Edward7
53.4K

Szef żywności ONZ ostrzega przed „chaosem”, „piekłem”, „dewastacją” z powodu GŁODU; kontrola cen,…

Czas zacząć ukrywać jedzenie (przed bolszewickim rządem)... Mike Adams ( Natural News ) Wydarzenia rozgrywają się jak w zegarku. Czy zauważyłeś, że wszystko, co się teraz pojawia na światowej scenie …More
Czas zacząć ukrywać jedzenie (przed bolszewickim rządem)...
Mike Adams
( Natural News ) Wydarzenia rozgrywają się jak w zegarku. Czy zauważyłeś, że wszystko, co się teraz pojawia na światowej scenie — niedobór żywności, inflacja, kryzys energetyczny, eskalacja wojny, zgony związane ze szczepionkami i inne — było przewidywane z dużym wyprzedzeniem przez niezależne media? Jedynymi ludźmi zaskoczonymi tym wszystkim są nieświadome masy, które nie czytają niezależnych mediów. Dla tych, którzy to robią, jest to jak podążanie za hollywoodzkim scenariuszem, który rozgrywa się w prawdziwym życiu.
Następny rozdział tego skryptu wygląda następująco:
Powszechny niedobór żywności dotknie Europę tej zimy, a także w 2023 r. i później.
Niedobór żywności uderza w Amerykę w 2023 roku i utrzymuje się przez lata z powodu braku nawozów.
Rządy inicjują
kontrolę cen artykułów spożywczych. Skutkuje to pogłębiającym się niedoborem i powszechnymi niepokojami społecznymi.
Następnie rządy wprowadzają
racjonowanieMore
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Największy problem z tym tekstem jest taki, że nie wiadomo o co chodzi. Post zaczyna się od:
"Skąd w Niemczech zrodził się Satanizm?
Natomiast z tej waszej nauki, Brencjuszu, zrodził się w Niemczech ten Satanizm, o którym pisaliśmy na początku. "

Czyli brakuje początku wyjaśniającego o jakim satanizmie pisze w ogóle kard. Hozjusz.
Posoborowe absurdy
Pisze Hozjusz w 16 wieku o "o teologi niemieckiej i satanizmie Niemca ks. Karola Stehlina" 😂 😂 😂 I tak się tworzy mity wokół Bractwa .
V.R.S.
@Posoborowe absurdy
Nie wiem, bo nie wiadomo jaki był cel wstawienia tak okrojonego cytaty z kard. Hozjusza. Może chodziło o przymiotnik "niemiecki" żeby zabrzmiał.
Jeśli tak to przypomnijmy że faktycznie rewolucja luderska przyczłapała do nas z Niemiec, ale to król Polski jako pierwszy suwerenny monarcha Europy umożliwił powstanie protestanckiego państwa (Prusy Książęce) *). I jak Bp Hozjusz …More
@Posoborowe absurdy
Nie wiem, bo nie wiadomo jaki był cel wstawienia tak okrojonego cytaty z kard. Hozjusza. Może chodziło o przymiotnik "niemiecki" żeby zabrzmiał.
Jeśli tak to przypomnijmy że faktycznie rewolucja luderska przyczłapała do nas z Niemiec, ale to król Polski jako pierwszy suwerenny monarcha Europy umożliwił powstanie protestanckiego państwa (Prusy Książęce) *). I jak Bp Hozjusz słusznie pisze: "stało się, że widzimy was podzielonych na tyle sekt, tak rozszczepionych, że już trudno nawet licz[b]ę znaleźć", to niestety Polska szybko stała się przytuliskiem dla protestanckiej ekstremy.
I tak po luderanizmie wyszedł kalwinizm - uznawany przez luderan za obrzydliwy bo zbyt radykalny, z kolei z kalwinizmu wyszli bracia nazwani nie bez kozery "polskimi" czyli jeszcze bardziej ekstremalna, bo ariańska postać. I taki Biandrata (czy w spolszczeniu Blandrata) musiał zwiewać z ziem opanowanych przez kalwinizm by właśnie w Polsce z miejscowymi radykałami zakładać siedlisko nowej, jeszcze bardziej ohydnej sekty. Z kolei taki Łaski robił w Anglii rewolucję w rewolucji czyli radykalny jej etap za króla Edwarda.
Zatem, my jako Polacy, oczywiście możemy kopać Niemców po kostkach za Ludra i protestanckich kaznodziejów, którzy nam nowinki przynieśli, ale powinniśmy pamiętać że nie bez kozery św. Stanisław Kostka czy J. Wujek musieli się do szkół udawać poza Polskę, do Wiednia, bo w Polsce heterodoksja i herezja się rozpanoszyły oraz bez przeszkód się panoszyły i nie było nawet ortodoksyjnej edukacji by stawić im należyty opór. Zresztą kard. Hozjusz - jeden z nielicznych obrońców Wiary Katolickiej w ówczesnym Episkopacie Królestwa Polskiego też o tym wielokrotnie pisał.

*) Co myślał o tym młody Hozjusz można przeczytać w tym jego wierszyku:

Powiedz, ktokolwiek przeczytasz te sprawy,
Czyli nie nazwiesz monarchę szalonym,
Co mogąc łatwo skończyć z zwyciężonym,
Wzrok mu swój wolał pokazać łaskawy?
Pokazał temu, co niedawno jeszcze
Byłby niewdzięczny szarpał mu wnętrzności,
A oto wielbi ten czyn cnej mądrości
Chwała biskupów, wieszcz nad wieszcze!


Stanisław Hozjusz (przeł. J. Szujski)
Posoborowe absurdy
@V.R.S. A słowo niemiecki kojarzy im się od razu z Ks. Stehlinem. Jednak Maryja go obroni, bo to kapłan całkowicie oddany Matce Bożej, propagator św. MEDALIKA. - nie mylić z medaliczką na Glorii @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA . Bóg zna ich serca i złe zamiary. On jest Sędzią, a nie Oni.
Posoborowe absurdy
@Tadeusz Kaktus ZA DALEKO SIĘ POSUWASZ. ttps://swietatradycja.wordpress.com/2022/10/04/kard-stanislaw-hozjusz-o-niemieckim-satanizmie/ Dalej bijesz pianę, I znowu robisz ochydne spekulacja w stosunku do Bractwa Św. Piusa X. Teraz wyjeżdżasz z "niemieckim satanizmem". Nie winny niemiecki Marcin Luter powiązany z różokrzyżową żydo-kabałą Marcin Luter, ale okaże się to Niemiec ks. Stehlin , który …More
@Tadeusz Kaktus ZA DALEKO SIĘ POSUWASZ. ttps://swietatradycja.wordpress.com/2022/10/04/kard-stanislaw-hozjusz-o-niemieckim-satanizmie/ Dalej bijesz pianę, I znowu robisz ochydne spekulacja w stosunku do Bractwa Św. Piusa X. Teraz wyjeżdżasz z "niemieckim satanizmem". Nie winny niemiecki Marcin Luter powiązany z różokrzyżową żydo-kabałą Marcin Luter, ale okaże się to Niemiec ks. Stehlin , który nie tylko wprowadza teologię niemiecką wg waszej bandy na czele z Ks. Powierża , a teraz z Guzem, a teraz niemiecki satanizm???