Tina 13
😭
Kallistratos
Poslechl jsem si rozhovor farářky na odkazu níže a naprosto zbytečně a sebevědomě se pouští do morálních kompromisů a jistých dilemat.... Samozřejmě, chápu že se ji zajídají postoje těch, co jiným diktují co mají a nemají, ale současně svými postoji neguje náročnost evangelia a dělá z něj jen další produkt liberálně-nábožensko-humanitní alternativy.
www.aktuality.sk/…/evanjelicka-far…
ekans
nejste vy nějaká přízeň s paní luteránkou?
Anton Čulen
Dokumenty hovoria jasne: sv. prijímanie sa podávalo vždy priamo do úst
Frog
Když vidím jméno soudružky Polckové spojené s takovými esy, jako Prostredník a Michalko, tak je mi to jasné: Rudá armáda generála Michalka. To jsou všechno aktivity bývalé StB, která funguje dále, jen na rozkaz z jejich židobolševického centra se diktatura většiny nahradila diktaturou menšin. A jim je šum a fuk, o jaké menšiny půjde, prostě si je budou brát do huby, aby tím ďábelským způsobem …More
Když vidím jméno soudružky Polckové spojené s takovými esy, jako Prostredník a Michalko, tak je mi to jasné: Rudá armáda generála Michalka. To jsou všechno aktivity bývalé StB, která funguje dále, jen na rozkaz z jejich židobolševického centra se diktatura většiny nahradila diktaturou menšin. A jim je šum a fuk, o jaké menšiny půjde, prostě si je budou brát do huby, aby tím ďábelským způsobem rozkládali společnost, ať už je to LGBT, cikáni, mohamedáni atd. A budou se o ně jen otírat, ale jejich problémy řešit nebudou, stejně tak jako se v minulosti otírali o většinu - proletariát, ale nic pro něj nedělali.

Jeden můj kamarád - katolický kněz Steffen B. z Bärensteinu, mi kdysi vylíčil, jak byl Prostredník na něj nasazený do Německa jako fízl, když začínal jako evangelický bohoslovec v Lipsku. Když viděl, kolik je na té fakultě Stasi agentů, a ještě přibírají na pomoc československou StB, tak raději konvertoval a přestoupil do katolického semináře. Steffenovi jsem mohl věřil, ještě za totality jsme spolu jednou tajně pašovali náboženskou literaturu ze západního Německa do východního.

Co se týče Michalka, tak jablko nepadlo daleko od stromu. Jeho otce dosadil do generálské funkce po okupaci v r. 68 sám maršál Brežněv. U generála Michalka to byla bigamie a incest zároveň: souložil současně s matkou i její dcerou, a s tou dcerou se nakonec oženil. Když se stal generálem, tak každému stále dokola opakoval: "Sme iba dvaja: pápež a ja. Iba my dvaja máme na svete takú moc."

PROSTEDNÍK ONDREJ, datum narození neuvedeno, TS „Palo", 5741. Asistent Evangelické bohoslovecké fakulty v Bratislavě pro Nový Zákon. Časté pobyty v zahraničí, 1987 Lipsko, dále 4 roky v Ženevě.

MICHALKO JÁN, 16. 10. 1912, TS „Michal Važecký“, 306. Prof. ThDr., 1952-58 a 1960-69 děkan slov. evangel. bohoslov. fakulty, od 1970 gen. biskup Slovenské evangel. církve a. v. v ČSSR, předseda Regionálního sdružení Křesťanské mírové konference v ČSSR. Často v zahraničí, 1985 Řád republiky. (Encyklopédia Slovenska.)
Maros Halak
Súdružka Polcková sa vyznamenala spolu so všetkými uchylákmi Prostredníkom, Michalkom a Ábelom. To, že ich tam trpia je veľmi smutné. Ak chcú, aby im odišli farníci, nech v tom ďalej pokračujú. Čo nevieť ich bude pod vozovú plachtu.

Tu dávam link na pozretie. Je skutočne pozoruhodné, ako to tento mladý muž vysvetlil:

www.youtube.com/watch
apredsasatoci
Michal? Protestanti, ktorý si sam vykladá Písmo podľa svojej ľubovôle.
Michal určite nie je vysvetlenie. Samozrejme, na pani fararku nemá ani on. Toto čo ona tvrdí je nevera/posadnutosť!
Renata Nad
Táto osôbka ma zaujala svojou duševnou a duchovnou impotenciou. Je to v podstate chorá chuderka, čo nevie čo zo sebou. Mali by ju čím skôr poslať na psychiatrické liečenie, aby po čase neublížila sebe aj druhým. Dostala peniaze od satanistickej nadácie a preto trepe dve na tri. To už naozaj nemajú v ECAV lepších farárov? Je dobré, že sa biskupi ECAV vyjadrili na jej adresu jednoznačne, ale si …More
Táto osôbka ma zaujala svojou duševnou a duchovnou impotenciou. Je to v podstate chorá chuderka, čo nevie čo zo sebou. Mali by ju čím skôr poslať na psychiatrické liečenie, aby po čase neublížila sebe aj druhým. Dostala peniaze od satanistickej nadácie a preto trepe dve na tri. To už naozaj nemajú v ECAV lepších farárov? Je dobré, že sa biskupi ECAV vyjadrili na jej adresu jednoznačne, ale si myslím že ju okamžite mali suspendovať, poslať na liečenie a vyhodiť z ECAV. Má však aj súputníkov ako satanista Ondrej Prostredník, krypto satanisti tzv. prof. Ján Vladimír Michalko a tzv. prof. František Ábel. Kedy biskupi ECAV urobia poriadok aj s nimi??? Ako to, že takýto "experti" učia budúcich farárov ECAV? Títo menovaní im naozaj vychovajú "kvalitnú a kvalifikovanú"generáciu nových farárov. Mám taký dojem, že ECAV takýmto spôsobom speje k samodeštrukcii ak sa včas jej vedenie nespamätá a neurobí rázne kroky.
ekans
a v lednu bude seanc v týdnu modliteb za jednotu heretiků
Coburg
Vinyiczky Bence
Nepíš evanjelickí biskupi, ale oni hovoria sme evanjelickí biskupi.
Peter(skala)
Vinci... nič v zlom, ale to si povedal ako zakonici pilatovi
😉
Peter(skala)
ale samozrejme, mne tiež vadí ten pojem, ktorý si prisvojili resp. zdehonestovali:(
One more comment from Peter(skala)
Peter(skala)
ešte ked povedia: "pastori" tak to je také iné...typické protestantske, to mi nevadí, ale najhoršie je, ked sa v mediach hovorí o nich ako o biskupov, knazov... a pritom nepremienaju a nevysväcuju knazov, ale len pastorov