Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
yagu
Ignorancja ,cynizm to droga do zwiedzenia i zejścia z drogi Katolika tradycji . Zamiast ekscytować się i pogłębiać konflikty , proszę się zapoznać z katechizmem , oczywiscie przedsoborowym . Kapłani są tylko ludźmi , a ich krytyka ze strony świeckich , może nieraz przekroczyć cienką granicę , która poprowadzi nas do pychy .
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Pychę pokazuje na właśnie ks Stehlin , który uważa się za " boga " zabraniając wiernym i kapłanom uczestnictwa we Mszach Świętych sprawowanych przez Bractwo według ich upodobania !
Quas Primas
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
To zachowanie jest naganne ! jednak nie stanowi podstaw do odrzucenia i negowania prawidłowości teologii i Tradycji tego kapłana oraz jego wysiłkow do przywrócenia Mszy Wszechczasów w KAŻDYM KOŚCIELE !
Armia_Reszty
Ale... o co chodzi? 🤔 Może jestem ślepy, ale szedł sobie Ksiądz i... co w tym haniebnego? Naprawdę, co się dzieje z ludźmi? 🥺
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Wcześniej Ks .Stehlin zabronił ks .Woźnickiemu i jego wiernym uczestnictwa we Mszach Św. Bractwa Św.Piusa X-go ! czy to jest dla was normalne ??? a jak jeden z wiernych stojących obok ks. Woźnickiego wysłał pozdrowienie Laudetur Jesus Christus to zostało to zignorowana a ks .Woźnicki jakby nie zauważalny ! czy to jest prawdziwa postawa kapłana katolickiego ? i jakim prawem zabrania uczestniczyć …More
Wcześniej Ks .Stehlin zabronił ks .Woźnickiemu i jego wiernym uczestnictwa we Mszach Św. Bractwa Św.Piusa X-go ! czy to jest dla was normalne ??? a jak jeden z wiernych stojących obok ks. Woźnickiego wysłał pozdrowienie Laudetur Jesus Christus to zostało to zignorowana a ks .Woźnicki jakby nie zauważalny ! czy to jest prawdziwa postawa kapłana katolickiego ? i jakim prawem zabrania uczestniczyć we Mszy Świętej tym co przychodzą na Nią ! czy ks .Stehlin to nowy " bóg "??? trzeba znać wiele wcześniejszych sytuacji i zdarzeń, aby móc to zrozumieć .
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Czy jest ktoś z was w stanie i mocy podważyć te prawdy , które w swojej deklaracji przedstawił ten bogobojny i ortodoksyjny kapłan ;
Deklaracja doktrynalna ks. Trytek - TRADYCJA KATOLICKA ( KAPŁANI NIEZŁOMNI )
Grażyna1970
Haniebnym jest rzucanie potwarzy na KS.Karola Stehlina. Trzymanie języka na wodzy to cnota ,której Ks.Woznickiemu brakuje. Ksiądz Karol strzepnal proch z butów i przeszedł dobrze czyniąc .
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
To " trzymanie języka na wodzy " - dokładnie udzieliło sie ks Stehlinowi , który nie odpowiedział na pozdrowienie dla Chrystusa !
ks .Woźnicki nie należy do kapłanów milczących w czasie gdy ktoś łamie Tradycję , czy działa wbrew Kościołowi i prawdzie ! dla mnie to wielka cnota i zasługa dla tego bogobojnego kapłana . Podobnie tylko w innym trybie ( walki o wolność )prowadzi działanie chociażby …More
To " trzymanie języka na wodzy " - dokładnie udzieliło sie ks Stehlinowi , który nie odpowiedział na pozdrowienie dla Chrystusa !
ks .Woźnicki nie należy do kapłanów milczących w czasie gdy ktoś łamie Tradycję , czy działa wbrew Kościołowi i prawdzie ! dla mnie to wielka cnota i zasługa dla tego bogobojnego kapłana . Podobnie tylko w innym trybie ( walki o wolność )prowadzi działanie chociażby Grzegorz Braun czy też Wojtek Olszański . Dla mnie to są bohaterowie i ludzie męstwa , bo nie dbają o swoją pozycje kosztem dobra wspólnego i Chwały Bożej !
Grażyna1970
@Prawdziwy Kościół pozostał w Tradycji.Idealem dla katolika powinien być Jezus Chrystus,który gdy mu złorzeczono nie zlorzeczyl .Cnota jest milczenie wobec tych ,ktorzy nas spotwarzaja .Potwarz ma jad zmiji na języku i trudno tego nie zauważyć u Księdza Woznickiego. Powinien dziękować KS.Stehlinowi .To Bóg wysłał do nas KS.Karola aby na nowo polski katolik wrócił do prawdziwej wiary. Dzisiaj …More
@Prawdziwy Kościół pozostał w Tradycji.Idealem dla katolika powinien być Jezus Chrystus,który gdy mu złorzeczono nie zlorzeczyl .Cnota jest milczenie wobec tych ,ktorzy nas spotwarzaja .Potwarz ma jad zmiji na języku i trudno tego nie zauważyć u Księdza Woznickiego. Powinien dziękować KS.Stehlinowi .To Bóg wysłał do nas KS.Karola aby na nowo polski katolik wrócił do prawdziwej wiary. Dzisiaj wszyscy korzystamy z tej laski bez względu na to czy jest to Bractwo sw. Piusa X czy Msze Sw. indultowe .Nie godzi się aby Ksiądz z wysokości ambony mówił do innego Księdza ty psie.W niebie nie będzie Polaków czy Niemców będą tylko zbawieni ,którzy zachowywali Przykazanie miłości Boga i bliźniego ,żyli zgodnie z przykazaniami w łasce uświęcającej .Wczorajsza lekcja mówiła o owocach Ducha Sw. I niestety ale trudno doszukać się ich w języku KS. Woznickiego .
Quas Primas
Haniebna i bezczelna to jest postawa ks. Woźnickiego wobec Ks. Karola !!!
Bardzo dobrze zrobił Ks. Karol, że zignorowł Ks. Woźnickiego.
ps. A gdzie Ty tu widzisz, że Ks. Woźnicki WYPOWIADA JAKIEKOLWIEK SŁOWO DO Ks. Karola???
MANIPULUJESZ !
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Nie słyszałaś pozdrowienia Laudetur Jesus Christus ??? Nie wiadomo kto to powiedział czy ksiądz Woźnicki czy ktoś z jego otoczenia i to zostało pozostawione bez odzewu ! Uważasz ,że ks .Wożnicki zasłużył na iignorancje ? nie dziwie się ! od dawna atakujesz bezpodstawnie ks Woźnickiego a chronisz ks. Stehlina . Posłuchaj tego obłudnika ostatniego kazania w którym to on atakuje indultowców a sam …More
Nie słyszałaś pozdrowienia Laudetur Jesus Christus ??? Nie wiadomo kto to powiedział czy ksiądz Woźnicki czy ktoś z jego otoczenia i to zostało pozostawione bez odzewu ! Uważasz ,że ks .Wożnicki zasłużył na iignorancje ? nie dziwie się ! od dawna atakujesz bezpodstawnie ks Woźnickiego a chronisz ks. Stehlina . Posłuchaj tego obłudnika ostatniego kazania w którym to on atakuje indultowców a sam jest posłuszny i uwiązany jak pies z posoborowymi antypapieżami ! czyż nie napisano " NIE WPRZEGAJCIE SIE W JARZMO Z NIEWIERNYMI !!~! "lub w innym miejscu ; 'NIE MOZNA DWOM PANOM SŁUŻYĆ " ( Ewangelia z ostatniej niedzieli ) .
Quas Primas
Bez komentarza.
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
... Twoja to wola .
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Nie zapominajcie i 8-mym Przykazaniu !
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Ks.Stehlin na ostatnim kazaniu zganił indultowców ..........a kim że Bractwo Św,Piusa X-go jest skoro akceptuje ( administracyjną _) władze wszystkich posoborowych antypapieży wykonujących dyrektywy szatana i masonów ??????
misiek3 DD M
O co chodzi?
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Chodzi o to , że ks Stehlin z Bractwa Św.Piusa X-go mijając ks Michała Woźnickiego przeszedł jakby koń z klapkami na oczach i nie odpowiedział nawet na pozdrowienie ;" LAUDETUR JESUS CHRISTUS ! "
~!!!
V.R.S.
Przypuszczalnie o przechodzenie mimo po publicznych wypowiedziach:
1. SZOK !!! Oto OBRAZ "PRAWDZIWEGO" Kapłana katolickiego
Grażyna1970
@V.R.S. Szok jak usta rzekomo kapłana katolickiego mogą wypowiadać podczas Mszy Sw. tak plugawe słowa?
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Przypuszczalnie o przechodzenie mimo po publicznych wypowiedziach:
1. SZOK !!! Oto OBRAZ "PRAWDZIWEGO" Kapłana katolickiego
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
....to jest właśnie taka postawa ks Woźnickiego o jakiej wcześniej pisałem .Dla niego liczy się ponad wszystko walka o Chwałę Bożą a nie o tchórzostwo i milczenie kapłana , ,żeby tylko nie narazić się posoborowiu !
Grażyna1970
@PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Ktoś ,kto uważa za odwagę plugawy język ma duszę znieprawioną. Katolik powinien uszy odwracać od takiego piekielnego języka.
V.R.S.
@PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
O ile dobrze rozumiem (proszę mnie sprostować jeśli pomyliłem) ks. Woźnicki znieważył publicznie ks. Stehlina dlatego że tamten nie chce zabronić (jak chciałby ks. Woźnicki) wiernym wstępu do kościoła w Gietrzwałdzie, z uwagi na praktykę podczas tamtejszych NOMów (w których ani ks. Stehlin ani jego wierni zapewne nie uczestniczą tj. brak jest aktywnego …More
@PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
O ile dobrze rozumiem (proszę mnie sprostować jeśli pomyliłem) ks. Woźnicki znieważył publicznie ks. Stehlina dlatego że tamten nie chce zabronić (jak chciałby ks. Woźnicki) wiernym wstępu do kościoła w Gietrzwałdzie, z uwagi na praktykę podczas tamtejszych NOMów (w których ani ks. Stehlin ani jego wierni zapewne nie uczestniczą tj. brak jest aktywnego communicationis in sacris) udzielania Komunii na rękę i ryzyko podeptania partykuł.
Faktycznie, konsekwentnie rzecz biorąc, taki zakaz wstępu dla katolików musiałby dotyczyć wszystkich kościołów (w tym sanktuariów takich jak Jasna Góra czy bazylika św. Piotra w Rzymie) na całym świecie, bo niestety w posoborowiu praktyka Komunii naręcznej jest coraz bardziej powszechna. Problem w tym że przesłanki takiego zakazu nie są oczywiste a o ile wiem ks. Woźnicki nie ma żadnej władzy przełożeństwa nad ks. Stehlinem. Stąd też, pomijając formę krytyki, zachowanie ks. Woźnickiego jest niezrozumiałe.
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Jest to bardziej problem personalny pomiędzy ks .Wożnickim a ks. ;Stehlinem , którzy się nie tolerują a przez co ks.Stehlin nadużywając swojej władzy duchownej zabrania wiernym Tradycji ,którzy uczestniczą we Mszach Świętych sprawowanych przez ks. Woźnickiego uczestnictwa we Mszach Św. sprawowanych przez Bractwo Św.Piusa X-go czym pokazuje złość i zawiść oraz nadużycie władzy ! co kolejny raz …More
Jest to bardziej problem personalny pomiędzy ks .Wożnickim a ks. ;Stehlinem , którzy się nie tolerują a przez co ks.Stehlin nadużywając swojej władzy duchownej zabrania wiernym Tradycji ,którzy uczestniczą we Mszach Świętych sprawowanych przez ks. Woźnickiego uczestnictwa we Mszach Św. sprawowanych przez Bractwo Św.Piusa X-go czym pokazuje złość i zawiść oraz nadużycie władzy ! co kolejny raz pokazał tym razem nie odpowiadając wiernym na pozdrowienie Laudetur Jezis Christus . Podobna sprawa ma się z ks .Jackiem Bałembą za to , że akceptuje teologie i pasterstwo biskupa Williamsona -został wydalony z możliwości sprawowania Mszy Św. w kaplicach Bractwa . Taka pycha i tyrania nie przystoi prawdziwemu kapłanowi KK-go ! ks . Stehlin i Bractwo chcą w ten sposób zdobyć " monopol " na nazywanie się jedynymi prawdziwymi katolikami w Kościele Katolickim . Na takie zachowanie wcześniej ostro zareagował również abp.Lenga -co spowodowało kolejne podziały pomiędzy Tradycjonalistami również na tym portalu ! Jestem za dążeniem i zbliżeniem wszystkich Tradycjonalistów pomimo niewielkich podziałów -a osobiście uważam , że każdy ma prawo obrać sobie swojego kaznodzieje i spowiednika według swojego uznania . Sam ze swoją rodziną uczestniczę we Mszach Św,sprawowanych przez Bractwo( pomimo akceptacji posoborowych papieży ) czy tez Indultowych kapłanów - aczkolwiek po Sakramenty sięgam do swojego wybranego kaznodziei .
V.R.S.
@PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Co do ks. Jacka Bałemby to prawda jest taka że ks. Stehlin udzielał ks. Bałembie przez blisko rok gościny w jednej z kaplic SSPX, co trzeba uznać za wspaniałomyślną postawę, zważywszy że ks. Bałemba nie jest związany z SSPX i nie zamierza być (m.in. z uwagi na to iż odprawia ryt rzymski w wersji sprzed zmian Piusa XII) i miał prawo w każdym momencie gościnę …More
@PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Co do ks. Jacka Bałemby to prawda jest taka że ks. Stehlin udzielał ks. Bałembie przez blisko rok gościny w jednej z kaplic SSPX, co trzeba uznać za wspaniałomyślną postawę, zważywszy że ks. Bałemba nie jest związany z SSPX i nie zamierza być (m.in. z uwagi na to iż odprawia ryt rzymski w wersji sprzed zmian Piusa XII) i miał prawo w każdym momencie gościnę zakończyć (nie znamy tła czy z własnej inicjatywy czy na polecenie przełożonych - natomiast o ile wiemy - w związku z warunkowymi święceniami ks. Bałemby u wydalonego z SSPX bp Williamsona). Ów gest ks. Stehlina wielomiesięcznego udostępniania kaplicy Kapłanowi spoza SSPX przeczy również pana argumentacji o chęci zdobycia "monopolu".
Moim zdaniem niedobrze się stało jeśli chodzi o zakończenie udostępniania miejsca kultu ks. Bałembie, ale nie można kwestionować prawa ks. Stehlina jako przełożonego SSPX w Polsce do podjęcia takiej decyzji i nie jest to w żaden sposób świadectwo "pychy", "tyranii" ani "nadużycie władzy". Z drugiej strony decyzja o warunkowych święceniach to indywidualna, suwerenna decyzja ks. Bałemby i jego sumienia, w którą wkraczać nie zamierzam. I tyle.
Co do abp Lengi, to, o ile się orientuję, pozostawał on pod wpływem nieprzychylnego SSPX p. Stanisława Krajskiego.
Co do innych kwestii to sam uczestniczę w Mszach św. sprawowanych przez SSPX, ale i przez innych "niezależnych" Kapłanów i modlę się by Tradycja się szerzyła w postaci jak najmniej skłóconej i zniekształconej przez posoborowe wpływy (vide przemycające posoborową teologię kazania i sanitaryzm niektórych księży "indultowych"). SSPX postrzegam jako odpowiednik zgromadzeń wcześniej pomagających wyjść Kościołowi z kryzysu - benedyktynów w czasach po upadku cesarstwa na Zachodzie, dominikanów i franciszkanów w czasach herezji albigenskiej oraz jezuitów w czasach rewolucji protestanckiej. Dobrze że taki "koń pociągowy" jest i dobrze że są wierni Kapłani poza nim. Niesnaski i spory z innymi zgromadzeniami (np. słynne spory jezuitów z duchowieństwem świeckim - diecezjalnym czy dominikanami) zawsze występują i w dziejach występowały, bo działa czynnik ludzki.
Co do kwestii personalnej tj. osoby Papieża to ponieważ Bóg nie powołał mnie na Biskupa ani Kardynała Kościoła, czekam cierpliwie i spokojnie na osąd przez Kościół obecnych czasów kryzysu. Natomiast o utrwalenie obecnych rządów z Domu św. Marty oczywiście się nie modlę.

PS I jeszcze jedna kwestia: oczywiście w SSPX brakuje obecnie takiego autorytetu jak Abp Lefebvre, który, mimo wahań (jeśli chodzi o sposób podejścia do posoborowych władz w Watykanie) i trudności wynikających z bezprecedensowego charakteru kryzysu oraz konieczności podejmowania trudnych decyzji w czasie zwykle wiążącym się z odpoczynkiem od intensywnych obowiązków, zapewnił powstanie i utrzymanie instrumentu przechowania tradycyjnej nauki katolickiej i Sakramentów Św., i to wbrew niemal całemu światu (w tym bijącemu rekordy popularności Janowi Pawłowi II i postawionemu przez tegoż Arcybiskupowi w motu proprio Ecclesia Dei zarzutu schizmy wiążącej się z karą ekskomuniki).
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
V.R.S.
" Co do ks. Jacka Bałemby to prawda jest taka że ks. Stehlin udzielał ks. Bałembie przez blisko rok gościny w jednej z kaplic SSPX, co trzeba uznać za wspaniałomyślną postawę, zważywszy że ks. Bałemba nie jest związany z SSPX i nie zamierza być (m.in. z uwagi na to iż odprawia ryt rzymski w wersji sprzed zmian Piusa XII) i miał prawo w każdym momencie gościnę zakończyć (nie znamy tła czy …More
V.R.S.

" Co do ks. Jacka Bałemby to prawda jest taka że ks. Stehlin udzielał ks. Bałembie przez blisko rok gościny w jednej z kaplic SSPX, co trzeba uznać za wspaniałomyślną postawę, zważywszy że ks. Bałemba nie jest związany z SSPX i nie zamierza być (m.in. z uwagi na to iż odprawia ryt rzymski w wersji sprzed zmian Piusa XII) i miał prawo w każdym momencie gościnę zakończyć (nie znamy tła czy z własnej inicjatywy czy na polecenie przełożonych - natomiast o ile wiemy - w związku z warunkowymi święceniami ks. Bałemby u wydalonego z SSPX bp Williamsona). Ów gest ks. Stehlina wielomiesięcznego udostępniania kaplicy Kapłanowi spoza SSPX przeczy również pana argumentacji o chęci zdobycia "monopolu".
Moim zdaniem niedobrze się stało jeśli chodzi o zakończenie udostępniania miejsca kultu ks. Bałembie, ale nie można kwestionować prawa ks. Stehlina jako przełożonego SSPX w Polsce do podjęcia takiej decyzji i nie jest to w żaden sposób świadectwo "pychy", "tyranii" ani "nadużycie władzy".
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Jak można " udzielać " gościnności " innemu kapłanowi , który teologicznie nie odbiega od Nauki KK-go , Ewangelii i Tradycji ? jedynie dzieli ich akceptacja lub nie akceptacja posoborowych anty ) papieży . Odnośnie sprawowania przez ks.Bałembę Mszy działalności Kościoła jeszcze sprzed pontyfikatu Piusa XII-go , która to Msza Święta nie łamie nakazu Bully Piusa V-go - przeciwnie jest jeszcze bardziej ortodoksyjna .
Nie można zatem mówić o " gościnności " bo kaplice Bractwa Św.Piusa X-go są Kościołem Chrystusowym a zatem każdy prawowity kapłan ma prawo sprawować tam Przenajświętsza Ofiarę bez niczyjego przyzwolenia czy też łaski ! chyba ,że sami traktują się jako schizmatycy w zamkniętym kręgu !
Dlatego jest to nadużycie władzy !


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
V.R.S

".......Co do abp Lengi, to, o ile się orientuję, pozostawał on pod wpływem nieprzychylnego SSPX p. Stanisława Krajskiego.
Co do innych kwestii to sam uczestniczę w Mszach św. sprawowanych przez SSPX, ale i przez innych "niezależnych" Kapłanów i modlę się by Tradycja się rozwijała w postaci jak najmniej skłóconej i zniekształconej przez posoborowe wpływy (vide przemycające posoborową teologię kazania i sanitaryzm niektórych księży "indultowych"). SSPX postrzegam jako odpowiednik zgromadzeń wcześniej pomagających wyjść Kościołowi z kryzysu - benedyktynów w czasach po upadku cesarstwa na Zachodzie, dominikanów i franciszkanów w czasach herezji albigenskiej oraz jezuitów w czasach rewolucji protestanckiej. Dobrze że taki "koń pociągowy" jest i dobrze że są wierni Kapłani poza nim. Niesnaski i spory z innymi zgromadzeniami (np. słynne spory jezuitów z duchowieństwem świeckim - diecezjalnym czy dominikanami) zawsze występują i w dziejach występowały, bo działa czynnik ludzki.
Co do kwestii personalnej tj. osoby Papieża to ponieważ Bóg nie powołał mnie na Biskupa ani Kardynała, czekam cierpliwie i spokojnie na osąd przez Kościół obecnych czasów kryzysu.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Co do stwierdzeń abp. Lengi - ja nikogo tutaj nie gloryfikuje -zwłaszcza ,ze abp,Lenga również " trzyma dwie sroki za ogon " ! chciałem jedynie wskazać ,że to co zauważył o próbie monopolu Bractwa -staje się rzeczywistością .
Co do stwierdzenia :"


Co do kwestii personalnej tj. osoby Papieża to ponieważ Bóg nie powołał mnie na Biskupa ani Kardynała, czekam cierpliwie i spokojnie na osąd przez Kościół obecnych czasów kryzysu.
ODPOWIADAM ;
Nigdzie nie jest napisane ,ze tylko kardynałowie i biskupi maja prawo rozpoznawania " dobrych i złych owoców " !
Każdy z nas dostał rozum i wolna wolę ,aby się nimi właściwie posługiwać .
Najlepiej jest powiedzieć ; jestem Tradycjonalistą ,ale na wszelki wypadek trzymam sobie " asa " w rękawie ! dla mnie taka postawa to obłuda , która się brzydzę i jej do siebie nie dopuszczam !
V.R.S.
@PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
"Jak można " udzielać " gościnności " innemu kapłanowi , który teologicznie nie odbiega od Nauki KK-go , Ewangelii i Tradycji ?... "
---
Całkiem zwyczajnie. Jeżeli np. najmowałbym mieszkanie i pan byłby w potrzebie a ja bym panu je udostępnił to bez względu na zgodność poglądów, wiary i moralności lub jej brak między nami, byłaby to zwykła gościnność. …More
@PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI

"Jak można " udzielać " gościnności " innemu kapłanowi , który teologicznie nie odbiega od Nauki KK-go , Ewangelii i Tradycji ?... "

---
Całkiem zwyczajnie. Jeżeli np. najmowałbym mieszkanie i pan byłby w potrzebie a ja bym panu je udostępnił to bez względu na zgodność poglądów, wiary i moralności lub jej brak między nami, byłaby to zwykła gościnność.

"Nigdzie nie jest napisane ,ze tylko kardynałowie i biskupi maja prawo rozpoznawania " dobrych i złych owoców " !
Każdy z nas dostał rozum i wolna wolę ,aby się nimi właściwie posługiwać .
---
Owszem, ale tylko kardynałowie i biskupi (oraz wyłoniony spośród nich prawowity papież) mogą dokonać wiążącego osądu czy ktoś Urząd Piotrowy utracił np. poprzez ocenę teologiczną jego błędów i skandali jako herezji. Pozostaje to poza powołaniem i uprawnieniami wiernych świeckich.

"Najlepiej jest powiedzieć ; jestem Tradycjonalistą ,ale na wszelki wypadek trzymam sobie " asa " w rękawie ! dla mnie taka postawa to obłuda , która się brzydzę i jej do siebie nie dopuszczam ! "
---
Nie ma nic z obłudy, ani asów w rękawie uznanie że jako szeregowy wierny nie mogę w drodze prywatnego osądu podjąć decyzji czy ktoś sprawuje najwyższy urząd w Kościele czy też nie sprawuje. Jednocześnie dzieje Kościoła uczą że pewne kwestie personalne np. czy Jan XXIII był papieżem w XV wieku czy był nim Grzegorz XII pozostawały nierozstrzygnięte przez stulecia a Kościół wychodził z impasu drogą roztropnościową - doprowadzenie do rezygnacji pretendentów i wybór nowego papieża, który zatwierdzał nominacje i godności. A że amatorom łatwej wizji dziejów Kościoła, zwłaszcza cechującym się typową dla ery szybkiej (i fałszywej) informacji niecierpliwością się to nie podoba - cóż począć?
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
V.R.S."Jak można " udzielać " gościnności " innemu kapłanowi , który teologicznie nie odbiega od Nauki KK-go , Ewangelii i Tradycji ?... "
---
Całkiem zwyczajnie. Jeżeli np. najmowałbym mieszkanie i pan byłby w potrzebie a ja bym panu je udostępnił to bez względu na zgodność poglądów, wiary i moralności lub jej brak między nami, byłaby to zwykła gościnność.
===================================== …More
V.R.S."Jak można " udzielać " gościnności " innemu kapłanowi , który teologicznie nie odbiega od Nauki KK-go , Ewangelii i Tradycji ?... "

---
Całkiem zwyczajnie. Jeżeli np. najmowałbym mieszkanie i pan byłby w potrzebie a ja bym panu je udostępnił to bez względu na zgodność poglądów, wiary i moralności lub jej brak między nami, byłaby to zwykła gościnność.
=====================================
Dałem na to argument we wcześniejszym wpisie ;
Nie można zatem mówić o " gościnności " bo kaplice Bractwa Św.Piusa X-go są Kościołem Chrystusowym a zatem każdy prawowity kapłan ma prawo sprawować tam Przenajświętsza Ofiarę bez niczyjego przyzwolenia czy też łaski ! chyba ,że sami traktują się jako schizmatycy w zamkniętym kręgu !
Dlatego jest to nadużycie władzy !

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

V.R.S

"Nigdzie nie jest napisane ,ze tylko kardynałowie i biskupi maja prawo rozpoznawania " dobrych i złych owoców " !
Każdy z nas dostał rozum i wolna wolę ,aby się nimi właściwie posługiwać .
---
Owszem, ale tylko kardynałowie i biskupi (oraz wyłoniony spośród nich prawowity papież) mogą dokonać wiążącego osądu czy ktoś Urząd Piotrowy utracił np. poprzez ocenę teologiczną jego błędów i skandali jako herezji. Pozostaje to poza powołaniem i uprawnieniami wiernych świeckich.

=============================================
......gdzie tak jest napisane ???
sam posoborowy ( anty ) papież zaprzecza tym stwierdzeniom ;
Benedykt XVI: papież nie jest absolutnym władcą Kościoła!
=====================================

V.R.S

Nie ma nic z obłudy, ani asów w rękawie uznanie że jako szeregowy wierny nie mogę w drodze prywatnego osądu podjąć decyzji czy ktoś sprawuje najwyższy urząd w Kościele czy też nie sprawuje. Jednocześnie dzieje Kościoła uczą że pewne kwestie personalne np. czy Jan XXIII był papieżem w XV wieku czy był nim Grzegorz XII pozostawały nierozstrzygnięte przez stulecia a Kościół wychodził z impasu drogą roztropnościową
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
......tutaj nie potrzeba " kościelnej roztropności " bo wszyscy doskonale wiedzą ,że Stolica Apostolska po Soborze Watykańskim II-gim - została zinfiltrowana i okupowana przez sektę satanistów i masonów . Dlatego tutaj jako pierwszy zareagował abp.Lefevbre odrywając się od faryzeuszy i wilków w owczych skórach ! To nie osąd -to wybór za lub przeciw !