Eufrat a Tigris vysychajú. Môže ísť o biblické znamenie?

Viaceré spravodajské stanice prišli so správou, že biblické rieky Eufrat a Tigris v dôsledku „klimatických zmien“ vysychajú. Vysychanie týchto riek je pritom priamo zmienené v Knihe zjavenia apoštola Jána ako dôležité Božie varovanie.

Ilustračný obrázok, zdroj: searchinggodsheart.blogspot.com

Toto bola kedysi jedna z najväčších irackých riek, dnes je to pritom len o čosi viac ako kaluž. Reč je o Tigrise a Eufrate, dvoch veľkých irackých riekach, ktoré sú živiteľkami Blízkeho východu“, začína reportáž britskej verejnoprávnej televízie Channel 4. Podľa britskej stanice rieky nezadržateľne vysychajú pre nezvyčajné teplo, ktoré zasiahlo tento región. „Tento rok zažil celý svet návaly tepla,“ uvádza ďalej reportérka, „ale na Blízkom východe boli teploty dvojnásobne vyššie oproti zvyšku planéty.

Podobnú reportáž odvysielala aj indická medzinárodná vysielacia stanica Wion, ktorá uviedla:

Údolie rieky Eufrat bolo kolískou civilizácie v západnej Ázii. Rieka je životne dôležitá pre milióny ľudí v Iraku a Sýrii už po tisícročia. Teraz sa ale stenčila na historické minimum, čo v regióne vyvolalo najväčšiu potravinovú krízu za roky.“

Reportáž ďalej ukazuje miestneho farmára, ktorému voda zavlažovala políčko, ale teraz je rieka viditeľná iba z veľkej vzdialenosti. Farmár nielenže prišiel o úrodu, ale celá jeho rodina dokonca zostala bez pitnej vody.

Sme úplne odrezaní od vody“, hovorí farmár a pokračuje: „ženy musia ísť sedem kilometrov, aby si nabrali vody pre svoje deti.“ Reportér ďalej vysvetľuje, že napriek tomu, že Irak a Sýria každoročne bojujú zo suchom, tohtoročné suchá sú nevídané – zrážky upadli o 70 percent. „Environmentalisti to nazývajú najhoršou vodnou krízou za roky,“ ozrejmuje stanica Wion.

Aj „CNN Východu“ – Al-Jazeera – si všíma tento fenomén. V článku Úrodný polmesiac na Blízkom východe pre nedostatok dažďov vysychá píše:

Podľa Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) v Iraku sa v tejto sezóne neurodilo takmer 90 percent plodín závislých na daždi, väčšinou pšenica a jačmeň. Do roku 2020 zvykol Irak vyprodukovať takmer 5,5 milióna ton pšenice ročne. Minulý rok obdržala vláda 2,1 milióna, ako uviedol predstaviteľ organizácie v Iraku pre tlačovú agentúru Reuters.“

Pre kresťanov je rozhodne zaujímavosťou zasluhujúcou si pozornosť fakt, že vysychanie Eufratu sa spomína v Knihe zjavenia apoštola Jána:

Šiesty (anjel) vylial svoju čašu na veľkú rieku Eufrat: a jej voda vyschla, aby sa pripravila cesta kráľom od východu slnka.“ (Zjv 16,12)

Zápis pokračuje:

Hľa, prichádzam ako zlodej. Blahoslavený, kto bdie a chráni si odev, aby neprišiel nahý a aby nevideli jeho hanbu. I zhromaždil ich na miesto, ktoré sa po hebrejsky volá Harmagedon. Siedmy anjel vylial svoju čašu do vzduchu a z chrámu od trónu vyšiel mocný hlas; hovoril: „Stalo sa!“ A nastali blesky, burácanie, hrmenie aj veľké zemetrasenie, akého nebolo odvtedy, čo je človek na zemi – také veľké bolo zemetrasenie.

Veľké mesto sa rozpadlo na tri časti a mestá národov padli. Boh si spomenul na veľký Babylon a dal mu kalich vína svojho rozhorčeného hnevu.“
(Zjv 16,15–20)

Reportáž stanice Wion:


MG

Zdroj: Channel 4, Wion, Al-Jazeera, ilustračný obrázok, zdroj – searchinggodsheart.blogspot.com


Vysychajúci Eufrat odhalil väzenie anjelov povolaných zabiť 1/3 ľudí. (VIDEO)

Francúzsko bude napadnuté bezcitnými cudzincami.

Mnohí kňazi svojou ľahkovážnosťou urážajú Pannu Máriu i Pána Ježiša.
Public domain
Zuzka M S shares this
17
Libor Halik shares this
484
Od r.2020 Eufrat prakticky vyschl díky tureckým přehradám, jak předpovězeno v Bibli, i u sv. Paisije Athoského a válka se stane světovou skrze apokalyptickou účast i Číny.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Uložím to tu keby z YouTube zmizlo.
Drought hits West Asia's longest Euphrates river | 12 mn face water shortage in Syria, Iraq | NewsMore
Uložím to tu keby z YouTube zmizlo.

Drought hits West Asia's longest Euphrates river | 12 mn face water shortage in Syria, Iraq | News