Clicks1K
pl.news
7

Ta siostra jest już w piekle

Operacje Krajowej Dyrekcji Wywiadowczej, wyspecjalizowanej grupy kolumbijskiej policji, mające na celu uratowanie 56-letniej siostry franciszkanki, Glorii Cecilii Narváez, zostały zawieszone.

Siostra została porwana w lutym 2017 roku w Mali przez grupę Fulani Al-Kaidy. Muzułmańscy Fulani to duże plemię w Afryce Zachodniej, w większości pasterze prowadzący półosiadły tryb życia. Al-Kaida jest wspierana przez USA i jej satelitów w Syrii.

Jej brat, Edgar, powiedział DiarioDelSur.com.co, że kolumbijska misja, która rozpoczęła się trzy miesiące temu, powinna była trwać do sierpnia. Została nagle odwołana bez wyjaśnienia 10 czerwca.

Edgar mówi, że jego siostra opiekuje się inną zakonnicą w niewoli, która cierpi na poważne problemy zdrowotne. Siostra Gloria należała do czterech Sióstr Franciszkanek Maryi Niepokalanej w parafii Karangasso, w południowym Mali, regionie uważanym za bezpieczny. Została uprowadzona przez pięciu mężczyzn.

Sophie Petronin, francuska zakładniczka uwolniona w październiku 2020 roku, powiedziała, że spędziła większość swojej niewoli z siostrą Glorią. Przeszły one przez około 30 różnych obozów i dzieliły się wszystkim: kocami, jedzeniem, wodą. Nie doświadczyły przemocy, z wyjątkiem jednego przypadku, kiedy siostra Gloria zgubiła się podczas spaceru i została związana na trzy dni.

Kardynał Bamako Jean Zerbo powiedział, że los s. Glorii jest wielkim upokorzeniem dla Mali: "przybyły, aby czynić dobro, a zostały porwane przez bandytów. To jest wstyd dla naszego kraju". Matka siostry, Rosita, zmarła w Pasto (Kolumbia) we wrześniu 2020 r. w wieku 87 lat, nie widząc więcej swojej córki.

Ponieważ siostra Gloria jest tylko katolicką zakonnicą, naciski dyplomatyczne na jej uwolnienie są niewielkie.

#newsRnsgyrzqpo
BeatkaS
Jest tylko katolicką zakonnicą a Papież nie ma czasu na takie osoby, on przecież zajmuje się przyrodą, zmianami klimatycznymi, ociepleniem, ozimnieniem, homoniewiadomo, no i przede wszystkim świrusologią stosowaną obecnie w całym świecie!
V.R.S.
W piekle? Wygląda na to że siostra zmierza do nieba.
Armia_Reszty
Zmierza do Nieba
marcys.td
No właśnie..cóż to za nonsensowny tytuł?
V.R.S.
@marcys.td
Zapewne to kolejny zgubny skutek bezmyślnego korzystania z automatycznego translatora.
marcys.td
@V.R.S.
Już chciałem przytaknąć - ponieważ to sprawa oczywista.... ale zerknąłem na inne języki news i o dziwo - tylko na fr.news mamy tytuł artykułu: "Le martyre de Soeur Gloria" czyli "Męczeństwo Siostry Glorii".
Dziwny ten translator ))))))))
Beatus 1
Siostra Gloria i tak mogła nie widzieć matki przed śmiercią, bo jest zakonnicą i oddała życie Panu Bogu. To godne ubolewania, że siostra została porwana, jednak dzielnie niesie swój krzyż. Prawdziwe są słowa Pana Naszego Jezusa Chrystusa, że będziemy w nienawiści u wszystkich z powodu Jego imienia. Nic się nie zmieniło, a myślę, że zbliża się czas prześladowań. Przestańmy się łudzić, że …More
Siostra Gloria i tak mogła nie widzieć matki przed śmiercią, bo jest zakonnicą i oddała życie Panu Bogu. To godne ubolewania, że siostra została porwana, jednak dzielnie niesie swój krzyż. Prawdziwe są słowa Pana Naszego Jezusa Chrystusa, że będziemy w nienawiści u wszystkich z powodu Jego imienia. Nic się nie zmieniło, a myślę, że zbliża się czas prześladowań. Przestańmy się łudzić, że ktokolwiek stanie w naszej obronie.