Tadeusz Kaktus
Tadeusz Kaktus

Grzegorz Braun WYRZUCONY z Sejmu przez Kidawę-Błońską za SŁOWA PRAWDY do Niedzielskiego "…

Oby słowa Pana Brauna spełniły się. Zamordował Niedzielski ponad 100 000 Polaków.
Tadeusz Kaktus

Prosimy Kurię Lubelską o zachowanie Mszy Świętej Tradycyjnej w Lublinie na Ul. Kalinowszczyzna. …

Pozastrukturalne bractwa nie będą popierać walki o Mszę Świętą w hierarchii ponieważ straciłyby "tradycyjny" monopol. O wiele lepiej jest dla nich pod pozorami rytualnej czystości i wierności doktrynie wyciągać ludzi z Kościoła i zagospodarowywać dusze poza hierarchią. Nie ma żadnego interesu we wzmacnianiu Tradycji katolickiej w tym hierarchicznym Kościele jaki jest. Nie ma tym zainteresowania, …More
Pozastrukturalne bractwa nie będą popierać walki o Mszę Świętą w hierarchii ponieważ straciłyby "tradycyjny" monopol. O wiele lepiej jest dla nich pod pozorami rytualnej czystości i wierności doktrynie wyciągać ludzi z Kościoła i zagospodarowywać dusze poza hierarchią. Nie ma żadnego interesu we wzmacnianiu Tradycji katolickiej w tym hierarchicznym Kościele jaki jest. Nie ma tym zainteresowania, bo o wiele bardziej opłacalne jest połączyć rząd dusz z liturgią poza Kościołem, wtedy pracuje się dla wąskiej grupy przekonanych wielbicieli a nie dla całego Kościoła Powszechnego. Dlatego osoby związane z pozahierarchicznymi strukturami nigdy nie będą pracowały dla odrodzenia Tradycji w Kościele, a do tego będą bojkotować, ośmieszać i potępiać takie inicjatywy jak ta, ponieważ nie przysparza im wiernych. A wszystko pod hasłami czystości i wierności Tradycji, którą i tak, największe głowy Tradycji po ich stronie potrafią zdradzić, kiedy jest taka potrzeba i wyrazić publicznie niewiarę w najważniejsze prawdy Wiary. Ale nie ma nic podlejszego niż "indult" i nic bardziej czystego niż "bractwo", które kiedy trzeba nie pomogą w walce o Mszę Świętą ale jeszcze będą wkładać kije między szprychy, by się wóz tradycji czymprędzej przewrócił w Kościele hierarchicznym.
Skoro Tradycja poza Kościołem hierarchicznym jest Kościołem, to dlaczego Tradycja w Kościele hierarchicznym ma nim nie być albo być czymś gorszym? Czy współistnienie herezji wyklucza walkę o powrót Tradycji? Według Bractwa tak. Ale mnie osobiście to podejście bardziej zniechęca do Bractwa niż przekonuje. Jest po prostu dla mnie wstrętne. Tak jak kiedyś Pan skomentował walkę o godne obchodzenie się z Najświętszym Sakramentem, że to problem modernistów, którzy sami go stworzyli aby z nim walczyć. Ciało Pana Jezusa nie jest problemem modernistów, Tradycja Święta w Kościele nie jest problemem modernistów, to niszczenie wartości o które każdy wierzący powinien walczyć. Tradycja która nie umie ust otworzyć w sprawach Kościoła i potępić poniewierania Chrystusem bo to nie ich kościół, nie ma żadnego autorytetu. Umie tylko szczekać na ludzi, którzy chcą coś wywalczyć tam, gdzie są a to zwyczajnie podłe.
Tadeusz Kaktus

Prosimy Kurię Lubelską o zachowanie Mszy Świętej Tradycyjnej w Lublinie na Ul. Kalinowszczyzna. …

Dłużej przeora niż klasztora, a to pokolenie judaizatorów wyszczepiło się, będą niedługo wymierać z obżarstwa, zakrzepic, innych "nie związanych ze sczepieniami" powikłań poszczepiennych, lub chorób. Poza tym jeśli zostanie odmówiona ta Msza Święta, która i w rycie i nauce jest prawdziwa katolicka, przecież w petycji jest powiedziane, że są inne alternatywy dla wiernych, i wierni z pewnością, po …More
Dłużej przeora niż klasztora, a to pokolenie judaizatorów wyszczepiło się, będą niedługo wymierać z obżarstwa, zakrzepic, innych "nie związanych ze sczepieniami" powikłań poszczepiennych, lub chorób. Poza tym jeśli zostanie odmówiona ta Msza Święta, która i w rycie i nauce jest prawdziwa katolicka, przecież w petycji jest powiedziane, że są inne alternatywy dla wiernych, i wierni z pewnością, po wykorzystaniu wszystkich możliwości, z nich będą korzystać. Dlaczego mam oddać złodziejowi mój majątek, bo jest silniejszy? To wystarczy, żeby mu pozostawić mienie budowane przez katolicki naród wiele setek lat przed SVII? Za dobrze by było heretyckim administratorom kościelnych majątków, gdyby ich zostawić w niezakłóconym komforcie żerowania na nie swoich włościach. A jak ludzi nie posłucha to Pan Bóg będzie się sam upominał o ludzi, których nie wysłuchano. Judaszów dziś dużo, i sprawiedliwość zdrajcom Opatrzność często wymierza jeszcze za życia. Poza tym presja wielu ludzi ma sens. Zamiast głupio gadać gdyby wszyscy zebrali się w obronie tej Mszy zrobiłoby się porządek. Tylko że są ci lepsi, co wchodzą do swoich wyalienowanych kaplic z przekonaniem, że dobrze, że nie są tacy jak inni, zmieszani z błotem ziemi, że są rytualnie czyści, że ich pobożność jest pobożniejsza niż innych. I te względy pozwalają im pozostawiać losy tej Mszy w przejętym przez heretyków Kościele bez żadnej pomocy. Na szczęście Pan Jezus leczył ludzkie rany sięgając po proch zdeptanej przez innych ziemi, mieszał ją ze śliną, i tą mieszanką, której by się brzydził ten z filaktreiami jak trzeba, leczył rany plebsu, którym ci czyści pogardzali.
Jeśli dla Pana wiara ludzi z takich miejsc jak to w Lublinie to trąd to niech Pan sobie poczyta, jak Pan Jezus ten trąd potraktował. Trzeba prosić, a nie dystansować się od wszystkiego, co zapachnie prozą i powszechnością, ziemią i życiem, i kto prosi ten otrzymuje.
Niech Pan poprawi swoje czyste rytualnie szaty bo frędzelek się Panu zawinął.
Tadeusz Kaktus

Prosimy Kurię Lubelską o zachowanie Mszy Świętej Tradycyjnej w Lublinie na Ul. Kalinowszczyzna. …

@modernistae prohibere To jest znaczący argument. Ale powinien być oczywisty, bo wiernych na tej Mszy Świętej jest sporo.
Tadeusz Kaktus

Prosimy Kurię Lubelską o zachowanie Mszy Świętej Tradycyjnej w Lublinie na Ul. Kalinowszczyzna. …

Przeczcigodny @V.R.S. ma lepszy przepis na powrót Tradycji do Kościoła. Ale tymczasem poleca danie nogi do innych struktur. A Kościół zostawić cały wilkom. Przepis na Tradycję "kahalną", jedyną, prawdziwą, poprawną i nie znoszącą konkurencji. Taki tradycyjny kahał dla jedynych prawdziwych katolików.
Tadeusz Kaktus

Aby nie krzywdzić Mamusi, musisz przestać kochać Tatusia

Ktoś łamie prawo, o takich działaniach powinien podejmować decyzje rodzic. Ktoś przekracza swoje kompetencje. I powinien iść za to siedzieć.
Tadeusz Kaktus

bez komentarza ... utylizacja testów covidowych PL

Uhaha śmiercionośny wirus....
śmieją się z nas od początku do końca
Tadeusz Kaktus

Paulin na Jasnej Górze mówi o nowym porządku świata

Jak nie widzi że jego lęk przed niezaszczepionymi jest budulcem nowego porządku świata, nie warto go słuchać. Hermeneutykę ciągłości kłamstwa z prawdą uprawia. A to mamy od 60 lat.
Tadeusz Kaktus

Paulin na Jasnej Górze mówi o nowym porządku świata

Czym się cieszyć? na samym początku jako lęk wypowiada obawę przed niezaszczepionymi. Prawdziwy kapłan nie tak by mówił. To jest łajza zakłamana nie ksiądz. jestem niezaszczepiony a on mówi że się mnie boi. niech spada. Chrystus nie bał się trędowatych, prawdziwi kapłani także się nie bali, rozgrzeszali ludzi umierających na prawdziwe epidemie a ten się niezaszczepionych boi. Łajza zakłamana.
Tadeusz Kaktus

Paulin na Jasnej Górze mówi o nowym porządku świata

No dobrze. Pięknie mówi. Ale to przecież Jasna Góra wprowadzała sama segregację sanitarną. Mogło wejść tylko ileś osób, Komunia na dziedzińcu na łapę, nie wpuszczano pielgrzymów. Na mrozie kolejki stały ludzi czekających aż będą mogli wejść. Cerbery przy wejściu rzucające się na ludzi za brak kagańca. A w międzyczasie koncertowanie bez limitów, bez maseczek. Bez segregacji. Gojom się rzuci raz …More
No dobrze. Pięknie mówi. Ale to przecież Jasna Góra wprowadzała sama segregację sanitarną. Mogło wejść tylko ileś osób, Komunia na dziedzińcu na łapę, nie wpuszczano pielgrzymów. Na mrozie kolejki stały ludzi czekających aż będą mogli wejść. Cerbery przy wejściu rzucające się na ludzi za brak kagańca. A w międzyczasie koncertowanie bez limitów, bez maseczek. Bez segregacji. Gojom się rzuci raz marchewkę, potem kijem poprawi i ma być dobrze. Pacholski jedno on drugie. Dobry i zły policjant? To w końcu Jasna Góra jest zakonem czy salą koncertową? Filią urzędników kowida czy miejscem świętym, bo już nie rozumiem?
Tadeusz Kaktus

Zamach na życie arcybiskupa Jana Pawła Lengi? Dr Stanisław Krajski

Czyli Tradycja Kościoła ma być skazana na wymazanie. Jeśli tak, to Kościół Chrystusa jest skazany na wymazanie. Czyli instalowano i instaluje się coś innego niż Kościół.
Tadeusz Kaktus

Abp Jan Paweł Lenga w Sursum Corda

Dokładnie jak mówi Ksiądz Biskup - do kościołów po dofinansowaniach unijnych wchodzi wszelki motłoch. Tak jest, do mojej kochanej sandomierskiej katedry wali z ulicy cała hołota. Mszę Świętą Tradycyjną usunięto, ale megafony dla motłochu, którym nie można dać dyskretnego przewodnika, który ludziom po cichutku dyskretnie opowie o katedrze, nie niszcząc modlitewnego nastroju, grzmią na cały …More
Dokładnie jak mówi Ksiądz Biskup - do kościołów po dofinansowaniach unijnych wchodzi wszelki motłoch. Tak jest, do mojej kochanej sandomierskiej katedry wali z ulicy cała hołota. Mszę Świętą Tradycyjną usunięto, ale megafony dla motłochu, którym nie można dać dyskretnego przewodnika, który ludziom po cichutku dyskretnie opowie o katedrze, nie niszcząc modlitewnego nastroju, grzmią na cały regulator, jakby to był dworzec albo impreza plenerowa dla mas.
Jak powiedziano, z kościołów robi się dworce i miejsca używania.
Tadeusz Kaktus

Abp Jan Paweł Lenga w Sursum Corda

Co do dotacji rzeczywiście tak jest. Sandomierska katedra. Wchodzi się do kościoła, przez megafon wali z głośników głos lektora, opisujący historię i style architektoniczne, opowiada o zabytkach, jak tam się modlić? Katedra Sandomierska jest teraz jak dworzec, muzeum, nie ma szans się tam pomodlić.
Pieniądze unijne wzięto, zrobiono wielkie prace remontowe i katedra robi za muzeum, dworzec, plac …More
Co do dotacji rzeczywiście tak jest. Sandomierska katedra. Wchodzi się do kościoła, przez megafon wali z głośników głos lektora, opisujący historię i style architektoniczne, opowiada o zabytkach, jak tam się modlić? Katedra Sandomierska jest teraz jak dworzec, muzeum, nie ma szans się tam pomodlić.
Pieniądze unijne wzięto, zrobiono wielkie prace remontowe i katedra robi za muzeum, dworzec, plac miejski. Ludzie wchodzący na modlitwę słyszą nachalność megafonów jak na dworcu.
Pieniądze unijne niczego dobrego w konsekwencji nie przyniosły, zamieniły kościoły w miejsca używania, sale koncertowe, miejsca jakiś eventów kulturalnych ale niewiele zostało tam z miejsc poświęconych Bogu.
Tadeusz Kaktus

Maseczkowy gwałt szkolny.

@Mt 8-9 Wspaniale, żeby takich więcej. Trzymać się więc i nie dawać proszę!