Clicks3.6K
pl.news
111

Vigano: |jesteśmy truci fałszywym magisterium od ponad sześciu lat"

Dzień po dniu Franciszek pogrąża Stolicę Piotrową, pisze 19 grudnia w oświadczeniu arcybiskup Carlo Maria Viganó.

Oskarża Franciszka o wykorzystywanie władzy "nie do potwierdzania, ale do odmawiania, nie do prowadzenia, ale mylenia, nie to jednoczenia, ale dzielenia, nie do budowania, tylko do niszczenia".

"Jesteśmy zatruwani fałszywym magisterium od ponad sześciu lat".

Viganó zauważa, że Franciszek poniża najwyższą włądzę Kościoła przez "przemilczenia i kłamstwa" oraz "rażące gesty ostentacyjnej spontaniczności, poprzez którą wywyższa się w ciągłym narcystycznym samouwielbieniu".

Ostatnie ataki Franciszka na Niepokalane Poczęcie są według Vigano strzałem w serce dogmatów maryjnych: "atakować Matkę to powstawać przeciwko Synowi".

Franciszek unika świętowania Zwiastowania i, inaczej niż poprzednicy, unika zmawiania różańca razem z wiernymi, zauważa Viganó.

Wie o planach wprowadzenia Amazońskiej "rosy" do modlitwy eucharystycznej w Novus Ordo, we fragmencie poświęconym Duchowi Świętemu. Jest to według niego krok w stronę panteistycznej i bałwochwalczej celebracji Novissismus Ordo.

Viganó opisuje Kościół jako "pozbawiony życia, zrakowaciały, zniszczony".

"Nadejście Antychrysta jest nieuniknione".

Grafika: Carlo Viganò, #newsXbvuzuznlp

Tymoteusz
Abp Carlo Maria Viganò :
"Jesteśmy zatruwani fałszywym magisterium od ponad sześciu lat".

Żaden prawdziwy papież nie mógłby czegoś takiego diabelskiego robić, tylko właśnie wysłannik piekieł fałszywy prorok Jorge Bergoglio.
przeciwherezjom
@Henri_Kumans: kardynał Vigano twierdzi, że "jesteśmy truci fałszywym magisterium od ponad sześciu lat" Henri, a od kiedy antypapież zbrukał swą obecnością i fałszywą nauką Tron Piotrowy? Od 2013r - nieprawdaż? 2019 odjąć 2013 = 6. Czyli jesteśmy truci fałszywym magisterium od sześciu lat. Herezje rodzące się przez dwa tysiące niemal lat na niższych (nawet kardynalskich) szczeblach Kościoła …More
@Henri_Kumans: kardynał Vigano twierdzi, że "jesteśmy truci fałszywym magisterium od ponad sześciu lat" Henri, a od kiedy antypapież zbrukał swą obecnością i fałszywą nauką Tron Piotrowy? Od 2013r - nieprawdaż? 2019 odjąć 2013 = 6. Czyli jesteśmy truci fałszywym magisterium od sześciu lat. Herezje rodzące się przez dwa tysiące niemal lat na niższych (nawet kardynalskich) szczeblach Kościoła są tym czym są: herezjami. Nie zalicza się nauczania wyklętych (oficjalnie czy nie...) dostojników Kościoła do "Magisterium". Nad Magisterium sprawują pieczę wyłącznie Papieże, którzy tylko mogą zatwierdzać lub nie jakieś nauki. Wiadomo, że gdy w ciągu dziejów Kościoła pojawiali się antypapieże - a trochę ich było, dwudziestu paru - to gdy głosili jakieś swoje nauki zatruwali Magisterium Kościoła - choć tylko po wierzchu. Potem inni robili z tym porządek i było ok. Teraz mamy znacznie trudniejszą sytuację. Ale niestety, domyślam się, Henri, że chyba nawiązujesz najbardziej obrzydliwej herezji naszych czasów (zebrał ją niedawno jeden z userów):
(...)Bergoglio nie wymyślił nic nowego. On jest tylko kontynuatorem i pogłębia nauki SWII oraz papieży od Jana XXIII wzwyż" ... straszne....
To są współpracownicy antypapieża w celu sprofanowania dogłębnie Tronu Piotrowego - dlatego ekipa od fałszywego papieża nie protestuje zbyt mocno gdy ukazywane są okropne rzeczy dziejące się na stolicy św. Piotra. W ten sposób znajdują przyczynek, by niszczyć w umysłach ludzi świętą instytucję papiestwa (szczególnie ostatnich papieży), a z drugiej strony Bergoglio też jest z tego zadowolony. Nie ma wątpliwości, że na profanowaniu wszystkiego co w Kościele święte - łącznie z Tronem Piotrowym - bardzo mu zależy.
Henri_Kumans
Nic nie rozumiem. W wyznaniu wiary mówimy, "...wierzę w Ducha Świętego, Święty Kościół Powszechny...". Czyli Kościół został wymieniony zaraz po Duchu Świętym. A tu, ni z tego ni z owego, kardynał Vigano twierdzi, że "jesteśmy truci fałszywym magisterium od ponad sześciu lat". Czyli niby przez kogo jesteśmy truci i czyje to magisterium jest zatrute. Przy takich poważnych oskarżeniach przydałoby …More
Nic nie rozumiem. W wyznaniu wiary mówimy, "...wierzę w Ducha Świętego, Święty Kościół Powszechny...". Czyli Kościół został wymieniony zaraz po Duchu Świętym. A tu, ni z tego ni z owego, kardynał Vigano twierdzi, że "jesteśmy truci fałszywym magisterium od ponad sześciu lat". Czyli niby przez kogo jesteśmy truci i czyje to magisterium jest zatrute. Przy takich poważnych oskarżeniach przydałoby się trochę konkretów.
Weronika-S.
...właśnie, wcale nie od sześciu lat, ale blisko od 60 lat.
Henri_Kumans
Aż dziw bierze, od sześćdziesięciu lat i dopiero teraz ktoś się zorientował?
przeciwherezjom
BRAVO VIGANO! Wszystko prawda.
Libor Halik
Weronika-S.
...nie do końca nazywa rzeczy po imieniu, musiałby dokonać analizy pontyfikatów poczynając od Jana XXIII i Pawła VI do Franciszka.
Libor Halik
Ostatnie ataki Franciszka na Niepokalane Poczęcie są według Vigano strzałem w serce dogmatów maryjnych: "atakować Matkę to powstawać przeciwko Synowi".
Tradycja i Wiara
No raczej od 1962, ale dobrze, że ktoś w ogóle zaczął liczyć :) Ale faktem jest, że do Bergoglio można było to jakoś nagiąć i wytłumaczyć, jak się bardzo chciało... A od Bergoglio już nie.
Sw.Joanna
Nie jest to cały komunikat Arcybiskupa Vigano z dia 19 grudnia 2019.Sama szukam całego tekstu ale nie został jeszcze zawieszony na internecie.Ja go wsłuchałam w języku hiszpańskim.Jest ostry i bezprecedensu.