Clicks1.8K
pl.news
5

Ma rację! Nawrócenie Protestantów na katolicyzm "całkowicie niemożliwe" – niemiecki kardynał.

Ekumenizm powrotu" [protestantów do Kościoła] jest dla monachijskiego kardynała Reinharda Marxa "całkowicie niemożliwy" i "nie był celem ani ruchu ekumenicznego, ani papieży".

Marx ma rację, przynajmniej w przypadku Niemiec, gdzie "katolicy" są bardziej protestanccy niż protestanci.

Prałat powiedział Publik-Forum.de (30 kwietnia), że przewiduje z protestantami tak zwaną "widzialną jedność w pogodzonej różnorodności" – sprzeczność w pojęciach i kolejny dowód na to, że moderniści nie potrafią myśleć logicznie.

Marx "nie zawiesiłby" księdza, który rozdaje komunię protestantom [ale z pewnością księdza, który by tego odmówił].

W 2003 r. jako biskup Trewiru Marx zawiesił heterodoksyjnego teologa, Gottholda Hasenhüttla, za udzielanie Komunii protestantom. "Jako młody biskup, którym wtedy byłem, chciałem ściśle trzymać się zasad [= prawdy]", usprawiedliwia się teraz, mówiąc, że w ekumenizmie "rzeczy" się rozluźniły i "zmieniły" – podczas gdy w rzeczywistości Marx dostosował się, głównie po to, by ratować swoją skórę i być kochanym przez dziennikarzy oligarchów.

Teraz Marx wyznaje zasadę "wszystko przechodzi" – katolicy na protestanckiej wieczerzy, a luteranie na komunii. Nazywa to "decyzją sumienia" – lub jego brakiem. Oczywiście, opowiadał się również za żonatymi kapłanami, błogosławieństwami za grzechy i nieważnymi święceniami kobiet.

Następnie obłudnie skrytykował to, że na kongresach watykańskich prelegenci są wybierani o tyle, o ile są "zgodni" z reżimem Franciszka. "Musi istnieć wolna myśl – w ramach tego, co katolickie" – protestował, jakby to miało miejsce w jego własnej archidiecezji.

Grafika: Reinhard Marx, © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsKcslaasxbs
pielgrzym55
Obrzydliwe nazwisko, współgrająca z tym powierzchowność i wygadywane głupoty. Ściek wszelkich herezji.
Weronika....S
Trudno byłoby w to uwierzyć, a to rzeczywiście się dzieje. Czy to chaos końca czasów?
wlowoj
"Nawrócenie Protestantów ... nie był(o) celem ... papieży". To zależy których, panie Marks.
Jan Zbigniew wojan
Każdą religię muszą zniszczyć, by wprowadzić swoją szatanistyczną !