Zastraszenie: Ojciec Oko przeprasza

Sąd w Kolonii umorzył postępowanie przeciwko polskiemu księdzu Dariuszowi Oko, lat 61, i jego niemieckiemu wydawcy księdzu Johannesowi Stöhr, lat 91, które toczyło się w związku z "podżeganiem do nienawiści" (chore!) względem homoseksualistów po tym, jak oboje przeprosili.

Nie zapadł żaden wyrok ani nie dokonano wpisu w rejestrze karnym.

Oko jest [a raczej był] znanym na całym świecie krytykiem kościelnej mafii gejowskiej. Artykuł, który doprowadził do wszczęcia postępowania, został opublikowany w niemieckim magazynie Theologisches.

Obaj księża zgodzili się na przyjęcie grzywn w wysokości 3 150 oraz 4 000 EUR. Pieniądze zostaną przeznaczone dla fundacji charytatywnych, wspierających ofiary molestowania.

Na łamach portalu PCh24.pl (20 maja) Ojciec Oko powiedział, że jest zadowolony z takiego obrotu spraw, ponieważ ta decyzja oznacza "remis".

Oko musiał wystosować przeprosiny na sali sądowej, powiedział: "Żałuję, że użyłem tak dobitnego słownictwa. W przyszłości będę uważał, aby nie używać sformułowań, które mogą urazić innych ludzi. To nie było moim zamiarem".

Skargę - określaną jako "pozew o zastraszenie" - złożył homoseksualny ksiądz Wolfgang Rothe, który wywołał światowy skandal homoseksualny, kiedy był zastępcą dyrektora seminarium w Sankt Pölten, w Austrii.

Kardynał Müller przyrównał sprawę Oko do narodowosocjalistycznej "sprawiedliwości".

Grafika: Dariusz Oko © wikipedia, CC BY-SA, #newsGfgnyglklf

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.

Homoseksualizm to opętanie


Św. Damiani twierdził, że zdeprawowani zakonnicy powinni być natychmiast pozbawiani funkcji i wydalani z Kościoła.

Zbijał argumenty samych duchownych, którzy twierdzili, że w obliczu zbyt małej liczby zakonników, powinno się pozostawić występnych braci w służbie Bożej.

Święty pisał: „Niektórzy mogą powoływać się na bezpośrednią konieczność i twierdzić, że nie ma …
More
.

Homoseksualizm to opętanie


Św. Damiani twierdził, że zdeprawowani zakonnicy powinni być natychmiast pozbawiani funkcji i wydalani z Kościoła.

Zbijał argumenty samych duchownych, którzy twierdzili, że w obliczu zbyt małej liczby zakonników, powinno się pozostawić występnych braci w służbie Bożej.

Święty pisał: „Niektórzy mogą powoływać się na bezpośrednią konieczność i twierdzić, że nie ma wystarczającej liczby osób potrzebnych do pełnienia świętych funkcji w Kościele. Odpowiadam im, że
zatrzymywanie takich pasterzy będzie prowadzić do nędzy całego ludu. Ich palące żądze doprowadzą do ruiny lud Boży. I chociaż niektórym mogą wydawać się przydatni do głoszenia nauki Kościoła, to jednak w rzeczywistości są to osoby, które będą prowadzić stado na manowce”.

Św. Damiani zapytywał, jakich owoców można się spodziewać po ludziach zaślepionych, którzy stracili swoje „wewnętrzne oczy i nie widzą powagi tego, co zrobili”. Są oni tak zaślepieni, że nie widzą ohydy grzechu sodomii i wyjątkowej jego złośliwości.

Święty przypomniał też, że już na Synodzie w Ancyrze(AD 314 ) przyjęto dwa ważne kanony. W kanonie 16. Ojcowie Kościoła stwierdzili, że świeccy, którzy popełnili grzech sodomii przed 20. rokiem życia nie mogą przyjmować Komunii św. przez 20 lat, a ci, którzy popełnili ten grzech po 20. roku życia nie mogą przystępować do Komunii przez 30 lat. Św. Damiani komentuje, że jeśli świeccy w Kościele pierwotnym byli tak surowo karani, to jaka kara powinna spotkać duchownych poświęconych służbie Bożej?

Św. Damiani dodaje, że
kiedy mężczyzna wymusza grzech na innym, to nie jest to tylko „naturalny odruch ciała”, ale „diaboliczny impuls”.

Jego zdaniem homoseksualiści są opętani.

Św. Damiani daje jednak grzesznikom nadzieję i zachęca by szukali miłosierdzia Bożego poprzez radykalne zerwanie z grzechem i szczerą pokutę. Wezwał wszystkich tych, którzy walczą z pożądliwością, aby starali się ją zdusić od razu, gdy tylko się pojawi.
.
..
V.R.S.
la verdad prevalece - I po reklamie.
la verdad prevalece
Otrzymałem dzisiaj ten e-mail:
Szanowni Państwo,

niemiecki prokurator odstąpił od ścigania ks. prof. Dariusza Oko, któremu za publikację artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” groziło nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wsparciu prawników Ordo Iuris oraz głosowi tysięcy oburzonych Polaków wyrok nakazowy wydany rok temu stracił zatem moc, a ks. prof. Dariusz Oko jest niewinny. …More
Otrzymałem dzisiaj ten e-mail:
Szanowni Państwo,

niemiecki prokurator odstąpił od ścigania ks. prof. Dariusza Oko, któremu za publikację artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” groziło nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wsparciu prawników Ordo Iuris oraz głosowi tysięcy oburzonych Polaków wyrok nakazowy wydany rok temu stracił zatem moc, a ks. prof. Dariusz Oko jest niewinny. Co najważniejsze, artykuł opisujący mafijną grupę sprawców pedofilskich przestępstw w Kościele może być dalej publikowany i czytany. Ksiądz Oko bez przeszkód może też wydać w Niemczech swoją książkę „Lawendowa mafia”, która dzięki głośnemu procesowi dotrze zapewne szeroko do niemieckich czytelników. Do szybkiego przetłumaczenia i wydania książki wzywał, wspierając jej autora, znany na całym świecie kard. Gerhard Müller.

Głośno lobbujący na rzecz organizacji LGBT i zmian w zasadach moralności katolickiej ks. Wolfgang Rothe, którego donos rozpoczął sprawę, domagał się przed sądem orzeczenia o winie i przyznał, że innego rozwiązania niż skazanie ks. Oko nie brał w ogóle pod uwagę. Z sądu wyszedł niezadowolony, opowiadając z pogardą mediom o „polskim batalionie odmawiającym różaniec” pod salą rozpraw.

Podczas rozprawy sędzia odczytała na głos cały artykuł ks. prof. Oko, wprost stwierdzając, że nie kwestionuje wyników badań na temat homoseksualnej siatki, kryjącej pedofili wewnątrz struktury Kościoła. Sąd zwracał jedynie uwagę na możliwość zastąpienia najostrzejszego sformułowania („pasożyt”) pojęciem, które u niemieckiego czytelnika nie rodziłoby negatywnych, historycznych skojarzeń. Wobec takiego rozwoju sytuacji oskarżyciel skapitulował, godząc się na odstąpienie od oskarżenia pod warunkiem dobrowolnej wpłaty 3 000 Euro na fundusz ofiar przestępstw. Stało się to niejako ceną za zakończenie sprawy i możliwość publikacji całej książki bez prawnych przeszkód.

Nic zatem dziwnego, że choć nasi prawnicy byli gotowi prowadzić długotrwały spór o odstąpienie przez prokuratora nawet od tej symbolicznej wpłaty, to ks. prof. Dariusz Oko zdecydował o przyjęciu propozycji ugody i szybkim zakończeniu sprawy. Jak podkreślił, chętnie wesprze kwotą 3 000 Euro ofiary przestępców seksualnych, bo to właśnie w ich imieniu od lat toczy swoją nierówną walkę z „lawendową mafią”, a z wyroku jest zadowolony, bo w całej sprawie chodziło przede wszystkim o wolność do mówienia prawdy, która została ostatecznie obroniona.

Wiele polskich i niemieckich mediów skupia się na kwocie, jaką zgodził się dobrowolnie zapłacić ks. Oko. Sugerują przy tym, że doszło do skazania polskiego duchownego. Jednak nic z tego nie jest prawdą. Skandaliczny wyrok nakazowy z ubiegłego roku upadł, oskarżenie o „podżeganie do nienawiści” zostało wycofane, a zastrzeżenia co do publikowania artykułów związanych z „lawendową mafią” uznano za bezpodstawne.

Przed nami kolejne precedensowe postępowania w obronie wolności słowa i wolności akademickiej. 9 czerwca odbędzie się przed Komisją Dyscyplinarną Uniwersytetu Śląskiego pierwsza rozprawa reprezentowanego przez prawników Ordo Iuris dr. Tadeusza Kani. Jest to następstwo decyzji Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która uchyliła orzeczenie o ukaraniu przez UŚ wykładowcy za rzekome prezentowanie poglądów „ksenofobicznych, politycznych oraz religijnych” i nakazała ponownie rozpoznać jego sprawę. Na tym samym uniwersytecie ukarano też prof. Ewę Budzyńską, której „zbrodnią” było między innymi nazwanie nienarodzonego człowieka „dzieckiem”.

Bronimy też lek. Ewę Wendrowską, która odpowiada przed Naczelną Izbą Lekarską za podpisanie listu otwartego lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia w sprawie polityki sanitarnej rządu. W najbliższych tygodniach możemy się również spodziewać wyroku w sprawie pracownika IKEI, zwolnionego za sprzeciw wobec zmuszania go do udziału w propagowaniu ideologii LGBT oraz za cytowanie Pisma Św. Nadal toczymy też walkę o wolność słowa w mediach społecznościowych, w ramach procesów wytoczonych właścicielom portali YouTube i Facebook.

Wiemy, że ograniczenia wolności słowa dotyczą każdego z nas, wolności naszej, naszych dzieci i wszystkich ludzi pragnących rzetelnie poszukiwać prawdy. Zwycięstwa w precedensowych postępowaniach związanych z cenzurą w mediach, w miejscach pracy i na uniwersytetach będą miały znaczenie w każdej kolejnej sprawie. Na korzystne wyroki będziemy mogli się powoływać we wszystkich postępowaniach, licząc, że utrwalą one korzystną linię orzeczniczą.

Dlatego będę Państwu wdzięczny za finansowe wsparcie aktywności prawników Ordo Iuris, którzy broniąc osób stających przed wymiarem sprawiedliwości bronią przede wszystkim samej wolności słowa, która jest podstawą całego ładu prawnego naszej cywilizacji.
Jan Kanty Lipski
Jaki ojciec, ksiądz.
wacula25wp.pl
WSPANIAŁY ks.prof.OKO 😊 😊 😇 😇 😇 😍 😍 😍 🤗 🤭
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
.

Grzech niemy, czyli sodomski

P. Co przez grzech niemy, czyli sodomski rozumieć?

O. Jest to tak szkaradny i okropny grzech nieczystości między osobami tej samej płci, lub różnej przeciw naturze popełniony, że o nim bez słusznej przyczyny mówić, a tym mniej bliżej go opisywać się nie godzi; nazywa się też niemym z tej przyczyny, jak też dlatego, ponieważ ci, którzy się go dopuszczają, …More
.

Grzech niemy, czyli sodomski

P. Co przez grzech niemy, czyli sodomski rozumieć?

O. Jest to tak szkaradny i okropny grzech nieczystości między osobami tej samej płci, lub różnej przeciw naturze popełniony, że o nim bez słusznej przyczyny mówić, a tym mniej bliżej go opisywać się nie godzi; nazywa się też niemym z tej przyczyny, jak też dlatego, ponieważ ci, którzy się go dopuszczają, zazwyczaj przy spowiedzi oniemieją, czyli że go zwykle tają.

Sodomski się zowie dlatego, ponieważ najwięcej w Sodomie i okolicznych miastach panował.

O tym wypadku pisze św. Paweł:

"Podał je Bóg pożądliwościom serca ich ku nieczystości, aby między sobą ciała swe sromocili; bo niewiasty ich odmieniły używanie przyrodzone w owo używanie, które jest przeciw przyrodzeniu. Także i mężczyźni zapalili się w swych żądzach wzajemnie jeden ku drugiemu, mężczyzna z mężczyzną sromotę płodząc" (Rzym. I, 26).

O tym grzechu mówi Pismo święte:

"Krzyk Sodomy i Gomory rozmnożył się i grzech ich zbytnie ociężał" (Rodz. 18, 20).

I dla tej przyczyny ogniem z nieba te miasta są pokarane, a cała okolica, dawniej piękna i urodzajna, zamieniła się w śmierdzące jezioro, zwane "martwym morzem".

O takich święty Chryzostom mówi:

"O wy głupsi niż nieme stworzenia, niż psi niewstydliwsi; nigdy się bowiem te tak z sobą nie schodzą, ale zna swoje granice przyrodzenie; wy zaś rodzaj wasz bezecniejszy nad rodzaj niemego stworzenia uczyniliście".

Straszny wypadek kary Bożej za ten grzech wydarzył się w Hiszpanii w czasie kazania świętego Wincentego Fereriusza (1) w sam Wielki Czwartek z wieczora, gdzie dwaj młodzieńcy niecnotliwi, zapaleni nieporządną ku sobie chucią, na węgiel spalili się wobec całego ludu jakby jaki stos drzewa (Mehler 386).

Stąd weźcie naukę osobliwie młodzieńcy chrześcijańscy, abyście się Boga bali, a nigdy w największej nawet skrytości nic takiego nie czynili, czego byście się wstydzić musieli wobec uczciwych ludzi. (2)

–––––––––––

Nauki katechizmowe na całość prawd wiary św. katolickiej, przez ks. Józefa Krukowskiego, profesora św. teologii przy Uniwersytecie Jagiellońskim, b. plebana w Błażowej. Trzecie przejrzane wydanie. Kraków 1880, ss. 451-452.
(Pisownię i słownictwo nieznacznie uwspółcześniono; tytuł artykułu oraz przypisy od red. Ultra montes).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozwolenie Władzy Duchownej:

Aprobata III wydania.

Dzieło pod tytułem: "Nauki katechizmowe", przez W. J. X. Dra Józefa Krukowskiego, przy Uniwersytecie Jagiellońskim teologii pasterskiej profesora, jako odznaczające się łatwym i jasnym wykładem prawd wiary św. katolickiej, zasługuje, aby władza Diecezjalna na trzecie wydanie tak użytecznego dzieła zezwoliła.

Kraków, dnia 18 grudnia 1879 r.

X. Filip Gołaszewski
Cenzor.

N. 1997.

Imprimatur.

Cracoviae d. 18 Decembr. 1879 a.

(L. S.)
† ALBINUS,
Eppus.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypisy:
(1) Zob. Ks. Karol Schrödl, Św. Wincenty Ferreriusz.

(2) Por. Ks. Józef Stagraczyński, Grzech wołający o pomstę do Nieba!

(3) Kapłan Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Grzechy wołające o pomstę do nieba.

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMIX, Kraków 2009
.
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
..
.

,,Niech wasza mowa będzie:

Tak, tak; nie, nie.

A co nadto jest, od Złego pochodzi.,,


.
..
MementoMori+++
Jedna osoba napisała że chodziło o słowa " Krebsmetastasen" i "Parasiten" to jest w przetłumaczeniu jakby guzy nowotworowe i pasożyty..Dla niektórych to może być obraźliwe"

Nie wiem w odniesieniu do kogo te słowa zostały użyte, ale jeżeli do osób, to to nie jest Ewangeliczne odniesienie gdy Pan Jezus piętnował odnoszenie się do innych "rakka, głupcze" "bezbożniku" a takie nieewangeliczne …More
Jedna osoba napisała że chodziło o słowa " Krebsmetastasen" i "Parasiten" to jest w przetłumaczeniu jakby guzy nowotworowe i pasożyty..Dla niektórych to może być obraźliwe"

Nie wiem w odniesieniu do kogo te słowa zostały użyte, ale jeżeli do osób, to to nie jest Ewangeliczne odniesienie gdy Pan Jezus piętnował odnoszenie się do innych "rakka, głupcze" "bezbożniku" a takie nieewangeliczne odniesienie nie może być iść w parze i być usprawiedliwiane przez "mówienie prawdy tak tak nie nie"
Sławomir Sokołowski
@CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU przedstawił dosadne teksty, wystarczająco usprawiedliwiające nawet najbardziej "obraźliwe" słowa! Gdy drugi grzeszy - należy go upomnieć, w przeciwnym razie będzie się współodpowiedzialnym za zło, które on popełnia!

Jeśli powiem bezbożnemu: Z pewnością umrzesz, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbo…More
@CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU przedstawił dosadne teksty, wystarczająco usprawiedliwiające nawet najbardziej "obraźliwe" słowa! Gdy drugi grzeszy - należy go upomnieć, w przeciwnym razie będzie się współodpowiedzialnym za zło, które on popełnia!

Jeśli powiem bezbożnemu: Z pewnością umrzesz, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew. Ale jeślibyś upomniał bezbożnego, a on by nie odwrócił się od swej bezbożności i od swej bezbożnej drogi, to chociaż on umrze z powodu swojego grzechu, ty jednak ocalisz samego siebie. Gdyby zaś sprawiedliwy odstąpił od swej prawości i dopuścił się grzechu, i gdybym zesłał na niego jakieś doświadczenie, to on umrze, bo go nie upomniałeś z powodu jego grzechu; sprawiedliwości, którą czynił, nie będzie mu się pamiętać, ciebie jednak uczynię odpowiedzialnym za jego krew. Jeśli jednak upomnisz sprawiedliwego, by sprawiedliwy nie grzeszył, i jeśli nie popełni grzechu, to z pewnością pozostanie przy życiu, ponieważ przyjął upomnienie, ty zaś ocalisz samego siebie. (Ez 3)
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Zaznaczam , że przed chwilą media reżimowe podały , że ks .Oko został skazany i ukarany przez niemiecki sąd ! ! ! 😡 😡 😡 😡 😡 🤮 🤮 🤮 🤮
Robert Suchowski
,,Na łamach portalu PCh24.pl (20 maja) Ojciec Oko powiedział, że jest zadowolony z takiego obrotu spraw, ponieważ ta decyzja oznacza "remis". ''

,,Oko musiał wystosować przeprosiny na sali sądowej, powiedział: "Żałuję, że użyłem tak dobitnego słownictwa. W przyszłości będę uważał, aby nie używać sformułowań, które mogą urazić innych ludzi. To nie było moim zamiarem".

Prawda nie uznaje ,,remisó…More
,,Na łamach portalu PCh24.pl (20 maja) Ojciec Oko powiedział, że jest zadowolony z takiego obrotu spraw, ponieważ ta decyzja oznacza "remis". ''

,,Oko musiał wystosować przeprosiny na sali sądowej, powiedział: "Żałuję, że użyłem tak dobitnego słownictwa. W przyszłości będę uważał, aby nie używać sformułowań, które mogą urazić innych ludzi. To nie było moim zamiarem".

Prawda nie uznaje ,,remisów''. To nie wygląda wg mnie dobrze. ,,Ustępliwość'' nie jest dla mnie postawą impomującą i przekonywującą.
Sławomir Sokołowski
Pan Jezus uczył m.in.:
Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął (Łk 12)
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. (Mt 34)

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi (Mt 5)

Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodó…More
Pan Jezus uczył m.in.:
Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął (Łk 12)
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. (Mt 34)

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi (Mt 5)

Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. (Mt 24)

Pan Jezus nie przepraszał za mówienie prawdy, za nazywanie faryzeuszy grobami pobielonymi (Mt 23), plemieniem żmijowym (Mt 12)...
Nie "prostował", gdy dziwili się: jak on może dać swoje ciało na pokarm, ale zapytał uczniów: czy i wy chcecie odejść? J6

Podobnie upominał św. Paweł, ostrzegając przed pederastią, jako drogą do piekła!!!
Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. (1Kor 5)

Nie mówiąc już o Starym Testamencie, który jednoznacznie określił za co została zniszczona Sodoma i Gomora!

Dlatego bardzo mi przykro, że ks. prof. Oko dał się zastraszyć i wycofał ze słów prawdy, z których zawsze słynął...
Dziękuję Ci ks. profesorze za Twoją odwagę, powróć do nieustępliwości przed złem... Remis z Szatanem, to porażka!
Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz"». (Mt 4)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Ks. Oko musiał wystosować przeprosiny na sali sądowej, powiedział: "Żałuję, że użyłem tak dobitnego słownictwa. W przyszłości będę uważał, aby nie używać sformułowań, które mogą urazić innych ludzi. To nie było moim zamiarem".''
-----------------------------------------------------------------
Trudno uwierzyć , że Ks. Oko dał się zastraszyć i przeprosił za mówienie prawdy. Prawda nie uznaje …More
,,Ks. Oko musiał wystosować przeprosiny na sali sądowej, powiedział: "Żałuję, że użyłem tak dobitnego słownictwa. W przyszłości będę uważał, aby nie używać sformułowań, które mogą urazić innych ludzi. To nie było moim zamiarem".''
-----------------------------------------------------------------
Trudno uwierzyć , że Ks. Oko dał się zastraszyć i przeprosił za mówienie prawdy. Prawda nie uznaje ani remisów ani kompromisów, a tym bardziej przepraszania! Za prawdę warto nawet trochę pocierpieć. Przecież Jezus za Prawdę dał się ukrzyżować. Układanie się z szatanem nie jest katolickie. Powinien do końca bronić swojego zdania i nie ustępować nawet na jotę. Nie ma się z czego cieszyć. To nie był bohaterski czyn.
MementoMori+++
Sławomir przykro to powinno ci być że uwierzyłeś szydercom. Równie dobrze można pisać że Pan Jezus nie pisał na glorii, nie siedział na internecie i co w związku z tym ? Miałoby to oznaczać że kto pisze w internecie czyli postępuje tak jak Pan Jezus nie postępował, ten nie idzie drogą prawdy ale drogą kłamstwa i diabła?

Kto Ci nagadał głupot że ks. Dariusz wycofał się ze swoich słów autorytet …More
Sławomir przykro to powinno ci być że uwierzyłeś szydercom. Równie dobrze można pisać że Pan Jezus nie pisał na glorii, nie siedział na internecie i co w związku z tym ? Miałoby to oznaczać że kto pisze w internecie czyli postępuje tak jak Pan Jezus nie postępował, ten nie idzie drogą prawdy ale drogą kłamstwa i diabła?

Kto Ci nagadał głupot że ks. Dariusz wycofał się ze swoich słów autorytet pl news ? Radzę czytać ze zrozumieniem ale nie artykuły szyderców którzy wszystko wykrzywiają. Ks. Dariusz nie przepraszał za mówienie prawdy... Łatwo pisać jak się nie ma samemu do czynienia z sądami i kosztami sądowymi które są za byle co naliczane. Tacy to odważni w internecie że w życiu wręcz nie istnieją. Każdy odważny w internecie ile to takich odważnych co nawet czytać ze zrozumieniem nie umieją w internecie i wierzą byle komu🤭
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MementoMori+++
,,Na łamach portalu PCh24.pl (20 maja) Ojciec Oko powiedział, że jest zadowolony z takiego obrotu spraw, ponieważ ta decyzja oznacza "remis". ''
czyli to jest nieprawda?


,,Każdy odważny w internecie ile to takich odważnych co nawet czytać ze zrozumieniem nie umieją w internecie i wierzą byle komu🤭 ''

A jak należy rozumieć ten tekst?
,,Ks. Oko musiał wystosować przeprosiny …More
MementoMori+++
,,Na łamach portalu PCh24.pl (20 maja) Ojciec Oko powiedział, że jest zadowolony z takiego obrotu spraw, ponieważ ta decyzja oznacza "remis". ''
czyli to jest nieprawda?


,,Każdy odważny w internecie ile to takich odważnych co nawet czytać ze zrozumieniem nie umieją w internecie i wierzą byle komu🤭 ''

A jak należy rozumieć ten tekst?
,,Ks. Oko musiał wystosować przeprosiny na sali sądowej, powiedział: "Żałuję, że użyłem tak dobitnego słownictwa. W przyszłości będę uważał, aby nie używać sformułowań, które mogą urazić innych ludzi. To nie było moim zamiarem".'

Można prosić o przetłumaczenie? Bo wygląda na to, że ja nie umiem czytać ze zrozumieniem. 😭