pl.news
336.3K

Kościelna restauracja: przekąska dla "ubogich" w bazylice w Asyżu

Franciszek został przetransportowany samolotem 12 listopada do Asyżu, aby w bazylice św. Marii od Aniołów rozmawiać i modlić się z "biednymi", imigrantami i bezrobotnymi.

W celu promowania masowej imigracji finansowanej przez państwo, w jego programie znalazł się afgański imigrant, który błagał emocjonalnie o pomoc dla swoich dwóch synów i dwóch córek, aby również mogli dostać się do Włoch.

Hiszpan opowiedział w stylu znanego czarno-białego życiorysu o tym, jak z dilera narkotyków i przywódcy gangu stał się konwertytą w Ruchu Charyzmatycznym. Przy innych okazjach Franciszek wylewał swoją pogardę na tych, którzy nawracają ludzi do Kościoła.

Jak podaje VaticanNews.va, po spotkaniu nastąpiła półgodzinna przerwa, podczas której obecnym zaoferowano "obfity poczęstunek". W religii katolickiej zabronione jest spożywanie posiłków w kościołach z szacunku dla obecności Boga.

#newsQbfgwgjpsn
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.
.
„Przy papieżu Franciszku nic już nie będzie takie, jak wcześniej” – stwierdził mistrz włoskiej masonerii, Gustavo Raffi, nazajutrz po konklawe.
„Wszyscy chcą, żeby Kościół szedł z prądem, ale tylko martwe psy dają mu się ponieść” – Georges Bernanos.
Dziennikarze relacjonujący sprawy watykańskie mają coraz pełniejszą świadomość, że „za czasów pontyfikatu Franciszka Watykan systematycznie …
More
.
.

„Przy papieżu Franciszku nic już nie będzie takie, jak wcześniej” – stwierdził mistrz włoskiej masonerii, Gustavo Raffi, nazajutrz po konklawe.

„Wszyscy chcą, żeby Kościół szedł z prądem, ale tylko martwe psy dają mu się ponieść” – Georges Bernanos.

Dziennikarze relacjonujący sprawy watykańskie mają coraz pełniejszą świadomość, że „za czasów pontyfikatu Franciszka Watykan systematycznie ucisza, eliminuje i zastępuje krytyków światopoglądu papieża”. Gianluigi Nudzi donosi, że w marcu 2015 roku odkryto liczne podsłuchy zamontowane w samochodach, biurach i prywatnych domach duchownych watykańskich i że Żandarmeria Watykańska nie została wezwana do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie, co jest niewyjaśnioną anomalią.

Duchowni i świeccy pracujący w kurii uważają za pewnik, że ich rozmowy telefoniczne oraz e-maile są systematycznie szpiegowane i jak widać, mają ku temu powody. Niewielu jest skłonnych zaryzykować gniew papieża, mówiąc otwarcie przez telefon albo szczerze przekazując w e-mailach swoje myśli. Damian Thompson twierdzi, że wybuchowy charakter papieża Franciszka, jego szorstkość względem podwładnych i wulgarny język stały się powszechnie znane w Watykanie.

Thompson cytuje bezpośrednie źródło: „Franciszek nie musi się ubiegać o reelekcję na konklawe i, wierz mi, ma szczęście, bo po kłopotach i bezsensie minionych kilku lat, zostałby wyeliminowany w pierwszym głosowaniu”. Niewielu w Kurii Rzymskiej ma jeszcze jakieś wątpliwości, co do prawdziwości tego stwierdzenia, wielu uświadomiło sobie, że wybór „wielkiego reformatora” w 2013 roku sprowadził na nich argentyńską dyktaturę w starym stylu.

Pierwotnie pracownicy Kurii nadali swojemu wielebnemu przełożonemu przezwisko Toto Klaun, inspirowane wczesnymi błazeństwami wyczynianymi przez Franciszka pod publiczkę. Teraz jednak zdali sobie sprawę, że go nie doceniali. Jego obecne przezwisko to Ming od Minga Bezlitosnego, okrutnego władcy z komiksów o Flashu Gordonie. Pewien kardynał zauważył: „W Watykanie wszyscy boją się papieża Franciszka, nikt go nie szanuje, począwszy od kardynała Parolina, kończąc na najniższym szczeblu”.

Za rządów Franciszka, w Kurii Rzymskiej dominują lęk wraz ze wzajemną nieufnością. Nie chodzi tylko o informatorów, którzy wkradają się w łaski, donosząc o nierozważnych rozmowach. Jeden z księży kurialistów zażartował: „Mówi się, że decyduje nie to, co wiesz, ale kogo znasz. W Watykanie nie jest to prawdą, tutaj decyduje to, co wiesz o tych, których znasz”. Papież Franciszek na stałe wprowadził wątpliwości i nieporządek w obrębie Watykanu.

Dnia 4 lutego 2017 roku mieszkańcy Rzymu obudzili się i zastali miasto oklejone szyderczymi podobiznami papieża, plakaty w pewnym sensie podsumowały jego dotychczasowe osiągnięcia. Otóż na plakatach Franciszek miał posępną minę a u dołu znajdował się napis: „Hej Franek, rozgromiłeś kongregację, powyrzucałeś kapłanów, pościnałeś głowy Zakonowi Maltańskiemu i Franciszkanom Niepokalanej, zlekceważyłeś kardynałów… Gdzie jest, więc twoje miłosierdzie?”.

Powyżej przytoczony przykład jest jednym z wielu oznak, że rzekoma popularność Franciszka w gruncie rzeczy spadła we Włoszech i poza nim. Kolejną jest to, że drastycznie zmalała liczba osób, które gromadzą się na odbywających się zazwyczaj raz w tygodniu audiencjach papieskich na placu Świętego Piotra. Takie są oficjalne statystyki przeciętnej liczby wiernych na wspomnianych spotkaniach od czasu, kiedy Franciszek został papieżem: 2013 rok: 51 617, 2014 rok: 27 883, 2015 rok: 14 818.

Nie udostępniono danych z roku 2016, ale przypuszcza się, że liczba uczestników audiencji spadła poniżej dziesięciu tysięcy, co oznacza mniej niż jedną piątą stanu sprzed czterech lat, za czasów Benedykta XVI. Dla tych, którzy widzą kurczące się tłumy pomiędzy kolumnadami, przesłanie jest jasne: ludzie opuszczają Papieża Ludzi. W czasie jego pontyfikatu spada uczestnictwo we mszach we Włoszech, a także w większej części świata. Pontyfikat Franciszka okazuje się kompletną klęską.

Źródło: Salon-Informacyjny.pl
Masters1984
Mógł do swojej jadalni zaprosić. Świątynia należy do Boga a nie do Franulka
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Bergoglio -aktor teatralny sekty satanistycznej iluminatów .
Tadeusz Kaktus
Heretyk i niszczyciel prawa kanonicznego po raz kolejny. Kościół tego zabrania:
"„Święty Synod brzydzi się ohydnym nadużyciem, które zdarza się w niektórych często nawiedzanych kościołach, że w pewne doroczne święta niektórzy odprawiają tam błogosławieństwa na sposób biskupów, z mitrą, pastorałem i szatami pontyfikalnymi, inni ubrani są jak królowie i książęta (w niektórych krajach jest to …More
Heretyk i niszczyciel prawa kanonicznego po raz kolejny. Kościół tego zabrania:

"„Święty Synod brzydzi się ohydnym nadużyciem, które zdarza się w niektórych często nawiedzanych kościołach, że w pewne doroczne święta niektórzy odprawiają tam błogosławieństwa na sposób biskupów, z mitrą, pastorałem i szatami pontyfikalnymi, inni ubrani są jak królowie i książęta (w niektórych krajach jest to zwane świętem głupców albo niewinnych czy też dzieci), inni z kolei mają maski i sztuczki teatralne, kolejni uprawiają tańce i zabawy mężczyzn i kobiet, aby zabawić ludzi widowiskami i śmiechami, a jeszcze inni przygotowują uczty i biesiady w kościele.

Sobór poleca i nakazuje zarówno ordynariuszom, jak i dziekanom oraz rektorom kościołów, pod karą zawieszenia na trzy miesiące ze wszystkich dochodów kościelnych, aby nie pozwalali na to ani na podobne szyderstwa, a także na handel czy dysputy handlowe w kościele, który winien być domem modlitwy, a tym bardziej żeby nie zezwalali na tego rodzaju nadużycia na cmentarzu. Dopuszczających się tych wykroczeń niech nie zaniedbują ukarać cenzurami kościelnymi oraz innymi środkami prawnymi.
Święty Synod ogłasza ponadto, że zniesione są wszystkie zwyczaje, postanowienia i przywileje, które nie zgadzają się z tym, co tu przyjęto, chyba że wiązałoby się to z jeszcze większymi karami.”

Sobór w Bazylei, sesja 21, XI: O widowiskach, których nie można urządzać w kościele. Dokumenty Soborów Powszechnych, tom III."

Dl;a gnuśności, tchórzostwa i zdemoralizowania biskupów i kardynałów to się dzieje. Nie ma komu wyrzucić tej małpiarni z kościoła wraz z pajacem który to organizuje.
wacula25wp.pl
Tadeusz Kaktus ZAPOMINASZ się że jest to papież wielu narodów i wierzeń na ziemi. OPANUJ się i nie czyń zła jak wielu heretyków na glorii .NIE ZNASZ PRAWA -KK.
Bos016
Jak to papież wielu narodów i wierzeń na ziemi? Ja myślałem, że jest to papież tylko Kościoła Katolickiego. Coś mi umknęło wacula? 😂
wacula25wp.pl
Piszesz -[ Coś mi umknęło wacula? ]==OTÓŻ Św. Jan Paweł II, papież wielu narodów podobnie jak i papież Franciszek witał w ONZ .Pozdrawiam także obecnych tutaj szefów państw i rządów, ambasadorów, dyplomatów oraz towarzyszących im funkcjonariuszy politycznych i technicznych, pracowników Narodów Zjednoczonych zatrudnionych na tej Sesji Zgromadzenia Ogólnego, pracowników wszystkich programów i …More
Piszesz -[ Coś mi umknęło wacula? ]==OTÓŻ Św. Jan Paweł II, papież wielu narodów podobnie jak i papież Franciszek witał w ONZ .Pozdrawiam także obecnych tutaj szefów państw i rządów, ambasadorów, dyplomatów oraz towarzyszących im funkcjonariuszy politycznych i technicznych, pracowników Narodów Zjednoczonych zatrudnionych na tej Sesji Zgromadzenia Ogólnego, pracowników wszystkich programów i agend rodziny ONZ i tych wszystkich, którzy w taki czy inny sposób uczestniczą w tym spotkaniu. Za waszym pośrednictwem pozdrawiam również obywateli wszystkich krajów reprezentowanych na tym spotkaniu .Papieże KK witają też i inne wiary na ziemi i delegacje międzynarodowe nawet i innowierców krajów i plemion.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
"Będę interweniował na wiele sposobów, aby uratować tych, którzy w ogóle Mnie nie znają. Ogołocę dusze tych, którzy przeciwstawiają się wszystkim Prawom, które ustanowiłem, i będą oni cierpieli ból piekła i czyśćca na tej ziemi. Przez to zostaną oczyszczeni i będą Mi wdzięczni za okazanie im teraz tego Miłosierdzia...."
darek104
Wita jako zwierzchnik KK i głowa Państwa Watykańskiego.
justuss
zrobił to nie po raz pierwszy...
1400 osób zjadło obiad z papieżem w bazylice (2.10.2017)More
zrobił to nie po raz pierwszy...

1400 osób zjadło obiad z papieżem w bazylice (2.10.2017)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS, ale jednak będziesz zaskoczony i to bardzo, za to co ty tu siejesz i za twoje osądy wobec Świętego Jana Pawła II! Bóg ci pokaże, twoje miejsce po śmierci za to co robisz. A ja już ci udowodniłam kłamstwo powielane, wobec ,,całowania '',,koranu'', przez naszego Świętego Papieża!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
Nie wierzysz w to, że VRS będzie zaskoczony? Ale nie tylko on i ty też, oraz wszyscy przedsoborowcy, którzy oczerniają naszego Świętego Papieża!More
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy

Nie wierzysz w to, że VRS będzie zaskoczony? Ale nie tylko on i ty też, oraz wszyscy przedsoborowcy, którzy oczerniają naszego Świętego Papieża!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Weronika ....
,,Przykazanie szóste. ,,Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu,,''
----------
Czyżbyś nie znała Dekalogu?

6. Przykazanie Boże - Nie cudzołóż!
Kto wam w tych głowach tak poprzekręcał? To właśnie wy dajecie fałszywe świadectwo o Świętym Janie Pawle II ( wy to znaczy wszyscy, którzy bluźnicie przeciwko Świętości Papieża i odrzucacie Jego nauczanie) i to wy łamiecie …More
Weronika ....
,,Przykazanie szóste. ,,Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu,,''
----------
Czyżbyś nie znała Dekalogu?

6. Przykazanie Boże - Nie cudzołóż!
Kto wam w tych głowach tak poprzekręcał? To właśnie wy dajecie fałszywe świadectwo o Świętym Janie Pawle II ( wy to znaczy wszyscy, którzy bluźnicie przeciwko Świętości Papieża i odrzucacie Jego nauczanie) i to wy łamiecie Ósme Przykazanie Boże! Papież nie mógł popełnić błędu ponieważ był mistykiem, prowadzonym przez Maryję a prócz tego miał mądrość przewyższającą mądrość Salomona. Skoro to zrobił to znaczy, że było to najlepsze rozwiązanie!!!
V.R.S.
Po tym co zrobił z Asyżem pewien posoborowy święty nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć.
Rafał_Ovile
Obawiam się, że idea hermeneutyki ciągłości sekty Bergogliańskiej (patrz książka Abp. Lengi) z Wojtylianizmem poniosła klęskę choćby przez sam stosunek do prawa naturalnego, czy teologii moralnej. W rzeczywistości , pomimo ignorowania faktografii, przedłużeniem pontyfikatu Jana Pawła II jest obecny pontyfikat Benedykta XVI, który dla tradycji jest krokiem do przodu i nadzieją że nastąpi abrogacja …More
Obawiam się, że idea hermeneutyki ciągłości sekty Bergogliańskiej (patrz książka Abp. Lengi) z Wojtylianizmem poniosła klęskę choćby przez sam stosunek do prawa naturalnego, czy teologii moralnej. W rzeczywistości , pomimo ignorowania faktografii, przedłużeniem pontyfikatu Jana Pawła II jest obecny pontyfikat Benedykta XVI, który dla tradycji jest krokiem do przodu i nadzieją że nastąpi abrogacja obecnego 'chaosu'...
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
....niech uciekają wszyscy od posoborowego antykościoła i wstępują do Tradycji ze Mszą Św. w rycie rzymskim
wacula25wp.pl
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Piszę już kolejny raz dlaczego piszesz do mnie NIE PISZ DO MNIE WIĘCEJ poszukaj sobie podobnych jak ty i przestań pisać do mnie-PROSZĘ CIĘ NIE MĘCZ MNIE 🤕 🤕 🤕 🤕
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
,,MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wacula zablokowałam cię w swojej mądrości , bo twoje komentarze są, pisane pod inspiracją złego ducha. Za ciebie trzeba się modlić , bo wypisujesz takie brednie, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać! Uważam, że wszyscy powinni cie zablokować, abyś nie siał zgorszenia!,,More
,,MEDALIK ŚW. BENEDYKTA

Wacula zablokowałam cię w swojej mądrości , bo twoje komentarze są, pisane pod inspiracją złego ducha. Za ciebie trzeba się modlić , bo wypisujesz takie brednie, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać! Uważam, że wszyscy powinni cie zablokować, abyś nie siał zgorszenia!,,
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wacula to nie ja do ciebie pisałam , tylko
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU skopiował mój komentarz. Ale jak już do ciebie piszę to odpowiedz mi jaką belkę zobaczyłeś w moim oku?More
Wacula to nie ja do ciebie pisałam , tylko

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU skopiował mój komentarz. Ale jak już do ciebie piszę to odpowiedz mi jaką belkę zobaczyłeś w moim oku?
wacula25wp.pl
Hmm powiem tak za minimalną chwilę pychy zaprzedałabyś przyjaciela swojego najbliższego a nawet dodatkowo zablokowałaś ja bym tak nie uczynił MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Piszę już kolejny raz dlaczego piszesz do mnie NIE PISZ DO MNIE WIĘCEJ poszukaj sobie podobnych jak ty i przestań pisać do mnie-PROSZĘ CIĘ NIE przestań do mnie pisać
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wacula, gdyby mi odbiło i zaczęłabym rozsiewać zgorszenia, albo pluć na KK i i na wszystkie Świętości, namawiać do łamania Przykazań Bożych, to byś mi nie zwrócił uwagi? A jeśliby to nie pomogło, to byś mnie nie zablokował? Jeśli byś tego nie zrobił , to byś miał udział w tych wszystkich moich grzechach!
wacula25wp.pl
Piszesz -[ A jeśliby to nie pomogło, to byś mnie nie zablokował?]==NADAL mogę to zrobić ł MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Piszę już kolejny raz dlaczego piszesz do mnie NIE PISZ DO MNIE WIĘCEJ poszukaj sobie podobnych jak ty i przestań pisać do mnie
wacula25wp.pl
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA A Skoro mnie zablokowałaś w swojej pysze To dlaczego piszesz do mnie -[ Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka,]==NIE PISZ DO MNIE WIĘCEJ ]!!!!!!!!!......ZAPOMNIJ MNIE
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wacula, siejesz zgorszenie i głosisz herezje! A jaką ty belkę w moim oku dostrzegasz?
wacula25wp.pl
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Skoro mnie zablokowałaś w swojej głupocie To dlaczego piszesz do mnie NIE PISZ DO MNIE WIĘCEJ poszukaj sobie podobnych jak ty i przestań pisać do mnie OKY
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wacula ty jesteś chyba niespełna rozumu!!! 😡 😡 😡
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Wacula
,,...Skoro mnie zablokowałaś w swojej głupocie...''
------
Wacula zablokowałam cię w swojej mądrości , bo twoje komentarze są, pisane pod inspiracją złego ducha. Za ciebie trzeba się modlić , bo wypisujesz takie brednie, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać! Uważam, że wszyscy powinni cie zablokować, abyś nie siał zgorszenia!
przeciwherezjom
Za miskę soczewicy sprzedawany jest Kościół. Świat składa się z miliardów Ezawów, którzy wolą napchać żołądek, kosztem duchowego pokarmu. W ten sposób traci się pierworództwo, czyli życie wieczne. Śmierć druga - antypapież to wielki promotor owej śmierci. Pod hasłem: "Jak umierać na zawsze, to słodko, z wypchanym żołądkiem!".
wacula25wp.pl
PIĘKNY BOŻY WZÓR 😊 😊 😇 😇 😍 😍 🤗 🤗 🤗
Tadeusz Kaktus
Jeszcze trzeba wstawić toi toi to będzie bardziej święcie.