Samson1
Beno, ty jsi na to káp. Já jsem zrovna na Rožmitále ve Zlatých Horách na poustevně a dar bilokace nemáááám. 🤗 Pá kluku jeden kudrnatý.
Samson1
Viléme, zrovna mne neber vážně, spíš sranduji. Ale snažím se do toho něco vložit.
2 more comments from Samson1
Samson1
Marie zdravím. Každý je nějak praštěný no a henta s tabulí na zádech. Že je křesťanka, to by na ni mělo být vidět i bez místní tabule. Ale raď staré babě. 😀
Samson1
Vilém se nám uzdravil 👏 Hmm 🙂
Maria Dubovska
Nevieš Hento prečo ti to neverím jak si chodila 90 minut s transparentom?
Samson1
Náš Vilém se rozhovořil o své "nemoci" Jinak hoki, já když se rozjedu a skočím, tak si za letu aspoň proberu kde půjdu, ale nesmím spadnout na hubu a být lazar jak vilém. 👍 Člověk se někdy nesmí brát moc vážně. Jinak když poslechnu třeba Katku Lachmanovou s konference a Eliáše, Eliáš je přímá cesta a ten druhý případ více "okecávání". Eliáš jasně formuluje požadavky Božího slova, jádro, nikoli …More
Náš Vilém se rozhovořil o své "nemoci" Jinak hoki, já když se rozjedu a skočím, tak si za letu aspoň proberu kde půjdu, ale nesmím spadnout na hubu a být lazar jak vilém. 👍 Člověk se někdy nesmí brát moc vážně. Jinak když poslechnu třeba Katku Lachmanovou s konference a Eliáše, Eliáš je přímá cesta a ten druhý případ více "okecávání". Eliáš jasně formuluje požadavky Božího slova, jádro, nikoli skořápku.
Samson1
Nebo nám chce vilém ukázat, jak je s nás nemocný, jak nemocné je křesťanství dnes, aspoň co se týče rozpoluplnosti dnes, kdy se doslovně uskutečňuje, že vystoupí bratr proti bratrovi....a to jediné nám jde dobře a nějaká jednota v Kristu, Duchu svatém 🙂 ??? Hmm
One more comment from Samson1
Samson1
Hoki co se týče viléma, jdeš na to moc složitě: Já ti pravím vstaň, vezmi své lože a choď 🙂 a je to.
aobubo
ještě dodám, že tlak dřívějších okovů Bůh léčí ... časem není ani jizva
aobubo
Jeviště ano, ale hraje se na živo bez scénáře, každý sám za sebe. Jsme jak v aréně a svatí nám z tribůn fandí.
3 more comments from aobubo
aobubo
Neustále je třeba se zdokonalovat v lásce a být šlechetný. Každý ve svém nitru může nalézt své nedostatky, slabosti, a je třeba na tom pracovat, aby se stal opravdovým Kristovým učedníkem. Přemáhat se, a to bolí a potí se. Pokud je možné změnit svůj osud, pak nikdo nemůže říct, že je předem určený scénář a my jako loutky.
aobubo
Psal jsem, že se už necítím otrokem, takže necítím žádné okovy. To neznamená, že jsem bez hříchu. Je to ale jiné, dnes cítím milost, která mě vede k nápravě. Něco jako když se čistí nějaká věc, aby nakonec byla krásná bez šmouhy, bez nečistot.
aobubo
Pro někoho je svět divadlem, pro mě realitou, kterou si svými činy do jisté míry sám ovlivňuji, buď k dobrému nebo ke zlému. Pochopit svobodu v pravém slova významu, to už dá fušku, nicméně díky Bohu tak lze. Nevěřím, že svět je sepsáným scénařem , kde se mi lidé potácíme podle toho, jak kdo tahá za nitky. Zato věřím, že vše má svou zákonitost, pravidla, podle kterých se děje to či ono. Celé to …More
Pro někoho je svět divadlem, pro mě realitou, kterou si svými činy do jisté míry sám ovlivňuji, buď k dobrému nebo ke zlému. Pochopit svobodu v pravém slova významu, to už dá fušku, nicméně díky Bohu tak lze. Nevěřím, že svět je sepsáným scénařem , kde se mi lidé potácíme podle toho, jak kdo tahá za nitky. Zato věřím, že vše má svou zákonitost, pravidla, podle kterých se děje to či ono. Celé to ale nejsem schopen pojmout, to bych byl dokonalý, což nejsem. Byly časy, kdy jsem se cítil nesvůj, protože jsem dlouhou domu v sobě cítil vzdálenost domova, který jsem neznal. Nemyslím tím pozemský život, ten jsem měl, ale ten, který je v nebi. Dříve jsem to vnímal jako sci-fi, ale teď, když jsem poznal Krista, už vím, kde je můj domov. Otrokem se cítí otrok, nikoli Boží dítě. Hřích jsou okovy otroka, toho kdo hříchu podléhá a patří mu. Aspoň tak to chápu a nyní se vůbec necítím otrokem, protože Kristus přemohl toho silného, který mě držel v zajetí.
Filofej
Samson, členstvo v nejakej organizácií nespočíva v tom,že ti tá organizácia udelí čestné členstvo. Rovnako sa nestaneš obyvateľom obce Praha(máme takú na Slovensku),keď ti v nej udelia čestné občianstvo.
Samson1
Kázejte Krista ať je to vhod a nebo nevhod 🙂 , že babičko hento. Jinak papež asi nezapře svou "čestné členství u Rotari clubu". A brány milosrdenství ji nepřemohou. 👍
Peter(skala)
defendfaith !!!!!!

Hovoriš o roku milosrdenstva, obrane viery atd.. a čo si mysliš o tomto?

"Velký komunista" po prevrate sa stal "Velkým kresťanom", ked to o sebe tvrdil. Myslíš si, že je to možné, tak zrazu byť silný vo viere a poznaní učenia Cirkvi? Nie je to skôr tak, že bud je infiltrovaný ako cirkevný slobodomurar alebo naozaj s Bohom zažil niečo tak prevratné, že prijal katolicku Cirk…More
defendfaith !!!!!!

Hovoriš o roku milosrdenstva, obrane viery atd.. a čo si mysliš o tomto?

"Velký komunista" po prevrate sa stal "Velkým kresťanom", ked to o sebe tvrdil. Myslíš si, že je to možné, tak zrazu byť silný vo viere a poznaní učenia Cirkvi? Nie je to skôr tak, že bud je infiltrovaný ako cirkevný slobodomurar alebo naozaj s Bohom zažil niečo tak prevratné, že prijal katolicku Cirkev za svoju a postupne sa vo viere a učení Cirkvi posilnoval?

Tak, či tak aj protestanti prechadzaju do KC a u nich to vari nie je podobné?!

Lebo aj tu niekto si myslí, že vie lepšie ako papež, čo si Boh pod Rokom milosrdenstva naozaj predstavuje, ale na Boha sa ani neodvolal.

Za to na svoju katolicku vieru to áno, aj ked donedavna bol Velký protestant.
Vieme velmi dobre, že protestantske doktriny: "Nič viac, len Písmo" dokážu z kresťana pretvoriť chodiacu encyklopediu a zakonickeho ducha.

Takže niet divu, prečo ten duch protestanizmu stale v takom človeku, aj ked sa citi byť už v KC - dokaže protestovať a odmietať papeža. Robil to u protestantov a bude to robiť aj v KC, pretože ešte nepochopil a neprijal cele učenie KC ako ani Božie učenie.

Darmo sa odvolava na zjavenia z Fatimy, to robili aj Zakonici - farizeji ked sa odvolavali na stare zjavenia prorokov, ale ked prišiel nový prorok (sv.Jan Krstitel a Ježiš Kristus) tak ho odmietli

čo mysliš?
Prečo dnes odmietaju prorokov z Medju, Dechtic, atd...?

Lebo robia to iste čo Farizeji: starých uznavaju a nových neprijmaju.-oni totiž neuznavaju žiadnych nových prorokov, lebo keby tak urobili-museli by sa im podriadiť ako každý verný kresťan, čo má v ucte nie len prorokov ale aj ich Slová (od Boha a Svätých)

To však oni nedokažu, pretože nechcu aby ich niekto riadil - oni totiž chcu riadiť iných..nechcu služiť ale aby iní služili im. A to je ten problem, prečo neprijmaju učenie o Roku milosrdenstva
macusana
Henta nic nedotiahnete ste v blude s Lubicou a Ceaserom sa spolu tahate do este vecsieho zatemnenia a záhuby.
macusana
Ceaser to sa prirovnavas ku Katarine Sienskej ze aj ty chceš napominat tak to mas odvahu. Ona nepovedala ze je bludar a vedie Cirkev do záhuby. Ziaden platne zvoleny Sv. Otec naučil, nopodpisal, nekazal nic co by bolo proti evanjeliu. Riadne pokrytectvo od teba Ceaset nas moze zachranit len poslušnosť.
Filofej
aj hriešny pápež je pápež a keď koná v moci Kristovej,napr. keď vyhlasuje jubilejný rok,treba to prijať.
Kritizovať pápeža možno,áno veď to robila aj sv.Katarína Sienska alebo sv.Pavol.
Teraz však na pápeža vyskakuje hocikto a to iba na základe mediálnej masáže.
Žeby sme tu mali osoby s takým prebujnelým egom,že sa chcú porovnávať so sv.Pavlom,či sv.Katarínou Sienskou?Trochu pokory by nezaškodilo…More
aj hriešny pápež je pápež a keď koná v moci Kristovej,napr. keď vyhlasuje jubilejný rok,treba to prijať.
Kritizovať pápeža možno,áno veď to robila aj sv.Katarína Sienska alebo sv.Pavol.
Teraz však na pápeža vyskakuje hocikto a to iba na základe mediálnej masáže.
Žeby sme tu mali osoby s takým prebujnelým egom,že sa chcú porovnávať so sv.Pavlom,či sv.Katarínou Sienskou?Trochu pokory by nezaškodilo.
Caesar
macusana
Jezis Kristus hovoril o tazkom ocistci, kde sú duse kardinálov, biskupov, knazov, papezov, ktorý sa spreneverili svojmu uradu a viedli katolíkov spatnou cestou.
Neznamená, ze papez = svatec, nekritizovatelná osoba. Boli aj zlí, aj nemorální papezi, aj 3 naraz, taká je realita. Preco sv. Katarína Sienská kritizovala a napomínala papeza? Aj biskupov ci knazov?
Ako to, ze si to vobec mohl…More
macusana
Jezis Kristus hovoril o tazkom ocistci, kde sú duse kardinálov, biskupov, knazov, papezov, ktorý sa spreneverili svojmu uradu a viedli katolíkov spatnou cestou.
Neznamená, ze papez = svatec, nekritizovatelná osoba. Boli aj zlí, aj nemorální papezi, aj 3 naraz, taká je realita. Preco sv. Katarína Sienská kritizovala a napomínala papeza? Aj biskupov ci knazov?
Ako to, ze si to vobec mohla dovolit, keby v tom case zil Filofej, Macusana, aobubo a dalsí, tak by ju riadne skritizovali, co si to dovolila, ako sa vobec opovázila kritizovat riadne zvoleného svatého papeza...bola by tá najhorsia katolícka...podla nich