Clicks868
pl.news
11

Jaki był wynik wielkich badań kardynała Marxa nad nadużyciami? Żaden

Jak donosi Deutsche Presse-Agentur, półtora roku po tym, jak biskupi niemieccy opublikowali obszerne „badania ws. nadużyć”, władze bawarskie nie wniosły ani jednego zarzutu.

Przyczyną odłożenia dochodzenia był brak dowodów i przedawnienie. W Bawarii nadal trwają tylko cztery dochodzenia. Kilka spraw zostało przekazanych do prokuratur poza Bawarią.

Kardynał Monachium, Reinhard Marx, przedstawił badanie z „szokującymi liczbami”. Wywołało ono ogólnoświatową sensację. W celu zwiększenia efektu szoku rzekome przypadki wykopano nawet w odległym 1946 r.

Badanie stwierdzało, że co najmniej 3677 nieletnich było „molestowanych” przez 1670 duchownych.

Głosy (po niemiecku) krytykujące badanie zostały pominięte przez oligarchiczne media.

Wskazywano między innymi, że jedna trzecia wymienionych zarzutów nawet nie dotyczyła molestowania seksualnego, jedna trzecia dotyczyła słów jednej osoby przeciwko drugiej, 6% wymienionych przypadków to oskarżenia, które zostały już odrzucone przez prokuraturę. Wymieniono nawet anonimowe wypowiedzi.

Niemiecki kryminolog Christian Pfeiffer nie jest zaskoczony wynikiem badania: „od samego początku było jasne, że śledztwo nigdzie nie doprowadzi”.

O twierdzeniu Marxa, że wszystko zostało przekazane prokuraturze, Pfeiffer powiedział: „to wszystko na pokaz – nic więcej”.

Przerysowywanie „nadużyć” służy biskupom niemieckim w dążeniu do zniesienia celibatu i wprowadzenia kapłanek.

#newsVuixeqngwd