Clicks2.6K
mk2017
9

Niesamowite! Węgry wprowadzają ustawę „W obronie Polski”!

Niesamowite! Węgry wprowadzają ustawę „W obronie Polski”! Oto jej treść

Niesamowite! Węgry wprowadzają ustawę „W obronie Polski”! Oto jej treść
19 lutego 2018 adminWiadomościNo Comment on Niesamowite! Węgry wprowadzają ustawę „W obronie Polski”! Oto jej treść
Udostępnij:
FacebookTwitterPinterest

Ta ustawa to ewenement w najnowszej historii Europy! Tak zdecydowanie w obronie Polski nie stanął jeszcze żaden kraj. Powiedzenie „Polak, Węgier – dwa bratanki” idealnie znajduje w tej sytuacji zastosowanie.
Choć Viktor Orban od lat deklaruje pełne wsparcie dla Polski na wielu płaszczyznach i na forum międzynarodowym jednoznacznie opowiada się po stronie naszego kraju, to czegoś takiego nikt się nie spodziewał.

Węgrzy chcą pomóc Polsce tak mocno, że rozpoczęli pracę nad ustawą w obronie Polski. Jej treść jest zdumiewająca, bo zgodzi się z nią prawdopodobnie każdy Polak, który wspiera rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Żadne państwo jak dotąd nie zdobyło się na taką odwagę. Choć Viktor Orban i jego ministrowie mają na uwadze interes Węgier, to nie zawahali się mocno narazić Brukseli, wspierając nasz rząd w dyplomatycznej okładance z europejskimi dygnitarzami. To postawa godna podziwu. Miejmy nadzieję, że i nasi rządzący będą umieli się odwdzięczyć! Szczegóły ustawy poniżej.
Projekt rezolucji złożył szef Komisji Spraw Zagranicznych Republiki Węgier Zsolt Nemeth. Jego treść została opublikowana na stronie parlamentu. Napisano, że Węgry uważają za nieuzasadnione, iż Parlament Europejski i Komisja Europejska zainicjowały wszczęcie wobec Polski postępowania na podstawie art. 7 Traktatu o UE.
– Wzywamy rząd Węgier, by poparł Polskę, nie pozwolił uszczuplić zagwarantowanych w traktacie podstawowym praw Polski i nie popierał propozycji, które ograniczyłyby zasadnicze prawa wynikające z członkostwa Polski w UE” – napisano w projekcie rezolucji.
Zaapelowano w nim także do węgierskich posłów Parlamentu Europejskiego, by nie popierali propozycji instytucji Unii Europejskiej, która opowiada się za postępowaniem przeciw Polsce wszczętym na podstawie artykułu 7. Traktatu o UE. Zaznaczono, że parlament Węgier widzi w postępowaniu wobec Polski niebezpieczny precedens, gdyż tą decyzją Komisja Europejska wykracza poza swój zakres kompetencji strażnika traktatów.
wacula25wp.pl
i na tym to polega przyjaźń Międzynarodowa wspierajmy się i brońmy się
Weronika..S
Kraj mniejszy broni większego i bardziej znaczącego w historii Europy, szczególnie za Piastów i Jagiellonów, jakim była Polska. Czy to nie powinno drażnić naszej ambicji narodowej, moją ambicję narodową owszem, drażni...
KamilMila
Interesujące zdarzenia dzieją się.
Quas Primas
Węgrzy mają mądrego przywódcę. Polski przywódca pewnie w duchu się zaśmieje z tej ustawy, bo przecie my (nieoficjalnie), pod rządami judaistów jesteśmy....
Chmura
Szukam osób chętnych do jednorazowego postu o chlebie i wodzie w intencji jednego z polityków o potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego w pełnionej funkcji. Czy może chciałby się ktoś przyłączyć? :) Więcej szczegółów udzielę priv. Jeśli by się ktoś zdecydował to proszę o kontakt: paniwracz@wp.pl
Weronika..S
...ładnie, trzeba nas bronić, i my się cieszymy z tego. Spaniały, suwerenny naród. Broni się zazwyczaj dzieci, dorośli obronią się sami...
turysta569
W służbie Prawdy
Ciekawe jak na to zareaguje ( nie ) rząd Knessetu Polin w Rzeczpospolitej ???----------------------------------------------- nie ) rzad to moze i nic i Kneset ALE JAJKO DANIELS TO PEWNO SOBIE JAJA OBRZEZANE OBGRYZIE A MACOI MORAWIECKI LYKNIE TO Z NIESMAKIEM
ludzik1000
Viktor Orban na Prezydenta RP!
mk2017
Ta ustawa to ewenement w najnowszej historii Europy! Tak zdecydowanie w obronie Polski nie stanął jeszcze żaden kraj. Powiedzenie „Polak, Węgier – dwa bratanki” idealnie znajduje w tej sytuacji zastosowanie.