli stroje, vyrábali ich pre iné? (6-6-87)
🥺
Dá sa povedať, že tými dôvodmi, na ktoré poukazuje zjavenie sú experimenty na splodenie človeka, ktoré sa nedeju prirodzeným spôsobom (pohlavnym stykom) ale neprirodzeným resp. umelým.

Presnejší význam je "umelým", pretože neprirodzený spôsob môže byť aj od Boha, ktorý nastal napr.pri oplodnení Panny Márie. To bol neprirodzený a nadprirodzený ... ale ked vznikne ľudský plod v laboratoriu zo "skumavky" tak ide o umelý zásah, čiže niečo umelé, ale len čiastočne, kedže su použité aj živé bunky.

Ked porovname neprirodzene z laboratoria a v lone Panny Márie alebo aj ten spôsob ako by sa počali deti, ak by nebol dedičný hriech
, o čom hovorí vo svojich viziach aj sv.Katarina Švedska, tak plod vzniknutý neprirodzeným spôsobom nie je automaticky čosi hriešne, pokial sa nejedná konkretne o umelý zasah.

Z učenia Cirkvi vieme, že umelé oplodnenie je hriešny akt plodenia,
ale už ťažko najsť také oficiálne učenie, kde by rozoberali či taká bytosť má ducha a dušu. Spomínané zjavenie tvrdí, že nemá ducha a ani dušu, ale prečo, z akého dôvodu podla toho nie je ľudskou bytosťou?!

V dalšom posolstve zjavenie hovorí, že takýto výtvor bude netvorom (monštrum) a bezduchou bytosťou:
„Existuje iba jeden Boh, Pán, vysoký Boh v Nebi. Žiadny človek nie je Boh, aj keď sa teraz stavia ako Boh, dokonca sa pokúša vytvoriť život a dokonca sa pokúša vrátiť život mŕtvym. Nikdy neobnoví život. mŕtvym. Nikdy nevytvorí život. To, čo vytvorí, je netvor, bezduchá bytosť. Nebudeme do toho vstupovať, moje dieťa, ako vidím, si unavené. Musíme však varovať rodičov pred neskromnosťou sveta. Moje srdce je roztrhané, ako som ti povedala, dieťa moje. " (6-18-82)

Všetky posolstvá tohto zjavenia hovoria o hlavnom dôvode prečo nepovažovať tento plod za duchovnu bytosť a to kvôli tomu, že bolo vytvorené umelým oplodnením. To je hlavný dôvôd zjavenia, pre ktorý uberá tejto bytosti existenciu ducha a duše.

...a tak sa môžeme pýtať:
kde je napísané alebo kde Boh povedal v Bibli, v Tradici Cirkvi, či iných zjaveniach, že podmienkou pre ziskanie ducha a duše je len prirodzený alebo nadprirodzený spôsob oplodnenia?
🤔
toto je hlavna otazka pre odpoved
Pozrime sa, čo vieme o existencii ducha a duše a akým spôsobom vznikaju:

Ked Boh stvoril duchov ešte pred stvorením viditelneho sveta, tak zároven mali aj dušu, napriek tomu, že nemali ľudské telo ale iba duchovne. Takže podmienkou pre prijatie ducha a duše nie je potrebné ľudské telo.

Ked Boh stvoril Adama a Evu resp. ich ľudské telá, tak vložil do nich aj ducha a dušu. Niekto by mohol povedať, že podmienkou pre prijatie ducha a duše je vlastne to, že bytosť musí stvoriť samotný Stvoritel a to tak ako stvoril na začiatku duchov - anjelov a potom aj Adama a Evu, ale kedže vieme, že potom - dalšie ludské bytosti Set, Kain... už nestvoril výlučne sám Stvoritel, ale boli splodení prirodzeným pohlavným stykom a predsa neišlo pritom o hriech, tak podmienkou pre prijatie ducha a duše nemôže byť výlučne stvorenie bytosti len samotným Bohom.

Ináč povedané, podmienkou pre prijatie ducha a duše u splodeneho človeka musí byť minimalne dopustenie od Boha a rozhodnutie človeka splodiť človeka. V posolstvách sa tvrdí, že Boh neschvaluje splodenie človeka umelým oplodnením a dokonca ani nepovoluje, predsa však vieme, že dopušťa tento akt plodenia, pretože ináč by sa neudial.

Stale však ostava otazne, či Boh zabranuje vstupiť duchu a duši do takéhoto plodu, ktorý bol vyvinutý umelým oplodnením. Môže a chce Boh zabraniť takemuto plodu, aby malo dušu a ducha?

Prečo? Lebo je vytvorené umelým oplodnením?

Je sice pravda, že ten akt plodenia je hriešny a to podobne ako prijať vakcinu z potratených detí, ale ten plod je predsa živý, dokonca ked dospeje, tak môže byť z neho vedec, lekár, umelec a možno aj klerik.

... tá bytosť myslí, rozhoduje sa medzi dobrom a zlom.. ked toto dokáže, tak ako môžeme s istotou povedať, že nemá ducha, či dušu?
Lebo aj zvieratá myslia, rozhoduju sa... a predsa nemaju nesmrtelnu dušu?

Áno, to je argument, ale zvieratá sa nerozhoduju medzi dobrom od Boha a zlom od diabla. V tom je podstatný rozdiel. Zviera nevie, že jeho rozhodnutie teší alebo zarmucuje Boha.
Uvedomuje si nasledky ktore plynu pre neho, alebo jeho blizkych, ale nevie, že to, čo robí, robí pre Boha alebo proti Nemu a to práve preto, lebo nemá nesmrtelnu dušu. Keby zviera malo nesmrtelnu dušu, keby si uvedomovalo, že svojim životom môže chvaliť Boha alebo naopak Ho mohlo urážať, tak by Ho bud svojou pritomnosťou chvalilo v Božom chráme alebo naopak rozvracialo svätý príbytok Boží.

Ked toto vieme, ťažko môžeme s istotou tvrdiť, že bytosť z umeleho oplodnenia nemá ducha a ani dušu.
fiat33
Ver čomu chces. Tieto posolstvá majú schválenie od miestneho biskupa. Vedel o nich aj sv. JP2. Veľmi sa hodí posolstvá odsúdiť ak nepasuju do nášho rámca chápania.
macusana
Ako vazne si nemyslim ze by Matka Božia vyslovita take skovo monštrum to určite nie....to zjavenie bude podobne ako tie kedy socha Presvetej Panny roni krvavé slzy. Kristus by nedovolil tak umazat tvar najcistejsiemu stvoreniu.
fiat33
Pán Ježiš nazýval židov hadie plemeno, synagóga satana, v chráme prevracali stoly... Panna Mária Dôrazne varuje aby s tým prestali. Ako inak na neposlušné deti?
Peter(skala)
Biskup Francis Mugavero, vtedajší biskup brooklynskej rímskokatolíckej diecézy, v roku 1986 uviedol, že „dôkladné vyšetrenie odhalilo, že údajným víziám v Bayside úplne chýba autenticita“ a že „správy a iná súvisiaca propaganda obsahujú vyhlásenia, ktoré okrem iného sú v rozpore s učením katolíckej cirkvi “. [3]
wikipedia.org/wiki/Veronica_Lueken
Peter(skala)
neodsudzujem tieto posolstvá preto, že ich odsudil miestny biskup, lebo aj iné zjavenia odsudili miestni biskupi a predsa boli, či su od Boha. Skôr ma zaujíma obsah posolstiev
apredsasatoci
Potratene deti nie sú mučeníci, lebo nevyznali vieru v JK.
Potratene deti sú obete!
Ako sa starých čias.
Deti obetovane Balovi....
apredsasatoci
Samovoľny potrat nie je medicínsky potrat!
macusana
Vobec to nieje to isté! Ked umyselne zavrazdite cloveka lebo vam je nepohodlný nemôže byt to iste ako keď človek zomrie na chorobu vo vysledku je smrt ale okolnosti sú nezlučiteľné
Peter(skala)
čo sa týka duší umelooplodnených, ak ich zničia (usmrtia) tak podobne ako potratené deti niektoré maju Nádej na spasenie, ale to všetko je už na Božom rozhodnutí, lebo len On vie najlepšie ktorá z tých duší má a ktorá nemá vstupiť do Nebeského Kráľovstva
macusana
Nie sú to mucennici? Zavraždený lebo Boh povedal Áno. Napriek ľudskej pýche a zvratenosti ich chcel a predsa ich zabili.
Peter(skala)
Nie každý človek, ktorý je zavraždený je bez viny, aj ked ešte nemal osobný hriech.
napr. Lucifer a padlí anjeli nemali osobný hriech a predsa zhrešili, ked povedali Bohu: non serviam (Nebudem služiť)
pre lepšie porozumenie: osobný hriech sa stáva až vtedy, ked človek dostane ľudské telo a začne si uvedomovať svoj hriech cca: v 6 rokoch
Padlí anjeli nikdy nemali osobný hriech, lebo nemali ľudské …More
Nie každý človek, ktorý je zavraždený je bez viny, aj ked ešte nemal osobný hriech.
napr. Lucifer a padlí anjeli nemali osobný hriech a predsa zhrešili, ked povedali Bohu: non serviam (Nebudem služiť)

pre lepšie porozumenie: osobný hriech sa stáva až vtedy, ked človek dostane ľudské telo a začne si uvedomovať svoj hriech cca: v 6 rokoch

Padlí anjeli nikdy nemali osobný hriech, lebo nemali ľudské telo a predsa zhrešili, lebo bytosť dokaže zhrešiť aj bez fyzickeho tela a to duchom, ktorý má rozum a vôľu (samozrejme nie viditelný rozum a predsa dokáže myslieť, rozlišovať)

Povrchní ludia si myslia, že malé dieťa v lone matky nedokaže myslieť, rozlišovať, rozhodovať sa... a preto idu na potrat s tým rozhodnutím, že nezabijaju ludsku bytosť, ale len zhluk buniek.

Podobne aj veriaci človek predsa si môže myslieť, že duch človeka v lone matky s telom v embryonalnom štadiu ešte nedokaže myslieť, či dokonca sa rozhodovať medzi dobrom a zlom, preto si mysli, že nemôže zhrešiť a to je omyl.

Ked môžu zhrešiť duchovia ktorí nemaju ludske telo (padli anjeli) tak môže zhrešiť aj duchovia, ktorí maju ešte malé embryonalne telo, lebo nie telo viditelné ale duch neviditelný je ten, ktorý rozmýšľa a rozhoduje sa medzi dobrom a zlom.

To ako sa ich duch rozhodne, či pre dobro alebo zlo, bežne ľudia nevedia, ale Boh to vie a preto predovšetkým Boh vie, ktorý duch a duša bude spasená alebo zatratená.

Ani krst (vodou) nerozhoduje o ich spáse či zatratení ako skôr krst túžbou. Dokonca ani usmrtenie plodu (človeka) nerozhoduje o ich spase či zatratení, pretože tak ako dospelý človek môže byť umučený a predsa zatratený, tak aj nenarodení môžu byť zatratení, i ked boli usmrtení násilnou smrťou.

To, čo skutočne rozhoduje o ich spáse a zatratení je ich rozhodnutie sa pre službu Bohu alebo Zlu.
Peter(skala)
Inštukcia Donum vitae už v roku 1987 upozorňovala na nebezpečenstvo „oplodnenia vajíčka v skúmavke (oplodnenie in vitro)“ a vytvorenia „nesmierneho množstva oplodnení a zničenia ľudských embryí“.
Vatikánsky dokument vysvetľuje, že „niektoré zárodky, bežne označované ako ,nadpočetné’, sa zničia alebo zamrazia“. „Takéto úmyselné usmrcovanie ľudských bytostí alebo ich používanie na …More
Inštukcia Donum vitae už v roku 1987 upozorňovala na nebezpečenstvo „oplodnenia vajíčka v skúmavke (oplodnenie in vitro)“ a vytvorenia „nesmierneho množstva oplodnení a zničenia ľudských embryí“.

Vatikánsky dokument vysvetľuje, že „niektoré zárodky, bežne označované ako ,nadpočetné’, sa zničia alebo zamrazia“. „Takéto úmyselné usmrcovanie ľudských bytostí alebo ich používanie na rozličné účely, na úkor ich celistvosti a života“ je v rozpore s učením Katolíckej cirkvi.

„Riešením je prestať vytvárať ,nadpočetné’ embryá. Riešením je zastaviť zmrazovanie ľudských embryí, aby tak rodičia neboli ponechaní napospas týmto etickým dilemám,“ vysvetlila pre CNA Jennifer Lahlová a dodala: „Ak nič iné, minimálne to vytvára obrovský komplex etických problémov, nový spôsob nerešpektovania ľudského života“.
V Austrálii vyrábajú z ľudských embryí šperky
macusana
Máš pokoj Bohumila?
Martina Bohumila Lutherová
daj pokoj
macusana
Naozaj by ma zaujimalo ako to myslíš? Teba nezaujima hľadanie pravdy?
Martina Bohumila Lutherová
Hladaní pravdy ve skutcích tmy.?
Daj pokoj.
macusana
Ty si na moju otázku odpovedala "daj pokoj" takže ty ten pokoj nemáš. Ked nevieš vniest kusok svetla do tmy načo ju robíš este temnejsou. Pravda uz bola zjavena v evanieliu je na nas ju hladat v kazdodennom živote. Ja sa na to ako človek potupuje Boží plan snažím dívať cez rany Krista. Ide len o to či Kristus zomrel za všetkých či sa mnohích.
Martina Bohumila Lutherová
Co ještě chceš? Psala jsem hledání pravdy ve skutcích tmy?
Tak ti to přeložím: SKutek tmy je a to totální umělé oplodnění.
S tím dej každému křesťanovi pokoj. Daj pokoj!
macusana
Tak nadobudla som pocit ze si zastanca uo. A takto sa do diskusie nezapaja! Ja som v 1tade Katolík