Christmas Campaign: Financial Insights
U.S.C.A.E.
Stylita
hrát dvojí, trojí hru a o čtvrtou se snažit
U.S.C.A.E.
catholicnewsagency.com/…award-in-vatican-gardens-80573 je to také nepovedal [som] ale zjavne dáva(m) najavo sympatie má ho zvoziť tak že na to do smrti nezabudne a verejne oficiálne osobne
U.S.C.A.E.
instagram.com

/p/CGnT9YBDZQX/
zdroj aby sa nepovedalo že len nejaký snímok obrazovky tak zvláštne to spracuje GTV že aby mi ten odkaz nemenilo tak musím takto rozseknúť to čo patrí spolu
Trepifajksl
Ďalšou skutočnosťou je, že deň po zverejnení kontroverznej informácie bolo udelené zvláštne ocenenie tomuto homosexuálnemu režisérovi priamo vo vatikánskych záhradách za prítomnosti viacerých predstaviteľov Rímskej kúrie.
Proti zástancom postoja, že slová Svätého Otca sú vytrhnuté z kontextu, je aj postoj jedného z najbližších priateľov pápeža, argentínskeho arcibiskupa Fernandéza, ktorý na …More
Ďalšou skutočnosťou je, že deň po zverejnení kontroverznej informácie bolo udelené zvláštne ocenenie tomuto homosexuálnemu režisérovi priamo vo vatikánskych záhradách za prítomnosti viacerých predstaviteľov Rímskej kúrie.
Proti zástancom postoja, že slová Svätého Otca sú vytrhnuté z kontextu, je aj postoj jedného z najbližších priateľov pápeža, argentínskeho arcibiskupa Fernandéza, ktorý na svojom Facebooku ohlásil, že nerozumie toľkému prekvapeniu, keď už ako arcibiskup Buenos Aires Jorge Bergoglio podporoval registrované partnerstvá homosexuálov, ktoré obhajoval aj v rámci diskusie biskupskej konferencie, avšak neúspešne.
christianitas.sk/…ska-o-homosexualnych-zvazkoch/
Peter(skala)
tiež som si všimol, že na jednej strane režisera pochvalia vatikanske media a na druhej strane partikularne media musia upratovať ich bordel?!
Trepifajksl
Článek pana Duky je lež a dezinformace. Záměrně opomenul některé věty papeže. Papež se vyjádřil zcela jasně pro podporu zákonů. O vytrhávání kontextu nemůže být ani slovo. Jinak se řečené pochopit ani nedá. Video, kde promlouvá papež a co přesně říká je na netu běžně ke shlédnutí. Na synodě byl papež rovněž pro a záko na projednávání proti vůli mnohých kardinálů zařadil znovu. Máte velice …More
Článek pana Duky je lež a dezinformace. Záměrně opomenul některé věty papeže. Papež se vyjádřil zcela jasně pro podporu zákonů. O vytrhávání kontextu nemůže být ani slovo. Jinak se řečené pochopit ani nedá. Video, kde promlouvá papež a co přesně říká je na netu běžně ke shlédnutí. Na synodě byl papež rovněž pro a záko na projednávání proti vůli mnohých kardinálů zařadil znovu. Máte velice krátkou paměť, prolhaní obhajovači neobhajitelného.
Čestmír
Tak jest. 😇
Stylita
Ten článek nenapsal Duka ani já. To pro přesnost. Dukovy věty jsou pouze tyto (komentář k článku+citace):
Pravda to samozřejmě není a dnes víme, že se nejedná o nic jiného, než o slova vytažená z kontextu. Papež ve skutečnosti hovořil o přijímání dětí opačné orientace v rodinách.

Článek však o tom (o nejasném papeži)mluví, je to na konci. Aspoň si to ceskoslo přečti a můžeš si ověřit, že ti …More
Ten článek nenapsal Duka ani já. To pro přesnost. Dukovy věty jsou pouze tyto (komentář k článku+citace):
Pravda to samozřejmě není a dnes víme, že se nejedná o nic jiného, než o slova vytažená z kontextu. Papež ve skutečnosti hovořil o přijímání dětí opačné orientace v rodinách.

Článek však o tom (o nejasném papeži)mluví, je to na konci. Aspoň si to ceskoslo přečti a můžeš si ověřit, že ti nelžu , od tebe mně to dost mrzí.
Trepifajksl
Já přece netvrdím, že mi lžeš. Pustil jsem se do Duky. Ona totiž polopravda nikdy není pravda. Když opomene někdo celou půlku toho, co řekl, tak je to zavádějící. Bedlivě jsem sledoval synodu a na jaké straně byl tento papež. Nehájil katolickou nauku, ale snažil se protlačit schválení buzerantství. Bylo to oficiálně zveřejněno na vatikánských stránkách, kdo jaké pozice zastával. Proto není vůbec …More
Já přece netvrdím, že mi lžeš. Pustil jsem se do Duky. Ona totiž polopravda nikdy není pravda. Když opomene někdo celou půlku toho, co řekl, tak je to zavádějící. Bedlivě jsem sledoval synodu a na jaké straně byl tento papež. Nehájil katolickou nauku, ale snažil se protlačit schválení buzerantství. Bylo to oficiálně zveřejněno na vatikánských stránkách, kdo jaké pozice zastával. Proto není vůbec překvapením, co z něj zase vypadlo. Evoluce, hříšná Panna Maria, není katolický Bůh, buzeranti. Měli jsme pár špatných papežů, ale tenhle je opravdu přeborník. Dělá se mi z něj zle a nevážím si ho.
Stylita
Díky.
Zedad
radiovaticana.cz/clanek.php?id=31823

Vzhledem k tomu, že mnozí interpretovali americký filmový dokument jako změnu magisteria a z takto manipulovaného snímku vyvozují závěry o novém papežově postoji, podívejme se blíže na původní kontexty pospojovaných fragmentů čtyř vět.
Anna Krátka
lifenews.sk/…vej-pro-lgbt-sexualnej-vychovy

Neprijateľné!´ - biskupi Ghany odmietajú vládny program novej pro-LGBT sexuálnej výchovy

lifesitenews.com/…ts-new-pro-lgbt-sex-ed-program

Konferencia katolíckych biskupov Ghany (GCBC) sa postavila proti zavádzaniu navrhovaného učebného plánu sexuálnej výchovy po novom (CSE) v krajine, ktorej vláda chce vzdelávať deti v duchu západniarskej homosexuáln…More
lifenews.sk/…vej-pro-lgbt-sexualnej-vychovy

Neprijateľné!´ - biskupi Ghany odmietajú vládny program novej pro-LGBT sexuálnej výchovy

lifesitenews.com/…ts-new-pro-lgbt-sex-ed-program

Konferencia katolíckych biskupov Ghany (GCBC) sa postavila proti zavádzaniu navrhovaného učebného plánu sexuálnej výchovy po novom (CSE) v krajine, ktorej vláda chce vzdelávať deti v duchu západniarskej homosexuálnej ideológie.
Philip Naameh (72), arcibiskup metropolita
Tamale a predseda GCBC povedal, že všeobecná sexuálna výchova (CSE), ktorú pretláča UNESCO, chce deťom v Ghane okrem iných nevhodných programov predstaviť aj LGBT propagandu. Podľa arcibiskupa je CSE "zákerný spôsob ako vniesť problematiku gayov a lesbičiek do zmýšľania našich detí". V rozhovore pre Ghanian radio station minulý mesiac arcibiskup naznačil, že je presvedčený o tom, že minister školstva Matthew Opoku Prempeh uviedol náboženských vodcov krajiny na stretnutí v septembri 2019 do omylu. Podľa Radioangelus.com Naameh vysvetlil, že Prempeh s nimi konzultoval koncepcie "západných mimovládiek", ktoré im priniesli do krajiny. Minister naznačil, že ani on, ani vláda, na ne nie sú pripravení, preto arcibiskupa prekvapilo, keď minister akceptoval učebný plán CSE:
"Je pre mňa veľkým prekvapením, čo všetko chcú vložiť do učebných syláb a že chcú 5-ročné deti začať učiť o sexe. To znamená, že buď k nám nebol minister školstva úprimný a nevravel pravdu, alebo ľudia, pracujúci v sektore vzdelávania a výchovy nemajú na vec jednotný názor, čo je veľmi poľutovaniahodné. Vyzývame ľudí na vysokých postoch a rodičov, aby tento učebný plán ihneď odmietli. To nie je nič pre nás. Je to len zákerný spôsob ako vniesť problematiku gayov a lesbičiek do zmýšľania našich detí. Na všetkých stupňoch škôl už teraz zápasíme s výukou morálky pre naše deti a oni chcú teraz zaviesť toto. Je to pre nás absolútne neakceptovateľné."

Aj ostatní náboženskí lídri v Ghane majú na túto vec podobný názor. Národní islamskí lídri jasne vyjadrili svoju nechuť k tomuto UNESCO programu. "Apelujeme na ministerstvo školstva, aby v záujme súdržnosti národa a podpory jeho morálky odmietli túto satanskú agendu", napísal minulý rok hlavný imám krajiny. Alhaji Khuzaima Osman naznačil, že hovorí za širokú koalíciu islamských skupín v Ghane: "Jednoznačne potvrdzujeme, že islamská komunita nebude akceptovať žiadnu formu vzdelávania malých detí a žiakov o sexualite. Podľa nás ide o pokus ukryť za vzdelávaciu reformu vymývanie mozgov žiakov LGBT agendou."
Ghana web
informoval, že CSE sa má vo verejných školách zavádzať od budúceho roka už pre deti od 4 rokov. Ghana Education Service (GES) poprel, že by sa deti mali učiť niečo neadekvátne svojmu veku. Hovorkyňa GES, Cassandra Twum Ampofo, povedala pre Ghana News Agency, že táto "nová základná výuka, ktorá sa zavádza, nemá nič spoločné s LGBT problematikou, masturbáciou, či explicitným zobrazovaním a pomenovaním intímnych častí tela." Ampofo trvá na tom, že tento program "neodmieta" informáciu o sexuálnej abstinencii a dodáva: "Zámerom CSE je poskytnúť školákom informácie, primerané ich veku a kultúre, aby v sebe objavili a pestovali pozitívne hodnoty a postoje voči svojmu sexuálnemu a reprodukčnému zdraviu a rozvíjali sebaúctu a rešpektovali ľudské práva a rodovú rovnosť." Hovorkyňa GES trvá na tom, že tento UNESCO program pre Ghanu nie je totožný s tým, ktorý platí pre Európu a Severnú Ameriku a že jeho smernice vláda ešte neschválila. Údajne tak urobí až potom, čo sa do smerníc pridá podmieňovací odsek o akceptovaní kultúrnych hodnôt a noriem ghanskej spoločnosti. UNESCO tvrdí, že jeho všeobecný vzdelávací program o sexe "nie je iba o sexe". Je údajne aj o vzťahoch, rode, puberte, vzájomnom súhlase a o sexuálnom a reprodukčnom zdraví všetkých mladých ľudí. Napriek tomuto tvrdeniu je však medzinárodná organizácia StopCSE.org presvedčená, že ide o program, ktorý má proti našim deťom viesť vojnu:
"Všeobecná sexuálna výchova (CSE) je jedným z najväčších a najzákernejších útokov na zdravie a nevinnosť detí. Na rozdiel od tradičnej sexuálnej výchovy táto nová je veľmi otvorená a uvoľnená a prezentuje promiskuitu (striedanie sexuálnych partnerov) a vysoko rizikové sexuálne správanie sa u detí ako zdravé a normálne. CSE programy sú takmer až fanaticky zamerané na učenie detí, ako získať rozličným spôsobom sexuálne uspokojenie. Tento takzvaný všeobecný program je však paradoxne všetkým možným, len nie všeobecným, pretože v ňom celkom absentuje poučenie o všetkých citových, psychologických a fyzických zdravotných rizikách promiskuitnej sexuálnej aktivity."
Spomínaná organizácia je preto presvedčená, že "konečným cieľom" programu je "zmeniť sexuálne a rodové normy spoločnosti a preto by sa mala CSE nazývať výstižnejšie ako ´výchova k potratom, promiskuite a LGBT právam´". Generálna riaditeľka UNESCO, Audrey Azoulayová, naznačila minulý týždeň svoju podporu globálnemu vzdelávaciemu paktu pápeža Františka. Uviedla, že UNESCO je "poctené", že môže byť súčasťou pontifikovho programu, pretože "jeho ciele odzrkadľujú tie naše".
Monika G
Papež František se ke všemu záměrně vyjadřuje nejednoznačně, s cílem rozeštvat věřící a vnést do katolické církve zmatek. V tom zmatku, se mu samozřejmě lépe plní úkoly, které od něj ti židozednáři požadují. Kdo tohoto papeže podporuje, má i svůj podíl na tom, kam tato moderní pokoncilní katolická církev směřuje.
Stylita
Ve filmu zazněla (dnes již slavná) věta: „Homosexuálové mají právo být v rodině. Jsou Božími dětmi a mají právo na rodinu. Nikdo nesmí být vylučován.“ To samozřejmě vytváří dojem podpory homosexuálních manželství, včetně adopcí dětí. Papež však podle Radia Vatikán hovořil o přijetí dětí s homosexuálními sklony v jejich rodině. Celá pasáž zní:
Kdybychom se přesvědčili o tom, že jsou to Boží děti, …More
Ve filmu zazněla (dnes již slavná) věta: „Homosexuálové mají právo být v rodině. Jsou Božími dětmi a mají právo na rodinu. Nikdo nesmí být vylučován.“ To samozřejmě vytváří dojem podpory homosexuálních manželství, včetně adopcí dětí. Papež však podle Radia Vatikán hovořil o přijetí dětí s homosexuálními sklony v jejich rodině. Celá pasáž zní:
Kdybychom se přesvědčili o tom, že jsou to Boží děti, mnohé by se změnilo. Jednou mi v letadle položili otázku – pak jsem se rozzlobil, protože jedny noviny to zveřejnily – o rodinné integraci osob s homosexuální orientací. Řekl jsem tehdy, že homosexuálové mají právo na to, aby žili v rodině a rodiče mají právo na uznání homosexuality svého dítěte. Z rodiny nelze nikoho vyhnat ani mu znemožnit existenci. Dále jsem chtěl říci, že když se u dospívajících projeví nějaká známka této orientace, je třeba vyhledat odborníka, ale namísto toho jsem užil slovo „psychiatr“. Ony noviny pak napsaly: „Papež posílá homosexuály za psychiatrem“. To není pravda! Tutéž otázku mi položili ještě jednou, a já jsem zopakoval, že tito lidé jsou Boží děti, mají právo na rodinu. Vysvětlil jsem, že užití toho slova byl omyl, že jsem mínil něco jiného. Když si všimnete něčeho, co se vymyká běžnému kontextu, nezaměřujte se na ono slůvko, abyste popřeli všechno ostatní. Zdůraznil jsem, že homosexuál má právo na rodinu, což neznamená schvalování homosexuálních úkonů.
...

A jak je to s podporou registrovaného partnerství? Na pasáž o právu na rodinu navazují slova: To, co musíme vytvořit, je zákon o občanském soužití (convivencia civil). Takto by homosexuálové mohli požívat zákonné krytí. Normy tohoto typu jsem hájil.
Nejasný papež
V publikované verzi rozhovoru s mexickou novinářkou se tato pasáž neobjevuje. Rádio Vatikán doporučuje vnímat kontext, na nějž tato slova navazovala. Valentina Alazraki připomíná, že František během svého působení v Buenos Aires bojoval proti svazkům osob stejného pohlaví a ptá se, zda papež souhlasí s míněním těch, kdo tvrdí, že po zvolení papežem se stal liberálnějším. “Odjakživa jsem hájil věrouku. Je zajímavé, že onen zákon o homosexuálním manželství – mluvit o homosexuálním manželství je ovšem rozporuplné…”. Věta zůstává nedokončená.
Navíc je otázka, co přesně papež myslel.
Papež František to jako obvykle svým příznivcům i odpůrcům neulehčuje a vysvětlení celé věci nepomáhá ani Církev, která ve své nekonečné moudrosti samozřejmě… mlčí. I tak je ale na místě spíše opatrnost, než pomýlené nadšení či zaskočené obavy, že církev (popřípadě) papež, podporují svazky homosexuálů (ať už v jakékoliv podobě).
konzervativninoviny.cz/…-tedy-s-tim-papezem-a-s-medii/
Stylita
"Dokumentární film v žádném případě nemůže být vydáván za stanovisko církve v otázkách víry a mravů. Celou tuto kauzu je třeba vidět v kontextu blížících se prezidentských voleb v USA; jejím cílem je znejistit a dezinformovat katolickou veřejnost," reagoval na tento výrok pražský arcibiskup Dominik Duka ve svém vyjádření na webu pražského arcibiskupství.