Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks3.4K
pl.news
15

Ksiadz, członek Kurii, chce połączenia z masonerią – sam jest masonem

Można być katolikiem i masonem, ponieważ masoni "na pewno nie są" ekskomunikowani, stwierdził ojciec Michael Weninger (68), na prezentacji swojej książki "Loża i ołtarz" w Wiedniu 11 lutego.

Weniger został wyświęcony w 2011 r. przez kardynała Schönborna. Jest wdowcem, byłym dyplomatą i członkiem Rady Dialogu Międzywyznaniowego.

Weninger wraz z austriackim wielkim mistrzem Georgem Semlerem zaprezentował swój 500-stronicowy album. Franciszek, Schönborn i wysoko postawieni urzędnicy watykańscy otrzymali jego kopie. Odpowiedzią Schönborna było "nic innego jak dobra wola".

Austriacka "Loża Marka Mistrza Masonów nr 1954" pisze (Wordpress.EastLancsmark.org, 14 października 2014), że sam Weninger jest wolnomularzem.

W dniu otwarcia tej loży w 2014 r. Weninger przewodniczył Eucharystii, w której uczestniczyła "większość masonów wszystkich wyznań".

Grafika: Michael Weninger © wikipedia, CC BY-SA, #newsUjcbmyfnqe

Mark0S
Połączenia? Ależ oni są już w pełnej jedności, a to co robią to przygotowania do comming out'u. Duch soboru ujrzy światło dzienne, kurtyna opadnie.
pmichal
Maski opadną, a kurtyna pójdzie w górę. Tyle, że to już się zadziało. Król już jest nagi. Niektórzy próbują hermeneutycznie naciągnąć na niego kalesony, ale nic z tego. Lucyferyczny blask jego bladej d... bije aż po oczach...
Mark0S
A niech tylko komu przyjdzie do głowy krzyknąć "król jest nagi" zaraz uciszy go aparat tolerancji i postępu
Św. Maksymilian Maria Kolbe w grobie się przewraca...
if ju noł łod aj min...
pmichal
Nie on jeden taki. Ideały masońskie zostały połączone z doktryną katolicką na Soborze Watykańskim II. Wierni synowie SWII znowelizowali kodeks kościelny w roku 1983 i znieśli ekskomunikę z braci masonów.
(usuwać komentarze możecie, ale prawdy i tak nie zagłuszycie)