Bos016
32

Pan Jezus dotrze do nas różnymi drogami

Ojciec Rydzyk dopytywał o obostrzenia dotyczące kościoła. Minister wyjaśnił wszystkie wątpliwości zakonnika. "Nie ma zakazu pójścia na mszę świętą, …
bielas
Jak w naszym państwie ma być dobrze, skoro pseudoprawica z PiS i Lewica zamiast zajmować się kryzysem gospodarczym, problemami przedsiębiorców i pracowników, ubijają polityczne interesy i rozdają sobie kolejne stanowiska? Tydzień temu informowaliśmy Was, że PiS i Lewica dogadali się w kuluarach i wspólnie zmienili regulamin Sejmu pod siebie. Oto efekty kwitnącego porozumienia - rzeczniczka SLD, …More
Jak w naszym państwie ma być dobrze, skoro pseudoprawica z PiS i Lewica zamiast zajmować się kryzysem gospodarczym, problemami przedsiębiorców i pracowników, ubijają polityczne interesy i rozdają sobie kolejne stanowiska? Tydzień temu informowaliśmy Was, że PiS i Lewica dogadali się w kuluarach i wspólnie zmienili regulamin Sejmu pod siebie. Oto efekty kwitnącego porozumienia - rzeczniczka SLD, Anna Maria Żukowska, została wybrana do prezydium Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, oczywiście wspólnymi głosami PiS i Lewicy.
Piotr2000
Wiekszosc komentatorow zapomina,ze dla czlowieka wierzacego w Boga najwazniejsza sprawa jest zbawienie czyli niebo i lacznosc z Bogiem ppo tym zyciu. Przesladowania, smierci nie wylaczajac, choroba, iutrata bliskich ,pracy, wlasnosci, nne trudne doswiadczenia, wlacznie z grymasami zony sa, bo jestesmy w ciele. Sa one czasem testem, czasem utwierdzeniem w wierze...zawsze jednak znakim milosci Boga.
PolObyw
demon.pl jest ok, Rydzyk jest ok, policja jest ok, rowerzyści i dorożkarze są ok, wszyscy są ok, za wyjątkiem wiernych w Kościele Świętym. My jesteśmy beeee... No cóż, pan każe, sługa musi.
Weronika-S.
Owszem Jezus dotrze, ale inna rzecz, że ,,oni,, wspólnie robią co mogą, aby Mu to utrudnić, aby zablokować Jemu drogę do nas i jednocześnie złamać nasze sumienia.
Jota-jotka
Teraz to już jest przysłowiowa musztarda po obiedzie. Takie mydlenie oczu.
Każdy ma świadomość zagrożenia wirusem i nikt tego nie bagatelizuje .

Jeśli wierzyć ministrowi i prognozom to zachorowalność wzrasta i będzie wzrastać
Ja mam tylko ogromny żal do biskupów ,że za szybko zgodzili się na wprowadzenie tak rygorystycznych ograniczeń.
Kiedy markety były jeszcze pełne ludzi ,do kościoła mogło …More
Teraz to już jest przysłowiowa musztarda po obiedzie. Takie mydlenie oczu.
Każdy ma świadomość zagrożenia wirusem i nikt tego nie bagatelizuje .

Jeśli wierzyć ministrowi i prognozom to zachorowalność wzrasta i będzie wzrastać
Ja mam tylko ogromny żal do biskupów ,że za szybko zgodzili się na wprowadzenie tak rygorystycznych ograniczeń.
Kiedy markety były jeszcze pełne ludzi ,do kościoła mogło wejść 5 osób i nie ważne czy to wioska ,czy kościół w dużym mieście .
A w co niektórych kościołach już wtedy od razu ,zakazano wiernym uczestniczyć w Eucharystii. Nie ma co teraz wybielać się.
Weronika-S.
A ja mam żal do tych, co umierają z dnia na dzień po 1100 ludzi. Gdyby biskupi o tym wiedzieli to pewnie ratując nas załatwiliby nam transport na Marsa, a nie tylko zabronili chodzenia do kościoła.
Jota-jotka
Skąd te dane ? Mówię o sytuacji z 24 marca czyżby u nas umarło wcześniej 1100 osób ?Tak się manipuluje...
Owszem ,każdej istoty ludzkiej żal ,kiedy umiera to zwykły ludzki odruch

Ale każdy może napisać swoją opinię
Jota-jotka
A biskupi mają strzec naszej Wiary i dbać o Kościół to po pierwsze
Weronika-S.
W roku 2019 zmarło ponad 414 000 ludzi w Polsce na różne choroby, bo nie tylko na tego wirusa w koronie ludzie umierają. Na grypę sezonową natomiast w lutym i marcu zmarło ponad 40 osób. Takie są dane statystyczne.
Jota-jotka
Pytałam o 1100 osób ,proszę nie uciekać od odpowiedzi
Weronika-S.
@Jota-jotka Jaka ty jesteś mało kumata. W 2019 zmarło 414 000, co daje na miesiąc 34 500 osób zmarłych, a z kolei 34 000 zmarłych daje na dzień 1100 zmarłych i masz na talerzu te 1100 o które ci chodziło.
Jota-jotka
,,Jaka ty jesteś mało kumata. ,,
Ja personalnie nie atakuje
Jeśli się dołącza pod komentarz to na temat ...
Pozdrawiam Panią i dziękuję za rozmowę
PolObyw
Wystawili Polaka, leczącego z Matką Teresą zarażonych w Indiach /wielka chwała jemu za to/, tylko, że podłożyli jemu diabelskie i bezprawne, bo bez umocowania w Konstytucji przepisy, które przyjął na klatę, a ci, którzy je podłożyli teraz harcują z radości, i są jak zawsze "niewinni'. Czyż to jest ciąg dalszy Nowego Testamentu z potwierdzeniem Starego?
wacula25wp.pl
Piotr2000 Faktem jest to że PiS robi nam powtórkę z Gierka to prawda Klasyczna dla nich motto Raz zdobytej władzy nie oddamy ,hmm to hasło tak komunistów jak i neokomunistów .Ale jednak chodzą do KK i nikt nie odrzuca Boga no i prezes idzie bez kota do kościoła
wacula25wp.pl
Quas Primas Piszesz -[ więc nie mam obowiązku się podporządkować.]=Och miła oportunistko tak nie można przeciw władzy która chce dobrze dla nas i rodzin prubójo nas ratować sami nie damy rady za nic ?????????PROSZĘ ZMIENIĆ swą decyzję brzydką
Quas Primas
Nigdy w to nie uwierzę, że Państwo chce dobrze dla obywateli...
Ani Państwo, ani wielu hierarchów, ani też lekarze...
Za długo żyję na tym świecie, abym dała się nabrać na ich "troskę" o nas...
Biznes- Wacuś, tylko BIZNES się dla nich liczy!!!
Piotr2000
Jesli prawo stanowione przez ludzi jest niesprawiedliwe w swej istocie, jesli jest klamstwem, jesli odrzuca Boga i Jego Milosc - nie tyko nie mamy obowiazku go przestrzegac, ale mamy obowiazek, na roznych poziomach, do przeciwstawienia sie mu.
wacula25wp.pl
Henri_Kumans Piszesz -[ Najpierw zaraziło społeczeństwo wirusem, które wyprodukowało, a teraz ubiera się w piórka wybawcy i obrońcy obywateli. Oby Bóg przeklął takie państwo itd]--A najgorsze jest to że to państwo które wyprodukowało śmiertelnego wirusa nie wierzy w Boga i w diabła .A więźniowie sumienia i inni więźniowie niepodlegający karze śmierci są zabijani w celu pozyskania ich organów …More
Henri_Kumans Piszesz -[ Najpierw zaraziło społeczeństwo wirusem, które wyprodukowało, a teraz ubiera się w piórka wybawcy i obrońcy obywateli. Oby Bóg przeklął takie państwo itd]--A najgorsze jest to że to państwo które wyprodukowało śmiertelnego wirusa nie wierzy w Boga i w diabła .A więźniowie sumienia i inni więźniowie niepodlegający karze śmierci są zabijani w celu pozyskania ich organów itd.-Piszesz dalej -[ Chrystus wyraźnie powiedział, że należy oddać co cesarskie cesarzowi a co boskie Bogu itd ]==To jest prawda św. Tylko mój drogi tu chodzi o co innego -{ NIE ZARAŻAJ ŚMIERCIĄ [ nie zabijaj-v przykazanie ]==}
Henri_Kumans
Rozumiem zastrzeżenia. Świadome nie wnikałem w szczegóły. Narażanie siebie na chorobę byłoby kuszeniem Pana Boga, zaś zarażanie innych byłoby, jak trafnie piszesz grzechem przeciw V przykazaniu. Mój wpis, miał za zadanie wywołanie dyskusji i zwrócenie uwagi na te te sprawy o których piszesz.
Henri_Kumans
Czy katolik ma obowiązek podporządkowywać się zarządzeniom państwowym? Dla mnie jest to sprawa dyskusyjna. Chrystus wyraźnie powiedział, że należy oddać co cesarskie cesarzowi a co boskie Bogu. Mimo to, Chrystus z państwem raczej się nie zadawał, z politykami się nie układał, a ich zarządzenia permanentnie łamał. Gdyby Chrystus był politykiem nigdy nie zostałby ukrzyżowany. Państwo, to moja …More
Czy katolik ma obowiązek podporządkowywać się zarządzeniom państwowym? Dla mnie jest to sprawa dyskusyjna. Chrystus wyraźnie powiedział, że należy oddać co cesarskie cesarzowi a co boskie Bogu. Mimo to, Chrystus z państwem raczej się nie zadawał, z politykami się nie układał, a ich zarządzenia permanentnie łamał. Gdyby Chrystus był politykiem nigdy nie zostałby ukrzyżowany. Państwo, to moja prywatna opinia, jest ekspozyturą piekła na ziemi, a politycy niczym diabły w ludzkich skórach. Stamtąd bowiem wychodzą wojny, zabójstwa, intrygi, kłamstwa, złodziejstwo, przekupstwa, nierząd, podżeganie do nienawiści i inne plugastwa. Sam COVID-19 to też produkt państwa, a dokładnie druga, "ulepszona genetycznie", wersja byłego wirusa SARS. Pięć lat temu telewizja włoska RAI (po włosku) nadała o tym specjalny program. Można też znaleźć w internecie oryginalne prace naukowe na temat: jak tego wirusa produkować, przechowywać, używać i tak dalej. Można też zobaczyć sobie program red. Gadowskiego pt. "Kto to zrobił". Państwo to obłudna bestia. Najpierw zaraziło społeczeństwo wirusem, które wyprodukowało, a teraz ubiera się w piórka wybawcy i obrońcy obywateli. Oby Bóg przeklął takie państwo. Czy należy podporządkowywać się diabłu? Oto jest pytanie.
PiotrM
Bardzo dobra odpowiedz. Czy Kościół pochodzi z tego świata? Chyba nie bo Jego Właściciel też nie.
Henri_Kumans
Ciekawe podejście. Według różnych teologów są bowiem trzy kościoły. Kościół Wojujący na ziemi, Kościół Cierpiący w czyśćcu i Kościół Tryumfujący w niebie. Kościoły te są połączone poprzez "świętych obcowanie". To "obcowanie" jest Prawdą Wiary. Natomiast sam podział jest sztuczny i tymczasowy, tak jak tymczasowy jest czyściec. Sam Kościół zaś, jest środkiem a nie celem.
przeciwherezjom
Co to za bzdury: "tylko ograniczamy liczbę ludzi" . Weźcie wywieźcie na taczkach z glorii tych agentów od lania ścieków do mózgu!!!!
Weronika-S.
Ojciec Rydzyk musi przekonsultować z władzą swe obowiązki względem Boga. Jak dają kasę, to trzeba, oj trzeba, nie ma innego wyjścia.
bielas
Czy Gowin odejdzie z rządu i PIS straci większość ?
przeciwherezjom
a po co reżimowi większość? Czy hitler i stalin potrzebowali jakiejś większości???
bielas
Hitler wygrał w demokratycznych wyborach,
Pinochet
@bielas Chyba kanalie grają pod wcześniejsze wybory. Coś mi to wygląda na ustawkę.
wlowoj
po co większość, mamy "sytuację wyjątkową" i ministrowie rządzą oświadczeniami i zarządzeniami w telewizji
Pinochet
Jednak się nie pomyliłem. Typowa, perfidna ustawka. nczas.com/…/pis-popiera-pro…
wacula25wp.pl
A obowiązkiem chrześcijanina jest podporządkować się zarządzeniem prawomocnych władz państwowych , no ile nie sprzeciwiają się one wierze. W aktualnej sytuacji posunięto się bardzo rozsądnie do zagrożenia struktur państwowych o.rydzyk nie decyduje nic tylko premier+sejm
Quas Primas
A sprzeciwia się w każdym calu, więc nie mam obowiązku się podporządkować.