Clicks2.5K

Sväté prijímanie na ruku - mýlil som sa

Otáľal som napísať o svojej skúsenoti, keďže som predtým v komentároch písal, ako je dôležité prijímať Božie Telo, hoci aj na ruku, ďalej o poslušnosti voči nariadeniu biskupov, atď. Treba spomenúť, že nikdy som prijímanie na ruku nepresadzoval, neobhajoval, len som tvrdil, ak človek nemá na výber, tak je lepšie Ježiša prijať aj na ruku, ako ho neprijímať vôbec, lebo ak ho prijímať nebudeme, jedine diabol z toho môže mať osoh.

Nechcem nejako do hĺbky rozoberať samotné nariadenie, ktoré v podstate veriacich núti zneucťovať Eucharistiu, a ktoré sa mi od začiatku nepáčilo, ako ani zatvorené kostoly, mimo iného na najväčšie kresťanské sviatky. O hygnieckosti je tiež možné rôzne polemizovať, nuž takéto veci sa nediali ani pri horších epidémiách. O živote a smrti rozhoduje Boh. Biskupi mohli dať jednoducho výnimku z účasti na bohoslužbách tým veriacim, ktorí majú strach, alebo sú v rizikovej skupine. Pre zvyšných veriacich nechať kostoly otvorené a zachovať aj podávanie svätého prijímania. Cirkev nemôže a nesmie byť podriadená štátu, inakšie sme potom zrejme od bývalého režimu ďaleko nepokročili.

Teraz k samotnej mojej skúsenosti, alebo zážitku. Môžete ma považovať za blázna a nemusíte mi vôbec veriť. Môžete si povedať, že chcem len pútať pozornosť, a čo si ešte nevymyslím. Pred svätým prijímaním som pred dvoma týždňami najprv začal pociťovať veľký nepokoj a nervozitu. Ako som však naďalej chodil k svätému prijímaniu, tak som začal pociťovať bolesť na dlani, na ktorú mi bola položená hostia. Spočiatku to trvalo len chvíľku, ale po čase už celé hodiny. Rozhodol som sa teda, ako mnohí z vás tu na Glorii, už prijímať len duchovne, hoci tým zrejme budem u iných v kostole vzbudzovať pohoršenie, že nechodím k prijímaniu, ale už jednoducho nemôžem.

Zároveň toto celé vnímam ako súčasť duchovného boja. Nebudem teda márniť čas apelovaním na biskupov a kňazov, ale siahnem po duchovnej zbrani, tej najlepšej na svete, hovorím o ruženci, duchovnom meči, o ktorom Fatimská Panna Mária povedala sestre Lucii krásne slová plné nádeje: „Neexistuje žiaden problém, či už v rodine, alebo vo svete, ktorý by nebolo možné vyriešiť pomocou ruženca.“ A tak sa budem modliť ružence na úmysel za návrat podávania svätého prijímania na jazyk na Slovensku, ako aj obetovať na tento úmysel celodenné pôsty o vode, a o čaji v stredy a piatky. Taktiež k tomu pridám modlitby Memorare (Spomeň si). A rovnako tak, aby aj kostoly už neboli viac zatvorené, ako hovorí Ježiš v knihe In Sinu Jesu: „Vtedy pochopia, aká veľká urážka je zamykať moje kostoly, klásť prekážky medzi mňa a môj ľud, uprostred ktorého som sa rozhodol prebývať.“(str. 59. 8 riadok)

Nemám právo vyhlasovať nejakú krížovú výpravu, nechcem ani byť neposlušný voči biskupom, ale Slovensko nesmie dovoliť, aby sa stalo prijímanie na ruku zvykom a pravidlom, a preto sa obraciam na Vrchnú Veliteľku Nebeských Vojsk, našu Mamu, našu Sestru, ktorá má viesť tento duchovný boj posledných čias, lebo takto sa to Pánovi páči, aby bola jeho Matka oslávená. Obráťme sa všetci na ňu a zverme jej túto vec, v opačnom prípade sú aj Slovensku venované slová nášho Pána: „Ale nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde?“ Zdieľajte prosím tento článok ďalej, budem rád, keď sa k tomuto boju pripojí čo najviac ľudí. Verme Preblahoslavenej Panne Márii, že sa o to postará.

Pochválený buď Ježiš Kristus!

Miroslav Čonka 9.7.2021
Hermenegild
Niektorí mladí kňazi sa prestávajú obliekať do ornátu na sv. omši, lebo je horúco.
apredsasatoci
Nabudúce prídu v šortkách. A na nohách budú mať plutvy. 😂
dominikguzman
Keď upadá eucharisticka úcta, upadaju priamo úmerne aj kňazi.
Hermenegild
Tá potopa na prahu vstupu do Litmanovej /Jarabina/ je tiež znamenie.
Hiwea
V Košickej diecéze (v Košiciach určite) je problém prijať eucharistiu do úst v rímskokatolíckom kostole. To je vďaka nariadeniu arcb. Bobera.
Peter(skala)
v seminarnom kostole v nedelu na konci radu :)
Ešte že maju dobrého rektora Štefana...
Peter(skala)
Niet za čo dakovať Boberovi, ale rektorovi :)
Hiwea
Ďakujem Peter za tip. Určite využijem. Písala som, že Bober to explicitne prikázal kňazom v arcidiecéze, že eucharistiu treba podávať len do ruky. Z uvedeného dôvodu (tzn. "vďaka" nemu) takmer všetci kňazi (nepoznám nikoho bohužiaľ) podávajú len do ruky.
Marieta Ria
Vyzerá to tak, že on sa angažoval radšej v reklame na vakcínu a vysviacaní vakcinačného centra - takže pre neho sú sväté asi Covid pravidlá!! Je to strašné - počúvať, čo sa deje na východe, v Košiciach, kde je podľa mňa silne veriaci ľud a takéto praktiky... Až sa tomu nechce veriť, že je to možné!!
dominikguzman
Ja sám som Košičan, takže viem.
Peter(skala)
Ked už, tak "kvôli nemu" (spisovne a gramaticky správne:) a Bohužial :) lebo Boh je meno nášho Stvoriteľa, ktoré sa musí vyslovovať nie len s važnosťou, ale aj s uctou, že ide o Jeho majestátne meno. Nesmie sa skomolovať vo frazach ako to robia pohania a pritom iné mená, či názvy povyšuju na piedestal až tak, že si daju námahu ich písať velkými a tučnými písmenami ... radšej by som napísal …More
Ked už, tak "kvôli nemu" (spisovne a gramaticky správne:) a Bohužial :) lebo Boh je meno nášho Stvoriteľa, ktoré sa musí vyslovovať nie len s važnosťou, ale aj s uctou, že ide o Jeho majestátne meno. Nesmie sa skomolovať vo frazach ako to robia pohania a pritom iné mená, či názvy povyšuju na piedestal až tak, že si daju námahu ich písať velkými a tučnými písmenami ... radšej by som napísal bober s malým b ako Božie meno ale chápem, jednoducho chceš vyjadriť nesuhlas s týmto systémom, ktorý arcik spôsobil, beuzohladu na gramatiku

Mna to tiež mrzí, podla mna arcika dostala nepripravenosť... čakal utoky Zleho od rôznych stran ako je okultizmus, sekty, dokonca politické ideologie ale nečakal že to príde zo strany vedy a zdravotnictva. Nebol na to prtipravený a to ho dostalo a ešte stále drží v zajatí... možno sa o tom presvedčí až neskôr a možno nie, podobne ako František a spol.

Treba sa obraciať na knazov, ktorí ešte maju tolko sudnosti a podávaju Eucharistiu do ust.
dominikguzman
Bober má brata lekára, takže možno aj to malo na neho vplyv.
Peter(skala)
presne na to som tiež myslel, že aj ked Bober sám sa nevyzná v "medicine", tak viac dá na brata ako na odbornikov (antivaxerov)

Lenže to by trebalo overiť, aby sme azda nekrivdili jeho bratovi
dominikguzman
Vyzerá to tak, že sme tu viacerí Košičania. Aj doktor Andrej Janco, dnes už známy antivaxer, je tiež Košičan. Nechcem krivdiť nikomu, ale z prvej ruky viem, ako je naše zdravotníctvo u nás v Košiciach nastavené, že najprv uprednostňujú zaočkovaných, než tých, čo prekonali samotný covid. Ako keby vakcína na pôvodný vírus bola účinnejšia, než prekonanie samotného pôvodného vírusu. Veď to hovoril …More
Vyzerá to tak, že sme tu viacerí Košičania. Aj doktor Andrej Janco, dnes už známy antivaxer, je tiež Košičan. Nechcem krivdiť nikomu, ale z prvej ruky viem, ako je naše zdravotníctvo u nás v Košiciach nastavené, že najprv uprednostňujú zaočkovaných, než tých, čo prekonali samotný covid. Ako keby vakcína na pôvodný vírus bola účinnejšia, než prekonanie samotného pôvodného vírusu. Veď to hovoril už doktor Bukovský, že keby mu kedysi toto povedal študent medicíny na skúške, tak ho odtiaľ vyrazí. Teraz už je to norma medzi lekármi tomuto veriť, lebo fakt ide len o vieru a nie o vedu.
U.S.C.A.E.
ináč peter skala má v argumentácii chybu nie sú odborníci preto že odmietajú sérum ktoré spôsobuje kdečo ale odmietajú to preto že sú vedci a lekári nevedci majú stále na pamäti úplne prvú zásadu z istej prísahy ak ostatní zabudli nie je to riekanka ale PRÍSAHA! a dovolená sa musí dodržiavať pod ťažkým čiže smrteľným hriechom
Peter(skala)
Skalka, mal by si argumentovať presnejšie :)
Hiwea
Dnes vo Veľkom Šariši mal kázeň Bober a zase o vakcínach. Ešte aj na odpustovú sĺávnosť škapuliarskej Panny Márii sa nájde v téme vakcinácia a odsúdenie antivaxerov. Ako keby bol manažérom Phizeru.
Peter(skala)
zaujimavé, že v médiach akosi nepočuť jeho brata Juraja, žeby sa vyjadril ku očkovaniu. Je pravda že je "len" chirurg, ale ked už v mediach vystupuju ovela bezvýznamnejší lekári, tak by bolo zvláštne, ak by on bol za očkovanie a predsa ho nepreferovali v mediach.

Bud je proti očkovaniu a preto ho v mediach radšej ani nespomínaju alebo ho len ešte neoslovili. Uvidíme... čas ukáže, ale keby bol …More
zaujimavé, že v médiach akosi nepočuť jeho brata Juraja, žeby sa vyjadril ku očkovaniu. Je pravda že je "len" chirurg, ale ked už v mediach vystupuju ovela bezvýznamnejší lekári, tak by bolo zvláštne, ak by on bol za očkovanie a predsa ho nepreferovali v mediach.

Bud je proti očkovaniu a preto ho v mediach radšej ani nespomínaju alebo ho len ešte neoslovili. Uvidíme... čas ukáže, ale keby bol proti očkovaniu, tak to by išlo o poriadne rozdelenie v rodine. Presne o tom, čo hovoril Ježiš v Evanjeliu a poriadny paradox, že ten (Bernard Bober) , ktorý by mal byť v Cirkvi vzorom, je na pohoršenie a laik v Cirkvi (Juraj Bober)- odborník v praxi zdravotnictva naopak vzorom.
Hiwea
Aký to rozdiel. Kázeň biskupa Gadeckého a biskupa Bobera. So Slovenskom to išlo riadne za posledné 10 rokov dole. Naši biskupi sa nesprávajú ako apoštoli - otcovia, sú to oportunisti, ktorí mi veľmi pripomínajú veľradu z čias nášho Pána Ježiša.
apredsasatoci
Kresťan určite nie je vojak so železnou disciplínou, ale s radikálnou disciplínou.
Marieta Ria
Chcem sa len spýtať, vo vašom kostole nie je kňaz ochotný na záver sv. prijímania podať Eucharistiu do úst? Pokiaľ viem, aj keď je od o. biskupov "dovolené" na ruku, vždy sú ľudia, ktorí trebárs majú zdravotné dôvody (chôdza o paličke, trasúce ruky...), alebo takým spôsobom nie sú ochotní prijímať a na konci im kňaz umožní takto prijímať samozrejme. To nemôže odmietnuť! Nemá sa na čo vyhovoriť, …More
Chcem sa len spýtať, vo vašom kostole nie je kňaz ochotný na záver sv. prijímania podať Eucharistiu do úst? Pokiaľ viem, aj keď je od o. biskupov "dovolené" na ruku, vždy sú ľudia, ktorí trebárs majú zdravotné dôvody (chôdza o paličke, trasúce ruky...), alebo takým spôsobom nie sú ochotní prijímať a na konci im kňaz umožní takto prijímať samozrejme. To nemôže odmietnuť! Nemá sa na čo vyhovoriť, lebo už tí, čo sa akože "boja nákazy" už prijali Telo Kristovo! Je to veľmi smutné, lebo nie sú žiadne dôvody na takýto spôsob prijímania a stále to pretrváva. Keby chceli argumentovať vírusom - ten sa nad 20 stupňov nešíri a 25 stupňov ho NIČÍ!! A to sú tvrdenia "ich" človeka Krčméryho!! Písala som ešte v decembri 2020 o. biskupom, o. i. aj o tom, ako môže svätená voda byť zdrojom nákazy a ako ma môže "nakaziť" živý BOH?? (žiadna reakcia) Aká je to potom viera? Poznám kňaza, ktorý na konci sv. prijímania - keď podáva niekoľkým ľudom Eucharistiu do úst, ide si po každom jednom podaní dezinfikovať ruky k oltáru!! Pýtam sa - komu verí tento kňaz?? ... Duchovné sv. prijímanie - "len" s takouto formou sme sa museli uspokojiť počas zákazov a zatvorených kostolov, takže teraz by mi bolo veľmi ľúto prijímať len duchovne! Tiež som chodila zo začiatku do rúk, ale teraz idem na konci a kňaz vďaka Bohu mi ho dá do úst a po kľačiačky v lavici - automaticky, bez problémov. Ale stačí vidieť už to, či kňaz, keď vyjde pred oltár, je bez rúška - viem, že je dobre. Tam, kde je upnutý, v respirátore - už to nie je OK. Tento spomínaný, keď som sa ohradila na to, keď označil počas trvania zatvorených kostolov, snahu o častejšie fyzické prijímanie vo vyhradenom čase, za pokúšanie - mi povedal, že či neuznávam duch. sv. prijímanie a že ľudia majú uprednostniť to - aby sa nenakazili a "nepohoršovali" druhých. Takže snahu o živého Krista nemajú ľudia prejavovať, lebo môžu iných týmto "pohoršiť"! To je o čom???... Ďakujem Bohu, že som našla kostol s dobrým kňazom a smiem prijímať do úst. Keď som po dlhom čase mohla takto prijať živého Boha, bola som dojatá k slzám za tú veľkú milosť, ktorú mi dal.
Hermenegild
Marieta, tí ľudia o paliciach prestali úplne chodiť do kostola, nechodia ani von, tak ich prijímanie na ruku zruinovalo ako duchovná apokalypsa a ubralo im to fyzické sily.
dominikguzman
@Marieta I Tam, kde chodím do kostola, každý deň slúži iný kňaz, a nepohnete s tým nijak, lebo všetky nariadenia sa tam dodržiavajú do bodky. Ak by som niečo také žiadal, tak by som akurát dostal pokaranie a prednášku. Stačilo mi, keď som chcel prijímať na kolenách kedysi. Teraz pri tejto mánii to už vôbec nemá zmysel.
Marieta Ria
To je neskutočné, ísť do takýchto extrémov - to je pre nich viac Mikasova vyhláška, ako Všemohúci?? Ale že sa neboja P.Boha? Veď nikde nebolo napísané, že nesmú podať do úst! Veď Mikas a táto zločinecká vláda nie sú nadriadení Cirkvi! Rozprávala som sa s jedným kňazom, ktorý povedal, že situácia v Cirkvi je zložitá... málo je takých, ktorí majú oči a mysle otvorené a zamýšľajú sa nad tým, čo sa …More
To je neskutočné, ísť do takýchto extrémov - to je pre nich viac Mikasova vyhláška, ako Všemohúci?? Ale že sa neboja P.Boha? Veď nikde nebolo napísané, že nesmú podať do úst! Veď Mikas a táto zločinecká vláda nie sú nadriadení Cirkvi! Rozprávala som sa s jedným kňazom, ktorý povedal, že situácia v Cirkvi je zložitá... málo je takých, ktorí majú oči a mysle otvorené a zamýšľajú sa nad tým, čo sa tu deje. Aj s ohľadom na tzv. očkovanie... Poznám o. biskupa - vyrastali sme takmer na jednej ulici, chodili do jedného kostola, kde on miništroval - ktorý za komunistov držal hladovku proti praktikám vtedajších mocipánov a za to bol vylúčený zo seminára na niekoľko rokov. Dnes sa nebúri proti praktikám terajšej moci (to si ani komunisti nedovolili zatvoriť kostoly a dostať sa ku sviatostiam nebol problém, ako počas korony!!) a takmer ako prvý sa hlási k očkovaniu a odobruje ho (lebo Sv. Otec!)! Toto nedokážem pochopiť - čo sa stalo s odvahou človeka a s jeho zmýšľaním? Zlo zostane zlom vždy, aj keď sa vymenia figúrky, aj keď sa zmení režim...
dominikguzman
Tu treba pochopiť, že hierarchicka cirkev je taká armáda, poslušnosť je nado všetko, otázky sa nekladú. Jednoducho sa vykoná to, čo nariadi biskup, predstavený apod. V dnešnej dobe morálneho relativizmu, keď Cirkev bola infiltrovana komunistami, slobodomurarmi, homosexualmi, je táto jej niekdajšia výhoda aj nebezpečná, pretože hrozí, že na vysokú pozíciu sa dostane človek, ktorý tam nemá čo …More
Tu treba pochopiť, že hierarchicka cirkev je taká armáda, poslušnosť je nado všetko, otázky sa nekladú. Jednoducho sa vykoná to, čo nariadi biskup, predstavený apod. V dnešnej dobe morálneho relativizmu, keď Cirkev bola infiltrovana komunistami, slobodomurarmi, homosexualmi, je táto jej niekdajšia výhoda aj nebezpečná, pretože hrozí, že na vysokú pozíciu sa dostane človek, ktorý tam nemá čo hľadať.
Marieta Ria
Kedysi bolo Pacem in terris, ktorý šlo v línii vládnucich... Dnes tu máme niečo podobné... Ako môže kňaz, či biskup odobrovať toto, čo sa tu deje... Oni sú ešte viac obmedzujúci, ako štát - dovolených 6 (!) ľudí na bohoslužbe a predseda KBS ich zruší úplne - prevenčne (pred Vianocami). Veď nám berú najväčšie kresťanské sviatky - kam toto speje? Veď otcovia biskupi sú už väčšinou muži vo veku... …More
Kedysi bolo Pacem in terris, ktorý šlo v línii vládnucich... Dnes tu máme niečo podobné... Ako môže kňaz, či biskup odobrovať toto, čo sa tu deje... Oni sú ešte viac obmedzujúci, ako štát - dovolených 6 (!) ľudí na bohoslužbe a predseda KBS ich zruší úplne - prevenčne (pred Vianocami). Veď nám berú najväčšie kresťanské sviatky - kam toto speje? Veď otcovia biskupi sú už väčšinou muži vo veku... ako môžu prisluhovať tomuto obmedzovaniu a likvidácii pravej viery. Veď už majú bližšie k odchodu z tohto sveta, tam čaká večnosť - z tej nemajú strach? Spreneveriť sa celoživotným zásadám, viere a vernosti Bohu takmer na sklonku života?? Odmietať utrpenie, ktoré by mohlo byť súčasťou presadzovania a chránenia viery v Boha pre náš národ? Veď by mali byť hrdí, že môžu bojovať za Krista, za Cirkev, za obranu viery!!Mali by istejšiu cestu do večného neba!!
dominikguzman
Kňazi a biskupi sú pokusani oveľa viac, než laici, lebo diabol vie, že ak si ich získa, tak s nimi stiahne veľa duší. Netreba veľa, a človek upadne, dokonca stratí vieru. Ťažko povedať, čo našich biskupov viedlo k tomu, čo urobili, ale socha patronky Slovenska v Šaštíne bola zničená. Slovákov za to trest neminie, mnohí zomrú, možno už v ďalšej vlne budú padať ako hrušky.
Hermenegild
Mária Simma, rakúska mystická duša v obetách za duše v očistci, povedala sestre Emanuelle z Medžugoria, že keď zomreli neďaleké rehoľné sestry , ktoré podávali sv. prijímanie /vtedy ešte do úst/ ako mimoriadne rozdávateľky, po smrti im v truhle sčernali ruky. U nás tragicky zahynul pri nehode tiež mimoriadny rozdávateľ, bol veľmi oblúbený, pohreb bol veľmi veľký, bol to ináč zbožný a pokorný …More
Mária Simma, rakúska mystická duša v obetách za duše v očistci, povedala sestre Emanuelle z Medžugoria, že keď zomreli neďaleké rehoľné sestry , ktoré podávali sv. prijímanie /vtedy ešte do úst/ ako mimoriadne rozdávateľky, po smrti im v truhle sčernali ruky. U nás tragicky zahynul pri nehode tiež mimoriadny rozdávateľ, bol veľmi oblúbený, pohreb bol veľmi veľký, bol to ináč zbožný a pokorný muž a poslúchol kňaza, keď mu navrhol, že bude biskupom vymenovaný akolytom, aby mu pomáhal pri rozdávaní, vtedy ešte do úst. Potom kňaz bol smutný, keď ho napomenul, aby si omyl vždy prsty, ale on to nerobil. Rakva ostala zatvorená, nevideli sme ho viac, či mu tiež neočerneli ruky.
Peter(skala)
Dakujem za doplnenie, presne toto som hladal a ako vidím, tak si našiel skôr :)
Hermenegild
Doplním: dostal som Slovo, že je obrovský rozdiel, ak podáva sv. prijímanie žena, aj keď je rehoľníčka oproti mužovi, hoci je len pokrstený a zmocnený oficiálne biskupom na výpomoc kňazovi. Vlastne ani P. Mária sa nikdy nedotkla rukami Eucharistie, hoci povíjala Pána neba a zeme. Takže prijímať do ruky pre ženy je horšie, ako keď tak činia muži !!!
Lucia Kinská
Dominik Guzman, aká som vďačná za Vaše svedectvo, aj pozvanie do "akcie". Ja prijímam od začiatku pandémia buď len do úst alebo duchovne Mám totiž tiež skúsenosti z minulosti s prijímaním do rúk. Vtedy som nevidela v tom žiadny problém, však cirkev to povoľuje.. Časom však som pociťovala ťarchu a nevysvetliteľnú úzkosť, ktorá zo mňa padla veľmi citelnym spôsobom vo chvíli, keď som sa tejto praxi …More
Dominik Guzman, aká som vďačná za Vaše svedectvo, aj pozvanie do "akcie". Ja prijímam od začiatku pandémia buď len do úst alebo duchovne Mám totiž tiež skúsenosti z minulosti s prijímaním do rúk. Vtedy som nevidela v tom žiadny problém, však cirkev to povoľuje.. Časom však som pociťovala ťarchu a nevysvetliteľnú úzkosť, ktorá zo mňa padla veľmi citelnym spôsobom vo chvíli, keď som sa tejto praxi zriekla pred bohostankom v kostole. To bolo v čase, keď som do rúk už ani neprijímala. Z tejto praxi som sa vyspovedala. A aj keď mi kňaz povedal, že to je v "poriadku" teda prijímanie do rúk, ja som to cítila inak. Po tomto ma zalial pokoj. Chvála Pánovi, že som našla ochotného kňaza, ktorý mne a mojej rodine je ochotný podať Pána do úst, aj keď to musí byť na "tajnaka" , aby "ľudia nevideli".. Nemyslím si, že by táto prax na Slovensku v dohľadnej dobe skončila, lebo toto zneuctievanie je plánom satana. Ale ako ste sám povedali, Kráľovná bude kraľovať..Rada sa pridávam k výzve, podľa mojich možností. Oplakavam tento môj žiaľ zakaždým, keď Ho nemôžem fyzicky prijať, či z dôvodu hriechu, nemožnosti byť fyzicky na omši, alebo kvôli spôsobu prijímania. Odprosujem za zneuctievanie počas podávania sv.prijimania za seba aj ostatných. Je to náš "ocistec" a treba ho vďačne prijat a utrpenie obetovať.
Peter(skala)
Časom však som pociťovala ťarchu a nevysvetliteľnú úzkosť, ktorá zo mňa padla veľmi citelnym spôsobom vo chvíli, keď som sa tejto praxi zriekla pred Bohostankom v kostole.
😇

peknééé svedectvo, až ked sa človek zriekne hriechu, až potom sa stáva slobodným, najlepšie pred Bohostánkom
Hermenegild
Ak zavedú podmienku , že len očkovaní môžu na omšu, naši biskupi by mali dať kňazom fakultu, že v nedeľu a prikázaný sviatok budú slúžené dve omše, jedna pre očkovaných a druhá len pre neočkovaných. Predsa o liturgii rozhodujú oni a nie vláda. A nebudú môcť zneužívať výrok, že neočkovaní nakazili očkovaných a naopak.
dyk
Pápež František a Benedikt XVI davali sv. Prijimanie na ruku a nič sa im nestalo.
Je fakt, že dovody na prijimanie na ruku už davno pominuli a nikdy už nebudú, takže by sa k tomu mali vyjadriť aj o. biskupi.
Peter(skala)
tak tým by som si nebol tak istý a ešte je otazne, čo sa im stane, či do konca života alebo po živote
🤔
dalila
@dyk prečo myslíš že už tie dôvody nikdy nebudú?
Peter(skala)
Možno aj tá choroba s hrubým črevom môže byť tým nasledkom, alebo problem s chrbticou, či kolenom atd... ludia častokrat si nechcu pripustiť, že zdravotne problemy maju aj kvôli hriechom, ktoré su spojene s naboženstvom
dalila
On má viac tých problémov, ischias, płuca od mlada
Peter(skala)
ak človek poriadne čita Bibliu a proroctvá, Tradiciu Cirkvi, vedecké študie... tak pride na to, prečo su choroby, ako s nimi žiť a ked treba, tak sa ich zbaviť, ale pritom všetkom hlavne pochopiť zmysel toho, prečo vôbec ich Boh dopustil v živote toho človeka.

Spomínané zdroje informácii hovoria, že choroby su nie len pre hriechy toho človeka, ale niektoré aj pre hriechy svojich blížnych, …More
ak človek poriadne čita Bibliu a proroctvá, Tradiciu Cirkvi, vedecké študie... tak pride na to, prečo su choroby, ako s nimi žiť a ked treba, tak sa ich zbaviť, ale pritom všetkom hlavne pochopiť zmysel toho, prečo vôbec ich Boh dopustil v živote toho človeka.

Spomínané zdroje informácii hovoria, že choroby su nie len pre hriechy toho človeka, ale niektoré aj pre hriechy svojich blížnych, rodiny, či predkov a tu je problem, ktorý mnohí aj katolici nechcu pripustiť, že je potrebné sa modliť za svojich predkov, aby jednak oni boli oslobodení, potom ich rodokmeň a napokon aj dotyčný chorý človek.

Pokial ten človek nechce vnímať zmysel choroby vo svojom živote a to komplexne, tak sa môže stať, že jeho choroba sa s ním bude ťahať aj celý život. Môže to obetovať pre svoj užitok alebo aj na iné umysly, ale pokial sa nebude modliť za svojich predkov, tak minimalne nevyužije možnosť ich zachrany a choroba v ich rode sa bude dalej širiť z generacie na generaciu.

ako hovorí sv.Pavol: preto je medzi vami mnoho chorých a aj umieraju

pristupuju k sviatostiam, spovedaju sa a prijmaju Eucharistiu, ale kedže sa nespovedaju zo všetkého, hlavne nie z toho, čo im chorobu v živote podporuje, tak aj to sv.prijimanie nemá učinok uzdravenia ale presne naopak - odsudenia a tak to môžeme vidieť aj u klerikoch, ktorí odmietaju tento proces uzdravenia a oslobodenia
dyk
Jeden hriech spôsobí vela chorob. Každé zlo pochadza od zleho, ale predtým musí človek dať svoj súhlas a tym "dopadnúť" od Stvoriteľa a tym padom nemá životodarnu miazgu a tak pomaly hinie jeho duša i telo. Preto sú choroby.
Adam a Eva choroby nepozneli. Ako to bolo po pade do hriechu, tak to neviem.
V novej dobe tiež nebudú choroby.
Peter(skala)
Na tu novu dobu sa teším a môžem s istotou povedať, že tam bude ešte lepšie ako v Raji za čias Adama a Evy, pretože v tej dobe mal diabol moc pokušať ludí v Raji, ale v novej dobe (Nová Zem a Nové Nebo) už diabol nebude mať taku moc, kedže bude zavretý v Pekle a to naveky.

Následky hriechu prvých ludí boli námaha, zapáchajuci pot, krvotok, bolesti (aj pôrodné), stárnutie (po 33 rokoch života), …More
Na tu novu dobu sa teším a môžem s istotou povedať, že tam bude ešte lepšie ako v Raji za čias Adama a Evy, pretože v tej dobe mal diabol moc pokušať ludí v Raji, ale v novej dobe (Nová Zem a Nové Nebo) už diabol nebude mať taku moc, kedže bude zavretý v Pekle a to naveky.

Následky hriechu prvých ludí boli námaha, zapáchajuci pot, krvotok, bolesti (aj pôrodné), stárnutie (po 33 rokoch života), smrť.

V novej dobe, toto nebude. Z časti sa dá pozorovať rozdieli na Eve a Novej Eve (Panne Márii). Ona totiž nerodila v bolestiach, nestárla (po 33ke) a to presne ako prorokovala sv.Brigita Svedska, ked jej Ježiš zjavil, že takisto by ženy privádzali na svet deti (zázrakom), ak by nebol dedičný hriech. Napokon aj smrť Panny Márie nebola v zmysle utrpenia ale usnutia.
Roberto 55
Na tzv. Zapade sa prijma Pan Jezis na ruku=bohoruhacstvo uz cele dekady a na Slovensku "iba" od zaciatku plandemie. Ludia si vsak lahko zvykaju, najma ked to nariadia "vlci v ovcom ruchu"=biskupi a Francis s tym nema problem, kedze:"kto som ja aby som sudil?"
Je to velmi vzacne priznat sa verejne k pochybeniu-hriechu ako to urobil pan Conka. Keby ho nasledovali vsetci a prestali prijmat na ruku, …More
Na tzv. Zapade sa prijma Pan Jezis na ruku=bohoruhacstvo uz cele dekady a na Slovensku "iba" od zaciatku plandemie. Ludia si vsak lahko zvykaju, najma ked to nariadia "vlci v ovcom ruchu"=biskupi a Francis s tym nema problem, kedze:"kto som ja aby som sudil?"
Je to velmi vzacne priznat sa verejne k pochybeniu-hriechu ako to urobil pan Conka. Keby ho nasledovali vsetci a prestali prijmat na ruku, tak by toto bohoruhanie museli slovenski "pastieri" zmenit a to iba na ruku a klacat! Ved neklacime pred knazom ale pred Bohom!
Bratia a sestry
a teraz moja osobná skúsenosť,
bol som teraz v nedeľu na Sv. Omši v jednej nemenovanej dedinke a kňaz podával Sv. Prijímanie každému len na jazyk, žiadne na ruku nebolo a ani nikto neprotestoval a ja som mal z tohto kňaza obrovskú radosť a verím že tu radosť mal v tomto kostole určite každý
kde to bolo to neprezradím len zo známych dôvodov
ľubica
mudry kona tak
ľubica
DEO GRATIAS, vitaj v klube verných adoratorov, uctievatelov a odprosovatelov EUCHARISTIE!!! BOH každému takemu ,odmení tento pôst od SP..... alebo hladajte chram kde knaz dáva SP aj do úst...
ľubica
dominikguzman
Ďakujem za poučný dokument, pridal som sa k priateľom Eucharistie, keďže rád adorujem každý deň Krista v bohostanku, ešte radšej vystaveneho v monstrancii. Ježiš ma tiež priviedol ku knihe In Sinu Jesu, a zrejme to bude po Dennicku sestry Faustiny moja najobľúbenejšia kniha. Nemám možnosť veľmi vyberať si kam pôjdem do kostola, keďže sa starám o nezvládnu mamu, a tak môžem ísť na omšu len skoro …More
Ďakujem za poučný dokument, pridal som sa k priateľom Eucharistie, keďže rád adorujem každý deň Krista v bohostanku, ešte radšej vystaveneho v monstrancii. Ježiš ma tiež priviedol ku knihe In Sinu Jesu, a zrejme to bude po Dennicku sestry Faustiny moja najobľúbenejšia kniha. Nemám možnosť veľmi vyberať si kam pôjdem do kostola, keďže sa starám o nezvládnu mamu, a tak môžem ísť na omšu len skoro ráno, keď ešte spí, do najbližšieho kostola. Cítim však oveľa silnejšie Ježišovu lásku a útechu Ducha Svätého, a všetko zverujem do rúk Jeho Matky a Nevesty, Najsvatejsej Panny Márie.
U.S.C.A.E.
Most Holy Trinity, Father, Son, and Holy Ghost, I adore You profoundly, and I offer You the Most Precious Body, Blood, Soul and Divinity of Jesus Christ, present in the tabernacles of the world, in reparation for the outrages, sacrileges and indifferences by which He, Himself is offended. And I draw upon the infinite merits of the Most Sacred Heart of Jesus and of the Immaculate Heart of Mary, …More
Most Holy Trinity, Father, Son, and Holy Ghost, I adore You profoundly, and I offer You the Most Precious Body, Blood, Soul and Divinity of Jesus Christ, present in the tabernacles of the world, in reparation for the outrages, sacrileges and indifferences by which He, Himself is offended. And I draw upon the infinite merits of the Most Sacred Heart of Jesus and of the Immaculate Heart of Mary, that You might convert poor sinners.

fatima.org/…ircumstances-and-dialogue-of-the-1916-apparitions/

ten úkon podávania na ruku je svojou vnútornou povahou svätokrádežný vnútorné dispozície jednotlivých ľudí nesmiem a nechcem riešiť Boh ma chráň od toho ale úkon sám o sebe je svätokrádežným

---
a na porovnávku čo chýba v slovenskom preklade ktorému dal imprimatur Zvolenský:

Modlitba anjela mieru (pokoja), anjela Portugalska daná deťom na jeseň v roku 1916.

"Najsvätejšia Trojica, Otec, Syn a Duch Svätý, s hlbokou úctou sa Ti klaniam a obetujem Ti Najsvätejšie Telo, Krv, Dušu a Božstvo nášho Pána Ježiša Krista prítomného vo všetkých svätostánkoch sveta, na odprosenie všetkých urážok, ktoré sa Ti dostávajú. Prosím Ťa, obráť úbohých hriešnikov, pre nekonečné zásluhy jeho Najsvätejšieho Srdca a na orodovanie Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. Amen."
dominikguzman
Samozrejme, že viem, že by som sa mal ísť z toho vyspovedať, že som takto prijímal, ale skúste to urobiť v takom prostredí, tak vás kňaz ešte vyhodí zo spovednice.
U.S.C.A.E.
Nejdem vás učiť ale akt dokonalej ľútosti ste už vlastne urobili teda jeho kľúčovú časť a to dokonca verejne tu. Toto by sa Katolík mal modliť všade tam kde sa to deje a samozrejme tú úplnú modlitbu nie tú kde niečo záhadne chýba.
U.S.C.A.E.
áno jedny tvrdia že nie je druhý že je a svätý Ján Zlatoústy drží tretiu pozíciu aká to je to predsa sede znalci vypátrajú nemal by som ale ako oni pomiešajú skutočné herézy s domnelými to ma dvíha zo stoličky
Unam Sanctam SK
Nesmierne dôležitý článok o chráme Božom, do ktorého sa pred koncom sveta posadí Antikrist:
https://gloria.tv/post/6N4cxVD7iHyk2WEEgmHtovjvX
Libor Halik shares this
2.5K
Ako som však naďalej chodil k svätému prijímaniu, tak som začal pociťovať bolesť na dlani, na ktorú mi bola položená hostia. Spočiatku to trvalo len chvíľku, ale po čase už celé hodiny. Miroslav Čonka 9.7.2021.
Július7
Muselo by sa pridať hodne ľudí, aby to Panna Mária vyslyšala. Pretože mnoho biskupov v SR túto urážku Ježiša Krista podporujú. Aj starí kňazi podávajú Eucharistiu na ruku, ako keby šlo o cukrík, pričom len posvatené prsty kńazov sa možu dotýkať Eucharistie, rozhodne nie žiadny laik...
Kňazi by mali vedieť, že je to urážka Ježiša a hriech.

Každý katolík by v kostole mal odmietnúť prijímanie na …More
Muselo by sa pridať hodne ľudí, aby to Panna Mária vyslyšala. Pretože mnoho biskupov v SR túto urážku Ježiša Krista podporujú. Aj starí kňazi podávajú Eucharistiu na ruku, ako keby šlo o cukrík, pričom len posvatené prsty kńazov sa možu dotýkať Eucharistie, rozhodne nie žiadny laik...
Kňazi by mali vedieť, že je to urážka Ježiša a hriech.

Každý katolík by v kostole mal odmietnúť prijímanie na ruku a požadovať od kňazov len prijímanie do úst a najlepšie ešte na kĺakátku ako kedysi...Aby si dostatočne uctili taký veľký dar, ako je Eucharistia.
Coburg
Už sa ľudia nedelia len na očkovaných a neočkovaných, ale aj na "ruky" a "ústa". Je smutné, že naše veriace ovce si zvyknú na všetko, aj staré babičky natŕčajú ruky, lebo Cirkev "dovolila". Čo ešte príde? Zásielka sv. prijímania kuriérom na adresu? V USA sú vraj už niekde automaty na sv. Eucharistiu, ako na žuvačky alebo na cigarety. Je vidno, že ľudia sa viac viažu na poslušnoť ako na svoje …More
Už sa ľudia nedelia len na očkovaných a neočkovaných, ale aj na "ruky" a "ústa". Je smutné, že naše veriace ovce si zvyknú na všetko, aj staré babičky natŕčajú ruky, lebo Cirkev "dovolila". Čo ešte príde? Zásielka sv. prijímania kuriérom na adresu? V USA sú vraj už niekde automaty na sv. Eucharistiu, ako na žuvačky alebo na cigarety. Je vidno, že ľudia sa viac viažu na poslušnoť ako na svoje vlastné svedomie. Cirkev chrlí anulácie manželstiev na kilá? Super, porozmýšľam či si to nedám zariadiť - veď Anča od susedov je lepšia ako moja stará, a chce mať svadbu v kostole... Aby to bolo "kóšer". Tých pár týždňov čakania stojí za to, nie?
ľubica
je to vidno aj na pútiach, ti ktorí su verní a prijímaju do ust už prestali chodiť ...len pre tento krutý fakt...
Bratia a sestry
"Muselo by sa pridať hodne ľudí, aby to Panna Mária vyslyšala"

to vôbec nezáleží od množstva ľudí či množstva modlitieb
Samson1
U nás ve farnosti na covid toto. Podává se jen do úst a v kleče. Stává se, že někdo ruku natáhne a pokud zrovna není ministrant a já držím tácek pod hostií, aby případně neupadla a nebo kousky z hostie, tak mu položím ten tácek na ruky a kněz mu řekne, že na ruku nepodává. Stalo se, že odešla duše uražená, ale kněz požaduje i pokleknutí. Míváme více mší tradičních a to je automatické v kleče a …More
U nás ve farnosti na covid toto. Podává se jen do úst a v kleče. Stává se, že někdo ruku natáhne a pokud zrovna není ministrant a já držím tácek pod hostií, aby případně neupadla a nebo kousky z hostie, tak mu položím ten tácek na ruky a kněz mu řekne, že na ruku nepodává. Stalo se, že odešla duše uražená, ale kněz požaduje i pokleknutí. Míváme více mší tradičních a to je automatické v kleče a do úst po celou tuto "postní covidovou dobu". Někteří farnícvi jdou raději na poutní místo na mši, líbí se jim roušky, desinfekce, na ruku a kostel bez svěcené vody. Už nám chtějí kněze převelet, někteří věřící si stěžují amá přijít svědek covidův, respirátor, desinfekce, přijímání na ruku. V takovém prostředí asi kostelníka vykonávat nemohu. Achjóóó. 😇 Ale mohu dodat, že za celou dobu covidovu jsem nebyl na mši snad jen celkem dvacetkrát a v neděli pravidelně na jednom NOMU a Tridentské v 11 h. Kněz odmítl sloužit mši u obětního stolu, už slouží jen u oltáře ad oriente a proměňování se modlí latinsky, aspoň se k mé spokojenosti vyhne u proměňování vína za všechny, za mnohé, pro multis. Je to boj. Teď soudruzí útočí vakcínami, které striktně odmítám.
Mila22
Také se přidávám k Samsonovi, na NOM už nechodím, nejde to. A když už třeba na pohřeb, tak přijímám duchovně, ale obvykle jdu rano na tridentskou se sv.prijimanim vkleče a do úst.
Kez by se kněží vrátili ke starým způsobům slouzeni oběti Nejsvětější.
Sedevakantistický kanál
@Mila22 Mnoho "diecéznych" "kňazov" nie sú praví kňazi, lebo boli ordinovaní takmer s istotou nepravými biskupmi, ktorí boli zas konsekrovaní neplatným obradom Pavla VI. Tu nájdete k tomu viac:

vatikankatolicky.com/novy-obrad-biskupskej-konsekracie/
vatikankatolicky.com/novy-obrad-vysviacky/

Kde obrdžať sviatosti, mali by ste si to pozrieť.
vatikankatolicky.com/kde-obdrzat-sviatosti/

Človek …More
@Mila22 Mnoho "diecéznych" "kňazov" nie sú praví kňazi, lebo boli ordinovaní takmer s istotou nepravými biskupmi, ktorí boli zas konsekrovaní neplatným obradom Pavla VI. Tu nájdete k tomu viac:

vatikankatolicky.com/novy-obrad-biskupskej-konsekracie/
vatikankatolicky.com/novy-obrad-vysviacky/

Kde obrdžať sviatosti, mali by ste si to pozrieť.
vatikankatolicky.com/kde-obdrzat-sviatosti/

Človek samozrejme musí odmietnúť Františka ako heretika a antipápeža a odmietnúť falošný ekumenizmus a Jána Pavla II. ako modlára, a takisto nemôže ísť na nedeľnú a sobotnú omšu, lebo kňaz môže dávať kázeň. Okrem zopár SSPX kňazov, ktorí boli riadne ordinovaní platnými biskupmi, tak v západnom obrade na Slovensku prosto nenájdete kňaza, ale v podstate len falošných kňazov, ktorí vysluhujú chlieb a nie Telo Pána.
dominikguzman
@Sedevakantistický kanál Fakt „zbožňujem“ keď sa niekto povýši nad pápeža, a šíri svoju nenávistnú reč, ktorou otravuje všetkých ostatných, a osočuje, a očierňuje kňazov. Všetko je neplatné, len ja ďakujem Bohu, že nie som ako ostatní, že som spravodlivý, a bijem sa do pŕs, aký som zbožný, nie? Hovorí sa, že pýcha peklom dýcha. Beda takýmto novodobým zákonníkom a farizejom, aby vám do nosa …More
@Sedevakantistický kanál Fakt „zbožňujem“ keď sa niekto povýši nad pápeža, a šíri svoju nenávistnú reč, ktorou otravuje všetkých ostatných, a osočuje, a očierňuje kňazov. Všetko je neplatné, len ja ďakujem Bohu, že nie som ako ostatní, že som spravodlivý, a bijem sa do pŕs, aký som zbožný, nie? Hovorí sa, že pýcha peklom dýcha. Beda takýmto novodobým zákonníkom a farizejom, aby vám do nosa nenapršalo.
apredsasatoci
Zvláštna doba.
Človek povie Pravdu a kresťania ho obvinia z nadutosti, nenávisti a pýchy.
Skúmajme!
Sedevakantistický kanál
@dominikguzman Ty vôbec nevieš o čom rozprávaš. Prezentoval som fakty, čož nie je nenávistne. A František nie je pápež, sa zobuď!

Ja nevravím, že všetko je neplatné a nie som jak Farizej z Evanjelia, ktorý sa bije do pŕs. Tvoj komentár je bez argumentu, zlomyselný a klamlivý.
Július7
Sedevakantistický kanál. :
Ty hovoríš, že všetko v RKC po II Vatikánskom koncile je neplatné, sviatosti, svatenie kňazov, Eucharistia...Proste, keď niekto ide na omšu, tak tá je u teba neplatná. Niečo také si nedovolil tvrdiť ani arcibiskup Lefebvre.
Peter(skala)
Julo...to si vystihol a pripomina mi to nasledovnikov Luthera, ktorí po jeho smrti ešte s väčšími herézami prišli ako on samotný. Aj v tomto pripade nasledovnici Lefebvra prichádzaju ešte s väčšími herezami ako on samotný.
Július7
Arcibiskupa Lefebvra za heretika nemám. To, že nesúhlasil s novou omšou po II Vatikánskom koncile chápem, pretože v nej sú zavedené protestantské prvky. Na druhej strane však neuznávam názor, že také omša je neplatná. Mám za to, že je len oslabená na milostiach oproti Tridentskej omše, kde je všetko v poriadku. Ale aj na takej omše dochádza k Premeneniu.
Peter(skala)
keby som povedal, že Lefebvre nebol heretik ale schizmatik, tak by som si protirečil, lebo schizmatik je najprv heretik a až potom vylučený z Cirkvi (práve pre svoju herezu)

... že bol schizmatik, tak to je fakt, že ho exkomunikoval sám pápež (Ježišov Zastupca v tomto ohlade doslovne) a že bol heretik, tak to svedčí jeho skutok, ked vysvätil knazov na biskupov, pretože tzento skutok dokazuje …More
keby som povedal, že Lefebvre nebol heretik ale schizmatik, tak by som si protirečil, lebo schizmatik je najprv heretik a až potom vylučený z Cirkvi (práve pre svoju herezu)

... že bol schizmatik, tak to je fakt, že ho exkomunikoval sám pápež (Ježišov Zastupca v tomto ohlade doslovne) a že bol heretik, tak to svedčí jeho skutok, ked vysvätil knazov na biskupov, pretože tzento skutok dokazuje ako veril tejto heréze:

1.(arci)biskup môže vysvätiť knaza na biskupa (svojvolne)
2.(arci)biskup môže vysvätiť knaza napriek vôle pápeža
3.okrem pápeža, môže vysvätiť knaza na biskupa aj (arci)biskup, i ked nemá povolenie od pápeža

Tejto heréze veril Lefebvre a preto najprv upadol do exkomunikacii automaticky a potom aj verejne (oficialne pápežom)
Július7
Peter(skala) : Ty si všetko prekrucuješ tak, aby ti to vyhovovalo.
Benedikt XVI zrušil exkomunikáciu štyroch lefebvristických biskupov a keďže arcibiskup Lefebvre bol exkomunikovaný latae sententiae, teda len automaticky na základe vysvatenia tých biskupov, tak nie je exkomunikovaný ani on a rovnako sa tu nedá vobec mluviť o herézii,, ako píšeš. Arcibiskup Lefebvre vysvatil tých 4 biskupov na …More
Peter(skala) : Ty si všetko prekrucuješ tak, aby ti to vyhovovalo.
Benedikt XVI zrušil exkomunikáciu štyroch lefebvristických biskupov a keďže arcibiskup Lefebvre bol exkomunikovaný latae sententiae, teda len automaticky na základe vysvatenia tých biskupov, tak nie je exkomunikovaný ani on a rovnako sa tu nedá vobec mluviť o herézii,, ako píšeš. Arcibiskup Lefebvre vysvatil tých 4 biskupov na základe núdze, čo mu dovoĺuje aj kanonické právo, takže tá exkomunikácia už vtedy bola sporná a neplatná, čo Benedikt XVI dobre vedel a preto ju zrušil..
Peter(skala)
.to je zaujímavéééééééé
Odkial máš, že KKP dovoluje biskupom svätiť knazov za biskupov, ked je otázne, či by mohol biskup vysvätiť bohoslovcov na knazov (bez suhlasu Svätej Stolice)

... ale aby sme priliš nevybočili, tak napíš kanon, kde sa píše, že biskup môže vysvätiť knaza na biskupa (ako píšeš, že "v núdze")
🤔
tiež ma zaujalo, odkial máš, že Lefebvre bol exkomunikovaný len automaticky a …More
.to je zaujímavéééééééé
Odkial máš, že KKP dovoluje biskupom svätiť knazov za biskupov, ked je otázne, či by mohol biskup vysvätiť bohoslovcov na knazov (bez suhlasu Svätej Stolice)

... ale aby sme priliš nevybočili, tak napíš kanon, kde sa píše, že biskup môže vysvätiť knaza na biskupa (ako píšeš, že "v núdze")
🤔
tiež ma zaujalo, odkial máš, že Lefebvre bol exkomunikovaný len automaticky a nie oficiálne pápežom Jánom Pavol II. (dekretom)
😲
... ved ak by bol exkomuniovaný len automaticky, tak to by znamenalo, že NIKTO ho neexkomunikoval a už vôbec nie pápež, ale len on sám sa dostal do toho stavu. Potom však by bolo otazne, prečo jeho skutok NEpovažuješ za omyl-hriech (stav nudze) ked sám vraviš že upadol do stavu automatickej exkomunikacie. Ved do toho stavu upada len hriešnik, ktorý spáchal herézu.

Dalej... načo by Benedikt rušil exkomunikaciu 4 biskupov ked by tiež boli len automaticky exkomunikovaní a nie oficiálne?
Július7
Arcibiskup Lefebvre bol nútený z núdze vysvatiť tých biskupov, pretože mu Vatikán robil zámerne prieťahy a čakali na jeho smrť. On sám uvádza, že v takých prípadoch núdze to je možné urobiť. A kanonické právo to dovoľuje. Nájdi si to sám.
A naštuduj si, čo znamená exkomunikácia latae sententiae, pretože neviem nič o tom, že existuje oficiálny dekrét od JP II, že Levebvra exkomunikoval. Boli …More
Arcibiskup Lefebvre bol nútený z núdze vysvatiť tých biskupov, pretože mu Vatikán robil zámerne prieťahy a čakali na jeho smrť. On sám uvádza, že v takých prípadoch núdze to je možné urobiť. A kanonické právo to dovoľuje. Nájdi si to sám.
A naštuduj si, čo znamená exkomunikácia latae sententiae, pretože neviem nič o tom, že existuje oficiálny dekrét od JP II, že Levebvra exkomunikoval. Boli exkomunikovaní oficiálne len tí vysvatení biskupi a to zrušil potom Benedikt XVI.
Peter(skala)
Julo..........neber to v zlom, ale odpoved typu: lebo, som povedal... nie je velmi dobrá na to, aby dokazovala, že ti ide o pravdu resp. že ju hladaš uprimne, lebo na tuto tému sme sa tu už bavili roky a vždy sme dospeli k zaveru, že v KKP nič také nie je.

Naopak, stale platia dekrety, že len a vylučne pápežovi patrí pravo vysväcovať nových biskupov. ... aj keby bol prázdny papežský Stolec, …
More
Julo..........neber to v zlom, ale odpoved typu: lebo, som povedal... nie je velmi dobrá na to, aby dokazovala, že ti ide o pravdu resp. že ju hladaš uprimne, lebo na tuto tému sme sa tu už bavili roky a vždy sme dospeli k zaveru, že v KKP nič také nie je.

Naopak, stale platia dekrety, že len a vylučne pápežovi patrí pravo vysväcovať nových biskupov. ... aj keby bol prázdny papežský Stolec, nemôžu sa vysväcovať noví biskupi, ale čakať na nového pápeža.

existuju vynimky - mimor.pripady, kedy za biskupov boli vysvätení tajne ako napr. Korec, ale všetko sa to dialo so suhlasom papeža, ktorý zastupuje v tomto Ježiša na Zemi. Ježiš tuto moc dal vylučne papežovi a nikomu inemu.

Ináč povedané, ked Ježiš chce nového biskupa vysvätiť, tak si na to použije papeža alebo jeho vyslanca.


To, čo urobil Lefebvre je jednoznačne proti katolickému právu a napokon aj proti Božej vôle, lebo ide o samovôľu-zlovôľu. To isté by mohol urobiť hociktorí biskup a to akože by mu malo prejsť len preto, že sa pre niekoho je hotovým svätcom?

Svätí, blahoslavení, ctihodní.... boli mnohí a niekto z nich si nedovolil urobiť taku chybu, aj ked bolo ťažko