Szef żywności ONZ ostrzega przed „chaosem”, „piekłem”, „dewastacją” z powodu GŁODU; kontrola cen,…

Czas zacząć ukrywać jedzenie (przed bolszewickim rządem)... Mike Adams ( Natural News ) Wydarzenia rozgrywają się jak w zegarku. Czy zauważyłeś, że …
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Największy problem z tym tekstem jest taki, że nie wiadomo o co chodzi. Post zaczyna się od:
"Skąd w Niemczech zrodził się Satanizm?
Natomiast z tej waszej nauki, Brencjuszu, zrodził się w Niemczech ten Satanizm, o którym pisaliśmy na początku. "

Czyli brakuje początku wyjaśniającego o jakim satanizmie pisze w ogóle kard. Hozjusz.
Posoborowe absurdy
Pisze Hozjusz w 16 wieku o "o teologi niemieckiej i satanizmie Niemca ks. Karola Stehlina" 😂 😂 😂 I tak się tworzy mity wokół Bractwa .
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Nie wiem, bo nie wiadomo jaki był cel wstawienia tak okrojonego cytaty z kard. Hozjusza. Może chodziło o przymiotnik "niemiecki" żeby zabrzmiał.
Jeśli tak to przypomnijmy że faktycznie rewolucja luderska przyczłapała do nas z Niemiec, ale to król Polski jako pierwszy suwerenny monarcha Europy umożliwił powstanie protestanckiego państwa (Prusy Książęce) *). I jak Bp Hozjusz …More
@Posoborowe absurdy
Nie wiem, bo nie wiadomo jaki był cel wstawienia tak okrojonego cytaty z kard. Hozjusza. Może chodziło o przymiotnik "niemiecki" żeby zabrzmiał.
Jeśli tak to przypomnijmy że faktycznie rewolucja luderska przyczłapała do nas z Niemiec, ale to król Polski jako pierwszy suwerenny monarcha Europy umożliwił powstanie protestanckiego państwa (Prusy Książęce) *). I jak Bp Hozjusz słusznie pisze: "stało się, że widzimy was podzielonych na tyle sekt, tak rozszczepionych, że już trudno nawet licz[b]ę znaleźć", to niestety Polska szybko stała się przytuliskiem dla protestanckiej ekstremy.
I tak po luderanizmie wyszedł kalwinizm - uznawany przez luderan za obrzydliwy bo zbyt radykalny, z kolei z kalwinizmu wyszli bracia nazwani nie bez kozery "polskimi" czyli jeszcze bardziej ekstremalna, bo ariańska postać. I taki Biandrata (czy w spolszczeniu Blandrata) musiał zwiewać z ziem opanowanych przez kalwinizm by właśnie w Polsce z miejscowymi radykałami zakładać siedlisko nowej, jeszcze bardziej ohydnej sekty. Z kolei taki Łaski robił w Anglii rewolucję w rewolucji czyli radykalny jej etap za króla Edwarda.
Zatem, my jako Polacy, oczywiście możemy kopać Niemców po kostkach za Ludra i protestanckich kaznodziejów, którzy nam nowinki przynieśli, ale powinniśmy pamiętać że nie bez kozery św. Stanisław Kostka czy J. Wujek musieli się do szkół udawać poza Polskę, do Wiednia, bo w Polsce heterodoksja i herezja się rozpanoszyły oraz bez przeszkód się panoszyły i nie było nawet ortodoksyjnej edukacji by stawić im należyty opór. Zresztą kard. Hozjusz - jeden z nielicznych obrońców Wiary Katolickiej w ówczesnym Episkopacie Królestwa Polskiego też o tym wielokrotnie pisał.

*) Co myślał o tym młody Hozjusz można przeczytać w tym jego wierszyku:

Powiedz, ktokolwiek przeczytasz te sprawy,
Czyli nie nazwiesz monarchę szalonym,
Co mogąc łatwo skończyć z zwyciężonym,
Wzrok mu swój wolał pokazać łaskawy?
Pokazał temu, co niedawno jeszcze
Byłby niewdzięczny szarpał mu wnętrzności,
A oto wielbi ten czyn cnej mądrości
Chwała biskupów, wieszcz nad wieszcze!


Stanisław Hozjusz (przeł. J. Szujski)
Posoborowe absurdy
@V.R.S. A słowo niemiecki kojarzy im się od razu z Ks. Stehlinem. Jednak Maryja go obroni, bo to kapłan całkowicie oddany Matce Bożej, propagator św. MEDALIKA. - nie mylić z medaliczką na Glorii @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA . Bóg zna ich serca i złe zamiary. On jest Sędzią, a nie Oni.
Posoborowe absurdy
@Tadeusz Kaktus ZA DALEKO SIĘ POSUWASZ. ttps://swietatradycja.wordpress.com/2022/10/04/kard-stanislaw-hozjusz-o-niemieckim-satanizmie/ Dalej bijesz pianę, I znowu robisz ochydne spekulacja w stosunku do Bractwa Św. Piusa X. Teraz wyjeżdżasz z "niemieckim satanizmem". Nie winny niemiecki Marcin Luter powiązany z różokrzyżową żydo-kabałą Marcin Luter, ale okaże się to Niemiec ks. Stehlin , który …More
@Tadeusz Kaktus ZA DALEKO SIĘ POSUWASZ. ttps://swietatradycja.wordpress.com/2022/10/04/kard-stanislaw-hozjusz-o-niemieckim-satanizmie/ Dalej bijesz pianę, I znowu robisz ochydne spekulacja w stosunku do Bractwa Św. Piusa X. Teraz wyjeżdżasz z "niemieckim satanizmem". Nie winny niemiecki Marcin Luter powiązany z różokrzyżową żydo-kabałą Marcin Luter, ale okaże się to Niemiec ks. Stehlin , który nie tylko wprowadza teologię niemiecką wg waszej bandy na czele z Ks. Powierża , a teraz z Guzem, a teraz niemiecki satanizm???