Coburg
392.2K

Tak, a už máme "vojnu" nielen v polícii, ale aj v Cirkvi

Upozornenie k prezentáciám, ktoré organizuje Nadácia Slovakia Christiana P:3, 19. 08. 2023 09:16, DOM Bratislava 19. augusta (TK KBS) Vzhľadom na početné otázky kňazov i veriacich vo veci prezentácie …More
Upozornenie k prezentáciám, ktoré organizuje Nadácia Slovakia Christiana
P:3, 19. 08. 2023 09:16, DOM
Bratislava 19. augusta (TK KBS) Vzhľadom na početné otázky kňazov i veriacich vo veci prezentácie knihy, na ktorú mnohí dostali pozvanie, vydáva Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska toto upozornenie.
Dňa 18. augusta 2023 predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober po konzultácii s Mons. Jánom Oroschom zaslal (formou listu aj prostredníctvom mailovej komunikácie) stanovisko Mons. Athanasiovi Schneiderovi, pomocnému biskupovi Astany (Kazachstan).
V liste vyjadril prekvapenie nad spôsobom, akým bol informovaný o prezentácii slovenského prekladu knihy Mons. Schneidera Katolícka omša, pripravovanej za osobnej prítomnosti Mons. Schneidera v Košiciach a v Trnave, avšak bez predchádzajúceho avíza zo strany Mons. Schneidera či organizátorov.
Na základe pozvánky, ktorú mnohí dostali, predseda KBS informoval Mons. Schneidera, že Nadácia Slovakia Christiana sa rozhodla …More
Caesar
Monika Alman
Najprv som si myslela, že je to fotomontáž...asi má štátnice z biochémie a bioinžinierstva... Požehnávať potrat. To keby urobil niekto mediamonitoring KBS počas covidu, tak máme asi celý fotoalbum takýchto vydarených snímok a vyjadrení.
David Novák
Super,. církev se konečně rozpadne
Sv.Prokop
Církev Svatá se nemůže rozpadnout. Může se pouze oddělit od odpadlíků, heretiků, bludařů, rozkolníků a zrádců.
David Novák
No, to je jen výmysl,. že je svatá, je to organizace, co má ičo a hromadí majetek. Církev svatou by neřídili takoví lumpové, jako většina papežů
turan
Čo čakáte od cirkevných massonov na najvyšších postoch? Nik sa v SR nemohol stať biskupom na koho nebol v ŠTB a neskôr v SIS a bezpečnostných zložkách hrubý spis z jeho vážnymi prehreškami a prešľapmi za ktoré by mohol byť neskôr vydieraný. Možno iba dvaja biskupi u nás sú relatívne čistí. Ostatní sú vydierateľní a musia robiť to čo im prikážu z Kozej ulice. Toto je už iba ovocie, ktoré …More
Čo čakáte od cirkevných massonov na najvyšších postoch? Nik sa v SR nemohol stať biskupom na koho nebol v ŠTB a neskôr v SIS a bezpečnostných zložkách hrubý spis z jeho vážnymi prehreškami a prešľapmi za ktoré by mohol byť neskôr vydieraný. Možno iba dvaja biskupi u nás sú relatívne čistí. Ostatní sú vydierateľní a musia robiť to čo im prikážu z Kozej ulice. Toto je už iba ovocie, ktoré zberáme. Po ovocí ich poznáme!
dyk
Dobre rozhodli.
Som za prijimanie na jazyk, ale nie formou kampaní a vzdoru voči učiteľskému úradu presadzovať túto vec. Priviedol som pár ľudí k prijímaniu na jazyk, ale nezničil som ich a neuviedol k vzbúre voči učiteľskému úradu Cirkvi.
U.S.C.A.E.
Kampaň byť nemôže vnucovanie podvodu áno. NIKDE NA SVETE TO NEZAVIEDLI ČISTO. To sa z princípu nedá, keďže je to Neúcta ku Kristovi. Otec lži sa vždy prejaví, on to nevie v konečnom dôsledku inak ako zlom.
U.S.C.A.E.
Diabli sa tešia z toho spôsobu svedčia exorcisti. Však to človek nemusí byť teológ aby pochopil priepastnosť toho čo vyjadruje capnutie na pazúr, verzus dávam sa kŕmiť ako dieťa. Stačí Viera dedinčana ešte sto rokov dozadu.
dyk
Všetko záleží od ľudí. Vidíte predsa, že veľa ľudí sa dalo zaočkovať len preto, že to biskupi odporúčali. Ježiš nechce slepú poslušnosť, lebo to uráža jeho zámer s človekom. Takto ľudia chodia aj na prijímanie na ruku. Takýmto spôsobom ich neprivediete k opaku. Mám skúsenosti. Jednoducho so mnou prestali komunikovať.
dominikguzman
Ono tu však máme priamy aj nepriamy nátlak na prijímanie na ruku, nepriamy je ten, že v podstate ľudia toho, kto chce prijímať na jazyk a na kolenách označia za niekoho, kto sa chce len ukazovať, že aký je zbožný a chce sa robiť lepším, takže z toho urobia dokonca akt pýchy. A potom sú tu kňazi, ktorí priamo vynucujú prijímanie na ruku.
U.S.C.A.E.
Toto bola slepá lebo jednoznačne priepastne úctivejší spôsob je Kňazom do úst komunikanta. Je to BOHOčlovek pod spôsobom chleba. Oči majú všetci najprv nahlodať objektívne horší postoj príkladom čo najväčšej možnej úcty, to skyprí pôdu na katechézu.
Človek je tvor symbolov a príkladu.More
Toto bola slepá lebo jednoznačne priepastne úctivejší spôsob je Kňazom do úst komunikanta. Je to BOHOčlovek pod spôsobom chleba. Oči majú všetci najprv nahlodať objektívne horší postoj príkladom čo najväčšej možnej úcty, to skyprí pôdu na katechézu.

Človek je tvor symbolov a príkladu.
dyk
Varovanie
Súhlasím s tebou
dyk
Varovanie
Ale prečo ten svet upadá?
Lena sa stratila úcta nielen k Bohu, ale aj k človeku.
U.S.C.A.E.
To je automaticky ak sa stratí zo zreteľa Boh, človek sa dostane až do otroctva. Bez Boha je dovolené všetko.
obyčajná veriaca žena
Nemôžem rešpektovať takéto biskupa, ktorý dovoľuje zneuctenie Eucharistie. To je proti môjmu svedomiu. A je to vôbec ešte biskup?
U.S.C.A.E.
Je, ale to že je neznamená totálnu bezpodmienečnú poslušnosť. Teraz je to poslušnosť Bohu skrze poslušnosť učeniu.
Nie vždy má Biskup pravdu a nikdy ju nemá len preto že má autoritu. Ja to beriem aj pozitívne, viacerým sa konečne vyjasní správny postoj k poslušnosti. Slepá poslušnosť vždy nakoniec vedie ku skutočnej neposlušnosti.More
Je, ale to že je neznamená totálnu bezpodmienečnú poslušnosť. Teraz je to poslušnosť Bohu skrze poslušnosť učeniu.

Nie vždy má Biskup pravdu a nikdy ju nemá len preto že má autoritu. Ja to beriem aj pozitívne, viacerým sa konečne vyjasní správny postoj k poslušnosti. Slepá poslušnosť vždy nakoniec vedie ku skutočnej neposlušnosti.
Monika Alman
Kniha sa dá objednať na christianashop. Podstatný je jej obsah...aj tú zakážu?
U.S.C.A.E.
o. Biskup Orosh je bojazlivý a strašne upnutý na blud kolegiality. Ešte ale nie je všetkým dňom koniec.
dominikguzman
Proste Slovakia Christiana tu rozbehla vlnu neposlušnosti biskupom a to sa im nepáči. Však po incidente s o. Halkom už je zrejme na ich čiernej listine nepohodlných správ.
Monika Alman
Alebo sú všetci upnutí na svoje teplé miestečká...inak každého pošlú "do dôchodku"
dyk
"o. Biskup Orosh je bojazlivý a strašne upnutý na blud kolegiality."
To nie je blud, ale fakt ale prečo nie sú ostatný biskupi kolegiálny s ním?More
"o. Biskup Orosh je bojazlivý a strašne upnutý na blud kolegiality."

To nie je blud, ale fakt ale prečo nie sú ostatný biskupi kolegiálny s ním?
U.S.C.A.E.
To je blud, lebo Biskupi nie sú masa každý si je pánom v diecéze. Synoda tu nebude mať prekážky to garantujem. Každú jednu herézu zavedú, týmto to ukázali. Nie totiž nemenné učenie, ale časná móda je im merítkom. Resp. rozmary. Kristus je pre nich voliteľný doplnok. V skutočnosti JE to dobre masky kompletne padli a je po štipke ilúzii o stave RKC. Od hora nadol je zlý.
Zuz S
Inac je to napisane tak alibisticky... po konzultacii s biskupom Oroschom... nevieme, co bolo povedane, ako sa k tej konzultacii trnavsky biskup staval, ale je to dobry sposob, ako o. Oroscha dat dolu, alebo skryt sa za neho. Ak by vyslovene nesuhlasil, je mozne v tejto totalite vydupat si, ze Schneider do Trnavy pride? Osobne som bola svedkom toho, ako o. Orosch na sv. omsi na Bozie Telo obhajoval …More
Inac je to napisane tak alibisticky... po konzultacii s biskupom Oroschom... nevieme, co bolo povedane, ako sa k tej konzultacii trnavsky biskup staval, ale je to dobry sposob, ako o. Oroscha dat dolu, alebo skryt sa za neho. Ak by vyslovene nesuhlasil, je mozne v tejto totalite vydupat si, ze Schneider do Trnavy pride? Osobne som bola svedkom toho, ako o. Orosch na sv. omsi na Bozie Telo obhajoval prijimanie do ust a specialne i na kolenach, a v pritomnosti knaza rehole Frantiskanov, ktory ludom prikazuje postavit sa. Povedal to velmi vychovne, upozornil, ze ziadny knaz si nemoze dovolit niekoho stavat.
Monika Alman
Žeby "2 muchy 1 ranou". No ani to by ma neprekvapilo...
Jozef Christian
tak už aj Oroscha dostali?!
že Bober sa tak vyjadril, sa nečudujem, ale zrejme maju niečo na Oroscha
Monika Alman
Je to do očí bijúce...A čože KBS vadí, že by povedal Mons. Schneider ako to u nich majú na sv.omši s Eucharistiou v Kazachstane a že inak je to svätokrádež...že by si nebodaj slovenskí veriaci vyžadovali nápravu a ich sebareflexiu? Nehorázne...Týmto krokom len potvrdili komu lezú pod chvost...
U.S.C.A.E.
Chápem prečo nemohol. Tá kniha rozbíja propagandu o úžasnosti NOMu a nepotrebnosti TLO. Modernisti v štruktúrach ju isto čítali v orgináli a okamžite pochopili jej nebezpečnosť pre nich.
Už ten výrok: Kristus nás nespasil ani večerou ani čítaním Písma. Už toto heretikov vydesilo a zdvihlo im mandle.More
Chápem prečo nemohol. Tá kniha rozbíja propagandu o úžasnosti NOMu a nepotrebnosti TLO. Modernisti v štruktúrach ju isto čítali v orgináli a okamžite pochopili jej nebezpečnosť pre nich.

Už ten výrok: Kristus nás nespasil ani večerou ani čítaním Písma. Už toto heretikov vydesilo a zdvihlo im mandle.
Monika Alman
Mike, Vy ste už tú knihu čítal? A dala by sa nejako kúpiť? Lebo do Viedne za ním nebudem môcť ísť...Ešte tie skratky prosím rozpísať. NOM je predpokladám niečo s novou omsou a tlo netusim...ďakujem
U.S.C.A.E.
Tradičná latinská omša a to druhé Nová omša resp. Nový omšový poriadok: Novus ordo missae. Mne ti to vám náramne pripomína nový svetový poriadok, to ale asi bude iba náhoda 😊.
Viem iba o pôvodnom vydaní o slovenskom preklade neviem kde by sa dal. Snáď v Slovakia Christiana v internetovom knikupectve.More
Tradičná latinská omša a to druhé Nová omša resp. Nový omšový poriadok: Novus ordo missae. Mne ti to vám náramne pripomína nový svetový poriadok, to ale asi bude iba náhoda 😊.

Viem iba o pôvodnom vydaní o slovenskom preklade neviem kde by sa dal. Snáď v Slovakia Christiana v internetovom knikupectve.
Monika Alman
Paráda 😀. Ďakujem, možno ich to napadne v Christiane...zatiaľ Vás "nos" nesklamal, takže to druhé...
Marieta Ria
Tak vraj rozdeľovanie veriacich... a čo sa dialo počas covidu, keď do niektorých kostolov púšťali len zaočkovaných a kontrolovali to pri vstupe do chrámu?? To nebolo rozdeľovanie a segregácia?? Toľké pokrytectvo - odoprieť mu návštevu a uisťovať ho o svojich modlitbách! Tu neplatí, prijať každého, aj toho, kto má iný názor? Vydiskutovať si to s ním, v čom máme rozpory??
O tom spôsobe prijímania …More
Tak vraj rozdeľovanie veriacich... a čo sa dialo počas covidu, keď do niektorých kostolov púšťali len zaočkovaných a kontrolovali to pri vstupe do chrámu?? To nebolo rozdeľovanie a segregácia?? Toľké pokrytectvo - odoprieť mu návštevu a uisťovať ho o svojich modlitbách! Tu neplatí, prijať každého, aj toho, kto má iný názor? Vydiskutovať si to s ním, v čom máme rozpory??
O tom spôsobe prijímania - veď počas plandémie ani sa nestihli pýtať a mať dovolenie od Sv. Stolice, ale rovno zaviedli - veď sa aj v priamom prenose priznali, že nebolo kedy...
Hlavne, že všelijakí dúhoví zástancovia majú prístup do vraj katolíckych médií, dokonca ich vychvaľujú ako vzor (v KN farárka podporujúca LGBT)... Tí nespôsobujú nesúlad a rozdeľovanie veriacich?? Katolícka charita má LGBT propagandu na svojich stránkach - všetko v pohode - nijaké rozdeľovanie veriacich? V priamom prenose na TV Lux bohorúhanie istého vraj bioetika Glasu, kde vítal "vakcínu" ako príchod Ježiša Krista - kto sa ohradil proti tomuto rúhaniu?? Prečo nebolo vystúpenie proti št. moci, ktorá žiadala minimálny počet ľudí v kostole a nakoniec prevenčne zatvorili kostoly - to nebolo rozdeľovanie?? To neboli rozpory medzi veriacimi??
Coburg
Presne tak - najväčšie rozdelene medzi katolíkmi dosiahla práve KBS. Už čakám kedy aj mne zakážu M ROSU, možno to ani nie je ďaleko.
dominikguzman
O M Rosu sa už z časti postarali, pravdepodobne vnútorným obeznikom, sám si mi povedal.
Hermenegild
Nebohý protonotár dp.Vincent Malý, ktorý sa zaslúžil o vydanie mnohých pobožností z tridentu, uviedol v časopise Liturgia pred 20-30-timi rokmi, ktorý už zrušili, že KBS nemá výkonnú právomoc v RKC, tú majú jednotliví biskupi v svojich diecézach, za ktoré sa zodpovedajú pred Bohom. KBS vytvorili po 2VK a povýšili ju za "národné magistérium". Najlepšie to vidieť v Nemecku, čomu a komu to …More
Nebohý protonotár dp.Vincent Malý, ktorý sa zaslúžil o vydanie mnohých pobožností z tridentu, uviedol v časopise Liturgia pred 20-30-timi rokmi, ktorý už zrušili, že KBS nemá výkonnú právomoc v RKC, tú majú jednotliví biskupi v svojich diecézach, za ktoré sa zodpovedajú pred Bohom. KBS vytvorili po 2VK a povýšili ju za "národné magistérium". Najlepšie to vidieť v Nemecku, čomu a komu to slúži.
Hermenegild
Tak, ako bolo zrušené Summorum pontifikum B XVI., tak zlikvidujú v rámci "jednoty" všetko katolícke v RKC.
U.S.C.A.E.
Ono tieto konferencie sú schizmatizujúca až demokratizujúca paraštruktúra. Nedá sa svietiť. Tak je.
Jan Griglak
KBS ide ruka v ruke s liberálmi a s progresívcami.