pl.news
1206.2K

Efekt kadencji Franciszka: "Kościół jest w ruinie" - Schneider

Celem synodu o synodalności jest podważenie wiary i dostosowanie jej do [rzekomego] "trendu dnia", powiedział Biskup Athanasius Schneider w wywiadzie udzielonym na antenie EWTN (20 października).

Biskup określił diecezjalne procesy synodalne jako nieprzejrzyste, krnąbrne i ustawione wyłącznie pod tych, którzy pragną zmienić wiarę, podczas gdy katolicy "spotykają się z pogardą, lub nie są wysłuchiwani".

Wierni oraz księża katoliccy powiedzieli Schneiderowi, że ich wkład w synod został zignorowany i "wielu" biskupów obawia się, że synod jest tylko przykrywką dla agendy ustalonej z góry w Rzymie. Biskup zgadza się z Kardynałem Müllerem co do "wrogiego przejęcia Kościoła" przez przeciwników wiary.

Według Schneidera [Ustawiany] "proces wysłuchiwania" jest problemem z założenia, ponieważ Kościół to nie parlament kierujący się "demokratycznymi" zasadami. Misją Kościoła jest nauczanie wiary przekazanej przez apostołów, a nie wysłuchiwanie opinii.

"Jezus Chrystus nie mówił: idźcie i słuchajcie pogan, gnostyków i buddystów. Ta sytuacja stanowi wynaturzenie Kościoła Katolickiego".

Schneider krytykuje Franciszka za wydawanie oświadczeń, które mącą i rozcieńczają wiarę. Papieskie Traditionis Custodes jest próbą zniszczenia Mszy. Zdaniem biskupa widać to gołym okiem po ograniczeniach, które są "wielką niesprawiedliwością", "prześladowaniem" i "dyskryminowaniem katolików", nie wspominając o wprowadzeniu pogan i kultu Pachamamy do Rzymu".

Zdaniem Biskupa treści Soboru Watykańskiego II są otwarte na "różne interpretacje", a Franciszek stosuje "ekstremalnie liberalną [= antykatolicką] interpretację i aplikację niektórych wyrażeń użytych podczas SW II".

W efekcie "Kościół znajduje się w ruinie, a jego życie jest pogrążone w chaosie".

#newsWiosogxopa

24:51
alex 7
MSZA NOWUS ORDO jest ważna – Bóg mówi-
„Choć w zewnętrznej formie Mszy Świętej wiele zostało zmienione , zasadnicza istota tej Ofiary POZOSTAŁA NIEZMIENNA , to znaczy Kanon Mszy Świętej , który jest sercem całej Ofiary, słowa konsekracji jakie wypowiada kapłan , konieczne przy tym czynności, materia niezbędna aby dokonała się cudowna przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pańską.
.
Wszystkie …More
MSZA NOWUS ORDO jest ważna – Bóg mówi-
„Choć w zewnętrznej formie Mszy Świętej wiele zostało zmienione , zasadnicza istota tej Ofiary POZOSTAŁA NIEZMIENNA , to znaczy Kanon Mszy Świętej , który jest sercem całej Ofiary, słowa konsekracji jakie wypowiada kapłan , konieczne przy tym czynności, materia niezbędna aby dokonała się cudowna przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Pańską.
.
Wszystkie pozostałe zmiany wprowadzone dla zubożenia i zmniejszenia skuteczności tej Ofiary, czynią to poprzez zmniejszanie wiary zarówno u kapłanów jak i u wiernych , natomiast na sam fakt zaistnienia Ofiary Mszy Świętej nie mają wpływu.
.
Dopiero zmiana słów konsekracji zmienia Ofiarę w nabożeństwo bez ofiary, bez cudu konsekracji a więc bez obecności Chrystusa jako Ofiary na ołtarzu. Nie może być mowy o Mszy Świętej, jest to tylko zbiór czynności liturgicznych przygotowujących do Ofiary Mszy Świętej lub jeśli jest to forma z góry zaplanowana można ją nazwać małpą Mszy Świętej, która jednak z Mszą Świętą nie ma nic wspólnego.
.
Ofiarę Mszy Świętej może odprawić wyłącznie kapłan
.
Msza Święta rozbudza tęsknotę podążania za świętością, przemienia twoje ideały, wszystko subtelnieje w obliczu tej Wielkiej Ofiary. Choć dziś wydaje ci się, że nic nie odczuwasz, twoja dusza wchłania wielką ilość łask, to nie ma znaczenia czy odczuwasz czy nie, najważniejsze jest to, że jesteś i wierzysz, cała reszta należy do mnie. To Ja cię zapraszam, więc to Ja przygotowuję wszystko, ty masz tylko przyjść z czystym sercem tak samo jak na przyjęcie udajesz się z pustym żołądkiem. Napełnię twoje serce tyloma darami ile tylko zdołasz pomieścić. Możesz być niewyspana, możesz być zmęczona, tylko przyjdź, nigdy tego nie pożałujesz .
.
Błogosławię cię w imię Ojca, w imię Syna i Ducha Świętego. Amen.”
.
Od 23;53 min ks. Piotr Natanek - 25.10.2022r ks. Piotr Natanek - 25.10.2022r
Posoborowe absurdy
Ciągłe gadanie o herezjach Franciszka, jak rujunje Kościoól . TO CZEMU BISKUPI, KTÓRZY MAJĄ PRAWO BRAĆ UDZIAŁ W KONKLAWE NIE USUNĄ FRANCISZKA???
Andre Ob
Bo z nim trzymają w tej samej drużynie
Posoborowe absurdy
@Andre Ob I TU TRAFIŁEŚ W SEDNO SPRAWY. Jednak winę chcą zrzucać na Bractwo św. Piusa X, które nie weszło do "tej drużyny". Dopóki właśnie ci biskupi, kardynałowie nie usuną Franciszka z tronu to on nadal jest dla świata legalnym Papieżem.
Dlatego imię Franciszka jest wymieniane na Mszy Trydenckiej. Bractwo uznaje TRON PAPIESKI, który ustanowił sam Jezus Chrystus na czele ze św. Piotrem i nie …More
@Andre Ob I TU TRAFIŁEŚ W SEDNO SPRAWY. Jednak winę chcą zrzucać na Bractwo św. Piusa X, które nie weszło do "tej drużyny". Dopóki właśnie ci biskupi, kardynałowie nie usuną Franciszka z tronu to on nadal jest dla świata legalnym Papieżem.

Dlatego imię Franciszka jest wymieniane na Mszy Trydenckiej. Bractwo uznaje TRON PAPIESKI, który ustanowił sam Jezus Chrystus na czele ze św. Piotrem i nie podporządkowują się Franciszkowi - jego papolatrii. Bractwo nie może brać udziału w konklawe na Watykanie. Choć jest poza Watykanem to jest nadal w Tradycyjnym Kościele. Posród 12-tu Apostołów był Judasz wybrany przez Jezusa. Czy Jezus go usunął, nawet wiedząc, że jest zdrajcą i zlodziejem?

Jednak banda @modernistae prohibere , @Elkam - tak jak @anetmachnio1979 , @Tadeusz Kaktus , @Ewelina Anna , @PiotrM , @Piotr Piotr , @PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI , @KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO i jego macki i ich wspólna koleżanka nawiedzona Joanna z Kielc, która urobiła religijnie Wojtka Normandie. W dodatku wystawiła go na pośmiewisko mieszając sprawy polityczne z religijnymi, o których nie ma pojęcia i sam chodzi na NOM i zaciekle jak ta nawiedzona baba broni ks. Woźnickiego.

Jest na tyle ta baba wpływowa, że ma kontakt z Radiem Londyn, a przez to Radio z Michaelem Voris, który dobierając się do tej "drużyny z Watykanu oskarżył kard. Dziwisza - sekretarza JP II i też w pewnym sensie JP II o nominowanie pedofilów na trony biskupie , kardynalskie w USA i innych regionach świata katolickiego.

Michael Voris aby Franciszek nie usunął Mszy Trydenckiej winę z Dziwisza i wyciszyć aferę, którą rozdmuchał przerzucił na ks. Stehlina wyciągając zamkniętą sprawę z 30 lat w której ks.Stehlin został uniewinniony, a winny czynów pedofilskich sam się przyznał .

W dodatku kard. Dziwisz został uniewinniony przez Watykan i Franciszka, na którego kard. Dziwisz głosował na konklawe w 2013 r. Tak więc swój wybronił swego. Po tym fakcie i oskarżeniach Micheala Voris wobec ks. Stehlina NAGLE FRANCISZEK POZWOLIŁ NA OPRAWIANIE MSZY TRYDENCKIEJ - BRACTWU ŚW. PIOTRA - bractwa indultowego do którego też przynależy Michael Voris, który współpracuje z abp. Vigano, abp. Mullerem , abp. Williamsonem - sedevekandysta z Mszą Piusa V, a z nimi tu w Polsce abp. Lenga, Tak samo abp. Schnaider, Do tej grupy wlączono ks. Guza

Największym wrogiem Żydów , banderowcow, modernistów na Watykanie i tu w Polsce jest właśnie Bractwo św. Piusa X. Tak jak modernistae prohibere, który perfidnie klamie na mój temat, przeinacza moje wypowiedzi, które czyta. Ba nawet mi się przymilał na PRIV.
Tak to towarzystwo bezczelnie kłamie na temat Bractwa św. Piusa X i ks. Stehlina. Jednak Bóg to wszystko widzi. Skoro Jezusa opluwano to i ja wytrzymam opluwanie. Dlatego to towarzystwo do opluwania na mnie to raz wykorzystuje modernistae prohibere, albo Elkama, albo innych "naiwnych idiotów", szabesiów.

Msza św. Piusa V nie jest jedyną Mszą Trydencką. Rzucaja anatemy, przekleństwa na Bractwo zamiast na Pawła VI, JP II, Franciszka, którzy odprawiają Mszę NOM, a Franciszek przez kolejne modyfikacje sprawił że i ta Msza jest NIEWAŻNA. A sami ci biskupi odprawiają to raz Mszę NOM, to Mszę Trydencką z 1949 r. , z Mszału 1962 r. Więc i tak słuchają Franciszka i akceptują nauczanie posoborowe jak po części abp. Lenga, ks. Kneblewski, ks. Powierża, który nie został przyjęty do indultowego Bractwa św. Piotra, abp. Vigano, , abp. Muller a z nimi były homoseksualista Michael Voris - indultowiec z USA.

I jak to jest, że to towarzystwo wzajemnie się nie zwalcza. Jedni są za Braunem i Olszańskim, ks. Woźnickim, drudzy przeciwnie. Jednak sztamę trzymają w kłamstwach na temat ks. Stehlina i Bractwa św. Piusa X. Niby zwalczają NOM, a sami trzymią z wysoko-postawionymi wyżej wymienionymi księżmi, biskupami, kardynałami - to tylko parę nazwisk. a sami ci duchowni odprawiają raz Mszę NOM, raz Mszę Trydencką z rożnych okresów przedsoborowych, czy Jana XXIII. Tak samo z osobami jak Normandia, który chodzi też na NOM jednak cytuje słowa po Joannie z Kielc i broni Mszy Piusa V, na której nigdy nie był .
Andre Ob
Bergolio nigdy nie był i nie będzie papieżem, jest tylko zarządcą Watykanu. Prawowiernym papieżem jest nadal Benedykt XVI który przecież nie zrzekł się nigdy tytułu. Papieżem się jest do naturalnej śmierci
Posoborowe absurdy
@Andre Ob A kto Bergoglia wybrał na papieża w 2013 roku? BISKUPI NA KONKLAWE. Sam się nie mianował papieżem.I cały świat ogłosił go" legalnym" papieżem. Nikt wtedy nie prostestał, Biskupi też są podzieleni - na lewicę i prawicę. Czy ci prawicowi jak Muller, Vigano, kard. Burke - Tradycjonalista, który przegrał nominację papieską z lewicowym Franciszkiem. CZY WTEDY KRZYCZELI, ŻE WYBÓR FRANCISZKA …More
@Andre Ob A kto Bergoglia wybrał na papieża w 2013 roku? BISKUPI NA KONKLAWE. Sam się nie mianował papieżem.I cały świat ogłosił go" legalnym" papieżem. Nikt wtedy nie prostestał, Biskupi też są podzieleni - na lewicę i prawicę. Czy ci prawicowi jak Muller, Vigano, kard. Burke - Tradycjonalista, który przegrał nominację papieską z lewicowym Franciszkiem. CZY WTEDY KRZYCZELI, ŻE WYBÓR FRANCISZKA JEST NIELEGALNY?

Benedykt XVI nigdy nie powiedział że jest nadal legalnym papieżem i dlaczego abdykował. .A to co było najgorsze to właśnie rzekoma abdykacja BXVI, który zreformował papiestwo dając tytuł "papieź emeryt" . Tak samo był i jest modernistą. To On doprowadził swoją postawą do wyboru Franciszka. Gdyby zabrał głos po czasie i wyjaśnił dlaczego w rzeczywistości abdykował i potwierdził, że Franciszek jest nielegalnym papieżem to usunięcie Franciszka byłoby łatwiejsze. Jednak milczy jak grób i robi sobie fotki z Franciszkiem. NIE. CHODZIŁO O REFORMĘ PAPIESTWA. Nerki mi drżą, gdy słyszę z wielu ust "były papież emeryt", .... "papieź emeryt". Teraz Franciszek zrobił co miał zrobić i też z racji zdrowia gada o "emeryturze papieskiej"

W oczach świata Franciszek jest papieżem. Watykan to również Państwo. I tak jak w kaźdym państwie wybierany jest też PREZYDENT.

Czy ty głosowałeś na DUDĘ? Ile było wobec niego krytyki że wybory sfałszowane, jest nielegalnym prezydentem? CZY KTOŚ OBALIŁ DUDĘ? NIE.
Czy chcesz czy nie, gdy ktoś cię zapyta z obcokrajowców kto jest prezydentem Polski , to czy chcesz, czy nie odpowiadasz Prezydent Duda.

Tak samo jest z Franciszkiem. Dla świata jest papieżem i głową Państwa watykańskiego .
JESZCZE RAZ TO HIERCHOWIE, BISKUPI, KARDYNAŁOWIE WINNI USUNĄĆ FRANCISZKA Z TRONU, KTÓRZY SĄ NA KONKLAWE.

Nasze gadanie , zwykłych szarych ludzi nic nie znaczy. Nie zapominaj, że pośród Apostołów- biskupów był też JUDASZ, Sam Jezus go nie usunął choć wiedział kim jest - ZDRAJCĄ.
V.R.S.
Ludzie lubią gadać. Że Franciszek zły bo opowiada głupoty, że biskup zły bo żydów przyjmuje jak swoich i pozwala na tańce w kościołach, że proboszcz zły bo nie chce dawać Komunii na klęcząco albo coś tam znowu na Novusie wymyślił. Gadają i gadają jakby recenzowali jakąś operę mydlaną w telewizorni. I na gadaniu się zwykle kończy, bo nie lubią nic robić.
Posoborowe absurdy
@V.R.S. Ludzie i władza koscielna gada, że Franciszek zły. Ja również gadam, że Franciszek zły. Tak jak powściągliwie gadają księża z FSSPX. bo problemy NOM ich NIE DOTYCZĄ idą swoją drogą.
W sumie powinna być dobra audycja, a może jest, aby zamknąć usta tej bandzie Joanny z Kielc, która uznaje tylko Mszał św. Piusa V
Są jeszcze starsze ryty jak np. Dominikiański - zaakceptowany na Trydencie z …More
@V.R.S. Ludzie i władza koscielna gada, że Franciszek zły. Ja również gadam, że Franciszek zły. Tak jak powściągliwie gadają księża z FSSPX. bo problemy NOM ich NIE DOTYCZĄ idą swoją drogą.
W sumie powinna być dobra audycja, a może jest, aby zamknąć usta tej bandzie Joanny z Kielc, która uznaje tylko Mszał św. Piusa V
Są jeszcze starsze ryty jak np. Dominikiański - zaakceptowany na Trydencie z racji ze ten miał 200 lat. I w takim rycie była w ubiegłą niedzielę odprawiana Msza w naszej kaplicy przez Dominikanina.

Praktycznie nie widziałam różnicy pomiędzy Mszą z Mszału z 1962 r, To są różnice drobne w szczegółach, które mi później wyjaśniał ministrant, który slużył do tej Mszy.


Więc dlaczego ta "nawiedzona medialana grupa" podnosi larum skoro są Mszały innych papieży aż do Piusa XII, Jana XXIII, aż do 1962 r. i jeszcze te wcześniejsze niż Trydent

Aby zamknąć usta tej bandzie i zakończyć zamieszanie z Mszałam powinna być audycja , dlaczego FSSPX zdecydowało się na Mszał z 1962 r. , a nie z Mszału św. Piusa V. I kto o tym zadecydował. Abpl Lefevre, czy późniejsze władze z Bractwa św. Piusa X. Tak czy inaczej Mszał z 1962 r. nie jest tym co NOWA MSZA PAWŁA VI. I nie widziałam róźnicy w rycie Dominikanskim z Mszałem z 1962 r. . Można powiedzieć, że to są "drobne zmiany kosmetyczne"
Posoborowe absurdy
@Piotr Piotr Kto całuje w rączki . Ks. Stehlin z Bractwa św. Piusa X, czy abp. Schneider, który był na konklawe przy wyborze Franciszka , Może go nie wybierał, ale uznał jego władzę przez pocałunek pierściena Franciszka - symbolu władzy papieskiej
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Te różnice to widać np. przy Ostatniej Ewangelii. To jeśli chodzi o zmiany Jana XXIII.
Jeśli chodzi o zmiany Piusa XII to duże zmiany kalendarza plus duże zmiany w liturgii Wielkiego Tygodnia.
Paradoks polega na tym że Bugnini działał za Piusa XII.
Posoborowe absurdy
@V.R.S. Mszał Piusa XII uznaje abp. Lenga, abp. Vigano, abp. Muller, i również grono biskupów z USA. O tym mówi w ostatnim wywiadzie na swojej stronie abp. Lenga . Nie wiem czy mówi o abp. Schenider
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Chyba Mszał PiusaX/Benedykta XV (edycja typiczna z 1920). Natomiast problem wtedy jest z kalendarzem liturgicznym tj. świętami wprowadzonymi później np. za Piusa XII.
Posoborowe absurdy
@V.R.S. Co .... Chyba Mszał Piusa X . Ma pan na myśli abp. Lenga?
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Nie wiem. Działalności abp Lengi nie śledzę od pewnego czasu (podobnie jak jego "mentora" p. Krajskiego)
Posoborowe absurdy
@V.R.S. Co Pan sądzi o reklamie Mszału z 1949 r. gdzie powołują się na abp. Levebrve?, którą wstawił na swoim filmie abp. Lenga w pierwszej sekundzie - 0:01 > >> Wyklęty abp Vigano: przyłączajcie się do tradycjonalistycznej katolickiej kontrrewolucji! Abp Lenga
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
To nie ten Lefebvre. Chodzi o tego Lefebvre:
50 Years of the New Mass: Dom Gaspar Lefebvre and His Missal (10)
Lefebvre to we Francji jak Kowalski w Polsce albo Smith w UK - bardzo popularne nazwisko.
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Przeciwnie ! Kościół powstaje w Tradycji ,bo Kościół jest tam , gdzie jest prawdziwa wiara " - św.Hieronim doktor Kościoła .
Piotr Piotr
póki co całujemy rączki
Sławomir Sokołowski
Kościół jest w ruinie przynajmniej od czasu ukrycia III części Tajemnicy Fatimskiej (60 lat). Obecny „pontyfikat” tylko tę ruinę ukazuje publicznie i pogłębia.
Bos016
Misją Kościoła jest nauczanie wiary przekazanej przez apostołów, a nie wysłuchiwanie opinii.
"Jezus Chrystus nie mówił: idźcie i słuchajcie pogan, gnostyków i buddystów. Ta sytuacja stanowi wynaturzenie Kościoła Katolickiego".More
Misją Kościoła jest nauczanie wiary przekazanej przez apostołów, a nie wysłuchiwanie opinii.

"Jezus Chrystus nie mówił: idźcie i słuchajcie pogan, gnostyków i buddystów. Ta sytuacja stanowi wynaturzenie Kościoła Katolickiego".
slawomira1812 shares this
242