Stylita
17608

Boží slovo na den 25.5. A.D. 2022

Ježíš řekl svým učedníkům: „Měl bych vám ještě mnoho jiného říci, ale teď byste to nemohli snést. Ale až přijde on, Duch pravdy, uvede vás do celé pravdy. On totiž nebude mluvit sám ze sebe, ale bude mluvit to, co uslyší, a oznámí vám, co má přijít. On mě oslaví, protože z mého vezme a vám to oznámí. Všechno, co má Otec, je moje; proto jsem řekl, že z mého vezme a vám to oznámí.“
Jan 16,12-15
bratr
Mám dobrého dodavatele tonerů a současně dobrého a inteligentního známého, který je Svědkem Jehovovým. Kdysi jsem to zde zmiňoval. Vzájemně se respektujeme. Dnes mi poslal toto video jw.org/cs/knihovna/videa/ V zásadě léta nikdy nic nezasílá a nyní mi toto poslal. Co si prosím o tom myslíte? V podobném kontextu jsem včera opět narazil na mou známou katoličku co v souvislosti s opičími nešťovicem…More
Mám dobrého dodavatele tonerů a současně dobrého a inteligentního známého, který je Svědkem Jehovovým. Kdysi jsem to zde zmiňoval. Vzájemně se respektujeme. Dnes mi poslal toto video jw.org/cs/knihovna/videa/ V zásadě léta nikdy nic nezasílá a nyní mi toto poslal. Co si prosím o tom myslíte? V podobném kontextu jsem včera opět narazil na mou známou katoličku co v souvislosti s opičími nešťovicemi zase šíří po sociálních sítích představy z nějakého zjevení z Jižní Ameriky a do toho montuje jezdce z Apokalypsy a spol. A že jako všechny už vyjeli a tak. MIlí gloria přátelé, můžete mi prosím svým názorem pomoci v pochopení? Adventisté mají své představy, Svědci Jeh také ... V zásadě jejich doktrína stojí na očekávání.... Katolické proudy těch co si oblíbili různá i neschválená zjevení vyzobávají to finální, byť nechápu, že se jim to v té různosti nehádá.... Jiné věci ignorují co už mají prošlou expiraci, podobně jako Svědci Jehovovi v průběhu své historie... Nu a teď se v tom vyznej.... Takže pokud mrknete, budu rád za názor..... děkuji.
Stylita
Danielovo proroctví si vykládají po svém, aby jim to ladilo s celkově apokalyptickým zaměřením své sekty a toho, jak je kde přijímají. A ten skok, kdy se král severu stává z německého fašisty ruským komunistou a posléze Putinem, to věru vymyslela velká hlava. 😊
bratr
Děkuji Stylito, jak vidíš všichni jsme vystaveni formám, jež mydlí hlavu. Děkuji za snahu a pomoc. Vážím si toho.
Hanka Kraská
NEZABIJEŠ!
Nancy Peloši chce sama rozhodovať o Božích prikázaniach?

Nancy Pelosi Slams Archbishop for Denying Her Communion: Don't "Foist" Your Views on Me - LifeNews.com
preložené cez translator

Nancy Pelosiová kritizuje arcibiskupa za odmietnutie jej prijímania: „Nevnucujte mi“ svoje názory
Nancy Pelosiová v utorok kritizovala svojho arcibiskupa za to, že popieral svoje prijímanie kvôli jej …More
NEZABIJEŠ!
Nancy Peloši chce sama rozhodovať o Božích prikázaniach?

Nancy Pelosi Slams Archbishop for Denying Her Communion: Don't "Foist" Your Views on Me - LifeNews.com
preložené cez translator

Nancy Pelosiová kritizuje arcibiskupa za odmietnutie jej prijímania: „Nevnucujte mi“ svoje názory
Nancy Pelosiová v utorok kritizovala svojho arcibiskupa za to, že popieral svoje prijímanie kvôli jej propotratovým aktivitám, pričom povedala, že katolícky vodca by nemal „vnucovať“ svoje názory iným.

Pelosiová sa hlási k oddanej katolíčke a svoju vieru často vyzdvihuje pri presadzovaní svojej politickej agendy, no podporuje zabíjanie nenarodených detí pri potratoch až do narodenia a chce prinútiť daňových poplatníkov, aby za ich smrť platili

Minulý týždeň arcibiskup zo San Francisca Salvatore Cordileone oznámil Pelosiovej, že nemôže prijať sväté prijímanie, pokiaľ neučiní pokánie zo svojich radikálnych pro-potratových činov.

V nedeľu sa vzoprela jeho rozhodnutiu a prijala sväté prijímanie v katolíckom kostole vo Washingtone. „Po mnohých pokusoch porozprávať sa s ňou, aby som jej pomohla pochopiť vážne zlo, ktoré pácha, škandál, ktorý spôsobuje, a nebezpečenstvo pre jej vlastnú dušu, ktoré riskuje, som sa rozhodol, že nastal bod, v ktorom musím urobiť krok. verejné vyhlásenie, že nebude pripustená k svätému prijímaniu, pokiaľ a kým verejne neodmietne svoju podporu „právam“ na potrat a neprizná sa a neprijme rozhrešenie za spoluprácu na tomto zlom vo sviatosti pokánia,“ povedal v piatok arcibiskup. Pelosiová sa mnohokrát stretla s Cordileone, arcibiskupom svojej domovskej diecézy, kvôli potratom.

V utorok reagovala na jeho rozhodnutie v rozhovore pre MSNBC „Morning Joe“.

Sledujte LifeNews.com na Instagrame pre pro-life obrázky a videá. „Musíme sa len modliť, musíme mať rešpekt. Pochádzam z prevažne pro-life taliansko-americkej katolíckej rodiny, takže rešpektujem názory ľudí na to, ale nerešpektujem, že to vnucujeme iným,“ povedala Pelosiová. Arcibiskupa odsúdila za to, že konal v súlade s jeho presvedčením o posvätnosti života a manželstva, a povedala: „Náš arcibiskup vehementne brojí proti právam LGBTQ. V skutočnosti viedol iniciatívu pri hlasovaní v Kalifornii,“ uvádza agentúra AP. Obvinila tiež Cordileone a ďalších cirkevných predstaviteľov z pokrytectva, pretože sa často nevyjadrujú proti politikom, ktorí podporujú trest smrti. „Uvažujem o treste smrti, s ktorým som proti. Rovnako aj cirkev, ale nepodnikne žiadne kroky proti ľuďom, ktorí možno nezdieľajú ich názor,“ povedala Pelosiová. Katolícki predstavitelia sa vyjadrujú proti trestu smrti, ale interrupcie sú prevládajúcou témou, pretože zabíjajú oveľa, oveľa viac ľudí. Od roku 1973 bolo pri potratoch zabitých viac ako 63 miliónov nenarodených detí a Pelosiová a ďalší lídri demokratov agresívne pracujú na rozšírení potratov. Pelosiová v utorok povedala, že verí, že Boh dal ľuďom „slobodnú vôľu“, aby si „ctili“ svoje povinnosti a robili vlastné rozhodnutia o „veľkosti a načasovaní svojich rodín“. Tvrdila tiež, že pozná katolícku vieru lepšie ako jej arcibiskup a povedala, že jeho činy „nie sú v súlade s Matúšovým evanjeliom“. Minulý týždeň Cordileone zdôraznil, že jeho rozhodnutie o Pelosiovej je „pastoračné, nie politické“ a nenašiel v ňom žiadne potešenie. Arcibiskup povedal, že sa za kongresmanku modlil a vyzýval ostatných, aby sa k nemu pridali v nádeji, že bude činiť pokánie a uznať hodnotu celého ľudského života. Pelosiová, líderka demokratov, často spomína svoju katolícku vieru a zároveň podporuje radikálnu pro-potratovú politiku, proti ktorej väčšina Američanov nesúhlasí. Pod jej vedením schválila Snemovňa Spojených štátov minulý rok na jeseň radikálny propotratový zákon, ktorý by legalizoval interrupcie v podstate z akéhokoľvek dôvodu až do narodenia na celoštátnej úrovni, a to aj v prípade, že by bol Roe v. Wade zvrátený. Dokonca aj niekoľko „pro-choice“ politikov hlasovalo proti návrhu zákona a tvrdili, že by tiež prinútil katolícke nemocnice a pro-life zdravotníckych pracovníkov podieľať sa na zabíjaní nenarodených detí a prinútil daňových poplatníkov platiť za voliteľné potraty. V tom čase Cordileone povedal, že legislatíva predstavuje „detské obete“ a potrestala katolíckych politikov, ktorí ju podporujú. Povedal, že návrh zákona je to, čo „človek očakáva od oddaného satanistu, nie od oddaného katolíka“.
O niekoľko dní neskôr sa Pelosiová zasmiala na arcibiskupovom vyhlásení na tlačovej konferencii a povedala, že ona a Cordileone „majú nezhody v tom, kto by o tom mal rozhodnúť“. Cordileone povedal, že Pelosiho neustále odmietanie činiť pokánie, jej čoraz extrémnejšie pro-potratové činy a jej verejné pohŕdanie dokonca aj pro-life učeniami pápeža Františka ho prinútili konať.

Poďakoval všetkým, ktorí sa k nemu pripojili v modlitbe za Pelosi prostredníctvom kampane Ruža a ruženec za Nancy a požiadal ľudí, aby sa aj naďalej modlili za zmenu jej srdca. Vyzval tiež ľudí, aby podporili pro-life zástancov, ktorí pomáhajú tehotným matkám v kríze prostredníctvom programov arcidiecézy Stand With Moms. Mnohí americkí biskupi a kňazi vyjadrili obavy, že katolícki politici podporujúci potraty ako Pelosiová a prezident Joe Biden „vytvárajú škandál“ pre katolícku cirkev povzbudzovaním zla.
johanika
Peniaze vo svetskom svete rozhodujú o tom, či bude niekto žiť alebo nie. Nie si ekonomicky aktívny, máš smolu, poisťovňa neschválila tvoju nákladnú liečbu...
Všetko je však v rukách Božích a on rozhoduje o tom, kto bude žiť a kto nie. Naozaj dovtedy, kým človeka nezabijú úmyselne...
U.S.C.A.E.
u britov vôbec nejde o ekonomickú stránku ale majú zvrhlé náboženstvo štátizmu že štát o tomto rozhoduje
Hanka Kraská
Ďalšie choré dieťa naliehavo potrebuje vašu pomoc!

Archie Battersbee, 12-ročný zo Southendu, je v kóme od zranenia, ktoré utrpel doma 7. apríla. Kráľovská londýnska nemocnica (rovnaká nemocnica, ktorá sa starala o Tafidu Raqeeb) chce ukončiť Archieho život.

Je dobre potvrdeným faktom, že poranenia mozgu sa často zotavujú dlho. Napriek tomu bol Archie v kóme len niekoľko týždňov, keď nemocnica …More
Ďalšie choré dieťa naliehavo potrebuje vašu pomoc!

Archie Battersbee, 12-ročný zo Southendu, je v kóme od zranenia, ktoré utrpel doma 7. apríla. Kráľovská londýnska nemocnica (rovnaká nemocnica, ktorá sa starala o Tafidu Raqeeb) chce ukončiť Archieho život.

Je dobre potvrdeným faktom, že poranenia mozgu sa často zotavujú dlho. Napriek tomu bol Archie v kóme len niekoľko týždňov, keď nemocnica začala legálne manévre, aby Archieho oficiálne vyhlásili za mŕtveho.

Šesť týždňov je málo času.

Prosím, ihneď podpíšte petíciu a požiadajte Kráľovský Londýn, aby stiahol svoj právny prípad a dal tomuto malému chlapcovi šancu na život!
Je ťažké kritizovať zdravotníkov, ktorí robia všetko pre to, aby zachraňovali životy za často veľmi náročných okolností, ale zdá sa, že došlo k neslušnému ponáhľaniu sa odpísať malého Archieho.

Archie bol v nemocnici len tri týždne, kým personál začal vydávať zvuky o tom, či sa niekedy uzdraví.

Archieho rodičia sú znepokojení tým, že nemocnica zrejme nepodnikla žiadne kroky na liečbu opuchu v jeho mozgu. Nemocnica tiež chcela vykonať kontroverzný test na Archieho mozgovom kmeni, aby zistila, či je alebo nie je „mozgovo mŕtvy“; tento test je však často nepresný, a keďže si vyžaduje odstránenie jeho ventilátora, môže jeho zranenie ešte viac zhoršiť .

Vyskytlo sa veľa prípadov ľudí s diagnózou mozgovej smrti, ktorá sa prebudila. V roku 2021 začal 18-ročný Lewis Roberts zo Staffordshire dýchať len niekoľko hodín predtým, ako mali byť jeho orgány transplantované.

Archieho rodina uviedla, že im stláčal prsty, až kým mu nezbeleli kĺby a že sa mu oči otvárali častejšie.
Pridajte svoj hlas! Požiadajte dôveru Royal London a Barts NHS, aby sa nevzdali Archieho Battersbeeho!
Cez víkend Archieho mama Hollie Dance, ktorá sa odmieta vzdať svojho syna, oznámila, že jeho lieky momentálne neobsahujú žiadne lieky proti bolesti. Napriek tomu nemocnica tvrdí, že Archie je v neustálej agónii a bolo by v jeho najlepšom záujme zomrieť.

Podľa pokynov z Royal Colleges, ak by bol Archie v skutočnosti „mozgovo mŕtvy“, jeho telesné funkcie by sa už rozpadli, ale nestalo sa tak.

Nikto nepochybuje, že Archie utrpel zranenie, ktoré mu zmenilo život, a že ak sa uzdraví, jeho budúcnosť bude iná, ako si jeho rodina pôvodne predstavovala. Napriek tomu sú pripravení venovať svoj život jeho celodennej starostlivosti.

Je srdcervúce, čo rodiny chorých detí, akým je Archie, podstupujú lekárske a právne zriadenie. Rodiny nemajú nárok na žiadnu právnu pomoc. Sú konfrontovaní s dobre namazaným PR, právnym strojom a nemocničným trustom, ktorý je pripravený minúť státisíce libier na špičkových právnikov, aby tvrdili, že ich dieťaťu by bolo lepšie, keby zomrelo.

Zatiaľ čo rodičia bdia pri lôžku svojho dieťaťa za ich chrbtom, nemocnica zbiera dôkazy, aby prípad pohnala na súd v škodlivom kontradiktórnom procese, kde sa predloží najhorší možný scenár a hneď na začiatku sa akceptuje ako preukázaná skutočnosť. Ako sme videli v mnohých iných prípadoch, systém vždy uprednostňuje nemocnicu a rodičia čelia ťažkým bojom.

Archieho rodičia museli stráviť týždne vypĺňaním a opätovným vypĺňaním formulárov, aby získali jeho zdravotné záznamy, len aby im povedali, že kvôli začatému súdnemu konaniu musia prejsť úplne iným procesom! Táto mučivá byrokracia ešte viac zvyšuje značnú záťaž.

Zapálený gymnasta a boxer Archie je malý bojovník! Jeho rodinu povzbudili správy o podpore od mnohých známych boxerov.
Pokračujte v boji o Archieho! Podpíšte TERAZ petíciu, v ktorej naliehate na nemocnicu, aby dala tomuto malému mužovi šancu vyliečiť sa.
Viem, že budete Archieho a jeho rodinu držať vo svojich modlitbách
Caroline Farrow a celý tím CitizenGO
PS Vedeli ste, že pred nehodou sa Archie neustále pýtal svojej mamy, či by mohol byť pokrstený? Celá rodina bola v posledných týždňoch prijatá do katolíckeho kostola!

Archieho rodine môžete posielať správy na podporu na @spreadthepurplewave na Instagrame alebo Facebooku.
Stylita
Žalm 94

Bože mstiteli, Hospodine, Bože mstiteli, zaskvěj se!
Povznes se výše, ty soudce země, dej odplatu pyšným.
Dlouho ještě svévolníci, Hospodine, dlouho ještě svévolníci budou jásat?
Chrlí drzé řeči, chvástají se všichni pachatelé ničemností
a deptají tvůj lid, Hospodine, činí příkoří dědictví tvému,
vraždí vdovu a bezdomovce, sirotky zabíjejí.
Říkají: „Hospodin nevidí, Bůh Jákobův to nepos…More
Žalm 94

Bože mstiteli, Hospodine, Bože mstiteli, zaskvěj se!
Povznes se výše, ty soudce země, dej odplatu pyšným.
Dlouho ještě svévolníci, Hospodine, dlouho ještě svévolníci budou jásat?
Chrlí drzé řeči, chvástají se všichni pachatelé ničemností
a deptají tvůj lid, Hospodine, činí příkoří dědictví tvému,
vraždí vdovu a bezdomovce, sirotky zabíjejí.
Říkají: „Hospodin nevidí, Bůh Jákobův to nepostřehne.“
Přijdete na to, vy tupci z lidu, hlupáci, pochopíte to někdy?
Neslyší snad ten, jenž učinil ucho? Nedívá se snad ten, jenž vytvořil oko?
Neumí snad trestat ten, jenž kárá pronárody, ten, jenž učí člověka, co by měl vědět?
Hospodin zná smýšlení lidí; jsou pouhý vánek.
Blaze muži, jehož, Hospodine, káráš, jehož svým zákonem vyučuješ:
Dopřeješ mu klidu ve zlých dnech, zatímco se bude kopat jáma svévolníku.
Vždyť Hospodin lid svůj neodvrhne, své dědictví neopustí.
Na soudu opět zavládne spravedlnost, půjdou za ní všichni, kteří mají přímé srdce.
Kdo se mne zastane proti zlovolníkům? Kdo se za mne postaví proti pachatelům ničemností?
Kdyby mi Hospodin nepomáhal, zakrátko bych bydlel v říši ticha.
Řeknu-li: „Už ujíždí mi noha,“ podepře mě tvé milosrdenství, Hospodine.
Když v mém nitru roste neklid, naplní mě útěcha tvá potěšením.
Může být tvým spojencem trůn zhouby, který proti právu jen trápení plodí?
Napadají duši spravedlivou, nevinnou krev viní ze svévole.
Ale Hospodin je můj hrad nedobytný, můj Bůh je má útočištná skála.
Obrátí proti nim jejich ničemnosti, umlčí je jejich vlastní zlobou, umlčí je Hospodin, Bůh náš!
Martina Bohumila Lutherová
Odpovědí na tyto stezky je tento ŽALM:
ŽALM 90/91
Stylita
Z denní liturgie
Liturgie.cz

1. čtení:
Čtení ze Skutků apoštolů.
Průvodci dovedli Pavla z Beroje do Athén. Odtamtud se pak vrátili a nesli s sebou pro Silu a Timoteje příkaz, aby za ním co nejdřív přišli. Pavel se postavil doprostřed Areopagu a začal mluvit: „Athéňané! Jak pozoruji, jste po každé stránce lidé velmi zbožní. Když jsem totiž procházel a prohlížel vaše posvátná místa, přišel jsem …More
Z denní liturgie
Liturgie.cz

1. čtení:
Čtení ze Skutků apoštolů.
Průvodci dovedli Pavla z Beroje do Athén. Odtamtud se pak vrátili a nesli s sebou pro Silu a Timoteje příkaz, aby za ním co nejdřív přišli. Pavel se postavil doprostřed Areopagu a začal mluvit: „Athéňané! Jak pozoruji, jste po každé stránce lidé velmi zbožní. Když jsem totiž procházel a prohlížel vaše posvátná místa, přišel jsem také na jeden oltář s nápisem: `Neznámému bohu'. Co vy tedy neznáte, a přece to ctíte, to já vám zvěstuji. Bůh, který stvořil svět i všechno, co je v něm, jako Pán nebe a země nepřebývá v chrámech, které vystavěly lidské ruce, ani si nedává posluhovat lidskýma rukama, že by něco potřeboval. Vždyť on sám dává všem život, dech i všechno. On stvořil z jednoho člověka celé lidské pokolení a dal mu bydlet všude na zemském povrchu. Předem stanovil časová období a položil hranice lidským sídlům. A to proto, aby hledali Boha, zdali by se ho snad nějak mohli dohmatat a nalézt ho. Vždyť od nikoho z nás není daleko. V něm totiž žijeme, hýbáme se a jsme. Tak to vyjádřili i někteří z vašich básníků: `Jsme dokonce z jeho rodu.' Když jsme tedy z Božího rodu, nemůžeme se přece domnívat, že božství je něco takového jako výrobek ze zlata nebo ze stříbra nebo z kamene. To je přece výtvor lidského umění a důmyslu. Bůh však zamhouřil oči nad touto dobou nevědomosti. Teď hlásá lidem, aby se všichni všude obrátili, protože stanovil den, kdy bude podle spravedlnosti soudit svět skrze muže, kterého k tomu určil. A poskytl všem důkaz pro to, aby uvěřili, tím že ho vzkřísil z mrtvých.“ Jakmile uslyšeli o vzkříšení mrtvých, jedni se tomu vysmívali a druzí řekli: „Poslechneme si tě o tom až někdy jindy.“ Tak od nich Pavel odešel. Ale někteří se ho přidrželi a přijali víru; mezi nimi člen Areopagu Diviš, pak žena, která se jmenovala Damaris, a s nimi jiní. Potom Pavel odešel z Athén a přišel do Korinta.
Sk 17,15.22-18,1

Žalm:
Nebe i země jsou plny tvé slávy.
Nebo: Aleluja.

Chvalte Hospodina z nebes,
chvalte ho na výsostech!
Chvalte ho, všichni jeho andělé,
chvalte ho, všechny jeho zástupy!

Králové země a všechny národy,
knížata a všichni soudcové země,
jinoši a s nimi panny,
starci spolu s dětmi.

Ať chválí jméno Hospodinovo,
neboť jen jeho jméno je vznešené.
Jeho velebnost převyšuje zemi i nebe
a velikou moc dal svému lidu.

Chválou je všem svým svatým,
synům Izraele, lidu, který je mu blízký.
Zl 148

Evangelium:
Jan 16,12-15
Martina Bohumila Lutherová
😇 Pán nebe a země nepřebývá v chrámech, které vystavěly lidské ruce, ani si nedává posluhovat lidskýma rukama, že by něco potřeboval. Vždyť on sám dává všem život, dech i všechno. On stvořil z jednoho člověka celé lidské pokolení a dal mu bydlet všude na zemském povrchu.
Martina Bohumila Lutherová
ON stvořil všechno a římani mu vyhradili
místečko v chrámu ve svatostánku....zde

budeš, tady se ti budemem chodit klanět,
řekl papa stolec a stalo se,všechny ovce to
přijaly. Tomu se říká totalitní ideologie.
Milovat Boha v Duchu a v Pravdě - to se
římanů netýká - mají jiné náboženství/
U.S.C.A.E.
mám sa k tomu vôbec vyjadrovať? ono je to tak trápne robenie dobra zlom že to nemá cenu vôbec komentovať Kresťan verí že Kristus je Boh a klania sa Mu ako Bohu aj v Jeho človečenstve

my sa klaniame Bohu dokonca je to ukážkový akt Viery ak to človek nehrá klaniame sa Mu totiž pod takým spôsobom ktorý nielenže zakrýva Božstvo ale aj človečenstvo to je úžasná Pokora Pána a Boha Ježiša Krista ono …More
mám sa k tomu vôbec vyjadrovať? ono je to tak trápne robenie dobra zlom že to nemá cenu vôbec komentovať Kresťan verí že Kristus je Boh a klania sa Mu ako Bohu aj v Jeho človečenstve

my sa klaniame Bohu dokonca je to ukážkový akt Viery ak to človek nehrá klaniame sa Mu totiž pod takým spôsobom ktorý nielenže zakrýva Božstvo ale aj človečenstvo to je úžasná Pokora Pána a Boha Ježiša Krista ono to je v Duchu lebo Ho nevidíme fyzicky a nie v Pravde ale aj v Pravde a vyslovene Pravde lebo Kristovi

vám to môže byť jedno vy v Boha neveríte priam Ho zapierate
bratr
Martino, jak jsi mohla být katoličkou s těmito otázkami? Zdá se mi to nemyslitelné, ale neřeším a nebudu řešit.... Možná jsi jen fakt troll bez kapky cti. Já ač konvertita se pokusím popsat velmi nedokonale svůj úhel pohledu a nemám ve zvyku memorovat to, co jsem neprožil a nebo čemu nevěřím, s čím nejsem ztotožněn..... Takže:
1/ Pán přebývá všude, protože Je Tvůrce. Vše Mu patří, obsažen způsobe…More
Martino, jak jsi mohla být katoličkou s těmito otázkami? Zdá se mi to nemyslitelné, ale neřeším a nebudu řešit.... Možná jsi jen fakt troll bez kapky cti. Já ač konvertita se pokusím popsat velmi nedokonale svůj úhel pohledu a nemám ve zvyku memorovat to, co jsem neprožil a nebo čemu nevěřím, s čím nejsem ztotožněn..... Takže:
1/ Pán přebývá všude, protože Je Tvůrce. Vše Mu patří, obsažen způsobem bytí a přítomnosti, kterou asi nedokážeme definovat plně svými smysly nebo slovy. Čili jej potkáš na dvorku se slepicemi i v černé díře ve vesmírném teleskopu.... Všude JE. Nad prostorem i časem. Jak se s tím vyrovná naše mysl, schopnost našeho poznání, nazírání je věc druhá....
2/ Římani nikomu ni nevyhradili, naopak odjakživa byla úcta prokazována určitým uzavřením prostoru. Známe to od starých židů, schrána úmluvy, nádvoří, různé stupně ... známe to od pohanů s jejich posvátnými háji, koneckonců nešlape se ani na hroby.... a východní obřad co má asi za ikonostasem? Prostě jisté prostory byly chráněny a dříve i ohrádkou v katolických kostelích.... Nevidím v tom problém. Nu a že svatostánek má své místo? Proč by ne? Je to vzácnost a svátost, ale zajisté to není Bůh ve své plnosti, ale je to přesně to o čem se hovoří v liturgii a ty to znáš přece :) Proč se tedy podivuješ a vulgarizuješ představu uzavření Boha do neprodyšné schránky? To je dětinské. A nebo když jej nosí v burzičce k nemocným.... Projev úcty a posvátnosti.... Vnímáš to jinak? Bůh náš je tak "zranitelný". Nese v sobě nesmírnou krásu, ale nesmírnou bolest, nesmírnou sílu, ale i nesmírnou slabost.... Proto tak fascinuje duše. Není to bojovník z marvelovky a nebo učitel národů a nebo revolucionář.... Je Bůh i člověk. Most, který nám bere vše i vše dává. Paradox, který navzdory válkám, nesmírnému utrpení člověka, ba i zjevné či skryté zlobě, lásce, oběti či čemukoli, vždy přetrvá a sejme každou masku..... Je mi líto, že konáš zlo. Můžeš to změnit - teď hned a padnout na kolena.
3/ Takže papež je pro tebe papa stolec a věřící ovce? Kdybys přiznala cílenou nenávist ke katolické církvi a nebo hořkost , bylo by to aspoň poctivé. Psala jsi zde kdysi o P. Šuránkovi... Opravdu si myslíš, že by respektoval tvé představy? Jsi názorově nekonzistentní. Proč? Bylo ublíženo, ztráta iluzí...? Pomatenost informacemi světa...?
4/ Víra a láska k Bohu není o rozpoložení jedince a cochcárnách a libovůli, ale o trvalém nasměrování a kultivaci duše. Pochopení vlastního -já- a nikoli o fazónách a dojmologii. Pokud jsme jako osika ve větru a přikládáme do ohně benzín, pak shoříme možná v nenávisti, zlobě a konečném zmaru. Škoda... Život je DAR.
U.S.C.A.E.
Sviatosť Oltárna ale je Boh vo svojej plnosti
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Základné informácie o Eucharistii

Eucharistia - Sviatosť Oltárna, Sv. Prijímanie, Sv. Hostia, Najsvätejšia Sviatosť..., pod týmito všetkými slovami hovoríme v podstate o tom istom. Niečo k tomu zo základnej náuky Katolíckej Cirkvi:

Sviatosť Oltárna

Kedy ustanovil Ježiš Kristus Sviatosť Oltárnu?

Ježiš Kristus ustanovil Sviatosť Oltárnu pri Poslednej večeri.

a) Sviatosť Oltárnu prisľúbil Ježiš …More
Základné informácie o Eucharistii

Eucharistia - Sviatosť Oltárna, Sv. Prijímanie, Sv. Hostia, Najsvätejšia Sviatosť..., pod týmito všetkými slovami hovoríme v podstate o tom istom. Niečo k tomu zo základnej náuky Katolíckej Cirkvi:

Sviatosť Oltárna

Kedy ustanovil Ježiš Kristus Sviatosť Oltárnu?

Ježiš Kristus ustanovil Sviatosť Oltárnu pri Poslednej večeri.

a) Sviatosť Oltárnu prisľúbil Ježiš Kristus po zázračnom rozmnožení chleba na púšti (Jn 6, 22-60).

b) O ustanovení Sviatosti Oltárnej čítame v Písme svätom slová, ktoré nasledujú: "Keď teda večerali, Ježíš vzal chlieb, požehnal ho, lámal a dával svojím učeníkom, hovoriac: ,Vezmite a jedzte z neho všetci: Toto je moje telo, ktoré sa obetuje za vás". A vzal kalich, vďaky vzdával a dal im ho, hovoriac: "Vezmite a pite z neho všetci: Toto je kalich mojej krvi, ktorá sa vylieva za vás i za mnohých na odpustenie hriechov. Je to krv novej a večnej zmluvy. Toto robte na moju pamiatku!" (Porovnaj Mt 26, 26-28; Mk 14, 22-24; Lk 22, 19-20; 1 Kor 11, 23-25).

c) Pamiatku ustanovenia Sviatosti Oltárnej si pripomíname pri každej svätej omši, najmä však na Zelený štvrtok a na sviatok Božieho Tela.

Základné informácie o eucharistii
bratr
Spoléhám na autenticitu, nikoli přenesené info. Tak to jsi Ty Bože, takové bylo mé první setkání s Ním. V Eucharistii a na kolenou v zapadlém kostelíku. To mi stačilo. Žádná nařízena forma a fangle, ale obsah. Byl to On a dal mi možnost se hlouběji setkat a ne jednou ..