Clicks932

Ak je Cirkev hierarchická, tak prečo hovorca KBS viac verí opatreniam Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako I N Š T R U K C I I REDEMPTIONIS SACRAMENTUM Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí?

Hovorca KBS viac verí opatreniam Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako I N Š T R U K C I I REDEMPTIONIS SACRAMENTUM Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí. Sväté prijímanie…More
Hovorca KBS viac verí opatreniam Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako I N Š T R U K C I I REDEMPTIONIS SACRAMENTUM Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí.

Sväté prijímanie sa bude naďalej prednostne podávať do rúk

Bratislava 19. júna (TK KBS) Sväté prijímanie sa bude od soboty 20. júna naďalej prednostne podávať do rúk. Bude však možné podať ho aj do úst, a to v prípade, že osoba nie je schopná prijať Eucharistiu do rúk. Vyplýva to z Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia, ktoré úrad zverejnil dnes.

Generálny sekretariát Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na základe opatrenia úradu usmerňuje, že na sväté prijímanie najskôr majú ísť veriaci, ktorí prijmú Eucharistiu do rúk. Na záver pristúpia k svätému prijímaniu tí, ktorí do rúk nie sú schopní prijímať, a rozdávateľ im podá sväté prijímanie do úst. Kňazov prosíme o aplikovanie pastoračnej múdrosti a predchádzanie konfliktom. Nemožnosť prijať Eucharistiu do rúk môže byť fyzického (kožná nemoc, chvenie rúk, nutnosť opierať sa barle, slabozrakosť, atď.), psychologického a duchovného charakteru. Prosíme kňazov, aby túto nemožnosť správne vyhodnotili a daným veriacim umožnili prijať sväté prijímanie do úst. Veriacich zasa prosíme, aby rešpektovali odporúčanie a prednostne prijímali do rúk.

I N Š T R U K C I A REDEMPTIONIS SACRAMENTUM: 90. „Veriaci prijímajú pokľačiačky alebo postojačky, ako to ustanovila konferencia biskupov“ a potvrdila Apoštolská stolica. „Ale keď prijímajú postojačky, odporúča sa, aby pred prijatím sviatosti prejavili patričnú úctu, podľa tých istých stanovených noriem.“

Pred rozdávaním svätého prijímania, posvätených chlebov, agapé si musí rozdávateľ dezinfikovať ruky. V prípade kontaktu rozdávateľa s ústami veriaceho, si musí rozdávateľ zakaždým vydezinfikovať ruky. Zároveň je potrebné nepoužívať obrady pitia z jednej nádoby (napr. pitie z kalicha viacerými osobami ako jednou, vrátane kňazov, diakonov a pod.) Z kalicha môže piť vždy iba jedna osoba (napr. predsedajúci liturgii). Je potrebné dezinfikovať použité bohoslužobné a iné predmety. Naďalej sa odporúča, aby sa ruky na bohoslužbách nepodávali. Znak pokoja je možné nahradiť úklonom alebo úsmevom. Odporúča sa v priestoroch, kde sa vykonávajú obrady odstrániť nádoby s vodou (napr. sväteničky).

Eucharistiu na ruku? Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí vo Vatikáne na žiadosť miestnych biskupských konferencií povoľuje na určitých územiach prijímať Eucharistiu na ruku. A KBS… zatiaľ nežiadala. Takže autori internetových článkov a facebookových statusov k tejto téme majú pravdu.

Ako je už známe, z opatrení Úradu verejného zdravotníctva vyplýva povinnosť pri výkone bohoslužieb, prvého svätého prijímania, sviatosti birmovania, pohrebného obradu a sobášneho obradu, vrátane ich civilných verzií, že vstup a pobyt v kostole alebo v príslušných priestoroch bude možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka). Pri vchode do kostola alebo do príslušných priestorov je nutné aplikovať dezinfekciu na ruky alebo poskytnúť jednorazové rukavice. Úrad odporúča zabezpečiť sedenie mimo osôb žijúcich v jednej domácnosti tak, že medzi obsadenými miestami ostane jedno miesto neobsadené, pričom sekvenciu obsadenia sedadiel odporúča v radoch alternovať. Je potrebné dodržiavať respiračnú etiketu (kašlať, kýchať do vreckovky, resp. do lakťového ohybu).

Z obradov majú byť úplne vylúčené osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia. Pokiaľ je to možné je treba usporadúvať v nedeľu osobitne bohoslužby pre osoby staršie ako 65 rokov a pre osoby v rizikových skupinách. Úrad tiež odporúča vykonávať častú dezinfekciu priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek podláh a predmetov. Martin Kramara, hovorca KBS

alianciazanedelu.sk/archiv/6439
Moderné slovensko
Je to naivita kbs, ktorá v prípade koronavirusu akoby nemala vlastný názor a rozmýšľa ako stádo,teda väčšina ľudí.bohuzial.
Kallistratos
Jedna fotečka z poutního místa. 😉
ekans
to je s LA, tam putuje spousta šílenců, ještě vyfoť zibiho jak před ním natahujete paprče
Kallistratos
Omyl ekansi neználku, můžeš hádat znovu. 😉
ekans
😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂 😂
Svätý Malachiáš(prorok)
Každý už dávno vie,že si veľký klamár vo všetkom a všade.
Kallistratos
Nejsi každý Malachi a zajeď si do kláštera Králíky a když přidáš do kroku najdeš to tam proroku. 😂
Segal
Kdy zase nahlásíš výsadek, podvodníku? 😈👿👹👺💀☠️👻👽👾💩
Kallistratos
Ještě nevím Barbarine... 😱
Segal
Ještě že mi neříkáš Bureši, lignume. 😂😁😀💩
Kallistratos
Víš "Segale", tuhle z Tvých registrací považuji za nejvíce infantilní. Plno smejlíků a hovínko řekne.
Hermenegild
Nepožiadal by ste písomne KBS, aby sa sv. omše v nedele a sviatky začínali pokropením požehnanou vodou, keď musia byť sväteničky prázdne a chráni nás len dezinfekcia? Prosba aj na Petra skala.
Peter(skala)
Ďakujem za dobrý návrh už len sa modliť, aby sa to zrealizovalo
🤗
Dana22
Hnutie BLM sa bleskovo rozšírilo po celom svete,až je to podozrivé.
Hnutie podporuje potraty.Na životoch čiernych detí nezáleží?

Tu je tvrdenie iných...

aeronet.cz/…/video-ve-zlate-…

VIDEO: Ve zlaté rakvi neležel George Floyd, ale jakási světlá postava? Policista...
VIDEO: Ve zlaté rakvi neležel George Floyd, ale jakási světlá postava? Policista natočený při klečení na krku George Floyda je …More
Hnutie BLM sa bleskovo rozšírilo po celom svete,až je to podozrivé.
Hnutie podporuje potraty.Na životoch čiernych detí nezáleží?

Tu je tvrdenie iných...

aeronet.cz/…/video-ve-zlate-…

VIDEO: Ve zlaté rakvi neležel George Floyd, ale jakási světlá postava? Policista...
VIDEO: Ve zlaté rakvi neležel George Floyd, ale jakási světlá postava? Policista natočený při klečení na krku George Floyda je ve skutečnosti krizový herec Ben Bailey z Hollywoodu, ale policejní fotografie zatčeného policisty zobrazuje jiného a mladšího muže! Znovu jsme svědky spiknutí jako v případě údajné mrtvoly Jeffreyho Epsteina vyměněné za tělo zemřelého herce z reality show! George Floyd i Derek Chauvin navíc prý spolu pracovali ve stejném podniku jako vyhazovači! Pracovali pro latinskoamerickou miliardářku, která hned vedle klubu vlastní budovu s Velkou lóží International Order of Odd Fellows!

aeronet.cz/…/video-george-fl…
Dana22
Dana22
Áno.
Diabol útočí zúrivo a nenávistne na cirkev.
Využíva všetko.
Tzv. "pandémiu",ktorá nebola,smrť Floyda,ktorá možno tiež nebola,.../nájdem link/

www.churchmilitant.com/…/vort-blm-is-ant…

BLM je anti-katolícka
Sú to marxisti.

Okrem ich korupcie, zrady a zrady nášho Pána je jednou z najviac znepokojujúcich skutočností amerických biskupov zbrojenie cirkvi pre marxistickú politickú agendu.

Žiad…More
Áno.
Diabol útočí zúrivo a nenávistne na cirkev.
Využíva všetko.
Tzv. "pandémiu",ktorá nebola,smrť Floyda,ktorá možno tiež nebola,.../nájdem link/

www.churchmilitant.com/…/vort-blm-is-ant…

BLM je anti-katolícka
Sú to marxisti.

Okrem ich korupcie, zrady a zrady nášho Pána je jednou z najviac znepokojujúcich skutočností amerických biskupov zbrojenie cirkvi pre marxistickú politickú agendu.

Žiadny z nich nie je v súčasnosti dominantnejší ako propagácia čiernych životov, čo dokazuje biskup El Paso Mark Seitz propagujúci túto organizáciu.

BLM je marxistická skupina financovaná Georgeom Sorosom, ktorá propaguje potraty a homosexualitu. Cirkev neúnavne učí proti zlu všetkých troch - marxizmu, potratom a homosexualite. Napriek tomu v celej Amerike biskupi využívajú politický okamih, aby otvorene propagovali skupinu, aby pokročili vo svojom vlastnom programe marxizmu a homosexuality - niečo, po pravde, ticho robia už desaťročia. Ale teraz, keď cítia, že nastal okamih, vychádzajú z tieňov.
dalila
Toto už nie je ochrana zdravia. Toto je boj diabla proti najväčšej posile pre nás hriešnikov.
Ježišu, sprav naše srdce podľa Tvojho srdca.
apredsasatoci
Ty si bola vždy poslušná voči svojim nadriadeným... 😲
Stalo sa to niečo?
Dana22
re: dalila
Presne ako píšeš.

www.lifenews.sk/31772/carodejnici-sat…

Čarodejníci a satanisti sa spojili s ľavičiarmi. Spoločnými silami chcú zničiť Ameriku
www.lifesitenews.com/opinion/witches-and-sat…
dalila
Apredsa, nič sa nestalo. Musím to rešpektovať. Ale cítim to takto.
Joske
Kdo má oči k vidění? Má snad Ježíšova Církev nadřízené ve světě? Je nedůvěryhodná světová zdravotnická organizace poručníkem biskupů?
apredsasatoci
Církev jako dům Bible je ve věci jednotlivých údů církve velmi praktická. Přirovnává například jednotlivé věřící ke kamenům, ze kterých se buduje Boží dům (1 Pe 2:5). Dnes stavíme většinou z cihel. Zkusme ale naházet cihly volně na hromadu. Velmi rychle si osekají hrany, budou nepoužitelné, zarostou křovím nebo je někdo brzy rozkrade. Pokud ale cihly naklademe vedle sebe a spojíte je pojivem (…More
Církev jako dům Bible je ve věci jednotlivých údů církve velmi praktická. Přirovnává například jednotlivé věřící ke kamenům, ze kterých se buduje Boží dům (1 Pe 2:5). Dnes stavíme většinou z cihel. Zkusme ale naházet cihly volně na hromadu. Velmi rychle si osekají hrany, budou nepoužitelné, zarostou křovím nebo je někdo brzy rozkrade. Pokud ale cihly naklademe vedle sebe a spojíte je pojivem (maltou), vystavíte z nich pevnou zeď. Zkuste pak ukrást cihlu ze zdi domu. Je to velmi složité. Pokud navíc v domě někdo bydlí, někdo silný, pak je to prakticky nemožné. Jenže jednotlivé kameny nebo cihly jsou tak těsně spojeny, že na jednom bratru stojíte, dva vás podepírají z boku a nakonec další, který je přidán později, stojí na vás. A to se některým lidem hodně nelíbí. Někde se vázat, dovolit někomu se na vás postavit a ještě se znehybnit maltou… Nakonec přijde fasáda a není vás ani vidět a ocitnete se ve skrytu. Ale tak nějak vypadá služba. Už není vidět vás, ale dům, který má sloužit k slávě Boží. Mnozí si ovšem církev představují jako starověcí Izraelité, kteří měli rádi cestující služebníky, kteří byli naprosto volní a svobodní ke službě (Sd 18,14:25). Bůh však tuto svévoli viděl zcela jinak, když ve svém slovu nechal zaznamenat: „V těch dnech neměli v Izraeli krále. Každý dělal, co uznal za správné“ (17:6). Církev však svého krále má a ten jí odkázal srozumitelné instrukce.