Klawisze Tradycji

Klawisze Tradycji
Wielebni i Czcigodni Nasi Biskupi
Kończy się Rok Pański 2021.

Rok, w którym przez Głównego Lokatora Domu Świętej Marty zostaliście zdegradowani z godności Ojców Diecezji do pozycji Klawiszy Tradycji.
Dlaczego nas prześladujecie?
My chcemy od Was Mszy Świętych w Niedziele i Święta, a jak się da, to także w dni powszednie. Chcemy sakramentów i sakramentaliów, celebrowanych dokładnie tak, jak wasi starsi koledzy po fachu celebrowali je dla naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Od lat zresztą używamy dziadkowych mszalików i modlitewników. Chyba nikt ich w tak zwanym międzyczasie nie unieważnił ani nie odwołał? Chyba nadal są katolickie? Chyba nadal służą do uświęcania życia naszych rodzin? A może te obrzędy i modlitwy sprzed 60 lat są już nieodpowiednie? Może przynoszą szkodę nam i naszym rodzinom? Jeśli tak, to spotkajcie się z nami i wyjaśnijcie nam z pozycji autorytetu, co jest z nimi nie tak? Co robimy źle!
Wyjaśnijcie naszym zdezorientowanym dzieciom, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, dlaczego kościół, w którym uroczyście pół roku temu przyjęły sakrament obecnie stoi zamknięty i nieużywany, bo jakiś zamordysta z Rzymu wydał durnowaty przepis, a wam się nie chce iść w ślady waszych kolegów z innych krajów i swoich podwładnych od tegoż durnowatego przepisu dyspensować! Macie do tego pełne prawo! No chyba, że uważacie, że Rzym ma rację i katolicka Msza święta odprawiana w kościele parafialnym to ZŁO!
Wyjaśnijcie nam, dlaczego w kościołach mogą się odbywać pokazy mody, koncerty proaborcyjnych artystkiń, wykłady polityków będących od lat na bakier z doktryną katolicką i inne tego typu postępowe jasełka, a nie można tam odprawić katolickiej Mszy świętej, kanonizowanej przez św. Piusa V.
Przodkowie oddali wam w zarząd piękne kościoły. W kościołach tych stoją wiekowe ołtarze (których nie używacie, bo wolicie wstawione stoły), nad wiernymi unoszą się ambony (których też nie używacie, bo to nie wyppada się wywyższać nad tłumem, co?), balustrad komunijnych (o ile jeszcze nie zostały usunięte w ramach posoborowej odnowy) też nie używacie, wody święconej też już nie ma (mimo, że nauka nie zna ani jednego przypadku zakażenia się czymkolwiek dzięki używaniu często zmienianej wody święconej), to samo dotyczy paten komunijnych, obrusów, wiekowych westymentów (zamiast których używacie tandetnych, brokatowych, non-ajronowych prześcieradeł z dziurą na głowę)...
Ktoś, kto patrzy z zewnątrz obserwując podejście Kościoła do różnych "grup" mógłby sobie pomyśleć, że rządcy Kościoła katolickiego postradali zmysły gdyż takich neokatechumenów zachęcają do używania kościołów parafialnych, a ci nie chcą, wolą odprawiać po swojemu, ze skoroszytów, po jakichś garażach, a tymczasem katolików, którzy chcą Mszy świętej swoich przodków, odprawianej z katolickich mszałów, odprawianej w kościołach, i przy ołtarzach, które do odprawiania tej właśnie Mszy zostały wzniesione i konsekrowane, wygania się z tychże parafialnych kościołów do ciasnych kapliczek, gdzie nie mogą się pomieścić ze swoimi licznymi rodzinami, dziećmi i wózkami...
My nie chcemy posoborowegoo szmelcu, liturgicznej tandety i doktrynalnej sieczki. Nie chcemy celebracji mszalnych na odpierdziel, chórków oprawców muzycznych, homilii o niczym, usypiających listów z kolejnego plepleplenum KEPskich, i nieśmiertelnej dwójeczki odklepywanej co niedziela z otłuszczonych stronic Mszału z prędkością działania karabinu wz. Diegtiariew.
My nie chcemy Klawiszy Tradycji!
My chcemy Ojców Diecezji, którzy pomogą nam swoja nauką i aktami rządzenia osiągnąć świętość i życie wieczne.
Chcemy żyć i umrzeć w Kościele katolickim i jego odwiecznej nauce!
Bo to jest cel naszego życia doczesnego, a nie segregowanie odpadów, pochylanie się z troską nad abberacjami moralnymi i zakeczupowanie się fafnastą dawką utwierdzająco-przypominającą, aby za kilka dni w młodym wieku nagle zejść na zapalenie mięśnia sercowego.
Modlimy się za was i przypominamy, że Pan Bóg was rozliczy z waszego rządzenia powierzonym wam ludem. Z tego, że wygoniliście ludzi z kościołów i posadziliście ich przed telewizorami.
Chcecie mieć za 5 lat puste kościoły, patrzeć w lustro i infantylnie pytać: Co poszło nie tak?
To róbcie tak dalej.
Tylko nie liczcie już na naszą ciężko zarobioną forsę.

breviarium.blogspot.com/2021/12/klawisze-tradycji.html
JOHN POLLUK shares this
42
JOKAMA shares this
8
V.R.S.
Wyroili się na tym forum ludzie przewrotni, którzy oczekują że, zwłaszcza w obecnym okresie nasilonej walki Domu Św. Marty i "dinozaurów" przewrotu posoborowego z katolickim rytem rzymskim Mszy Św. Wszechczasów, katolicy będą bronić rewolucji liturgicznej Bugniniego-Montiniego. Oczekiwaniom tym należy dać zdecydowany odpór, odpowiadając zdecydowanie na przewrotną sofistykę tak jak św. Pius X …More
Wyroili się na tym forum ludzie przewrotni, którzy oczekują że, zwłaszcza w obecnym okresie nasilonej walki Domu Św. Marty i "dinozaurów" przewrotu posoborowego z katolickim rytem rzymskim Mszy Św. Wszechczasów, katolicy będą bronić rewolucji liturgicznej Bugniniego-Montiniego. Oczekiwaniom tym należy dać zdecydowany odpór, odpowiadając zdecydowanie na przewrotną sofistykę tak jak św. Pius X odpowiedział ongiś Teodorowi Herzlowi w reakcji na pomysł syjonistycznego tworu w Ziemi Świętej: Non Possumus!
tekla
Nic dodać, nic ująć. Szkoda też młodych kleryków po seminariach, którzy mają powołanie, pragną być dobrym pasterzem, ale wchodzą do modernistycznej parafii, kierowanej przez takiegoż proboszcza, więc szybko stają się podobni.
V.R.S.
Dramatyczny list ukazujący gniew i bezradność wobec posoborowej rzeczywistości.

Pytanie do kogo kierowany? Ekscelencji: Polaka? Gądeckiego? Skworca? Rysia? Jędraszewskiego? Nycza? Kupnego? Markowskiego? Czaji? Piotrowskiego? - którzy za moment będą obchodzić Srebrny Jubileusz Dni Talmudyzmu? Czy raczej niestety raczej "na Berdyczów"?
Beatus 1
"Dlaczego nas prześladujecie?
My chcemy od Was Mszy Świętych w Niedziele i Święta, a jak się da, to także w dni powszednie."

Przecież macie Mszę świętą w Niedzielę i Święta, i dni powszednie.

"No chyba, że uważacie, że Rzym ma rację i katolicka Msza święta odprawiana w kościele parafialnym to ZŁO!"

To wy uważacie, że Msza odprawiana w kościele parafialnym to ZŁO.

"Nie chcemy celebracji …More
"Dlaczego nas prześladujecie?
My chcemy od Was Mszy Świętych w Niedziele i Święta, a jak się da, to także w dni powszednie."

Przecież macie Mszę świętą w Niedzielę i Święta, i dni powszednie.

"No chyba, że uważacie, że Rzym ma rację i katolicka Msza święta odprawiana w kościele parafialnym to ZŁO!"

To wy uważacie, że Msza odprawiana w kościele parafialnym to ZŁO.

"Nie chcemy celebracji mszalnych na odpierdziel, chórków oprawców muzycznych, homilii o niczym, usypiających listów z kolejnego plepleplenum KEPskich, i nieśmiertelnej dwójeczki odklepywanej co niedziela z otłuszczonych stronic Mszału z prędkością działania karabinu wz. Diegtiariew.
My nie chcemy Klawiszy Tradycji!"

Od kiedy to wierni mają prawo wysuwać żądania? To było dawniej praktykowane? Chcecie demokracji w Kościele?
Jota-jotka
Beatus 1,
Co za rozpaczliwa ,emocjonalna wypowiedź!

Zmiana narracji gdzie ze słownego biczowania przez Tradycjonalistów tu cytuję ogólnie ,,posoborowia,,
Teraz czytam i oczom nie wierzę ,że ci co prześladowali tu na tym portalu jawią się jako ofiary ...
Czego i kogo ...
Chyba ,że źle rozumiem
Beatus 1
Jota-jotka, dobrze zrozumiałaś. Uświadomiłaś mi, że oni naprawdę są ofiarami...ofiarami Bractwa, które nałożyło na nich ciężary nie do udźwignięcia. Chodzi mi o wmawianie, że tylko Msza trydencka jest ważna, że tylko Sakramenty w starym rycie są ważne, że wierni nietradycyjni to nie katolicy, a "posoborowie" właśnie, że tradycja jest najważniejsza. Tak wyglądają katolicy, pozbawieni oparcia, …More
Jota-jotka, dobrze zrozumiałaś. Uświadomiłaś mi, że oni naprawdę są ofiarami...ofiarami Bractwa, które nałożyło na nich ciężary nie do udźwignięcia. Chodzi mi o wmawianie, że tylko Msza trydencka jest ważna, że tylko Sakramenty w starym rycie są ważne, że wierni nietradycyjni to nie katolicy, a "posoborowie" właśnie, że tradycja jest najważniejsza. Tak wyglądają katolicy, pozbawieni oparcia, którzy uwierzyli w to, że są ponad Kościołem.
Poza Kościołem nie ma zbawienia.
Jota-jotka
Beatus 1
Używasz kilku fragmentów z czyjegoś listu bez oznaczenia,,..,,
To tak jakbyś to Ty pisała ,dlatego zwróciłam się do Ciebie.
A niestety NIE ROZUMIEM i nie wmawiaj mi że rozumiem .
Kto tutaj na tym forum kogo prześladuje ?
MANIPULACJA
Beatus 1
Przecież to były cytaty z artykułu powyżej. Już biorę je w cudzysłów.
To, że chodzę na Mszę trydencką nie oznacza, że popieram to co robi Bractwo. Nie mają monopolu na Msze tradycyjne, choć by chcieli. We wszystkich swoich tekstach pisałam, że chodzę na obie Msze. To ja nie wiem o co ci chodzi?
Jota-jotka
A nie musiałaś pisać naprawdę
,,To, że chodzę na Mszę trydencką nie oznacza, że...,,
To widać i da się wyczuć .
Ale przyznaję Tobie takt robisz to umiejętnie .
Pozdrawiam i rozumiem rozgoryczenie .
Beatus 1
Jeżeli kiedyś cię skrzywdziłam, a jak widać musiałam, skoro okazujesz mi taką antypatię, bardzo proszę o wybaczenie. Z Panem Bogiem!
Jota-jotka
Beatus 1 ,
Tak, rozmawiałyśmy między sobą i w większości miałyśmy inne zdanie
Antypatia. ???
Zabolało mnie kiedy przeczytałam Twój komentarz i nadal twierdzę ,że jest to manipulacja
Nie skrzywdziłaś mnie,
( skąd taki tekst) nie obraziłam się i nie mam co wybaczać .
Przecież to że chodzisz na starą msze nie jest Twoją winą
Na tym kończę ten wątek .
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego .
Z Panem…More
Beatus 1 ,
Tak, rozmawiałyśmy między sobą i w większości miałyśmy inne zdanie
Antypatia. ???
Zabolało mnie kiedy przeczytałam Twój komentarz i nadal twierdzę ,że jest to manipulacja
Nie skrzywdziłaś mnie,
( skąd taki tekst) nie obraziłam się i nie mam co wybaczać .
Przecież to że chodzisz na starą msze nie jest Twoją winą
Na tym kończę ten wątek .
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego .
Z Panem Bogiem.
Anieobecny
Piękna rozmowa...
Ściskam I Pozdrawiam...
Anieobecny...
slawomira1812 shares this
5
marta1012
Bardzo piękny, poruszający artykuł. Cała prawda.
Tadeusz Kaktus shares this
28
Jarujestem
W nowym marksistowskim świecie nie ma miejsca dla Boga 😢
Anieobecny
Jest...
W sercach naszych...
Pielęgnujmy tę oazę...