Clicks4.6K

Słów kilka o "charyzmatykach"

Z całym szacunkiem dla naszych kochanych Braci i Sióstr uważających się za charyzmatyków należy stanowczo stwierdzić, że niechrześcijańskie jest wypowiadanie "modlitwy" niegodnej istot rozumnych.

Podobnie inne ekscesy, np. bezrozumne, dokonywane masowo i na zamówienie upadanie do tyłu, które jest obce chrześcijaństwu (o rechotaniu i konwulsjach nawet nie ma sensu wspominać, gdyż to jest zupełne wariactwo).

Przytaczane przez "charyzmatyków" cytaty Pisma Świętego (Rdz 15,12–21; Lb 24,4; 1 Sm 19,24; Ez 1,28; Dn 10,8–11; Dz 9,3–4, Dz 26,14; Ap 1,17) nie dają żadnych podstaw do uzasadnienia tego zjawiska, a niezwykle rzadkie przypadki występujące u niektórych świętych nigdy nie dokonywały się na zamówienie.

Z tego powodu nie tylko Kościół katolicki, lecz także większość wyznań chrześcijańskich nie akceptuje tego szaleństwa, w tym przeważająca część samych zielonoświątkowców.

Trzeba także powiedzieć wprost, że czymś niesłychanie infantylnym jest publiczne ogłaszanie wszem wobec: "Ja jestem charyzmatykiem". Prawdziwi charyzmatycy takimi byli święci nigdy nie afiszowali się w taki sposób i postępowali wręcz przeciwnie. Pokora jest przeciwieństwem pychy.

Co do uzdrowień: gdzie jest dokumentacja medyczna? Kaszpirowski też uzdrawiał, a Clive Haris robił to w kościołach.

Gołym okiem widać, że coś tu nie gra...

Nigdy, a zwłaszcza w obecnych czasach nie wolno zapominać o przestrogach wypowiedzianych przez naszego Pan Jezusa Chrystusa:

Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem... (Mt 24, 4).

Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych (Mt 24, 23-24)

Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem (Mt 7, 22-23).

Św. Paweł Apostoł przestrzega:

Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości (2 Kor 11, 14).

Źródło grafiki: www.fronda.pl/a/pomodl-sie-do-j…
Tymoteusz
~Neonka :
"Oni są wszyscy zwiedzeni? Duchem Świętym?"

To tak przy okazji, Duch Święty nigdy nikogo nie zwodził i nie zwiedzie, tylko kłamca - Szatan (ewentualnie pomniejsze diabły) tę nikczemność wobec nas ludzi zawsze i wszelkimi sposobami czyni...
Quas Primas likes this.
PiotrM
Tak było u mnie w domu i jest do dziś:
Quas Primas likes this.
Radek33
Dusze Czyśćcowe do Marii Simmy:"Odnowa Charyzmatyczna stała się zbyt nowoczesna.Była czymś bardzo dobrym w swoich wczesnych latach,ale bez Matki Bożej nie można mówić o żadnej odnowie!Dziś ruch jest bardzo podzielony i będzie mógł się zjednoczyć tylko wtedy,gdy wszyscy jego liderzy zaproszą Matkę Najświętszą do wszystkich swoich inicjatyw.To modernizacja Odnowy pozwoliła szatanowi podzielić tak …More
Dusze Czyśćcowe do Marii Simmy:"Odnowa Charyzmatyczna stała się zbyt nowoczesna.Była czymś bardzo dobrym w swoich wczesnych latach,ale bez Matki Bożej nie można mówić o żadnej odnowie!Dziś ruch jest bardzo podzielony i będzie mógł się zjednoczyć tylko wtedy,gdy wszyscy jego liderzy zaproszą Matkę Najświętszą do wszystkich swoich inicjatyw.To modernizacja Odnowy pozwoliła szatanowi podzielić tak skutecznie ten ruch.Ci,którzy są zaangażowani w Odnowę powinni mniej mówić i mieć w sobie o wiele więcej pokory i modlitwy.Wrażenia i wiara nie łączą się!
Anieobecny and 2 more users like this.
Anieobecny likes this.
Paolo* likes this.
Elkam likes this.
Anieobecny
Godny uwagi epilog...
...nie łączą się, niestety...
Elkam
@neonka -

"Oni są wszyscy zwiedzeni? Duchem Świętym?"

- a skąd pewność że Duchem Świętym ? ....a co jeśli duchem przywództwa , kariery lub sławy ?
Anieobecny and 2 more users like this.
Anieobecny likes this.
PiotrM likes this.
Marianna1234 likes this.
Anieobecny
Może nie wszyscy, ale...
Tymoteusz
Spotkania charyzmatyczne przypominają mi w swoim stylu spotkania sekty ekonomicznej Amway.

Decybele, egzaltacja, uczuciowość.

Np. jaki ma bardzo miły głos o. Daniel Galus, i tym milutkim głosem jakiś czas temu namawiał (zwodził, moim zdaniem, nieświadomie) rzesze wiernych zebranych w Przeprośnej Górce pod Częstochową, żeby złożyli przysięgę wierności „papieżowi Franciszkowi”, który to nied…More
Spotkania charyzmatyczne przypominają mi w swoim stylu spotkania sekty ekonomicznej Amway.

Decybele, egzaltacja, uczuciowość.

Np. jaki ma bardzo miły głos o. Daniel Galus, i tym milutkim głosem jakiś czas temu namawiał (zwodził, moim zdaniem, nieświadomie) rzesze wiernych zebranych w Przeprośnej Górce pod Częstochową, żeby złożyli przysięgę wierności „papieżowi Franciszkowi”, który to niedawno zbezcześcił (po raz kolejny) Bazylikę św. Piotra figurką idola Pachamamy.

Dalej idąc, szczekanie, tarzanie się po podłodze, upadanie w duchu Kundalini, przeskoki (jak dla mnie) diabelskich chichotów (czego byłem osobiście świadkiem) z jednej grupy osób na inną grupę oddaloną o kilkadziesiąt metrów itd.

Wystarczy tylko jedna konkretna niekatolickość przekazu, żeby zwykły katolik omijał szerokim łukiem tego typu rzekomedary Ducha Świętego”.

Przy okazji, a ten pan na zdjęciu ubrany na czarno to Ip Man, Bruce Lee czy ktoś taki?
(Nowoczesny Kościół najwyraźniej nie wymaga już koloratek...)
Anieobecny and 4 more users like this.
Anieobecny likes this.
PiotrM likes this.
Sw.Joanna likes this.
Marianna1234 likes this.
Paolo* likes this.
wacula25wp.pl
TOoooooooooo--Duch Święty daje charyzmaty komu chce i kiedy chcę Bez Ducha Świętego nie ma wiary, nie ma życia w Bogu, nie ma życia duchowego. Bez tej tajemniczej Osoby Trójcy Świętej nie ma także Kościoła .TO Duch Święty został dany po to, by działać we wnętrzu Kościoła, Ludu Bożego, by doprowadzić go do jedynego zbawienia w Jezusie Chrystusie i przekonać świat o grzechu. Duch Święty buduje w …More
TOoooooooooo--Duch Święty daje charyzmaty komu chce i kiedy chcę Bez Ducha Świętego nie ma wiary, nie ma życia w Bogu, nie ma życia duchowego. Bez tej tajemniczej Osoby Trójcy Świętej nie ma także Kościoła .TO Duch Święty został dany po to, by działać we wnętrzu Kościoła, Ludu Bożego, by doprowadzić go do jedynego zbawienia w Jezusie Chrystusie i przekonać świat o grzechu. Duch Święty buduje w naszym życiu miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie
saratka
Co za bzdury!
mk2017 and 2 more users like this.
mk2017 likes this.
Tymoteusz likes this.
Anieobecny likes this.
woj_tek shares this.
Paolo*
Dopóki ludzie będą źle pojmować wiarę, to nie odwrócą się od tego typu ludzi, ani tych spektakli. Najpierw trzeba poznać Pismo Święte, KKK i tradycję, aby móc trochę więcej rozumieć. Inaczej wszelkie tłumaczenia będą jak grochem o ścianę.
PiotrM and 2 more users like this.
PiotrM likes this.
m.rekinek likes this.
Anieobecny likes this.