00:26
Coburg
296.6K
Priamy prenos z frontu
Maria Maria
@Martina Bohumila Lutherová věrná následovnice sebevraha Luthera - chlap byla nejspáš tvoje matka = podle toho jak se chováš tipuju že otvor ze kterého si vylezla bude zadek! A než začneš moralizovat a ukazovat prstem na někoho že mluví "jako kanál" když řekne někomu kdo se chová jako prase že se chová jako prase, projdi si svůj slovník jů? Mimochodem jsem žena navíc těhotná, takže moje …More
@Martina Bohumila Lutherová věrná následovnice sebevraha Luthera - chlap byla nejspáš tvoje matka = podle toho jak se chováš tipuju že otvor ze kterého si vylezla bude zadek! A než začneš moralizovat a ukazovat prstem na někoho že mluví "jako kanál" když řekne někomu kdo se chová jako prase že se chová jako prase, projdi si svůj slovník jů? Mimochodem jsem žena navíc těhotná, takže moje tolerance na útoky na ženy je velmi nízká, proto to možná Halík schytal trošku tvrději, ale i kdybych to nevím jak zjemnila, čuňárna zůstane čuňárnou i když na ní nalepíš srdíčko...
Martina Bohumila Lutherová
Kuš - chlape -
Maria MariaMore
Kuš - chlape -

Maria Maria
Zuzana Schlosserova shares this
15
Mária Janská
cz24.news/…remier-jan-carnogursky-dochadza-vlade-co-je-v-hre/
Expremiér Ján Čarnogurský – Dochádza vláde, čo je v hre?
SLOVENSKO: Advokát, disident, osnovateľ politického konzervativizmu na Slovensku, niekdajší premiér SR
Ruská vojenská operácia na Ukrajine pokračuje a ciele sa rozšírili až na západnú Ukrajinu. Používam označenie „vojenská operácia“, nie „vojna“, pretože znaky vojny operácia …More
cz24.news/…remier-jan-carnogursky-dochadza-vlade-co-je-v-hre/
Expremiér Ján Čarnogurský – Dochádza vláde, čo je v hre?

SLOVENSKO: Advokát, disident, osnovateľ politického konzervativizmu na Slovensku, niekdajší premiér SR

Ruská vojenská operácia na Ukrajine pokračuje a ciele sa rozšírili až na západnú Ukrajinu. Používam označenie „vojenská operácia“, nie „vojna“, pretože znaky vojny operácia akosi nevykazuje.
Nečítame o žiadnych frontoch, o systematickom odpore ukrajinskej armády. Existujú údery izolovaných ukrajinských jednotiek na postupujúce ruské útvary, raketové alebo delostrelecké údery na ukrajinské mestá zaujaté alebo obliehané ruskou armádou. Ukrajinský vzdušný priestor ovláda ruské letectvo, severne od Mariupoľa (na Azovskom mori) je obkolesené väčšie zoskupenie ukrajinskej armády, na sever pri Debaľceve ďalšie, trochu menšie. Obkolesené zoskupenia nepodnikli ani pokus o prerazenie obkľúčenia, pravdepodobne to vojensky nie je možné. Ruská armáda uverejnila letecké snímky rozmiestnenia ukrajinských ťažkých zbraní (delá, bývalé Kaťuše, teraz Grady) v obytných štvrtiach obkľúčených miest Mariupoľ, Charkov, Kyjev a ďalších. Vo vojenskom zmysle je to krytie sa civilným obyvateľstvom ako štítmi. Podľa správ Rusko nasadilo do operácie 200 tisícovú armádu. Ukrajina má teraz asi 45 miliónov obyvateľov, vojensky a politicky ju podporuje celé NATO, čiže celá Európska únia plus Anglicko a celá severná Amerika, spolu asi miliarda obyvateľov. Títo nedokážu vzdorovať ruskej 200 tisícovej armáde. Miliarda obyvateľov si dáva veľký pozor, aby nedala dôvod na vypuknutie vlastnej vojny proti Rusku, prípadne aj Bielorusku.
Bojuje sa aj na propagandistickom fronte. Západnými médiami prebehli zábery zbombardovanej pôrodnice v Mariupoli a na nosítkach zachraňovanej pacientky. Potom sa objavilo meno pacientky, ako vysvitlo modelky Marianny Podgurskej. Iné obete z pôrodnice sa neobjavili. Ruská strana tvrdí, že neštátna armáda Azov vypratala pôrodnicu už skôr a zriadila si tam bojové hniezdo. Modelku priniesli k pôrodnici až po bombardovaní na propagandistické účely. V bývalej pôrodnici žiadne pacientky neutrpeli (kliknúť TU). Mimochodom, v marci 2014 aj v Mariupoli, ktorý administratívne patrí do Doneckej oblasti, usporiadali referendum o odlúčení od Ukrajiny a väčšina obyvateľov hlasovala za odlúčenie. Ruský prezident Putin pred referendom verejne vyzval Doneckú aj Luganskú oblasť, čiže aj Mariupoľ, aby referendum nerobili.
Nie iba propagandistickým frontom je odhalenie ruskej armády o existencii biolaboratórií na Ukrajine. Vo viacerých ukrajinských mestách existovali laboratóriá, ktoré experimentovali s rôznymi druhmi chorôb, prenášanými živočíchmi. Laboratóriá financovali Američania a im posúvali výsledky svojej práce. Výsledky boli použiteľné ako biologické zbrane a porušovali medzinárodnú dohodu o zákaze biologických zbraní. Po začiatku ruskej vojenskej operácie, laboratóriá dostali príkaz okamžite zlikvidovať výsledky svojej práce a čo sa dalo – dopraviť do iných podobných laboratórií v zahraničí. Všetko však nedokázali spratať a Rusom sa dostali do rúk dokumenty aj výpovede spolupracovníkov, ktorí zostali. O laboratóriách rokovala Bezpečnostná rada OSN 11. marca a ruský zástupca Vasilij Nebenzija podrobnejšie hovoril o tom, čo Američania financovali a spoluriadili (kliknúť SEM). Existenciu biolaboratórií na Ukrajine aj americkú účasť potvrdila pred Kongresom diplomatka Victoria Nulandová, tento zlý duch americkej a ukrajinskej politiky. Od slovenských politikov aj zo slovenských médií sa občania dozvedia len protiruskú verziu, preto má význam uviesť aj druhú stranu. Tragický zločin nastal 14. marca. Ukrajina cez poludnie vystrelila na centrum Donecka raketu Točka-U určenú proti ľuďom. Raketu zostrelila protiraketa, ale aj tak zahynulo 21 civilných obyvateľov Donecka. Slovenské ani európske médiá sa nad tým nepozastavili.
Ruská armáda a Donecké a Luganské milície vcelku úspešne napredujú. Všetky veľké mestá sú obkľúčené, ale prevzatie miest viazne, pretože rýchlejší postup do centier miest by znamenal viac civilných obetí. V ruských internetových diskusiách sa už diskutuje, čo bude s Ukrajinou po skončení operácie. Zdá sa, že Ukrajina sa deboľševizuje, čiže sa vráti do svojich pôvodných hraníc. Takmer polovicu súčasného územia pričlenili k Ukrajine boľševici, počínajúc Leninom. V rôznych obdobiach svojej vlády v priebehu 20. storočia pričlenili k Ukrajine územia, ktoré k nej nikdy predtým nepatrili. Chceli si ju tým získať proti bielym. Nakoniec sa ukázalo, že si ju trvale nezískali. Teraz Rusko asi umožní obyvateľom okrajových území, aby sa od Ukrajiny odtrhli ako Doneck a Lugansk. Alebo sa Ukrajina federalizuje s ďalekosiahlou právomocou republík. Ukrajina sa potom stane vnútrozemským štátom. Ale to je teraz otázka budúcnosti.
Pre Slovensko a Európu má väčší význam pokúšať sa predvídať ako sa zmeníme my. Od konca studenej vojny sú politickým, ekonomickým a kultúrnym hegemónom v Európe Spojené štáty. Európa, vrátane integrovanej v podobe Európskej únie, stratila svoj význam a svoje svetové postavenie. Ukrajinský konflikt to výrazne znázornil. Európska únia nehrá v konflikte žiadnu úlohu, pretože nemá čo ovplyvniť. Ani Rusko ani Spojené štáty neoslovujú EÚ, nemajú prečo. Väčšiu úlohu hrajú jednotlivé štáty ako Nemecko, Francúzsko a dokonca Turecko či Izrael. Anglosaský svet to pochopil aj bez ukrajinského konfliktu. Anglicko z EÚ vystúpilo, USA založili anglosaské NATO v podobe AUKUS. V ruských diskusiách sa špekuluje, že EÚ sa po skončení ukrajinského konfliktu v priebehu krátkych rokov rozpadne. Je to špekulácia, ale oplatí sa ju registrovať. NATO nie je schopné do konfliktu na Ukrajine mocensky zasiahnuť, pretože sa bojí vojny s Ruskom. Nemožno sa diviť. V prípade vojny s Ruskom by sa hrdé a historické mestá ako Londýn, Paríž, Praha, Rím (možno Bratislava) v priebehu hodín zmenili na popol. Ukrajina má pre NATO väčší vojenský význam ako Pobaltie, Slovensko, Česko, Rumunsko a ďalšie stredoeurópske štáty, bez ohľadu či formálne Ukrajina je členom aliancie alebo nie je. Keď NATO (USA) nie je schopné/ochotné bojovať za Ukrajinu, bolo by schopné bojovať za menované štáty? Vynechávam Poľsko, pretože Poľsko by bolo schopné strhnúť do vojny aj iných. Pokiaľ USA potrebovali vojakov členských štátov, aby sa zúčastňovali ich vojen v Iraku, Afganistane a inde vo svete, NATO bolo dobré. Ale aby USA riskovali svoje mestá za štáty „o ktorých ani nevieme, kde ležia“ (Chamberlain v roku 1938 po Mníchove), je veľmi nepravdepodobné. Ale načo je nám potom také NATO?
Problém je iný
Ak Rusko vyhrá ukrajinský konflikt – a vývoj na bojisku k tomu smeruje – geopolitický vplyv Ruska v Európe sa zvýši. Prezident Putin sa potom môže vrátiť k svojim požiadavkám na Bidena z decembra minulého roku, aby sa USA a NATO vojensky vrátili k stavu z mája 1997. Čiže rozšírenie NATO na východ sa fakticky zruší. Nielen to. Všetky medzinárodné zmluvy v tomto priestore nadobudnú inú váhu a zrušenie niektorých nebude nepredstaviteľné. Na Slovensku sa už objavila zmienka, že medzi také by mohla patriť aj Trianonská zmluva (kliknúť TU). Pre Maďarsko je zmluva vrchol tragédie, pre Slovensko základ našich hraníc.

Ruská koncepcia integrácie štátov je iná než západná, reprezentovaná Európskou úniou. V ruskej koncepcii štáty nestrácajú veľkú časť svojej suverenity ako v EÚ, ale musia preukázať svoju samostatnú životaschopnosť. Životaschopné štáty vstupujú do integračného zoskupenia a rozvíjajú vzájomnú integráciu, zachovávajúc si životaschopnosť. Aj pre takéto štáty je medzinárodná podpora dôležitá. Pozrime sa na súčasnú stratégiu okolo nás. Maďarská vláda zachováva zdržanlivosť v ukrajinskom konflikte, prehnane by sa dalo povedať, že stojí na strane Ruska. Slovenská vláda sa predháňa v službičkovaní americkej strane, nie iba prehnane stojí na strane USA. Ak výsledok ukrajinského konfliktu posilní postavenie Ruska, ktorý štát má väčší predpoklad dostať ruskú podporu? Upozorňujem, že zintenzívnenie slovenskej podpory neprivedie USA k víťazstvu. Uvedomuje si slovenská vláda, čo je v hre?

Menej inteligentní členovia slovenského establishmentu radšej rozširujú zákony na potláčanie iných názorov. Pravdepodobnosť, že ich rozzúri aj tento názor je tak pol na pol. Ale potreba práve teraz sa zamýšľať nad slovenským osudom je priam existenčná.


AUTOR: Ján Čarnogurský
Mira393
cz24news jsou dezinformace z druhé strany, slušně řečeno hajzlové od Putina, hajzlové od Bidena zase tady, tak ted si to dej dohromady zatřepej s s tou flaškou a vysyp z ní pravdu.
ALENA GARGULAKOVA shares this
94
Mária Janská
Britský agent, který byl v popředí podvodu s chemickými útoky v Sýrii, se angažuje i na Ukrajině – Nepřikrášlená realita islamizované Evropy
Britský agent, který byl v popředí podvodu s chemickými útoky v Sýrii, se angažuje i na Ukrajině
Pamatujete si ještě na rok 2018 a skutečně skvělou inscenaci bílých přileb, které uplatily syrské děti, aby hrály postižené chemickým útokem? Záběry oběhly celý …More
Britský agent, který byl v popředí podvodu s chemickými útoky v Sýrii, se angažuje i na Ukrajině – Nepřikrášlená realita islamizované Evropy
Britský agent, který byl v popředí podvodu s chemickými útoky v Sýrii, se angažuje i na Ukrajině

Pamatujete si ještě na rok 2018 a skutečně skvělou inscenaci bílých přileb, které uplatily syrské děti, aby hrály postižené chemickým útokem? Záběry oběhly celý svět, přičemž obrázky byly prezentovány coby „nebohé děti po útoku Asada“. Nicméně později se provalilo, že se jednalo o jedno velké divadlo, které však splnilo počáteční účel. Sýrie byla bombardována.
Tak právě režisér tohoto útoku se nyní neméně angažuje v konfliktu na Ukrajině.
Tajný britský zpravodajský pracovník Hamish de Bretton-Gordon byl v čele podvodu s chemickými zbraněmi v Sýrii. Teď se pro změnu angažuje na Ukrajině.
Zatímco Washington a jeho spojenci v NATO jsou nuceni stát opodál a sledovat postup ruské armády na východní Ukrajinu a obklíčení Kyjeva, američtí a britští představitelé se uchýlili ke znepokojivé taktice, která by mohla vyvolat masivní eskalaci. Po podobných prohlášeních ministra zahraničí a jeho velvyslance při OSN americký prezident Joseph Biden prohlásil, že Rusko zaplatí „vysokou cenu“ za použití chemických zbraní na Ukrajině.
Varování Bidenovy administrativy mrazivě připomínají varování, která vydala administrativa prezidenta Baracka Obamy během špinavé války proti Sýrii vedené Spojenými státy.
Sotva Obama slíbil vojenskou reakci USA, pokud syrská armáda použije chemické zbraně k útoku na opozici podporovanou Západem, ozvaly se opoziční skupiny spojené s al-Káidou a tvrdily, že na civilisty byly svrženy masy sarinu a chlórové bomby. Výsledkem byla série raketových útoků USA a Spojeného království na Damašek a vleklá krize, která málem odstartovala katastrofální válku o změnu režimu. Válku podobnou té, která destabilizovala Irák nebo Libyi.
Při každém větším použití chemických zbraní se objevily známky zinscenování a podvodu ze strany syrské ozbrojené opozice. Jak řekl bývalý americký velvyslanec na Blízkém východě novináři Charlesi Glassovi, „červená linie“ byla otevřenou pozvánkou k operaci pod falešnou vlajkou.“
Prvky klamání byly zvláště patrné v incidentu ze 7. dubna 2018 ve městě Douma, kdy protivládní milice na pokraji porážky tvrdila, že civilisté byli zmasakrováni při útoku chlórem ze strany syrské armády.
Zkušení inspektoři z Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) však nenašli žádný důkaz, že by syrská armáda provedla takový útok, což naznačuje, že celý incident byl zinscenován tak, aby vyvolal západní intervenci. Jejich zpráva byla následně vedením organizace cenzurována a inspektoři byli vystaveni pomlouvačné a zastrašovací kampani.
Během syrského konfliktu byl samozvaný „bojovník proti chemickým zbraním“ jménem Hamish de Bretton-Gordon zapojen do mnoha podvodů s chemickými zbraněmi, které udržely válku v chodu a zvýšily tlak na západní vojenskou intervenci.
24. února, jen několik okamžiků poté, co ruská armáda napadla Ukrajinu, se de Bretton-Gordon znovu objevil v britských médiích a tvrdil, že Rusko připravuje chemický útok na ukrajinské civilisty. Od té doby požaduje, aby Ukrajinci dostali příručku, kterou napsal, s názvem „Jak přežít chemický útok.“
Kdo je tedy de Bretton-Gordon a co signalizuje jeho náhlý nástup jako experta na rusko-ukrajinskou válku? Znamená to návrat k nebezpečné americko-britské politice červené linie?
Po měsících zběsilých spekulací o bezprostřední ruské invazi na Ukrajinu byla většina lidí zaskočena, když časně ráno 24. února konečně nastal čas. Média se snažila dát své zprávy do pořádku, zatímco západní vůdci spěchali, aby formulovali koherentní „odpověď“.
Hamish de Bretton-Gordon, veterán britské armády, který byl britskými médii nazván „bývalým špiónem“, nebyl tak zmatený. Za pouhé tři hodiny napsal pro Guardian ohnivý článek, v němž naléhal na USA a Evropu, aby ukázaly ocel tváří v tvář Putinově agresi. Varoval, že Vladimir Putin je mnohem ochotnější převzít NATO než dříve, a obvinil Západ, že stojí stranou v Sýrii a nesmí dělat totéž na Ukrajině.
„Sýrie ukazuje, co se stane, když přimhouříte oči a necháte se příliš ovlivnit pacifisty,“ stěžoval si de Bretton-Gordon. „Ti z nás, kteří se za posledních 30 let podíleli na intervencích v Iráku a Afghánistánu, se dívají na Sýrii a vědí, že jsme to měli udělat lépe. Toto poznání by mělo nyní určovat naši reakci na Putinovu agresi,“ prohlásil.
Ve skutečnosti Washington a jeho spojenci v Sýrii nestáli nečinně; vedli desetiletou zástupnou válku s džihádistickými polovojenskými jednotkami a nálety na Damašek, poté obsadili části země produkující ropu a podrobili její občany ochromujícím sankcím, které jim dodnes odpírají jídlo, elektřinu a životně důležité lékařské zásoby.
Je ironií, že de Bretton-Gordon – jehož profil na Twitteru ho kdysi identifikoval jako člena 77. brigády, oficiální odnože britské armády pro psychologickou válku – je v nejlepší pozici, aby o těchto hrůzách věděl. Nakonec sehrál ústřední roli v propagaci a rozšiřování špinavé války informací o incidentech s chemickými zbraněmi.

Jak odhalil The Grayzone, de Bretton-Gordonovo zapojení do syrského konfliktu sahá minimálně do roku 2013, kdy říká, že byl zapojen do tajných snah propašovat vzorky půdy z oblastí ovládaných opozicí. Tato práce ho nevyhnutelně přivedla do blízkosti džihádistů, kteří dostávají západní finanční prostředky a zároveň těží z výcviku a zbraní NATO.
Zprávy ze současných médií naznačují, že britská zpravodajská agentura MI6 sbírala vzorky v Sýrii právě v době, kdy byl de Bretton-Gordon v Sýrii, což silně naznačuje jeho spojení se zahraničními zpravodajskými službami. Jeden článek jasně uvádí, že účelem odběru vzorků půdy bylo naléhat na americkou intervenci prokázáním vládní viny na údajných útocích chemickými zbraněmi.
De Bretton-Gordon na místě také shromáždil další formy důkazů a dal je k dispozici řadě oficiálních vyšetřování chemických útoků. Nejméně jeden případ – vyšetřování společného vyšetřovacího mechanismu OPCW a OSN (JIM) ohledně údajného útoku chemickými zbraněmi v Talmenes v dubnu 2014 – představoval videa předložená CBRN Taskforce, stínovou organizací, kterou založil v Aleppu, a vykazoval jasné známky padělání.
De Bretton-Gordon dále zpochybnil svou odbornost v oblasti chemických zbraní, když britským médiím řekl, že jakákoliv lednička z regálu může být přeměněna na chemickou zbraň, a nepravdivě tvrdil, že lahve s chladivem R22 obsahují materiál pro improvizované chlórové bomby. „Někdo by mohl jít na skládku, kde lidé ve Spojeném království vyhazují ledničky, sežene spoustu těchto věcí a vyhodí je do povětří,“ tvrdil údajný specialista na zbraně.
De Bretton-Gordon zašel dokonce tak daleko, že navrhl britskému bulvárnímu tisku, že v jakékoli budoucí válce se Západem by Rusko mohlo použít rakety a ruční granáty obsahující vysoce smrtící chemickou bojovou látku ze sovětské éry – Novičok (pozn.: ani by mne neudivilo, kdyby stál tento člověk i za světoznámou kauzou Skripal z r. 2018).
Takové absurdní komentáře a podvody však de Bretton-Gordonovu důvěryhodnost nepoškodily. Jeho proslulost u široké veřejnosti se postupem času jen zvýšila a média ho soustavně líčí jako odvážného ochránce lidských práv, který riskuje svůj život při výcviku místních lékařů a záchranářů.
Při více než jedné příležitosti však de Bretton-Gordon zapojil západní novináře přímo do úsilí MI6 o pozemní zdroje. Například v podcastovém rozhovoru z roku 2014 s Wilton Park, neziskovkou financovanou britským ministerstvem zahraničí, se de Bretton-Gordon chlubil, že je odpovědný za příběh v londýnských Timesech o údajném syrském chemickém útoku ve městě Sheikh al-Maqsood.
„V březnu loňského roku došlo k údajnému útoku sarinem v Sheikh al-Maqsood a já jsem pomáhal deníku Times – muži jménem Anthony Lloyd, který byl bohužel před dvěma týdny zastřelen – pokrýt tento příběh a pokoušel jsem se získat vzorky k analýze a přivézt je do Spojeného království…nebudu zabíhat do podrobností,“ vzpomínal.
Tehdejší premiér David Cameron citoval incident v Shejkh al-Maqsood, aby zvýšil tlak na Damašek, přičemž jako základ svého tvrzení o chemickém útoku syrské armády na město uvedl „obrázek, který mi popsal Společný zpravodajský výbor“.
Po celou dobu špinavé války proti Sýrii se de Bretton-Gordon pravidelně objevoval v médiích a obviňoval syrské a ruské síly z plynových útoků a válečných zločinů a obával se jejich dopadu na budoucí konflikty se Západem.
Posledně jmenovanou roli nadšeně oživil de Bretton-Gordon během války na Ukrajině a agresivně zdůrazňoval hrozbu pro západní země. Jeho poselství bylo v souladu s poselstvím americké administrativy, která měsíce před ruskou vojenskou operací zahájila program přípravy ukrajinského bezpečnostního sektoru na bezprostřední útok zbraněmi hromadného ničení.

V květnu 2021 ministerstvo zahraničí oznámilo, že Washington provádí „virtuální výcvikové cvičení“ s partnery v Kyjevě, včetně domácích bezpečnostních služeb, donucovacích orgánů a záchranářů, s cílem odhalit, reagovat na a vyšetřovat útoky zahrnující zbraně hromadné ničení, protože nedávné události v Evropě jasně ukázaly skutečnou hrozbu cílených útoků zbraněmi hromadného ničení schválenými vládou.
Během cesty se Ukrajinci učili, jak rozpoznat lékařské příznaky svědčící o použití zbraní hromadného ničení, porozumět cyklu útoků při pokusech o atentát zbraněmi hromadného ničení a podniknout konkrétní kroky nezbytné k sebevědomé detekci a reakci na incidenty zahrnující zbraně hromadného ničení. Povolit hromadné zbraně zničení.
Proč byl tento příkaz vydán v tuto chvíli, není jasné, stejně jako nedávné události v Evropě, na které se tisková zpráva odvolávala. Ministerstvo zahraničí možná naráželo na údajný útok Novičokem na ruského opozičního představitele Alexeje Navalného v srpnu 2020. Proč si tento neúspěšný pokus o atentát vyžádal rozsáhlé meziagenturní cvičení v boji proti „cíleným útokům zbraněmi hromadného ničení“, lze jen hádat.
Dodávám, že tím mohli myslet i kauzu Skripal (zde též figuroval Novičok) nebo jakoby náhodou právě vloni po 7 letech reinkarnovanou kauzu Vrbětice, tak náhle vyřešenou.
Ať už je účel amerického výcvikového programu jakýkoli, ukrajinští bezpečnostní pracovníci mohou nyní tvrdit, že jsou schopni odhalit přesné lékařské příznaky svědčící o použití ZHN.
Některá tvrzení ukrajinských propagandistů, kteří již přišli s nejednou lží, podpořila domnělá autorita de Bretton-Gordon, který tvrdil, že ruské útoky chemickými zbraněmi jsou naprosto nevyhnutelné a svou předpověď odůvodnil tím, že Moskva nemá ani morálku, ani skrupule.
Samozvaný odborník na chemické zbraně dokonce varoval, že Putin by mohl použít jaderné zbraně nebo ebolu ke spuštění pandemie „smrtelnější než Covid“. Spekuloval také, že ruské síly by mohly vypustit smrtící virus zabavený v jedné z několika biolaboratoří financovaných Pentagonem na Ukrajině a pak z toho obvinit USA.

Hamish de Bretton-Gordon v The Times of London 5. září 2020 V typickém mediálním vystoupení v londýnské rozhlasové show LBC 10. března de Bretton Gordon prohlásil, že v této fázi není nic mimo hru. Mezi hrůzami, které předpověděl, bylo použití bílého fosforu k zapálení měst.
Aby ospravedlnil svou jistotu, de Bretton-Gordon trval na tom, že v konečném důsledku jediným způsobem, jak dobýt velké město, je použití chemických zbraní. Poukázal na Sýrii, aby podpořil své tvrzení, ale aniž by se zabýval svou vlastní klíčovou rolí při eskalaci tohoto konfliktu manipulací s důkazy a nevědeckým šířením strachu v médiích.
Nyní je de Bretton-Gordon opět v centru agresivních snah eskalovat situaci směrem k jaderně vyzbrojenému Rusku. Pokud jeho role v Sýrii něco naznačuje, mohla by být na cestě řada cynických podvodů.
Ohodnoťte tento příspěvek!
johanika
Táto reportérka - Jitka Obzinová to jasne opísala, odvtedy nie je o nej počuť:
Uvolněte se, prosím - Jacek Spyra, Jitka Obzinová, Václav Chaloupek - 23. 9. 2005
17:32 - 29:35 reportérka z vojnových oblastí
Mária Janská
Haben die USA Biowaffen-Labore in der Ukraine? | PI-NEWS
27. marca 2022
Biologické zbrane? biolaboratóriá? Financované z USA? Na Ukrajine? V nemecky hovoriacich médiách hlavného prúdu sa o tom dočítate veľmi málo. Biologické zbrane? biolaboratóriá? Financované z USA? Na Ukrajine? V nemecky hovoriacich médiách hlavného prúdu sa o tom dočítate veľmi málo. Existuje jedenásť (pozri tu), dvanásť, 15 (…More
Haben die USA Biowaffen-Labore in der Ukraine? | PI-NEWS
27. marca 2022

Biologické zbrane? biolaboratóriá? Financované z USA? Na Ukrajine? V nemecky hovoriacich médiách hlavného prúdu sa o tom dočítate veľmi málo. Biologické zbrane? biolaboratóriá? Financované z USA? Na Ukrajine? V nemecky hovoriacich médiách hlavného prúdu sa o tom dočítate veľmi málo. Existuje jedenásť (pozri tu), dvanásť, 15 (pozri tu), 25 až 30 (pozri tu a tu) alebo viac ako 30 (pozri tu) takýchto inštitúcií? Čísla sa líšia – v závislosti od zdroja, dátumu a zámeru. Nezáleží na tom: každý jeden z nich by bol príliš veľa. Zatiaľ čo 11. marca na mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, ktoré bolo zvolané, Rusko obvinilo USA, že porušili „Dohovor o biologických a toxínových zbraniach (BTWC) z roku 1972“ prinajmenšom financovaním týchto laboratórií. podpísané v roku 1975 USA v roku Keď vstúpila do platnosti sila a protiruský tábor skandoval „bizarné konšpiračné teórie“, pár dní predtým bolo jedenásť takýchto laboratórií skutočne vymazaných z webovej stránky ukrajinského amerického veľvyslanectva – takmer (!) bez povšimnutia. Medzitým musela americká ministerka zahraničných vecí Victoria Nulandová, aj keď neochotne, vo svedectve pred americkým senátorom Marcom Rubiom pripustiť, že je to pravda: „Ukrajina má biologické výskumné zariadenia, ktoré nás v skutočnosti teraz dosť znepokojujú ruské jednotky, nad ktorými sa možno ruské sily snažia získať kontrolu, takže pracujeme s Ukrajincami na tom, ako môžeme zabrániť pádu ktoréhokoľvek z týchto výskumných materiálov. do rúk ruských síl, ak by sa priblížili." Ďalšia pohroma pre špičkovú diplomatku a Obamovu dôverníčku Nulandovú, ktorá raz vyvolala rozruch svojim telefonátom „Ser na EÚ“ – a tentoraz to bola pravda, ktorá ju priviedla do rozpakov: Pretože nielen existencia takýchto laboratórií, ale aj obavy, že ruská armáda by mohla zaútočiť na biolaboratóriá a získať dvojité výhody z výskumu so ziskom funkcie, ktorý sa tam vykonáva, sú tiež skutočné. Bolo ho treba čo najviac vymazať a skartovať.
dyk