Pilotní CBDC ukazuje, že centrální banka má plnou kontrolu.

Další údajná konspirační teorie se stává pravdou. Opět se tedy potvrzuje, že jen stačí jakoukoli nepohodlnou zprávu uvést do sféry dezinformací, dát jí nálepku konspirace a lid se o danou věc přestane zajímat.

Co není na svatém mainstreamu přece nemůže být pravda. To si možná mysleli i ti šílenci, kteří stáli fronty na digitální identitu propojenou s CBDC. A věřím, že také u nás bychom podobné fronty zaznamenali.

Ovšem pokud by se ti jedinci stojící ve frontě zřejmě s příslibem budoucího nepodmíněného příjmu (na který nyní mainstream po celém světě tyto hlupáky láká) včas informovali, pak by věděli, že se stali objektem testování budoucí digitální diktatury v neofeudálním světě, kde nikdo nic nevlastní, vše se sdílí a i ten nepodmíněný příjem je třeba si zasloužit absolutní poslušností.

A pokusné ovečky se nenašly pouze v Evropě. Také systému velmi poslušný falešný brazilský prezident Lula, který záhy po nástupu zavedl tvrdou cenzuru, povinné covid očkování a omezení opozice, se rozhodl, že občany země, ve které zřejmě díky pomoci CIA vládne, poskytne pro podobný experiment s CBDC.

Pilotní projekt Real Digital od Brazilské centrální banky tak nyní umožňuje zmrazení peněženek uživatelů a snížení zůstatků, na což vždy upozorňovali „konspirační teoretici.“

Prezident centrální banky Roberto Campos Neto představil brazilskou digitální agendu v listopadu 2022 a představil náhled aplikace Real Digital.

Campos prohlásil: „Zdá se, že Real Digital, digitální měna brazilské centrální banky (CBDC), tokenizuje bankovní systém,“ a vysvětlil, že „CBDC není nic jiného než token vydaný bankou při vkladu“.

Podle zprávy novináře Vini Barbosy na webu Portal do Bitcoin je to však zjevně víc než to.

V pondělí 3. července centrální banka Brazílie (Bacen) zveřejnila informace o pilotním projektu centrální banky pro digitální měnu, který umožnil veřejnosti účastnit se zkoušky.

V důsledku toho vývojáři zjistili, že digitální měna umožňuje uživatelům zmrazit a manipulovat s jejich peněženkami.

Podle Barbosy poté, co byla na GitHubu zveřejněna dokumentace brazilského pilotního projektu CBDC, brazilská centrální banka také povolila zahájení veřejného auditu zdrojového kódu systému.

Veřejná a kolaborativní recenze jejich pilotního projektu CBDC na otevřené platformě „Kit Onboarding“ obsahuje dokumentaci a konfigurační soubory, ke kterým má každý přístup.

Jako jeden z účelů publikování pilotního projektu je dostávat zpětnou vazbu – veškerá dokumentace podléhá dalšímu vývoji nebo změnám.

Není překvapením, že recenze vzbudila pozornost a zpětnou vazbu řady vývojářů, kteří poté kód analyzovali a objevili některé neznámé vlastnosti kódu (příkazy).

Tyto funkce v podstatě umožňují správcům provádět několik relevantních změn v datech účetní knihy CBDC, které mají přímý dopad na uživatele.

Full-stack vývojář, Pedro Magalhães , specializující se na blockchain a DeFI a programovací jazyk Solidity, na LinkedIn oznámil , že „reverzně zkonstruoval zdrojový kód CBDC Solidity prostřednictvím ABI (rozhraní) společnosti Real Digital.

Magalhães napsal:

„Nedávno jsem se ponořil do světa ABI (rozhraní) Real Digital, iniciativy centrální banky, se záměrem prozkoumat možná zranitelnost z čistě didaktických důvodů.“

Magalhães v rozhovoru pro Portal do Bitcoin vysvětlil, že „reverzní inženýrství je technika pro pochopení toho, jak systém funguje pozorováním jeho chování, a že aplikační binární rozhraní (ABI) je v podstatě způsob, jak používat Smart Interacting Contracts na Ethereum.“


Je to jako manuál, který vysvětluje, jak číst a psát smlouvu.

Dále vysvětluje: „Analyzoval jsem ABI, abych pochopil funkce Real Digital a objevil různé funkce, které se tam implementovaly.“

Výsledkem byly četné poznatky, včetně operací, jako je „ražba“ tokenů Real Digital a aktivace/deaktivace cílových účtů.

Navíc pomocí reverzního inženýrství dokázal najít funkce, které mohl vykonávat jakýkoli subjekt pověřený správcem nového systému – centrální bankou.

Na základě této analýzy Pedro říká, že bylo možné znovu vytvořit inteligentní smlouvu použitou v pilotním projektu Solidity (počítačový jazyk).

Tato smlouva umožňuje provádět následující funkce:

Zakáže účet, který má povoleno přenášet tokeny.
Povolí účet, který byl dříve uzamčen pro přenosy tokenů.
Zvyšuje zmrazený zůstatek adresy peněženky.
Sníží zmrazený zůstatek adresy peněženky.
Přepíše funkci převodu ERC20 na účet pro kontroly stavu účtu a zmrazené prostředky.
Přepíše funkci ERC20 na účet pro kontroly zůstatků a zmrazené prostředky.
Vytváří nové skutečné digitální tokeny pro konkrétní adresu.
Zničí určitý počet skutečných digitálních tokenů.
Pozastaví přenos tokenů.
Obnoví přenos tokenu.
Načte zmrazený zůstatek adresy peněženky.
Kontroluje, zda je účet autorizován pro převody tokenů.
Přenáší žetony z jedné peněženky do druhé.
Přenáší a vypaluje tokeny z peněženky.
Zničí tokeny z konkrétního účtu.

Tyto funkce může provádět jakýkoli orgán pověřený centrální bankou prostřednictvím jiné funkce (také obsažené ve zdrojovém kódu) nazvané „Kontrola přístupu.“

Portal do Bitcoin také ověřil existenci těchto funkcí ve zdrojovém kódu Real Digital a potvrdil je s dalšími vývojáři.

Určeno pro testovací prostředí?

Podle Barbosy brazilská centrální banka původně uvedla, že „ pilotní projekt Real-Digital je určen pouze pro použití v testovacím prostředí a neměl by být reprodukován pro skutečné operace.“

Na dotaz zprávy však centrální banka uznala možnost vykonávat funkce, které Magalhães objevil.

Centrální banka potvrdila své plány zachovat funkce, které umožňují měnovému úřadu a oprávněným orgánům zmrazit uživatelské účty , vyčerpat zůstatky na cílové adrese, zabavovat a razit nové jednotky digitální měny (CBDC).

Barbosa tweetoval:

„K dnešnímu dni existují pouze populární spekulace o tom, zda budou zachovány po oficiálním spuštění Real Digital nebo zda byly vyrobeny pouze pro testovací síť.“

Úplná zpráva (v portugalštině): uol.com.br/bc-podera-cong

Tato možnost „zmrazit nebo držet finanční prostředky“ držené v tomto systému je podle centrální banky chráněna současnou brazilskou legislativou. Opravdu jsme čekali něco jiného? Proč by se vzdali těch funkcí, které jim usnadňují ovládání mas?

Další údajná konspirace tak již byla potvrzena jako realita…

Prvý výsledok vojny proti hotovosti vyhlásenej WEF - gloria.tv

Globální digitální měna vázaná na globální digitální ID bude brzy vyžadována - gloria.tv

Centrální bankéři plánují implantovat CBDC v čipech pod kůží - gloria.tv

Ďalšie celosvetové diabolské zákony proti vlastným občanom - gloria.tv

10 zásadních bodů, které by měl vědět každý z vás - gloria.tv

Mike Yeadon o falešné pandemii, digitální identitě a CBDC – 2. díl - gloria.tv
Public domain