Julia Pole
Julia Pole

kardynał Sarah przewodniczy wielkiej mszy w Medziugorje

To, że kościół rzekomych objawień nie ucierpiał nie świadczy o ich prawdziwości. Kryteria są inne: zakończenie objawień, potwierdzenie przez biskupa miejsca ich prawdziwości oraz zgodność z nauczaniem KK. Żadne z kryteriów nie zostało spełnione i poza tym pierwszym już nie będzie. Ponieważ herezje już zostały tam wypowiedziane, a 3 kolejnych biskupów nie uznało tych objawień. Co do zniszczeń - …More
To, że kościół rzekomych objawień nie ucierpiał nie świadczy o ich prawdziwości. Kryteria są inne: zakończenie objawień, potwierdzenie przez biskupa miejsca ich prawdziwości oraz zgodność z nauczaniem KK. Żadne z kryteriów nie zostało spełnione i poza tym pierwszym już nie będzie. Ponieważ herezje już zostały tam wypowiedziane, a 3 kolejnych biskupów nie uznało tych objawień. Co do zniszczeń - nie wiem - mądrość Pana Boga przekracza nasze możliwości poznawcze.
Julia Pole

kardynał Sarah przewodniczy wielkiej mszy w Medziugorje

Jeżeli chodzi o ocenę, to każdy wierzący może jej dokonać na podstawie kryteriów oceny prawdziwości objawień. Są to 3 kryteria: zakończenie objawień, potwierdzenie przez biskupa miejsca ich prawdziwości oraz zgodność z nauczaniem KK. W przypadku objawień w Medjugorie Gospa - cokolwiek to jest - powiedziała: "Wyznawcy wszystkich religii są równi przed Bogiem. Bóg panuje nad każdą religią jak …More
Jeżeli chodzi o ocenę, to każdy wierzący może jej dokonać na podstawie kryteriów oceny prawdziwości objawień. Są to 3 kryteria: zakończenie objawień, potwierdzenie przez biskupa miejsca ich prawdziwości oraz zgodność z nauczaniem KK. W przypadku objawień w Medjugorie Gospa - cokolwiek to jest - powiedziała: "Wyznawcy wszystkich religii są równi przed Bogiem. Bóg panuje nad każdą religią jak władca nad swym królestwem. Nie wszystkie religie na świecie są takie same, gdyż ludzie nie podporządkowali się przykazaniom Bożym w taki sam sposób. Odrzucają je i oczerniają". Jest to herezja. Dodatkowo 3 kolejnych biskupów miejsca nie uznało nadprzyrodzoności tych objawień. Więc chyba nie ma o czym już mówić.
Julia Pole

Modlitwa o nawrócenie Żydów - Imprimatur Kościoła Katolickiego 1958r

Też się zdziwiłam, jak zobaczyłam swoją...
Julia Pole

NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI - 6/7 SIERPNIA 2021 LICHEŃ

ten człowiek jest chyba opętany, bo poziom jego zakłamania i hipokryzji jest wręcz niewyobrażalny....
Julia Pole

Antypapież zakazał katolickiej Mszy ! ! !

Mi się podoba to kazanie. Czasami - a właściwie zazwyczaj - nie rozumiemy rzeczywistości i sensu pewnych wydarzeń. Według mnie wszystko, co się dzieje przez ostatnie 2 lata (niemalże) to pokłosie synodu amazońskiego - profanacji, bluźnierstw i bałwochwalstwa, które się wtedy wydarzyły w sercu Kościoła Katolickiego. Kościoły zamknięte podczas rzekomej pandemii, ograniczenia i zakazy sprawowania …More
Mi się podoba to kazanie. Czasami - a właściwie zazwyczaj - nie rozumiemy rzeczywistości i sensu pewnych wydarzeń. Według mnie wszystko, co się dzieje przez ostatnie 2 lata (niemalże) to pokłosie synodu amazońskiego - profanacji, bluźnierstw i bałwochwalstwa, które się wtedy wydarzyły w sercu Kościoła Katolickiego. Kościoły zamknięte podczas rzekomej pandemii, ograniczenia i zakazy sprawowania nabożeństw, a teraz ten zakaz biskupa Rzymu (bo tak się Bergoglio sam określa) są dla mnie nierozerwalnymi konsekwencjami ohydy, która się wydarzyła w trakcie synodu. Może to kara, jeśli tak - to trzeba ją wziąć na klatę i prosić o skrócenie.
Julia Pole

Córka wzięła udział w eksperymencie szczepionkowym (Lektor PL)

Co jej rodzice mieli w głowach? Każdy rodzic ma obowiązek chronić rodzinę, a nie spełniać narcystyczne fantazje o swojej ważnej roli dla świata.
Julia Pole

Córka wzięła udział w eksperymencie szczepionkowym (Lektor PL)

Jeżeli zaszczepieni nie są bezpieczni, to po co się szczepią? Nie czaję waszej logiki. Chorych na inne choroby też chcesz zmusić do leczenia/szczepień? może tak całą Afrykę wysłać na izolację, bo mają malarię? Tak właśnie zaczyna się totalitaryzm dla rzekomego "dobra" jego ofiar. Rozumiem, że nie piszesz tych bredni za darmo, ale możesz nadal patrzeć w lustro?
Julia Pole

In vitro to gwałt na Bogu!

Ja raczej widzę we współczesnych czasach analogię do wieży Babel - ludzie zjednoczyli się, mówili jednym językiem i budowali wieżę do nieba. Jeden światowy rząd, religia, ideologia i niebotyczna pycha to - wypisz wymaluj - to co się dzieje na naszych oczach. Kwestią czasu będzie pomieszanie języków. Pan Bóg nie pozwoli z Siebie drwić. Szkoda tylko, że musimy w tym uczestniczyć i na to wszystko …More
Ja raczej widzę we współczesnych czasach analogię do wieży Babel - ludzie zjednoczyli się, mówili jednym językiem i budowali wieżę do nieba. Jeden światowy rząd, religia, ideologia i niebotyczna pycha to - wypisz wymaluj - to co się dzieje na naszych oczach. Kwestią czasu będzie pomieszanie języków. Pan Bóg nie pozwoli z Siebie drwić. Szkoda tylko, że musimy w tym uczestniczyć i na to wszystko patrzeć.
Julia Pole

Dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy będą zniesione. Decyzja Episkopatu

@Bos016, niech siedzi. Gdyby naprawdę wierzył, nie stręczyłby szczepień na bazie linii komórkowych mordowanych dzieci.
Julia Pole

Uwaga na kwas Faryzeuszy

no właśnie, wspieram ich od roku, jestem członkiem klubu, ale to ciągłe proszenie o kasę (dwa czerwone banery z prośbami o wpłatę przy każdym artykule) robi się trochę niesmaczne. Co więcej wprowadzili jakąś kuriozalną cenzurę komentarzy i nawet jak są obojętne - bez wulgaryzmów, antykatolickich treści, to i tak nie publikują. Pewnych tematów nie tykają w ogóle. Kiedyś miało się wrażenie, że …More
no właśnie, wspieram ich od roku, jestem członkiem klubu, ale to ciągłe proszenie o kasę (dwa czerwone banery z prośbami o wpłatę przy każdym artykule) robi się trochę niesmaczne. Co więcej wprowadzili jakąś kuriozalną cenzurę komentarzy i nawet jak są obojętne - bez wulgaryzmów, antykatolickich treści, to i tak nie publikują. Pewnych tematów nie tykają w ogóle. Kiedyś miało się wrażenie, że pracują tam prawdziwi ideowcy i entuzjaści. Teraz to fabryka filmów, e-booków (niekoniecznie dobrych) i do tego ta uciążliwa pompa...
Julia Pole

Zagadka

ale ten wzór szekla pokazuje zwój tory, a nie dwie wieże....Chwalą się swoją siłą militarną i duchową, co w tym dziwnego? Bardziej mnie zastanawia 1+9+6+8=24=2+4=6. Nie mam fiksacji numerologicznej, ale ci co rządzą światem (masoni, sataniści i inni) - mają.
Julia Pole

Sekretarz stowarzyszenia ateistów stracił wiarę

No to wspaniała wiadomość. Ja cały czas czekam na Nergala, bo jego obsesja na punkcie Pana Jezusa rokuje spektakularnym nawróceniem 😊
Julia Pole

Kapłan klnie i drwi z potrzeby powrotu ludzi do Kościoła. Episkopat reaguje na występy o. Szustaka

Dokładnie, wcale mnie nie zdziwiło, że ten szczepionkowy fanatyk jest zwolennikiem Oszustaka. Szustak też gorąco zachęcał do szczepień (obojętnie którym preparatem). Elkam też najwyraźniej nie wierzy w piekło - jak Szustak - bo gdyby wierzył, nie lobbowałby w tak cyniczny sposób za szczepieniami nieprzetestowanymi substancjami.
Julia Pole

Polskie dzieci, zamiast szczurów doświadczalnych

a co na to Kiolki, Elkam i inni pozyteczni idioci (choć to optymistyczna wersja, bo raczej to wyrachowane, cyniczne osobniki, a nie zwykli naiwniacy)?
Julia Pole

,, Żadna kobieta nie może przyjmować Komunii Świętej w spodniach!''

No owszem, ale wszelka przesada pochodzi od diabła. Kwestia ubioru nie może stać się dogmatem. Skromność - owszem, ale mam wrażenie, że w tym cytowanym fragmencie to raczej chodzi o udawanie przeciwnej płci, a nie kwestię aktualnej mody.
Julia Pole

Nie, ani w Sieradzu, ani w innych miastach nie umarło tyle osób po preparacie J & J. To próba …

Jak mawiał słynny dyplomata książę Aleksander Gorczakow „nie wierzę w niezdementowane informacje". A tu dementi nader gorliwe.
Julia Pole

Polska Kuwejtem Europy? Zobacz o jakie złoża toczy się III wojna światowa.

a moja instynktowna niechęć do szczepień zrodziła się pod wpływem jej propagatorów - Horbana, Guta, Elkama, Dworczyka, Niedzielskiego, Morawieckiego, Antify, WHO, Gatesa i Schwaba i wielu, wielu innych.
Julia Pole

Szczepionki przeciwko Covid-19 nie zawierają magnetycznych mikrochipów

a czy zawierają metale ciężkie?