Rafał_Ovile
13.6K

Kościół prawosławny: COVID-19 nie można zakazić się przez Komunię

Kościół prawosławny: COVID-19 nie można zakazić się przez komunię Wczoraj, 11 marca (18:21) Byłoby bluźnierstwem myślenie, że ciało i krew Chrystusa może przenieść jakąkolwiek chorobę lub wirusa - …More
Kościół prawosławny: COVID-19 nie można zakazić się przez komunię
Wczoraj, 11 marca (18:21)
Byłoby bluźnierstwem myślenie, że ciało i krew Chrystusa może przenieść jakąkolwiek chorobę lub wirusa - stwierdzili w środę hierarchowie prawosławni w Grecji i na Cyprze.
Chryzostom II, zwierzchnik Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego /SPUTNIK/EAST NEWS /East News
Święty Synod Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego oświadczył, że używanie tej samej łyżki do serwowania komunii wszystkim wiernym jest bezpieczne.
"Byłoby bluźnierstwem myślenie, że ciało i krew Chrystusa może przenieść jakąkolwiek chorobę lub wirus" - ocenił Synod, dodając, że "chrześcijaństwo trwa już tysiąclecia i nigdy nie mieliśmy takiego przypadku".
Cypryjski Synod uznał też, że księża, którzy odwiedzają chorych na oddziałach chorób zakaźnych, nigdy nie chorują. Ma się tak dziać pomimo faktu, że ich obowiązkiem jest wypicie wina, które pozostało w kielichu po spotkaniu z wiernymi. “Wiara ochrania ludzi od niebezpieczeństwa" - wyjaśnił …More
1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ.
...