PiotrM
96.1K

WYJDŹ LUDU MÓJ I NIE BIERZ W TYM UDZIAŁU!!!

FOT. CATHOPIC.COM REDAKCJA/DEON.PL/WYBORCZA.PL/TULODZ.PL 2022-12-01 5 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu. Łódzkie: Komunii świętej będą udzielać …
masada
Z chwilą wejścia kobiet do prezbiterium kończy się Ofiara Mszy Świętej. Kościół katolicki powoli znika.Czyżby naprawdę miała pozostać tylko "garstka"?
PiotrM
Jezus rzekł a nie wielu się ostanie.
Izabela Sylwia and one more user link to this post
tekla
Pobożna szafarka- to się wyklucza, stanowi sprzeczność w sobie samym.
Izabela Sylwia
Pod żadnym pozorem nie wolno przyjmować Komunii Świętej od szafarzy świeckich, kobiet, czy na rękę, a jeżeli nie ma możliwości przyjęcia tak jak powinno się, to możemy przyjąć Ją duchowo.
TomUrb
Ja się w ogóle zastanawiam, co skłania szafarza do tego, aby zostać szafarzem. Jaka to cecha charakteru, jakie pobudki nim kierują? Tak jakby do końca nie miał pojęcia, na co się porywa. A jeśli jego to nie przerasta, że Hostia to Pan Jezus, czyli cały świat i wszechświat z jego historią, teraźniejszością i przyszłością, to jaka jest jego wiara w kapłaństwo i Eucharystię?
masada
TomUrb
Taka , jak w większości współczesnych "posłusznych" biskupowi kapłanów. Pracować będą dla antykościoła.
icowałek
To co w Polsce uważamy za rewolucję, w innych krajach jest normą. W Stanach Zjednoczonych, Francji czy w Niemczech kobiety od dawna są szafarkami komunii świętej i nikogo to nie dziwi, no to niech nie zdziwi jak w pustych polskich kościołach — tak jak na zachodzie będą stały stragany a po bokach kible dla klientów. Naprawdę zachód to wzór do naśladowania.?
Lilianna w ogrodzie
....ale nie mają konsekrowanych dłoni. Uciekać jak najdalej od tego.
tertia hiacynta
Archidiecezja łódzka...Czyż nie tam szefuje abp Ryś?...Pamiętając nowatorskie podejście do Mszy Świętej jakoś mnie to nie dziwi.. Ale przejmuje grozą!
A ci, którzy nie mają możliwości wyjścia z domu zamiast kapłana z Panem Jezusem, z możliwością spowiedzi- muszą przyjmować przebierańca! Mam nadzieję, że Polacy się na to nie zgodzą i będą ignorowali te baby!