wacula25wp.pl
Przyjacielu Orare pro me przeczytaj jak-TA przecudna święta mistyczka święta Dorota z Mątowach .A jeżeli przeczytliśmy tę świętą mistyczkę, to trzeba nam się starać, aby odczytać i przeczytać naukę płynącą z jej życia i przestróg a zwłaszcza zatwardziałych i zaślepionych obrońców duchownych a zwłaszcza na tym portalu osób którzy bronią rydzyka i jemu podobnych żyjących w luksusach tego świata …More
Przyjacielu Orare pro me przeczytaj jak-TA przecudna święta mistyczka święta Dorota z Mątowach .A jeżeli przeczytliśmy tę świętą mistyczkę, to trzeba nam się starać, aby odczytać i przeczytać naukę płynącą z jej życia i przestróg a zwłaszcza zatwardziałych i zaślepionych obrońców duchownych a zwłaszcza na tym portalu osób którzy bronią rydzyka i jemu podobnych żyjących w luksusach tego świata jak zakonnik o. rydzyk itp.Aby przejrzeli i zrozumieli że popierając ten stan rzeczy brną ślepo ku hedonizmowi tego świata którego luksus zniknie A GRZECH POZOSTANIE .I Wątpię tylko czy Rydzyk chce się kiedykolwiek podzielić kasą znając jego hojność dzielenia się z biednymi . A PO CO?-jego dewiza.A piszesz jak Żydzi wbijając gwoździe w ręce Jezusa Chrystusa my nie winni śmierci J.CHr. przed Bogiem bo to on wywracał w świątyni nasze skarby i wyrzucał nas z bogactwem z świątyni .Teoretycznie ojciec Rydzyk nie ma żadnego majątku jak mafiozi przed sądem którzy nic nigdy nie mają. Natomiast Rydzyk Jako zakonnik, który złożył śluby ubóstwa, może mieć jedynie rzeczy osobiste jak apostoł jałmużnik. Ale to teoria i kpina przed urzędem podatkowym w Polsce i SZYDERSTWO Z EWANGELII św. A podobno Jezus był biedakiem . Dla posyłanych uczniów największym majątkiem była wiara w Boga. Bogaci wiarą szli głosić Ewangelię, bez pieniędzy, toreb, a nawet sandałów. Po drodze nie mieli plotkować, bo to zajmuje czas, a ewangelizować. Obyśmy jako współcześni chrześcijanie spoglądali na wiarę jako nasze bogactwo, a nie ciężar bogactwa z którego zapragneliśmy korzystać.
Z_Darek
Ostatnią armatą jaką wytoczą niszczyciele kościoła będzie posłuszeństwo, macie być posłuszni dopóki nie usłyszycie jawnie herezji. Zwiedzenie polega na tym, że nigdy jawnie jej nie usłyszymy bo nikt by nie dał jej wiary. Urobiony lud z czasem łyknie wszystko nawet herezję, co się już powoli dzieje.
Druga rzecz: ksiądz chce żeby było tak jak było. Stwierdzić należy, że to się już nie wróci.
MementoMori+++
Pan Jezus inaczej mówił

1 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem.
2 Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec.
3 Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je.
4 A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim,…More
Pan Jezus inaczej mówił

1 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem.
2 Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec.
3 Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je.
4 A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają.
5 Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».
6 Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

11 Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce.
12 Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza;
13 dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
J10

Kaplan który sam nie czyta Pisma Świętego odnośnie siebie, który zaniedbuje swoje życie duchowe a który tylko poucza innych, staje niejako w miejsce Boga, Boga spycha. Ludzie więc będą uciekać od takiego. Głoszenie Boga z jednoczesnym niezadowoleniem i i z anty świadectwem ze dla Boga nie warto nic wycierpieć i i potwierdzić swoim cierpieniem prawdziwości Boskiej nauki, jest mało wiarygodnym świadectwem wiary w Boga. Jest to nic innego jak pokładanie ufnosci i wiary w swoje marne skończone możliwości, a im bardziej zabsolutyzowane tym większy upadek
Piotr2000
Dziwny jest ten komentarz ksiedza Slawomira. Uchodzil do tej pory zakaplana majacego oczy szeroko otwarte.
m.rekinek
Typowy wilk w owczej skórze i obłudnik. Belki w swoim oku nie widzi. A kto jak nie on zaszczuł siostrę zakonną prowadzącą kanał na youtubie i poleciał z donosem do jej biskupa ? Prawda o fałszywych objawieniach go zabolała. Pamiętam jak kiedyś piał z zachwytu nad posoborowymi dokumentami, bo innych jak widać nie zna i odrzuca. Trzeba takich omijać dużym łukiem.
PiotrM
Tak. Te rozluźnienie wszystkim do głowy uderzyło. Teraz liczy się tylko telewizyjka i tyle a do chorych z potrzebą w trudnej sytuacji to nie!
MementoMori+++
Pamiętam jak ksiądz wydał na fb publiczny osąd na s Brunone od Maryi. Przekreślił ją całkowicie uznając za zwodzicielke . Jak można całego człowieka przekreślać na podstawie jakiejś wypowiedzi na pewien temat, jak można wydawać wiernym niejako nakaz aby nie słuchać wszystkiego co jakiś człowiek mówi. Pamiętam że siostra nie popierala Mari Valtorty. Traktując jednak mistykow poprzez niewiarę i …More
Pamiętam jak ksiądz wydał na fb publiczny osąd na s Brunone od Maryi. Przekreślił ją całkowicie uznając za zwodzicielke . Jak można całego człowieka przekreślać na podstawie jakiejś wypowiedzi na pewien temat, jak można wydawać wiernym niejako nakaz aby nie słuchać wszystkiego co jakiś człowiek mówi. Pamiętam że siostra nie popierala Mari Valtorty. Traktując jednak mistykow poprzez niewiarę i nie ufnosc również można by w Piśmie Świętym doszukać się wiele paradoksów, nie jasności i na podstawie tego wydawać fałszywy osad. Tak naprawdę nie ma objawień prywatnych, wszystkie są dla ludu. Dziś znajdą się także w kościele tacy w tym duchowni którzy będą odrzucać objawienia gdzie jest przynaglenie do nawrócenia.
wacula25wp.pl
Orare pro me Piszesz -[ Proszę przeanalizować przekrój naszego społeczeństwa i stanąć w prawdzie. Czy aby nie mamy takich kapłanów, na jakich sami zasługujemy itd.]==Bardzo ładny tekst do tego momentu z którym całkowicie ZGADZAM się .Bo jest to prawda .NO Ruszyły wypłaty trzynastek dla ubogich emerytów .NO A Tadeusz Rydzyk apeluje o wsparcie finansowe ZARAZ -ręce opadają.

T .Rydzyk-apeluje-o-…More
Orare pro me Piszesz -[ Proszę przeanalizować przekrój naszego społeczeństwa i stanąć w prawdzie. Czy aby nie mamy takich kapłanów, na jakich sami zasługujemy itd.]==Bardzo ładny tekst do tego momentu z którym całkowicie ZGADZAM się .Bo jest to prawda .NO Ruszyły wypłaty trzynastek dla ubogich emerytów .NO A Tadeusz Rydzyk apeluje o wsparcie finansowe ZARAZ -ręce opadają.

T .Rydzyk-apeluje-o-wsparcie-finansowe. Aaaaaaaaaa-Koronawirus-w-Polsce. Wiara to jedno Pieniądze to drugie ale one nie powinny iść w parze to tak jak by Anioł stróż szedł obok Diabła .Sorry ale dostałeś już kasę od pisu więc jak nie potrawisz dać sobie rady w tych trudnych czasach to najwidoczniej się nie nadajesz do biznesu i powinieneś zamknąć ten interes. Proponuję przejść się do biskupa. głódzia na jego prywatną posiadłość z pałacem nowym na 40 ha.Wiem on też należy do uuuuuuuuubogich. OTO RZECZYWISTOŚĆ -smutna prawda.
Orare pro me
Oj jak bardzo zazdroszczę tych pałaców telewizji radia wyższej szkoły bazyliki no NIE taki bogaty normalnie bogacz biznesmen - to jest właśnie granie na najniższych instynktach ludzkich w co ja się wrobić nie dam i w nienawiść na tym tle także. Najlepiej to zabrać i pozamykać niech nam królują TVNy Polsaty i inne tylko prawdę mówiące polskojęzyczne media - a właściwie nawet gdyby to była prawda …More
Oj jak bardzo zazdroszczę tych pałaców telewizji radia wyższej szkoły bazyliki no NIE taki bogaty normalnie bogacz biznesmen - to jest właśnie granie na najniższych instynktach ludzkich w co ja się wrobić nie dam i w nienawiść na tym tle także. Najlepiej to zabrać i pozamykać niech nam królują TVNy Polsaty i inne tylko prawdę mówiące polskojęzyczne media - a właściwie nawet gdyby to była prawda to z czego wynika taka zawiść bo co --- bo to polskie innym wolno naszym nie. Aaa kapłan - posługa musi być biedny - to za troki od kaleson ma wnosić wszelkie haracze jakie na jego dzieła są nakładane. A właściwie to kogo szanowna pani tu reprezentuje oprócz szerzenia zamętu i obrażania stanu kapłańskiego gdyż na wstępie nie tytułuje ojca jako kapłana - kończę nie widzę sensu sz.p. słówek się będzie czepiać - wykorzystując narosłe stereotypy.
Jota-jotka
Dla mnie ten czas jest takim autentycznym pragnieniem w którym z większym wysiłkiem ,(bo sama muszę poszukać rozważań ,rekolekcji ,możliwości adoracji bo nasze kościoły w parafii nie działają) .
Jest to taki sprawdzian wiary jak traktuję w swoim życiu Jezusa. I nie ważne czy jestem biskupem ,kapłanem czy zwykłym człowiekiem ,bez wyjątku z tą tylko różnicą ,że komu więcej dano ,więcej jest …More
Dla mnie ten czas jest takim autentycznym pragnieniem w którym z większym wysiłkiem ,(bo sama muszę poszukać rozważań ,rekolekcji ,możliwości adoracji bo nasze kościoły w parafii nie działają) .
Jest to taki sprawdzian wiary jak traktuję w swoim życiu Jezusa. I nie ważne czy jestem biskupem ,kapłanem czy zwykłym człowiekiem ,bez wyjątku z tą tylko różnicą ,że komu więcej dano ,więcej jest wymagane .
A posłuszeństwo najczęściej dziś używane słowo ,,Ktoś,, wiedział czego użyć by nakłonić do złego ,przecież mało kto chce takiego jawnego zła ,to musi być zawaluowane żeby pozorować ,,dobro,,.
Samo tłumaczenie siebie i biskupów ,że ubolewają i przeżywają jest usprawiedliwianiem się.
My też cierpimy ,nie każdy wyraża to złością i atakiem ,są tacy którzy za kapłanów i całą tą sytuację modlą się i poszczą .
I jeszcze jedno ,może najważniejsze ,trzeba takiego doświadczenia by zrozumieć jak ważna jest Eucharystia ,kapłan ,możliwość spowiedzi ,że jest darem i łaską konieczną do zbawienia.
A modlitwa to oddech duszy bez niej dusza słabnie , aż w końcu obumiera.
MementoMori+++
Powiedziałbym że jest raczej tak że z powodu niewiary duchownych w Boga, wierni jawią się jako ich wrogowie, jakoby ich atakowali, gdy tymczasem wiara wiernych obnaża niewiarę duchownych co jest atakiem na ich pychę co odbierają jako atak na siebie
przeciwherezjom
to teraz chyba jest odwrotnie?! Ktoś tu nieźle pruje pod górkę. Przecież masoneria mająca miażdżącą przewagę w Episkopacie właśnie zażera polskie katolickie owieczki najpierw je torturując... Tak "po pięć naraz"... Mądremu dość
Prawda inside
Tommy1 po co tu stawiasz tego komucha co Kościoły pozwmykał.
wacula25wp.pl
yagu Aa-a na dodatek jest to tylko część tego żalu
wacula25wp.pl
Niektórzy księża biskupi widać nie do końca zdali sobie sprawę z powagi sytuacji. Do tego dochodzi całkowita obojętność niesienia pomocy chorym itd co czynili właśnie wszyscy święci w nieszczęściu groźnej choroby . Nieumiejętność przeciwstawienia się w radzeniu w parafiach itd.W czasie II wojny światowej kapłani sprawowali Eucharystię z narażeniem życia. Budując parafie tu czy tam w Polsce i na …More
Niektórzy księża biskupi widać nie do końca zdali sobie sprawę z powagi sytuacji. Do tego dochodzi całkowita obojętność niesienia pomocy chorym itd co czynili właśnie wszyscy święci w nieszczęściu groźnej choroby . Nieumiejętność przeciwstawienia się w radzeniu w parafiach itd.W czasie II wojny światowej kapłani sprawowali Eucharystię z narażeniem życia. Budując parafie tu czy tam w Polsce i na świecie, budowaliśmy je właśnie na takie trudne czasy, jakie mamy obecnie. W czasach epidemii,do tej pory tak myślałem i byłem tego pewien. Ale fakty stały się gorzkie. Dlatego Kościół z Episkopatem na czele będzie wielkim przegranym tej próby I na koniec. Jak spojrzycie w oczy Św. Maksymilianowi wychudzonego i ubogiego mistyka czasów przeszłych do zapasionego rydzyka i podobnych jemu i nie dzielącemu się z chorymi polakami dziś .
yagu
Smutne , ale niestety prawdziwe
Orare pro me
Przy całym szacunku brak obiektywizmu i pewna zatwardziałość przyczynia się do pogłębiania różnic i kryzysu w kościele a uważam, iż takowy istnieje. Szanowna pani dalece mija się z prawdą, „że kościół nie pomaga” pamiętając, że Kościół to MY powiem: Jak pomaga tak pomaga..ale pomaga.
Oczywiście myśląc po ludzku dalsza część jest prawdziwa z małym sprostowaniem. Proszę przeanalizować przekrój …More
Przy całym szacunku brak obiektywizmu i pewna zatwardziałość przyczynia się do pogłębiania różnic i kryzysu w kościele a uważam, iż takowy istnieje. Szanowna pani dalece mija się z prawdą, „że kościół nie pomaga” pamiętając, że Kościół to MY powiem: Jak pomaga tak pomaga..ale pomaga.
Oczywiście myśląc po ludzku dalsza część jest prawdziwa z małym sprostowaniem. Proszę przeanalizować przekrój naszego społeczeństwa i stanąć w prawdzie. Czy aby nie mamy takich kapłanów, na jakich sami zasługujemy? Proszę tu przy okazji abyśmy byli ludźmi czynu nie tylko krytyki i narzekania.
Wymagajmy i mówmy bez strachu z powagą, że czujemy sytuację naszego kościoła i domagajmy się od całej hierarchii jednomyślności tzn. niech się między sobą dogadują (i nie krytykują w Internecie jak czyni to np. deon.pl) na spotkaniach teologicznych i innych a do nas do wiernych wychodzą w jednomyślności jak nakazuje Pismo.

A więc modlitwa – o kapłanów także i na pierwszym miejscu.

Co do spasionego ojca Rydzyka – tańczy pani za melodią TVN Polsat Wyborcza itd. od wielu lat jest najbardziej i najmocniej atakowanym kapłanem tak, więc wiele tego plucia przykleiło się już na stałe. W sądach niema, czego szukać, bo 1000 lat życia by mu zabrakło a i ci wskazani do nich nie chodzą, bo naprawdę nic na niego nie mają tylko plują.
Co do tuszy to żyjąc w tak ciągłym stresie i tak jest szczupły. Jak pamiętam Radio Maryja jest medium otwartym, więc proszę pojechać do Torunia z pewnością z osobą wierzącą ojciec Tadeusz się spotka i mu to, co tu pani pisze powiedzieć Prosto w oczy a nie szczekać jak pies za bramą.

Sorry za ton, ale już niekiedy ręce opadają na to, co ludzie wypisują, aby tylko zaistnieć w sieci.

Nienawiść lub jej prowokowanie naprawdę jest obrzydliwe.
annaz___
No cóż, smutne to. Ksiądz ostatecznie pozbawia złudzeń. Być może słowa te miałyby sens, gdyby księża wykazali więcej inicjatywy, np. zwiększyli liczbę Mszy Św. (jak w nielicznych parafiach), organizowali modlitwy, niekoniecznie w kościołach. W większości zero działań. I, jak się okazuje, zero refleksji.
I jeszcze jedna rzecz bardzo istotna. Nie od dziś w kazaniach starannie omijają najważniejsze …More
No cóż, smutne to. Ksiądz ostatecznie pozbawia złudzeń. Być może słowa te miałyby sens, gdyby księża wykazali więcej inicjatywy, np. zwiększyli liczbę Mszy Św. (jak w nielicznych parafiach), organizowali modlitwy, niekoniecznie w kościołach. W większości zero działań. I, jak się okazuje, zero refleksji.
I jeszcze jedna rzecz bardzo istotna. Nie od dziś w kazaniach starannie omijają najważniejsze problemy (i wcale nie mam na myśli obecnej ”pandemii”). Milczą na temat coraz bardziej widocznych zagrożeń.
A owce zakłócają spokój i dobre samopoczucie.
Fakt, „mega kazanie”. Przytłaczające...
yagu
No coz , to wynik posoborowej rewolucji i pychy by dostosować się do świata .
Augustyn z Hippony
Jaka doskonala umiejetnosc manipulacji w powyzszej wypowiedzi.
Owce kasja pasterzy...
Przypomne, ze Sobor Watykanski II, daje prawo owczarni upominac bladzacych pasterzy, zgodnie z soborowa konstystucja O Roli Swieckich w Kosciele. Przypomne tez pokasanym pasterzom, ze ich zadaniem jest pasc owczarnie, wlasnie w chwilach takich jak jestesmy teraz, a nie strzyc owieczki dla kozysci tylko.
Kiedy …More
Jaka doskonala umiejetnosc manipulacji w powyzszej wypowiedzi.
Owce kasja pasterzy...
Przypomne, ze Sobor Watykanski II, daje prawo owczarni upominac bladzacych pasterzy, zgodnie z soborowa konstystucja O Roli Swieckich w Kosciele. Przypomne tez pokasanym pasterzom, ze ich zadaniem jest pasc owczarnie, wlasnie w chwilach takich jak jestesmy teraz, a nie strzyc owieczki dla kozysci tylko.
Kiedy zas stado widzi, ze pasterze tchorzliwie, bardziej dbaja o zycie doczesne, niz o zbawienie dusz swoich owiec, to zastanawiamy sie czy sa pasterzami czy najemnikami, ktorzy trwozliwie uciekli, kiedy nadszedl zlodziej?
yagu
PYCHA , to jedno słowo , które powinno przypomnieć pozamykanym bezpiecznym duszpasterzom o ratowaniu dusz , na przykład w szpitalach i domach starców .
Augustyn z Hippony
@elbow. Na cale szczescie ja, Ty i wymienieni przez Ciebie sa dziecmi Kosciola Sw i jednakowo pada na nas wszystkich deczsz i swieci slonce. Wszyscy wspomniani, bladzac w wielu sprawach mieli solidna edukacje, z ktorej niestety zrobili zly uzytek. Mam nadzieje, ze rownie dobrze znane sa Tobie teksty soborowe Vaticanum II, jak nazwiska w/w. Teksty te, w odroznieniu od tzw. Ducha soboru, czym …More
@elbow. Na cale szczescie ja, Ty i wymienieni przez Ciebie sa dziecmi Kosciola Sw i jednakowo pada na nas wszystkich deczsz i swieci slonce. Wszyscy wspomniani, bladzac w wielu sprawach mieli solidna edukacje, z ktorej niestety zrobili zly uzytek. Mam nadzieje, ze rownie dobrze znane sa Tobie teksty soborowe Vaticanum II, jak nazwiska w/w. Teksty te, w odroznieniu od tzw. Ducha soboru, czym kolwiek to dziadostwo jest, bardzo dobrze pozwalaja na rozmwe z ludzmi Kosciola. Pragne podziekowac za postawienie mnie na rowni z ludzmi Kodciola takimi jak Congar czy de Lubec. Mimo wszystko byli oni wyksztalceni przed soborem V ll i mieli dokonalych nauczycieli, jednym z nich byl Garrigou Lagrnge. Tylko zazdroscic. Jesli chcesz dyskutowac to na argumenty, zas inwktywy nie maja zadnego znaczenia. Im gorzej o mnie mowia, tym lepiej! Pozdrawiam, zyczac laski modlitwy w tym switym czasie.
Augustyn z Hippony
@elbow. Dziekuje za ten puczajacy wyklad.
Przypomne tylko, ze wspomniany Pius XII, zgodzil sie na destrukcje obrzedów Wielkiego Tygodnia, przez niejakiego Bugniniego, ktory pociagnal swoje rewolucje pozniej na calosc liturgi. Wspomniany zas Papiez te zmiany zatwierdzil. Przypmne tez jego wklad w zmiany dotyczace rolii zydow i ich udizalu w ukrzyzowaniu. Zanim wiec radykalnie kogos oceniasz …More
@elbow. Dziekuje za ten puczajacy wyklad.
Przypomne tylko, ze wspomniany Pius XII, zgodzil sie na destrukcje obrzedów Wielkiego Tygodnia, przez niejakiego Bugniniego, ktory pociagnal swoje rewolucje pozniej na calosc liturgi. Wspomniany zas Papiez te zmiany zatwierdzil. Przypmne tez jego wklad w zmiany dotyczace rolii zydow i ich udizalu w ukrzyzowaniu. Zanim wiec radykalnie kogos oceniasz warto dokladnie poznac jego zycie, okolicznosci historyczne i intelektualne danego czasu.
Wolnosc intelektualna w KK, moze pociagnac bledy.
Dokumenty Vaticanum II, zas nie zawieraja bledow, jesli odczytane sa w calosci z Magistreium KK, a nie jako novum i smoistniejace.
Piotr2000
Jest to czas OCZYSZCZENIA. Takze dla kaplanow.

Znam ten kosciol z autopsji. Wspanialy proboszcz, ks. Weclawski, Bozy kaplan.

Balaski komunijne i Komunia swieta udzielana na kolanach oraz do ust.

W powyzszej homilii /ks. Slawomir Kostrzewa/ zachodzi jakis ZGRZYT.
Stwierdzenia, ze lud Bozy napietnujacy odstepstwo kaplanow od Boga,
sa "pozeraniem" kaplanow, sa co najmniej niesprawiedliwe.
Czyzb…More
Jest to czas OCZYSZCZENIA. Takze dla kaplanow.

Znam ten kosciol z autopsji. Wspanialy proboszcz, ks. Weclawski, Bozy kaplan.

Balaski komunijne i Komunia swieta udzielana na kolanach oraz do ust.

W powyzszej homilii /ks. Slawomir Kostrzewa/ zachodzi jakis ZGRZYT.
Stwierdzenia, ze lud Bozy napietnujacy odstepstwo kaplanow od Boga,
sa "pozeraniem" kaplanow, sa co najmniej niesprawiedliwe.
Czyzby ks. Slawomir, skadinad znany mi jako dobry kaplan, kaplani polscy /wiekszosc/,
byli SLEPI i moga twierdzic, ze sa wierni Chrystusowi Panu ?
Zycie moralne czesto niezgodne z powolaniem,
dostosowywanie sie do swiata - nie do Pana Boga,
przemilczanie bluznierstw wobec Boga i Matki Najswietszej
i wiele innych grzechow
potwierdzaja slowa wielu mistykow i swietych z przeszlosci
zapowiadajacych czas ODSTEPSTWA wielu ludzi Kosciola od Boga i Jego Prawa.
Dziwne, ze ten ksiadz tego nie dostrzega.
Modlmy sie za kaplanow. Bog ich powolal.
Nawet jesli zeszli juz z Jego drog.
Potrzebujemy kaplanow i sakramentow swietych. Potrzebujemy laski Bozej.

JEZUS i MARYJA
yagu
W historii Polski mamy szczęście do olbrzymiej ilości duchownych , świętych i patriotów dających nam świeckim przykład , jak mamy się zachować w sytuacji zagrożenia duchowego . Niestety dziś po za jednowioskowymi wyjątkami nie mamy na kogo liczyć .
Weronika-S.
Teraz jest tak że wilki w owczych skórach zwodzą owce i torują im drogę zatracenia, a szczególnie, gdy blokują udział we Mszy Świętej. Nie ma w Prawie Kanonicznym Kościoła dyspensy od Mszy Świętej. Zwolnienie może być tylko wtedy, gdy nie ma kapłana. Papież też nie może zmienić kanonów wiary, bo trzeba by wtedy o nim powiedzieć, że jest antypapieżem. Wezmą na swoje plecy ciężar tych Mszy, w …More
Teraz jest tak że wilki w owczych skórach zwodzą owce i torują im drogę zatracenia, a szczególnie, gdy blokują udział we Mszy Świętej. Nie ma w Prawie Kanonicznym Kościoła dyspensy od Mszy Świętej. Zwolnienie może być tylko wtedy, gdy nie ma kapłana. Papież też nie może zmienić kanonów wiary, bo trzeba by wtedy o nim powiedzieć, że jest antypapieżem. Wezmą na swoje plecy ciężar tych Mszy, w których nie uczestniczyli katolicy z winy władz i ich dyspensujących.
Rafał_Ovile
Praktycznie zmieniono kanony wiary. Jeszcze jest cała masa najemników, którzy uciekają i odganiają owce kijami wystruganymi z przepisów pisowskich na odległość ok. 2 metrów.
predex
A nie jest tak kochany Xsięże,że owce pożra swoje wilki przebrane w pasterskie skóry
yagu
Niestety , powtarzam się , podmienili nam Mszę Swiętą i prowadza na zatracenie . Czytam te komentarze i widzę ile smutku i bólu wylania się za każdym wpisem , czy to nie powinno wskazać duchownym i ich twardym karkom by pochylili się nad swoim ludem ? A co z ze schodzącymi z tego świata ? Gdzie są Chrystusowi Pasterze ratujący nasze dusze przed zatraceniem ?
Jam33
Ciekawe co jest takiego w tym kazaniu mega ? To ze mamy robić wszystko co nam biskup powie. Zamykają kościoły, zabraniają procesji a w czwartek koscioły na klucz pozamykane. Nie bedzie czuwania przy grobie pańskim, bo nie chce tego biskup. Nie pamiętacie kto z apostołów został w ogrodzie oliwnym ? Czy też mamy uciekać i zamknąć się w izbach jak apostołowie?? Komu pasterze służą ?? Co ten ksiądz …More
Ciekawe co jest takiego w tym kazaniu mega ? To ze mamy robić wszystko co nam biskup powie. Zamykają kościoły, zabraniają procesji a w czwartek koscioły na klucz pozamykane. Nie bedzie czuwania przy grobie pańskim, bo nie chce tego biskup. Nie pamiętacie kto z apostołów został w ogrodzie oliwnym ? Czy też mamy uciekać i zamknąć się w izbach jak apostołowie?? Komu pasterze służą ?? Co ten ksiądz za głupoty opowiada. Komuniści prześladowali ksieży i kosciół, ale bali sie gniewu ludu i nigdy nie zamykali koscioła. Morawiecki ogranicza ilosc osob do 5 a w castoramie po 100 i 200 osób. Hańbą jest to, że nie ma w was wiary. Komunia na rękę bo wirus. Czy wy nie pojmujecie że to atak na kościół i lud Boży i mamy milczeć. Może biskup bedzie nawoływał do szczepionek od Billa bo tak lepiej. Kto ma rozum niechaj myśli. Swięty Jan Paweł II mówił brońcie Krzyża.
PiotrM
To zwolennik Medjugorie.
gosiacz1986
Mega kazanie
Orare pro me
Dałem łapkę w górę gdyż chciałbym widzieć problematykę w szerzej i bardziej obiektywnie tzn. określić istotę problemu.
Z punktu widzenia ks. Sławomira widzę troskę to, że stara się przedstawić prawdę i tu jest do bólu szczery to, że może w jakiś sposób błądzić nie uprawnia oponentów, aby po nim „jechać”, lecz powinno być impulsem - także do bólu szczerej w Duchu Ewangelii i na jej podstawie - …More
Dałem łapkę w górę gdyż chciałbym widzieć problematykę w szerzej i bardziej obiektywnie tzn. określić istotę problemu.
Z punktu widzenia ks. Sławomira widzę troskę to, że stara się przedstawić prawdę i tu jest do bólu szczery to, że może w jakiś sposób błądzić nie uprawnia oponentów, aby po nim „jechać”, lecz powinno być impulsem - także do bólu szczerej w Duchu Ewangelii i na jej podstawie - odpowiedzi. Ja się tu dopatruje istoty- błędnego pojmowania „posłuszeństwa”, które niejako zdejmuje odpowiedzialność z poprawności nauczania i postępowania a także decydowania kapłanów a przenosi na biskupów, – co zresztą ks. Sławomir wykazał w tym kazaniu. Skutkiem tego staje się to, że ew. „wilki w owczej skórze” wśród biskupów (a tacy niestety są) mają wolną rękę i nie są w żaden sposób powstrzymywani. O dalszych konsekwencjach nie wspomnę gdyż często bywa tak, iż są łamane sumienia szczególnie młodych kapłanów tzn. albo bezwzględne posłuszeństwo biskupowi albo wyjazd z kapłaństwa. Taki stan uważam za chorobliwy a mało lub wcale o tym się nie wspomina. Oczywiście ks. Sławomir wspomina o możliwości niezgodnego z kanonem nauczania przez Biskupów jednak to nie zmienia faktu wymuszania chorej dyscypliny i posłuszeństwa w kontekście Nowego Testamentu – nigdzie w treści NT i postępowania czy nauczania Pana Jezusa nie dostrzegam takich sekciarskich wątków a wręcz przeciwnie widzę i dostrzegam nauczanie w kontekście przepięknej ludzkiej wolnej woli opartej na bezgranicznej "obustronnej" Miłości do Boga - Pana Jezusa, – kto to dokładnie zrozumie to nie przeszkodzi mu w działaniu żaden biskup realizujący „inne” cele pod płaszczykiem głoszenia Misji Chrystusowej z prostego powodu –Zbawienia Własnej Duszy w przypadku kapłanów dodatkowo także Duszy Ludu Wiernego.
yagu
Dyscyplina , posłuszeństwo , demokracja to wymysły masonerii do zniszczenia Świętego Kościoła Katolickiego . Ksiądz ma wierzyć i słuchać Jezusa Chrystusa w Trójcy Jedynego i Matki Boskiej Przenajświętszej , a jak ma wątpliwości , to do celi na medytację . Jak Oni mogą stanąć na przeciw Świętej Pamięci Duchownym w Drugiej Wojnie Światowej narażającym swoje życie , by ratować dusze swoich rodaków ?…More
Dyscyplina , posłuszeństwo , demokracja to wymysły masonerii do zniszczenia Świętego Kościoła Katolickiego . Ksiądz ma wierzyć i słuchać Jezusa Chrystusa w Trójcy Jedynego i Matki Boskiej Przenajświętszej , a jak ma wątpliwości , to do celi na medytację . Jak Oni mogą stanąć na przeciw Świętej Pamięci Duchownym w Drugiej Wojnie Światowej narażającym swoje życie , by ratować dusze swoich rodaków ? Podsumowując , duchowni do pokuty , a my do pokuty i modlitwy za nich .