pl.news
13.5K

Amerykański wywiad wpływał na Sobór Watykański II

Kierunek Vaticanum II został zmieniony już w pierwszych dniach, przypomniał Robert Moynihan podczas konferencji online 12 listopada (film poniżej) zorganizowanej przez Aurelia Porfiriego. Moynihan …More
Kierunek Vaticanum II został zmieniony już w pierwszych dniach, przypomniał Robert Moynihan podczas konferencji online 12 listopada (film poniżej) zorganizowanej przez Aurelia Porfiriego.
Moynihan relacjonuje, że jedną z czołowych postaci sojuszu konformistyczno-liberalnego był 35-letni ksiądz Joseph Ratzinger.
Właściciel Libreria Leoniana, który ma obecnie około 90 lat, powiedział Moynihanowi, że widział Ratzingera w pierwszym dniu Vaticanum II stojącego na schodach bazyliki św. Piotra i rozdającego Ojcom Soboru arkusze z mimografią, mówiąc im, że "nie wolno nam akceptować komitetów i [doskonałych] schematów, które przygotowała Kuria".
Ratzinger poprosił o "otwartą dyskusję", która ostatecznie doprowadziła do odrzucenia wszystkich 72 schematów.
Katoliccy Ojcowie Soboru zgromadzili się wokół wiernych i bardzo uczonych brazylijskich prałatów. Ten sojusz obejmował arcybiskupa Marcela Lefebvre'a i został nazwany Coetus Internationalis Patrum. Jednakże tylko około 250 prałatów z 2400 …More
V.R.S.
Nie zapominajmy o Amerykańskim Komitecie Żydowskim i takich jego fiszach jak Max Horkheimer od przesławnej szkoły frankfurckiej, który gościł w Watykanie Roncallego.