Clicks1.4K

Trvalé používanie rúšok podľa výskumu prispieva k rakovine pľúc a iným chorobám

Ottawa 4. marca 2021 (HSP/TKP/Foto:TASR/AP-Oded Balilty)

Keďže sa objavuje čoraz viac dôkazov týkajúcich sa dlhodobých účinkov povinnosti nosenia rúšok a lockdownov, lekári a vedci začínajú prehodnocovať, či tieto autoritárske opatrenia skutočne spôsobujú viac škody ako úžitku. Kanadský odborník na zdravotníctvo Dr. Aji Joffe v jednej

Ilustračné foto
zodpovedajúcej štúdii zistil, že lockdowny spôsobujú „najmenej desaťkrát“ viac škody ako úžitku

Od začiatku núteného nosenia rúšok vytvorili dermatológovia termín „maskné“ (pozn. od slova maska a akné) na označenie výskytu vyrážok v blízkosti úst spôsobených rúškami, ktoré upchávajú póry olejom a baktériami. Môže to byť spôsobené jednorazovými ako aj látkovými rúškami.

Zubní lekári tiež varovali pred javom známym ako „rúškové ústa“, pri ktorom sa u pacientov zvýšil nárast zápalu ďasien (gingivitis) a zubných kazov až o 50%, a ktorí sa vracajú do zubných ambulancií v priebehu niekoľkých mesiacov od začiatku povinnosti nosenia rúšok.

Rakovina pľúc

Nedávna štúdia publikovaná v časopise Cancer Discovery však zistila, že vdychovanie škodlivých mikrobiómov môže prispieť k pokročilému štádiu rakoviny pľúc u dospelých. Dlhodobé používanie rúšok na tvár môže viesť k množeniu týchto nebezpečných patogénov.

Mikrobiológovia sa zhodujú, že časté nosenie rúšok vytvára vlhké prostredie pre rast a množenie mikróbov predtým, ako sa dostanú do pľúc. Tieto cudzie mikróby potom migrujú dolu cez priedušnicu a cez priedušky, až kým sa nedostanú do alveol v pľúcach.

„Pľúca sú už dlho považované za sterilné, ale dnes už vieme, že orálne komenzály – mikróby, ktoré sa normálne nachádzajú v ústach – často vstupujú do pľúc prostredníctvom nevedomej aspirácie“, hovorí Leopoldo Segal, autor štúdie a riaditeľ Lung Microbiome Program a profesor medicíny na New York University Grossman School of Medicine.

Podľa štúdie spôsobujú tieto mikróby po vniknutí do pľúc zápalovú reakciu v proteínoch známych ako cytokín IL-17.

„Vzhľadom na známe účinky IL-17 a zápalu na rakovinu pľúc sme sa pokúsili zistiť, či hromadenie orálnych komenzálov v pľúcach môže viesť k zápalu typu IL-17 a ovplyvniť progresiu rakoviny pľúc a prognózu“, uviedol Segal.

Pri analýze pľúcnych mikrobiómov 83 neliečených dospelých pacientov u ktorých bola diagnostikovaná rakovina pľúc, výskumný tím zistil, že kolónie baktérií, ktoré spôsobili najväčšie škody, boli baktérie Veillonella, Prevotella a Streptococcus, ktoré sa dajú ľahšie kultivovať dlhodobým nosením rúšok, sú vo väčších množstvách u pacientov s pokročilým štádiom rakoviny pľúc ako u pacientov s včasným štádiom ochorenia. Prítomnosť týchto bakteriálnych kultúr je tiež spojená s menšou pravdepodobnosťou prežitia a zvýšeným rastom nádoru.

Okrem toho štúdie o kultivácii baktérií Veillonella parvula v pľúcach myší preukázali, že prítomnosť týchto baktérií vedie k vývoju imunosupresívnych a zápalových buniek, ako je cytokín IL-17.

Je zrejmé, že nosenie rúšok poškodzuje najmä deti.
forthetruth333
KBS nie je organizacia kde by ste sa dočkali PRAVDY
Svätý Malachiáš(prorok)
Trkvasi stoja tam ako keby na veľkú výplatu alebo ako keby zadarmo jedlo dávali. U. S. Steel Košice - odberové miesto - YouTube
dyk
Ak mate kontakty na KBS, tak im pošlite email, že preco doteraz nezačali hovoriť o liečbe corony, ale presadzujú iba to vraždiace vakcínovanie, ktoré je úplne zbytočné.

hlavnydennik.sk/…ra-co-ste-vy-za-cloveka-video/
...
hlavnydennik.sk/…-za-svojim-stoji-a-nie-je-sam/
Laco Bajzo
To je zbytočné :) Oni nie sú hlúpi, len zapredaní :)
Peter(skala)
vystihol si skutočnosť, že KBS mlčí o liekoch a namiesto toho presadzuje nebezpečné vakcíny.

Ak niekto cíti vo svedomí, že ho Boh vyzýva k písaniu alebo nejakému inemu spôsobu oznámenia tejto skutočnosti KBSke, tak nech to urobí s odvahou