Na Golgote: „Otče odpusť im, lebo nevedia, čo robia“ Lk 23, 34

„Pane Ježišu Kriste, prichádzam na Golgotu pod tvoj kríž, na ktorom trpíš nevýslovne muky, prišiel som s tvojou Matkou Máriou a Jánom apoštolom. Tvoja presvätá krv tečie po kríži a kvapká mi na …More
„Pane Ježišu Kriste, prichádzam na Golgotu pod tvoj kríž, na ktorom trpíš nevýslovne muky, prišiel som s tvojou Matkou Máriou a Jánom apoštolom. Tvoja presvätá krv tečie po kríži a kvapká mi na hlavu, plecia, tá tvoja presvätá krv, vyliata za moje hriechy ma očisťuje, pretože ich všetky z celého srdca ľutujem. Tvoja svätá krv nie je len na mojom tele, ale tečie aj do mojej duše, mysle, citov a uzdravuje ma, oslobodzuje ma, očisťuje ma, robí ma novým stvorením pretože som v Teba uveril a prijal Ťa, Ježišu.
Nič ostatné ma v tejto chvíli nezaujíma, čo kričí veľrada, čo vykrikuje tento svet. Teraz si tu najdôležitejší Ty, Ježišu, teraz ty trpíš za mňa, teraz ma vykupuješ, teraz ma zachraňuješ, touto smrťou mi zasluhuješ nebeské kráľovstvo, preto ostatné veci sú na túto chvíľu nedôležité. Teraz sa nechcem chváliť ničím, iba krížom, cez ktorý je svet ukrižovaný pre mňa a ja pre svet.
Dívam sa do tvojich rán, ktoré ma uzdravili, dívam sa do tvojich očí a Ty sa dívaš na mňa, Ježišu. Tvoj bolestný …More
apredsasatoci shares this
52
🤔